کراپ در پریمیر. چه جوری؟

چه جوری میشه تو Premiere Pro 1.5 یک video رو corp کرد.لطفا کمک کنید.:cry:

لطفا سریع کارم فوریه.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

می خوای یه تیکه فیلم Corp بشه یا یه پروژه مونتاژ شده؟

التماس دعا
یا علی

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

گفتی که کارم فوریه؛ ولی مثل این که خیلی سرت شلوغه.

اگه می خوای به یه پروژه مونتاژ شده Crop بدی، باهاس یه عکس و یا یه تایتل درست کنی که بالا و پایینش سیاه رنگ و وسطش خال باشه. مثل یه فایل PSD.
اون وقت، اون رو توی یه لایه، بالاتر از همه لایه ها بذار و سرتاسر تایم لاین، ادامه بده – بکش -.

ولی اگه می خوای که فقط به یه تیکه فیلم – Clip – اعمال بشه، باهاس بری به پنجره Effects و از شاخه Video Effects و زیرشاخه Transform، افکت Crop رو بندازی روی فیلم.

تنظیماتش هم از پنجره Effect Control انجام می شه که خیلی ساده است.

راستی!
سعی کن بیشتر بیای به سایت.
خیلی خوبه ها!!!

التماس دعا
یا علی

دستت طلا.راست میگی سرم خیلی شلوغه.از این به بعدم بیشتر میام.بازم ممنون.:oops:

یه سوال دیگه.من یه فیلمو وارد Premiere میکنم.بعد که میخوام Export کنم سایزشو مثلا 600*800 تعریف میکنم.ولی وقتی فایل رو بعد تبدیل نگاه میکنم فیلم با همون سایز قبلیه و دورشو کادر سیاه رنگ پشونده.باید چی کار کنم.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

1- چه ورژنی از پریمیر؟
2- چرا 800*600؟
3- شرمنده. یه کم بیشتر توضیح بده.

التماس دعا
یا علی

همون ورژن قبلیه Premiere Pro 1.5.بزار بهتر توضیح بدم.
من یک فیلم با سایز 360*480 وارد کردم که دورش کادر سیاه رنگ داشت.با همون Crop کادر سیاه رنگشو از بین بردم.حالا که می خوام Export کنم همون سایز 480*640 رو براش انتخاب میکنم ولی وقتی Export میشه ومن میرم فایل رو نگاه میکنم میبینم که فایل رو با همون سایز 360*480 رو وسط یک کادر سیاه رنگ با سایز 480*640 قرار داده.یعنی سایز فیلم مثل همون اولشه ولی Premiere یک کادر سیاه دور فیلمه کشیده تا سایزش بشه اونیکه من انتخاب کرده بودم.امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم.

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

حمیدرضا جون!

منظورم از سوال اولم این بود که چرا از اندازه های استاندارد استفاده نمی کنی؟
اگه می خوای خروجی AVI بگیری تنظیم کن PAL DV (720*576) 25 fps.
اگر هم می خوای VCD بگیری، (MPEG-1 (PAL VCD High Quality Standard Bitrate.

پریمیر همونی رو خروجی می ده که توی مانیتور برنامه می بینی.
با دستور Crop، در فیلم بریده می شه، ولی سیاه می مونه.
باهاس فیلم رو بزرگ کنی که کل کادر رو پر کنه.
وقتی که توی مانیتور پریمیر، درست شد، توی خروجی هم درست می شه.

التماس دعا
یا علی

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
این حرف دوست عزیز درسته ولی من تجربه کردم بزرگ کردن فیلم ها برای دی وی دی اگه می خوای خوبه ولی اگه برای VCD می خوای جالب نمیشه ( کیفیت پایین می یاد ) بهترین راه اینه اول وقتی داری پروژه را تنظیم می کنی سایز ی که می خوای کار کنی را در اونجا بذار بعد فیلم ورودیت هم اندازه میشه
وبا هر فرمتی بزنی کاهش کیفیت نداری و بهترین استفاده را می تونی کنی

از animeditor هم معذرت می خوام که اینجا فضولی کردم

ازهر دو تون ممنونم

سلام
این حرف دوست عزیز درسته ولی من تجربه کردم بزرگ کردن فیلم ها برای دی وی دی اگه می خوای خوبه ولی اگه برای VCD می خوای جالب نمیشه ( کیفیت پایین می یاد ) بهترین راه اینه اول وقتی داری پروژه را تنظیم می کنی سایز ی که می خوای کار کنی را در اونجا بذار بعد فیلم ورودیت هم اندازه میشه
وبا هر فرمتی بزنی کاهش کیفیت نداری و بهترین استفاده را می تونی کنی

از animeditor هم معذرت می خوام که اینجا فضولی کردم

اقای animeditor و اقای Hamidbn درباره این یه توضیح بیشتری بدین بد نیست.فقط بگین باید از کجا این چیزا رو که میگین باید تنظیم کرد.لطفا کمک کنید.
در ضمن اگه بشه یک نرم افزار کوچولو که همین کارای Crop وتغییر سایز انجام میده رو معرفی کنین هم ممنون میشم.فقط اسمشو بگین من خودم پیداش میکنم.البته اگه نگفتینم نگفتین.

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
سلام
وقتی پریمیر را باز می کنی قسمتی می یاد یا می تونی پروژه قبیلیتو باز کنی و یا جدید بسازی .
توی ساخت جدید قسمت تنظیمات قسمت سایز و سایز فیلمتو بزن
خلاصه گفتم چون الان پریمیر ندارم ( نصب نیست ) کلاماتشو کامل نمی دونم زیر شاخهی چی هست
ببخش

امیدوارم کارت راه بیافته

جدیدترین ارسال ها

بالا