کسی فونت هایی شبیه به اینها داره ؟

ARTA_ADOBE CO

Active Member
دوستان من هم میدونم یسری شون کار دست هست !
کسی فونتش رو داره ؟ اصلا ساخته شده ؟

پیوست ها

• fots.jpg
    fots.jpg
    25.4 کیلوبایت · بازدیدها: 104

DANG3R

Member
سلام دوست عزیز
این موضوع بارها توی انجمن مطرح شده ...
36.gif

اینا فونت های معمولی هستن که روشون کار شده و تغییر دادن و به این شکل در آوردن که بهش می گن "تایپوگرافی" !
یک سرچ توی انجمن بزن ، مقاله هاش زیاده .
38.gif

موفق باشید.

ARTA_ADOBE CO

Active Member
دوست من من خودم تایپوگرافی هم انجام میدم و با مفاهیم گرافیکی آشنایی دارم.
من میخواستم مطمئن بشم از اینکه فونتش هنوز ساخته نشده ؟

و درضمن تیکه بریده شده دوم ربطی به تایپوگرافی نداره !

» راستی این بازی با فونت رو حتی اسمش رو تایپوگرافی نمیشه گذاشت ! ( تایپوگرافی هدفمند تر از بردین آخر ک و ب و ی های کج و ماوجه ! البته قبول نزدیکه...)

Farrokh

Active Member
دوست عزیز این امضای من هدیه ی بچه هاست و خودم روش کاری نکردم و نمی دونم چجوریاست
ولی به آقا رضا که برام ساختتش پیام می دم که یه سری به اینجا بزنه

[REZA]

Member
:d
سلام
خب اينا ديفيسن ديگه....
البته به غير از دومي كه خب دست خط هستش....
اولي كه براي سايت ديجي كالاست...چهارمي هم امضاي خودمه :)
من تايپوگرافي بلد نيستم كه...(اگه بلد بودم اينجا نبودم :d) اينا يكم بازي با شكل حروف هستش... يه ديفيس ساده
مشكلي بود در خدمتيم.
موفق باشي

[REZA]

Member
تایپوگرافی هدفمند تر از بردین آخر ک و ب و ی های کج و ماوجه !
درست....اما بايد خدمتتون عرض كنم كه تايپوگرافي انواع مختلف داره...اينكه ما رفتيم تو يه نمايشگاه تايپو بعد با يه سري نوشته هاي عجيب و غريب مواجه شديم نبايد فكر كنيم تايپو همونه!!!!!
اين چيزي هم كه شما اسمش رو ميذاريد ك و ب و ي كج و كوله براي زيبا تر جلوه دادن متن هست...اسمشم مهم نيست!!مهم خود طرح هست كه براش زحمت كشيده شده ...كار خودم رو نميگم اما واقعا بي انصافي هستش كه القاب اين چنيني بهش داده بشه!!!!!!!!

[REZA]

Member
مهدي جان فك كنم الآن بحث روي فونت فارسيش هست :D
اون فونت evancescence هم فكر كنم تو dafont باشه...
راحت پيدا ميشه.

mehdinasiri

پارس لند گروپ
خرید خوب شایسته شماس هم فونتش " خودکار " هست. بازم اگر نیافتی بگو بزارم

mdcnet

Member
ولي من يك چيزي شبيه فونت ياقوت رو ديده بودم كه توي يك فايل فلش بود!
پارسال بود كه ديدم،توي انجمن فونت مجيد آنلاين مطرح كردم اما همه ميگفتن فونت ياقوت هست كه با فتوشاپ روش كار شده...
ولي من شخصا وقتي فايل فلش رو باز كردم ديدم اونها همه فونت بود چون راحت با ابزار تايپ هايلايت ميشد،هرچي گشتم اون فونت رو پيدا نكردم...

[REZA]

Member
آخه عزيز دل برادر....
شما يه زحمتي بكش همون جمله رو (دومي) با همين فونت خودكار كه خودت گذاشتي بنويس....من كه هيچ شباهتي بينشون نميبينم....حالا شما مي بيني........!
اون بايد دست خط باشه....
:sad:

mehdinasiri

پارس لند گروپ
[REZA];717661 گفت:
آخه عزيز دل برادر....
شما يه زحمتي بكش همون جمله رو (دومي) با همين فونت خودكار كه خودت گذاشتي بنويس....من كه هيچ شباهتي بينشون نميبينم....حالا شما مي بيني........!
اون بايد دست خط باشه....
:sad:

یه خورده شبیه ها!:mad:

M O J I X

Member
عزيز دل بچه جواب دادن ديگه و جوابشون فکر کنم درسته باشه
اينا نوشته ها بازي با حروف هستن
دومي هم که معلومه دست خطه
......
چون پي ام داديد گفتم......

ARTA_ADOBE CO

Active Member
نوشته هاي عجيب و غريب مواجه شديم نبايد فكر كنيم تايپو همونه!!!!!

