کمک در خرید سیستم + مانیتور

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان من یک سیستم می خوام که باهاش بتونم کارهای زیر رو انجام بدم :

1- بتونم چند نرم افزار رو با هم اجرا کنم (منظورم نرم افزار های سنگین هست).
2- من با نرم افزار های مکس و مایا و پریمیر و اتوکد و فوتوشاپ و ... (گرافیکی) کار می کنم و مشکل رندر و
سرعت همیشه بوده و هست می خوام این مشکل رو نداشته باشم و سرعتم بالا باشه.
3- قیمتش بین 1 تا 1 میلیون و دویست باشه.
4- مشکل رندر انیمیشن - رندر فیلم و مشکل ساخت مدل های سه بعدی های پلی رو نداشته باشم.
5- من بازی هم می کنم ولی کار اصلیم با سیستم گرافیکه ولی می خوام حالا که این مقدار پول بدم بتونم راحت
بازی های روز رو اجرا کنم.

همچنین یک مانیتور هم می خوام بخرم و می خوام بیشتر از 300 هزار تومان نشه و یک چیز روز باشه و با کیفیت و خوب مارک هم یا سامسونگ باشه یا ال جی غیر از اینا به نظرم خوب نیست ... .
و به این سیستمی هم که معرفی می کنید بخونه یعنی اگه مثلا به درد کار گرافیکی می خوره اون رو معرفی کنید
البته فکر نکنم مانیتور ربطی داشته باشه.همینطوری گفتم :دی

دوستان ممنون میشم اطلاعات خودتون رو در اختیارم بزارید.

کسی نیست جواب ما رو بده ؟!
هست برادر شما صبر پیشه کنید:green:
خب شما به غیر از پول مربوطه اگه اشتباه نکنم 300 هم جدا برای مانیتور میخواین هزینه کنید درسته؟
خب بریم سر اصل مطلب مانیتور اگر میخواید بخرید 20 اینچ به بالا بگیر من خودم یه 23 اینچ سامسونگ خریدم و راضی هستم
شما اگر بتونید 50 هزار تومن بیشتر بزارید رو قیمت مانیتور میتونید مدل LED سامسونگ 2370 رو بگیرید
شما اینتل حال میکنید یا AMD تا بهتون بگم؟؟

آخرین ویرایش:

Active Member
هست برادر شما صبر پیشه کنید:green:
خب شما به غیر از پول مربوطه اگه اشتباه نکنم 300 هم جدا برای مانیتور میخواین هزینه کنید درسته؟
خب بریم سر اصل مطلب مانیتور اگر میخواید بخرید 20 اینچ به بالا بگیر من خودم یه 23 اینچ سامسونگ خریدم و راضی هستم
شما اگر بتونید 50 هزار تومن بیشتر بزارید رو قیمت مانیتور میتونید مدل led سامسونگ 2370 رو بگیرید
شما اینتل حال میکنید یا amd تا بهتون بگم؟؟

درسته این 300 تومن جدا از اون پوله.
میشه بگید led چه فرقی با lcd داره ؟! کدوم بهتره ؟!
در مورد اینتل یا amd من هیچ اطلاعی ندارم . اگه میشه توضیح بدید.

Ultra3D

Well-Known Member
دادش شما اگه کارت کاربردی هست( یعنی کارات رو می خوای چاپ کنی) اصلا ض توصیه نمی کنم که LCD or LED بگیری!
چون وقتی کاری رو که تو این مانیتورها انجام می دی و وقتی که چاپ می شه اصلا ً به هم شبیه نیست!

اگه برای کار گرافیکی حرفه ای می خوای یک LG Flatron بگیر از اون لبخندهاش
ولی اگه برای حال کردن می خوای همون LED بگیر

من خودم LG 2286L دارم خیلی کیفیت بالایی داره ولی همون طوری که گفتم تو کارا خیلی اذیتم می کنه و می خوام یک CRT هم بخرم

به جای 300 تومن برای مانیتور به خود سیستمت خرج کن

در ضمن 1.2 میلیون هم برای خرید سیستم برای کارای 3 بعدی پول زیادی نیست
من خودم نزدیک 2 تومن خرج سیستمم کردم و بازم هنوز ازش راضی نیستم

باز بگو فقط برای کیست چه قدر هزینه می تونی بکنی ؟

Active Member
سلام
کیس = 1 میلیون تا یک میلیون دویست
مانیتور = بیشتر از 300 هزار تومان نشه.
قیمتش جدا از کیس هست.

Active Member
قطعات مورد نظر شما رو تا شب براتون پست میزنم عصر دارم میرم بازار برات قیمت امروز رو میگیرم
بابا دمت گرم داوود جان .بیخیال!:oops:
مرسی انشا... بتونم جبران کنم.
واقعا ممنون.

