کارت گرافیک مناسب

m-115

New Member
سلام به همه :rose:
من فکر کردم اگه بخوام صبر کنم تا سی پی یو های بولدوزر بیاد بازار و از همه مهم تر در بازار فروش مشهد، فروشنده های محترم تازه با این واژه آشنا بشند و فروش داشته باشند ... حداقل 4 -5 ماه دیگه طول می کشه :mad: برای همین بعد از تحقیق و چرخیدن تو سایت میخوام تا یکی دوهفته دیگه سیستمم رو طبق این مشخصات بخرم ...

http://forum.majidonline.com/showthread.php?p=1102305#post1102305

سوال اصلی من برای کارت گرافیک مناسب هست، من تا 600 تومن هم میتونم هزینه کنم ... ولی در هر تایپیکی یک کارت گرافیک معرفی شده ..
NVIDIA Quadro 600 ---- 580 GTXو غیره که گیج شدم چیکار کنم

لطفا مطلب جالب این سایت رو درباره مقایسه کارت های گرافیک نگاه کنید
http://www.narenji.ir/-narenji-sections-57/80/2080-nvidea-quadro5000-quadro6000

آیا میدونید Fire Pro V8800 چنده؟ در مشهد ودر مجتمع تک که میچرخی اصلا نمیشناسند :-?
Fire Pro V7900 هم عملکرد مشابه 8800 رو داره ، قیمت این یکی چی ؟ یه چیزی بپیرسم نخندین آیا ATI sapphire همون Fire Pro هستش؟
شما چه پیشنهادی واسه کارت گرافیک دارین ؟

در کل هر پیشنهادی داشتین که بشه یه کیس کامل تا 2 تومن بست که تا 3 سال رندر هام رو ساپورت کنه ممنون میشم بفرمائید .

تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c

علیک سلام.

سیستمی که میخرین عالی هست.من خریدم راضی هستم.
فقط در مورد مادر بورد حتما این باشه
asus یا gig مدل P8Z68 که همون معمولی شو بگیر.الکی واسه دلوکس و اینها پول حروم نکن.

ب
رای کارت گرافیک مناسب هست، من تا 600 تومن هم میتونم هزینه کنم ... ولی در هر تایپیکی یک کارت گرافیک معرفی شده ..
NVIDIA Quadro 600 ---- 580 GTXو غیره که گیج شدم چیکار کنم

برای گرافیک اگه گیمر هم هستی حتما GTX 560 TI بگیر.دقت بکن TI حتما داشته باشه.چون بهینه سازی شده خنک تر و قوی تر هست.
اگه فقط کارهای سه بعدی میکنی میتونی Quadro 600 یا Quadro 2000 بگیری.

آیا میدونید Fire Pro V8800 چنده؟ در مشهد ودر مجتمع تک که میچرخی اصلا نمیشناسند :-?
این چیزها خیلی خاص هستن و نیست تو بازار.
قدرت ati قبول اما این رو درنظر داشته باش به خاطر سیاستها مالی ( به نظرم شبیه کارهای صهیونیستها ) امتیاز کودا برای انویدیا رسما به کمپانی autodesk فروخته شده.یعنی چی؟ یعنی کاری کردن مثلا اگه کارت Nvidia داشته باشی سیستم خوب کار میکنه.اگه کارت AIT داشته باشی سیستم بد کار میکنه...!! سیاست خوبی نیست!!

شما چه پیشنهادی واسه کارت گرافیک دارین ؟

برای گرافیک اگه گیمر هم هستی حتما GTX 560 TI بگیر.دقت بکن TI حتما داشته باشه.چون بهینه سازی شده خنک تر و قوی تر هست.
اگه فقط کارهای سه بعدی میکنی میتونی Quadro 600 یا Quadro 2000 بگیری.

m-115

New Member
تشکر فراوان از این که وقت و حوصله گذاشتین :rose:...
ببخشید من چند تا سوال دیگه هم داشتم