رضا جان تایپو همونه ! واسه همین به این هنر شبه تایپو حمله کردم تا گرافیست های الان بابای تایپو یادشون نره !

البته پایبند صحبت های عابدینی هستم...

اساسا تايپوگرافي به چه معناست؟
هر تلاشي كه توسط يك طراح گرافيك يا هر كس ديگري صورت گيرد تا به حروف وجه تصويري ببخشد تايپوگرافي محسوب مي‌شود و اين تصوير بخشي ممكن است شكل روايي داشته و يا كاملاً فرماليستي باشد. در تايپوگرافي روايي تأكيد برمعناست، اما در نوع فرماليستي آن روابط بصري كه بين فرم‌‌ها برقرار مي‌شود اهميت دارند. در واقع در اين تلاش علاوه بر آنكه اطلاع رساني توسط نوشته‌ها صورت مي گيرد، معنايي ديگر را هم مي‌توان از آن درك كرد. تايپوگرافي همراه با گرافيك به وجود آمده است و شيوه‌‌ روايي آن هم بيش تر در دوره مدرن تايپوگرافي مطرح بود و حالا اين شيوه به آرامي تغيير كرده است. كلمه (type) يعني الگو، نمونه‌ و چيزي كه قابل تكرار باشد. از اين منظر به خوشنويسي نمي شود تايپوگرافي گفت چون هرچه قدر هم كه خط ‌ها خوش باشد و دقيق، باز با هم فرق دارند. ولي تايپ قابل تكرار است و تايپوگرافي با اين الگو‌هاي قابل تكرار سرو كار دارد.

اسمشم مهم نيست!!مهم خود طرح هست كه براش زحمت كشيده شده ...كار خودم رو نميگم اما واقعا بي انصافي هستش كه القاب اين چنيني بهش داده بشه!!!!!!!!

من لغب دادم ؟ من بی احترامی کردم ؟ تو نشته های من رو با لحن عصبی خوندی؟
چرا ناراحت میشی ...
هر بریدگی و کج و ماوجی بد نیست که...
من بنا به دلایلی طرحم رو که واسه سایت خودم هست نمیخوام اینجا بزارم تا ببینی هم طرافداره این هنر تازه ء شبه تایپو هستم هم خیلی هم دوست داشتنیه و خلاقانه راستش و بخوایی فونت های ما با وجود زیادی ذهن خلاق رو ارضا نمیکنه !

ولي من يك چيزي شبيه فونت ياقوت رو ديده بودم كه توي يك فايل فلش بود!
پارسال بود كه ديدم،توي انجمن فونت مجيد آنلاين مطرح كردم اما همه ميگفتن فونت ياقوت هست كه با فتوشاپ روش كار شده...
ولي من شخصا وقتي فايل فلش رو باز كردم ديدم اونها همه فونت بود چون راحت با ابزار تايپ هايلايت ميشد،هرچي گشتم اون فونت رو پيدا نكردم...

د همین دیگه مشکوکه !
من مطمئنم فونتی ساخته شده نمیگم بی نقصه اما تایپو شده هست...
ولی چرا پخش نشده مسخره است !
فقط یه حالت داره گرافیست تمام این فونت هایی که یه جور دیدم یه شخصه که معقول نیست !
حداقل بعضی حروف باید تفاوت رو حس کنی.

شما يه زحمتي بكش همون جمله رو (دومي) با همين فونت خودكار كه خودت گذاشتي بنويس....من كه هيچ شباهتي بينشون نميبينم....

نه اون کار قلم نوریه...
بازم خواستم مطمئن باشم فونتش منتشر نشده باشه !

عزيز دل بچه جواب دادن ديگه و جوابشون فکر کنم درسته باشه
اينا نوشته ها بازي با حروف هستن
دومي هم که معلومه دست خطه
......
چون پي ام داديد گفتم......

ممنون مجیکس جان مخصوصا خواستم باشی...

حالا چرا این تاپیک رو زدم !
من پروژه ای رو دارم انجام میدم که از این ایده تایپوگرافی حروف زباد داره استفاده میشه اگر وقت داشتم حتما یه فونتی منتشر میکردم تا همه رو از این توهم بود و نبود خارج کنم !
از همه متشکرم...

راستی رضا جان فونتی رو که دستکاری کردی رو میتونی اینجا بزاری ؟ اسمش چی بود من فونت شناسیم تعریفی نداره من از میترا استفاده کردم از برای پروژم :دی

یکی از عزیزان در جای دیگه ای گفت شفیق ...

آخرین ویرایش:

[REZA]

Member
راستش كلي درباره اين پست ها ميشه صحبت كرد ولي الان اصلا حسش نيست!!!!!
ايشالا يه فرصت ديگه كامل درباره ديفيس و تايپوگرافي و.... صحبت مي كنيم....

راستی رضا جان فونتی رو که دستکاری کردی رو میتونی اینجا بزاری ؟
فونت شفيق توي برنامه مريم....
موفق باشي

جدیدترین ارسال ها

بالا