Ultra3D

Well-Known Member
داوود جان آخر معرفت هستیا! :wink:

حالا آقا بهنام قیمت بستگی داره که کجا باشی و بخوای از کجا بخری؟

مثلا ً برای یکی از بچه ها که قیمت دادم رفته بود از شهرشون 100 تومن گرونتر قیمت گرفته بود!

ولی قیمت هایی که می دم مال تهران و پساژ های بزرگ تهران هست

CPU: AMD 965 3.4 GH.z 188 Toman
Mainbord: Asus 790t - delux 260 toman
Ram: 4GB DDr3 corsair 1333 140 toman
VGA:
HDD: seagat 500GB 7200 Baracoda 52toman
DVD writer: LG 24x 28 toman
Case: Green magnom2 40 toman
Power: 680W Green 90 toman

کارت گرافیک رو ننوشتم چون بهتره که یک Qoudro or Fire pro بگیری که من دقیق قیمت و مدلش رو ندارم
با بقیه پولت یک کارت گرافیک Workstaton خوب بگیر
تازه مانیتور هم که نظرم رو گفتم و عوضش برای کارت گرافیک Workstation خرج کن
ولی با این همه دوتا مدل بهت معرفی می کنم
LG W2286L 22 inch 290 toman
LG W2050S 230 toman

اولی رو خودم دارم و خیلی خوبه ولی مشکلی که گفتم رو باهاش دارم

Ultra3D

Well-Known Member
اگه تهران نبودی یا یک سفر کوچیک بیا تهران ( صبح بیا و شب برو ) تا اینا رو بخری

یا اگه آشنایی داری که از کامپیوتر سردر میاره به اون بگو

آخرین ویرایش:
درود
بهنام جان روم سیاه دیروز رفتم ولی لیست قیمت گیرم نیومد آخه لیست قیمت کاملی داره شهرمون کامپیوتر ملی خلاصه امروز صبح رفتم گیرم اومد الانم برات نقدش میکنم راستی Ultra3D جان بد تیکه ای بهم انداختی:wink:
خب بگذریم لیست قطعات
CPU:Intel Core 2 Quad Q9550 - 2.83GHz - 45 nm
12 مگ کش !!:neutral:
قیمت:313
Motherboards:MSI NF750 - G55
قیمت 140

Ram: 4GB DDr3 GELL1600
قیمت 137
Power:GP685B Green
قیمت :105
اینم صفحه مشخصات این پاور
http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP685B
هارد هم خودت باید انتخاب کنی 500 گیگ باشه یا 1 ترابایت
کیس هم باید خودت انتخاب کنی ولی کیس که به نظرم یک قوطی بیش نیست اهمیت نده و در ادامه هم با بقیه حرفهای جناب Ultra3D موافقم در مورد کارت گرافیک مانیتور هم که نظرمو دادم:rose:

Active Member
آلترا جان اره همه میگن به احتمال زیاد از تهران گرفتم ولی اگه خراب بشه اینجا که اصفهان باشه میشه فرستاد واسه تعمیر؟!یعنی
نمایندگی چیزی داره !؟

داوود جان دستت درد نکنه اقا خیلی با مرامی (البته تعجبی نداره شیرازی ها معمولا همینطوری هستند:دی)

البته این سی پی یو اینتل در پست قبلی گذاشتم قیمتش 115 بالاتر از سی پی یو جناب Ultra3D ولی ارزششو داره ضمن اینکه 12 مگ کش هست و تاثیر بسزایی در رندر داره فکر کنم CPU جناب مهدی عزیز بنیانگذار مدرسه گرافیکی هم همین باشه اونم قبلی که سی پی یو جدید رو بخرم بهم پیشنهاد داد ولی درد مالی داشتم و CPU:AMD 955 خریدم:sad:البته در کل راضی هستم راستی Ultra3D در شهر ما این CPU:965 پیشنهادی شما ارزون هست قیمت امروز 181 بود :)

نمیدونم ولی شیراز ارزونتر از تهران هست شیراز هم اومدی خوبه در ضمن نزدیکتره بهنام جان شیراز اومدی قدمت رو تخم چشمام پسرخاله:rose:

Ultra3D

Well-Known Member
درباره قیمت CPU ها
Qoud 9950 رو تقریبا ! 9 ماه پیش قیمت داشتم که 240 تومن بود و از اون وقت به این ور دیگه نمی دونم
گفتم چون Corei7 امده باید قیمتش با کله بخوره زمین ولی اگه تونستم باز از تهران قیمت می کنم
البته شاید هم نایاب شده و گرون شده ولی 300 تومن ارزش نداره و عوضش یک Corei7 920 آدم می خره که فقط 8 مگ گش L3 داره در حالی که 9550 اصلا ً کش L3 نداره و L2 هست