1 - این مادربرد در آینده می تونه سی پی یو نسل جدید ( بولدزر) رو پشتیبانی کنه؟

2- اولویت اصلی من برای کارهای رندر سنگینه اما امکانش هست که یک کارت حرفه ای
Quadro 600 یا Quadro 2000 رو در کنار یک کارت مخصوص گیم کار گذاشت ، یعنی 2 تا کارت گرافیک رو این مادر برد ؟
هرکدوم میتونند در زمان خودشون (رندر یا گیم) فعال بشن؟

3- آیا من میتونم 2تا هارد که یکیش هارد ssd 128 و یک هارد 1TB-BLACK رو در این مادبورد بزارم که SSD به عنوان درایو راه انداز تعریف بشه و 1TB هم برای اطلاعاتم ؟؟ سرعت و زمان برام خیلی مهمه.

4- ممکنه هارد
ssd 128 مناسب معرفی کنید؟

5- باز هم تشکر

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
1 - این مادربرد در آینده می تونه سی پی یو نسل جدید ( بولدزر) رو پشتیبانی کنه؟

نه چون مخصوص اینتل هست.اگه برای بولدوزر میخواین باید مادربوردهای جدید amd رو بخرین اصلا ربطی به هم ندارن.

2- اولویت اصلی من برای کارهای رندر سنگینه اما امکانش هست که یک کارت حرفه ای
Quadro 600 یا Quadro 2000 رو در کنار یک کارت مخصوص گیم کار گذاشت ، یعنی 2 تا کارت گرافیک رو این مادر برد ؟
هرکدوم میتونند در زمان خودشون (رندر یا گیم) فعال بشن؟

آها رسیدیم سر اصل مطلب.علت اینکه گفتم این مادر بورد رو بخرین همینه! چون این مادر بورد قابلیت هم زمان ورک و گیم حتی از نسل های متفاوت رو داره.یعنی شما گیم amd داشته باش ورک اسنیشن انویدیا.
3- آیا من میتونم 2تا هارد که یکیش هارد ssd 128 و یک هارد 1TB-BLACK رو در این مادبورد بزارم که SSD به عنوان درایو راه انداز تعریف بشه و 1TB هم برای اطلاعاتم ؟؟ سرعت و زمان برام خیلی مهمه.

سرعت ssd فکر کنم 5 برابر معمولی ها باشه.اما فکر کنم میشه.یعنی ویندوز و مکس و اینها تویssd باشه و بقیه اطلاعات توی هارد.
فقط هارد رو بالای 2 ترا بایت یا 3 ترا بایت بگیرین.چون که ظرفیت که بالا میره بحث سرعت تصاعدی بالا میره...
- ممکنه هارد ssd 128 مناسب معرفی کنید؟

برند ها رو خوب نمیشناسم.اما فکر کنم 128 گیگ برای ویندوز و مخلفات کافی باشه.

یا علی

m-115

New Member
اقا واقعا لطف کردین ... :)هرچه میرم جلو سوال های جدیدتری برام ایجاد میشه...

خب حالا فرض کنیم دوتا کارت گرافیک (گیم و ورک استیشن ) رو نصب کردیم ،در زمان رندر باید تنظیمات خاصی انجام بدم یا اتومات تنظیم میشه؟؟؟

m-115

New Member
و دیگه این که در سرعت پردازش هم تاثیری داره این که دوتا کارت مختلف رو گذاشتیم ؟

m-115

New Member
دوستان پسوند FX که به کارت های حرفه ای کوادرو که اضافه میشه یعنی چی ؟ آیا عملکرد بهتری در رندر خواهد داشت ؟
مثلا بین کارت
Quadro 600 یا Quadro FX580 که تقریبا از نظر قیمت نزدیک هم هستند کدوم مناسب تره؟ البته می دونم که FX580 رم پایین تری داره ول منظورم در عملکرد اون هستش ( FX5000 به بالا هم هست )

و دیگه اینکه اگه ممکنه به سوالات پست های 5 و 6 بالا هم جواب بدین
.ممنون

abizaki

Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
سری FX قدیمی ترن و غیر FX از معماری Fermi استفاده می کنن. پس غیر FX بهترخ برای خریدن.

جدیدترین ارسال ها

بالا