کمک در مورد سیستم برای رندرگیری

Reza_Mohamad

New Member
اساتید.......دوستان
سلام
راستش سیستم با مشخصات زیر رو چطوری میتونم با کمترین هزینه ارتقاء بدم که برای رندرگیری بهتر و سریعتر بشه کارکرد.........یا اگه دوستان فکر میکنن سرعت سیستم خوبه لطف کنن یه جوری راهنماییم کنن واسه تنظیمات بهتر 3D که بتونم راحتتر کارکنم و دعاتون کنم.........ممنون
M.B GiGa EP31
CPU 5200 intel Dual Core
VGA GiGa 9400/1 GB
Ram 2GB DDR2/800

m3d

کاربر VIP
تو رو خدا یکی کمک کنه بد جور لنگ موندم یه کلیپ انیمیشن سه دقیقه ای دارم میسازم که کاراکتر دختربچه داره و تو اتاق و فضای حیاط خونست با کلی آبجکت . میخوام اگه بشه با منتال ری نور پردازی و رندر کنم . ولی هر فرمش حدودا 20 دقیقه طول میکشه:cry: راه حلی برای رندر انیمیشن با منتال سراغ ندارید که زیاد هزینه هم برا سیستم نبره؟

ali_118

کاربر VIP
دانشگاه ما برای یه کلاسش 12 تا سیستم خریده بود ، AMD Phenom II X4 ، هر کدوم 2 گیگ رم داشت فکر میکنم
جون میداد واسه Render Farm :green:
اما فکر کنم سنگین ترین برنامه ی گرافیکی ای که روش نصب بود MS Paint ویندوز بود

اگه همچین چیزی به پستت خورد از دستش نده

یا اگه یه کافی نت با این مشخصات پیدا کردی ( بعید میدونم ) صحبت کن باهاش شاید یه شب اجاره داد بهت :wink:

هم کارت راه می افته
هم پولاتو جمع میکنی واسه یه سیستم غول تر :evil:

حالا ببین شاید با 10 یورو تریال rebusfarm کارت راه افتاد :wink:
ما که امتحان نکردیم هنوز ، شما امتحان کن خبرشو بده :-?

موفق باشی.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m3d

mg_mahyar

Member
میگم رندر فریم هم بد فکری نیست ها
مثلا فریمی چند گیرمون میاد؟ یا مثلا چقدر مشتری باری این کارا داریم؟
می صرفه به نظرتون؟

Reza_Mohamad

New Member
سلام دوستان
فکر کنم از من و سوالم یادتون رفت.........ثواب داره بخدا.......جوون مردم رو از نگرانی درآرید.....مرسی

m3d

کاربر VIP
منظورتونو از رندر فریم متوجه نشدم دوستان کار من انیمیشنه ها! 25 فرم هر ثانیه :cry:
فکر کنم باید برم سراغ همون اسکن لاین:sad:

m3d

کاربر VIP
رضا جان سیستم شما که برا رندر تک فرم بدک نیست؟ من بیچاره دارم با لپ تاپ 3 دقیقه انیمیشن میسازم پوستم کنده شده با گرافیک 512 و سی پی یوی 2100 گیگا هرتز خودت مقایسه کنی به سیستمت امیدوار میشی! از من میشنوی خرج اضافه نکن

Reza_Mohamad

New Member
آقا پس فکر کنم دوستان باید کمکم کنن واسه تنظیمات 3d چون یه فایل معمولی رو باید یه شب تا صبح واسه رندرش صبر کنم
چطوری میشه یکی بهم کمک کنه؟؟؟؟؟

ali_118

کاربر VIP
میگم رندر فریم هم بد فکری نیست ها
مثلا فریمی چند گیرمون میاد؟ یا مثلا چقدر مشتری باری این کارا داریم؟
می صرفه به نظرتون؟

مهیار جان بحث هزینه نیست
بحث اینه که کسی حاضر نمیشه سورس کارشو بده دست دیگری
اگه میشد یه جوری کار رو رندر گرفت بدون اینکه سورسش قابل مشاهده باشه خیلی خوب میشد

اون رندر فارم Rebusfarm هم سورس کارتو ازت نمیگیره ، فقط مثل رندر شبکه اطلاعات لازم برای رندر رو میگیره و فایل رندر شده تحویل میده

ali_118

کاربر VIP
آقا کسی نیست جواب مارو بده ..............بخدا کارم فوریه.............
دوست عزیز شما اسم نرم افزارتم نگفتی حد اقل ، اومدی همینجوری تو بخش سخت افزار تو تاپیک مردم !
اگه مشکلت با 3DsMax هست باید تو بخش تری دی مکس سوالتو بپرسی
اینجا :
http://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=52

برای اینکه کارت زودتر راه بیفته کامل جزئیات و تنظیمات رندر رو شرح بده و در صورت لزوم با عکس مشخص کن تا بچه ها سریعتر بتونن راهنماییت کنن.

موفق باشی .

Ultra3D

Well-Known Member
آقا رضا ببین چه قدر پول داری

مادربرد خوبی داری و می تونه CPU های 4 هسته ای رو هم پشتیبانی کنه و برات صرفه نیست که یکی تازش رو بخری
کارت گرافیک هم برای رندر بی تاثیر هست ( البته استثناء هم هست ولی برای تو نه )

به نظر من هر قدر پول داری ( البته اگه محدوده) برای CPU , RAM خرج کن
حداقل یک رم 2 گیگ بخر و بنداز کنار اون یکی ( با همون مارک و همون Bus speed باشه ) و یک CPU Intel Qoud 9550 بخر
رمش بسته به مارکش و این که از کجا بخری ( میانگین ) 60 تومن در نظر بگیر ( البته به می تونی حتی 50 تومن هم بگیری)
CPU رو هم حدود 200 تومن در نظر بگیر ( یکمی گرون هست ولی ارزشش رو داره هر هستش 2.9 GH.z و 12 مگابایت کش داره)
البته قیمت این CPU رو خیلی وقته دارم و آخرین قیمت های من حدود 230 تومن بود ولی الان باید خیلی ارزون شده باشه ( چون Corei7 , Corei5 اومده) حتی زیر 200 تومن هم شاید اومده باشه

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.دوست عزیز متاسفانه باید بپذیریین که نه هیچ کاری نمیشه کرد.چون شما سیستم تون 1 جوری وسط 2 تا فناوری واسه همین نمیشه کاری کرد.باید به فکر 1 سیستم نو باشید.اما مطالب دوست گلم بلوط جان در مورد گرافیک رو جدی بگیرین.با1 قیمت مناسب میتونین غوغا کنین

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=145368

ali_118

کاربر VIP
سلام.دوست عزیز متاسفانه باید بپذیریین که نه هیچ کاری نمیشه کرد.چون شما سیستم تون 1 جوری وسط 2 تا فناوری واسه همین نمیشه کاری کرد.باید به فکر 1 سیستم نو باشید.اما مطالب دوست گلم بلوط جان در مورد گرافیک رو جدی بگیرین.با1 قیمت مناسب میتونین غوغا کنین

راست میگه

اگه اون کارت 90 دلاری (البته مدل های بالاتر هم داره ) رو بشه استفاده کرد مطمئنا تاثیرش از خیلی از قطعات هم قیمت خودش بالاتر خواهد بود .

Reza_Mohamad

New Member
سلام
تشکر میکنم از تمام دوستان
راستش من توی یک تاپیک دیگه خوندم که کارت گرافیک تو رندر 3ds تاثیری نداره........درسته؟؟؟؟.........و فقط cpu مهم است .....درسته ؟؟؟
راستی ultra جان این cpu که فرمودین من تو مشهد پرسید گفتن حدود 300 تومنه..تازه شک هم داشتن که به مادربورد من بخوره.....میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Ultra3D

Well-Known Member
سلام
تشکر میکنم از تمام دوستان
راستش من توی یک تاپیک دیگه خوندم که کارت گرافیک تو رندر 3ds تاثیری نداره........درسته؟؟؟؟.........و فقط cpu مهم است .....درسته ؟؟؟
راستی ultra جان این cpu که فرمودین من تو مشهد پرسید گفتن حدود 300 تومنه..تازه شک هم داشتن که به مادربورد من بخوره.....میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟

روی کارتون مادربردت چندتا علامت و برچسب زده که حتما ً Core2 Due هست

ببین Core 2 Qoud هست یا نه !
اگه اون علامت هم باشه یعنی می خوره
خود 90% احتمال می دم که بخوره ... چون این سری مادربرد ها هر چی دیدم که 4 هسته ای می خوره

درباره قیمتش هم خیلی گرون قیمت کردی ... حد اکثر الان تو تهران همون 230 تومن هست
هر وقت خواستی بخری بهم پیام خصوصی بده تا برات یک سورس خوب معرفی کنم
به حسابش پول می ریزی و فیش رو بهش فکس می کنی
بعد اون هم یک روزه برات می فرسته ( با 5 تومن پول باربری) 

جدیدترین ارسال ها

بالا