درباره قیمت 965 باید بگم که اون رو 3 هفته پیش از مرکز کامپیوتر ایران قیمت کردم
اونجا وقتی می ری قیمت کنی بهت قیمت رو مستقیم نمی گن و می گن چند قیمت داری !
من هم 188 تومن قیمت داشتم و نتونست زیرش قیمت بده و گفت خودم 1000 تومن سود می کنم و نمی تونم زیر اون بهت بدن
جالب اینه که اونجا یکی از فروشگاه های اصلی شرکت ماتریکس بود که اکثر CPU های شرکت AMD رو وارد می کنه و بهترین گارانتی رو داره
من خودم یک 955 داشتم و سرش بالا زیاد آوردم و حی داغ می کرد ، فرستادم گارانتی ماتریکس برام تعویض کرد :shock::shock::shock:
البته اختلاف قیمتش رو دادم برام 965 فرستادن که اون وقت برام 260 تومن آب خورد

حالا این 6 هسته ها اومدن و حی قیمت روز به روز میاد پایین

البته این رو بگم که شیراز هم از جاهای مهم سخت افزار کامپیوتر هست و چندتا شرکت وارد کننده و تولید کننده سخت افزار که نمایند اونها هستیم تو شیراز هست و باید هم قیمت های خوبی داشته باشه!

Ultra3D

Well-Known Member
بهنام جان فرقی نمی کنه شما از کجا خریده باشید مهم اینه که مارکی که می خرید گارانتی معتبر داشته باشه و نمایندش تو شهرتون باشه

اصفهان شهر بزرگی و نزدیک تهران هست و فکر کنم امکان نداره شرکت معتبری تو اصفهان نماینده نداشته باشه
تو قطعات رو انتخاب کن تا من بگم از کدوم شرکت بگیر تا خدمات پس از فروش خوبی داشته باشه

3dmaxacad

Member
سلام
لطفا راهنمایی کنید
من طراحی سه بعدی با نرم افزار 3dmax و cad و گرافیک با photoshop انجام میدم برای خرید cpu amd x6 1090 وmb giga 890fx ud5 انتخاب کردم
بودجه خرید گرافیک quadro ندارم تا حدود 300 چه کارت گرافیکی مناسب وجود داره؟
از سریfirepro یا firegl چه کارتی پیشنهاد می کنید؟
راه حل شما چیه؟
موضوع soft mode چقد مفیده؟ تجربه دارید؟
ممنون از توجه شما

آخرین ویرایش:

gp-gpu

Member
سلام
MB:Asus P6T
CPU:Intel Core i7 940 or 930
RAM:4GB DDR3 1333 for 32bit OS or 6GB+ for 64bit OS
Graphic card : nvidia Quadro FX570 or ATI FireGL V5700
Power:650 Watt but 700+ is better for this system
ODD:eek:optional
HDD:500 GB or 1TB
Case :eek:ptional
بهتره از سیستم خنک کننده هم استفاده کنی.
برای CPU از خنک کننده های گازی که قیمت مناسبتر و کارایی خوبی هم دارن استفاده من.

Ultra3D

Well-Known Member
مدل حاصی برای خنک کننده CPU که قیمت مناسبی داشته باشه ؟
من Tpower 120 Extreme که مال Green هست رو دیدم که واقعا ً کارایی عالی داشت و 48 تومن هم قیمتش هست
از Zalman هم خیلی تعریف شندیدم ولی گرون هستن و حرود 90 تومن هستن
من 965 دارم و می خوام حداقل رو 4 فیکس اورکلاک باشه به نظرتون اصلا ً خنک کننده گازی بادی بخرم یا Watercooling ؟

واتر کولینک خوب هاش 220 تومنی هستن ولی صرف نمی کنه اون همه بهش پول بدم

راستی حی چند وقتی می گم یکی بسازم وقت نمی کنم ... هم می ترسم سنگین بشه و به ماردبردم فشار زیاد بیاره

gp-gpu

Member
سلام
cooler master hyper TX2 :حدودا 33000 تومان
Cooler master hyper 212=50,000
Cooler master hyper 212 plus=60,000
اگه بخوایی واتر کول بسازی باید بلاک مورد نظر برای CPU و GPU رو از نوع قابل اطمینان انتخاب کنی که دچار مشکل نشه.برای سیسم های گازی شاید بشه از یه compressor ضعیف شده و یا از پایه ضعیف استفاده کرد.مثلا کامپرسور یخچال های کچولویی که تو ماشین استفاده میشه.
نکته آخر:برای داشتن یک آور کلاک پایدار باید وقت و دقت داشته باشی.هر وقت به حد اکثر میزان آورکلاک پایدار دست پیدا کردی از اون یه profile تهیه کن.هیچ وقت سیستم رو برای مدتهای طولانی آور نکن.فقط زمانی که به توانایی بالا تر نیاز داری.پاور سیستم رو از نوعی متناسب با نیاز سیستم در زمان آور انتخاب کن.پاور خیلی خیلی مهم هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا