کارت گرافیک توپ ؟؟

من تا الان تصمیم گرفتم سیتم زیرو بگیرم نظرتون چیه ؟
cpu : amd phenom 9950 black edition
VGA : ati 4870 512 256 bit
Ram : corsair 1066 4 GB 2x2 GB
Main : Asus M3a79- t delux
Power : acbel 560 real Active PFC
:wink:

:Mohsen:

کاربر باتجربه
من تا الان تصمیم گرفتم سیتم زیرو بگیرم نظرتون چیه ؟
cpu : amd phenom 9950 black edition
VGA : ati 4870 512 256 bit
Ram : corsair 1066 4 GB 2x2 GB
Main : Asus M3a79- t delux
Power : acbel 560 real Active PFC

من براي cpu با اينتل بيشتر موافقم، اونم 4 هسته ايش كه بي نظيره

من اتفاقا برعکس کاملا معتقدم که amd بسیار توی رندر و کارهای گرافیکی سر تره. برای این دلیل هم دارم که اگه یه روزی فرصت شد ایشالا حسابی در موردش صحبت میکنیم.
:rose:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من گذاشتم تست رندر حدود 37 ثانیه
مشخصات سیستم هم گذاشتم البته با ویندوز 64 و مکس 64 هنوز رندر نگرفتم

آخرین ویرایش:

aliReza

Well-Known Member
سلام بچه ها
من تازه اومدم به حمعتون
راستش من با اینتل بیشتر موافقم، درسته ای ام دی توی کار های گرافیکی سرعت کمی بیشتر از اینتل داره، ولی دراینتل کور2 کواد ما شاهد یک شاه پردازنده هستیم و به قول معروف ای ام دی رو تو جیبش میزاره
ای ام دی رو با هیچ مادر بوردی نمیتونی به طور کامل مچ کنی ولی اینتل با ایسوس که مچ باشه دیگه هیچی جلوشو نمیتونه بگیره و در کل همین روی سرعت رندر تاثیر زیادی داره

رم رو هم به نظر من سوپر تلنت انتخاب کن،

ببخشید مثل اینکه زیادی مخالفت کردم:shock:
به هر حال من از سیستم فعلیم که همچین شرایطی داره راضیم

Sherlock_Holmes

Active Member
من اتفاقا برعکس کاملا معتقدم که amd بسیار توی رندر و کارهای گرافیکی سر تره. برای این دلیل هم دارم که اگه یه روزی فرصت شد ایشالا حسابی در موردش صحبت میکنیم.

البته بهتر بود میگفتی منظورت دقیقا چه پردازنده ای هست...
چون بطور کلی نمیشه این حرفو زد...

در حال حاظر این لینکها رو میتونید ببینید:

http://www.tomshardware.com/charts/cpu-charts-2008-q1-2008/3D-Studio-Max-9,369.html

http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/3D-Studio-Max-9,836.html

http://www.tomshardware.com/charts/desktop-cpu-charts-q3-2008/3DMark-Vantage-CPU,817.html

در تست رندر معروف Dragon که خودمون هم تاپیکشو داشتیم هفت رتبه ی اول در اختیار intel هست...
باقی تستها رو هم خودتون ببینید... در اکثر تستها AMD حتی بین اول تا پنجم هم نیست...

بنچمارکها با مکس هست...

ای ام دی رو با هیچ مادر بوردی نمیتونی به طور کامل مچ کنی ولی اینتل با ایسوس که مچ باشه دیگه هیچی جلوشو نمیتونه بگیره و در کل همین روی سرعت رندر تاثیر زیادی داره

من نمیدونم این اطلاعات رو شما دقیقا از کجا آوردی!!
بد نیست مدل مادر برد و پردازنده رو هم بگید... که البته باز هم تاییدی بر مطلب شما نخواهد بود...

.

بچه ها واسه پردازنده اگه دوست داشتید یه تاپیک مجزا بزنید تا اونجا حرف بزنیم...

آخرین ویرایش:
سلام بچه ها سیستم دوم رو هم دیشب خریدم و امروز تست رندر رو انجام دادم :
CPU : AMD Phenom II x4 64 bit 940
Ram : Corsair 1066 4GB- 2x4 GB
MainBoard: Asus M3A79-T DELUX
VGA: ATI RADEON 4850 512 MB

زمان رندر :
36 ثانیه

aliReza

Well-Known Member
بچه ها تاپیک رو زدم، اگه میشه بحث رو بیارید اینجا:)
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=115796

من نمیدونم این اطلاعات رو شما دقیقا از کجا آوردی!!
بد نیست مدل مادر برد و پردازنده رو هم بگید... که البته باز هم تاییدی بر مطلب شما نخواهد بود...

دوست عزیز، من بر حسب تجربه و البته اطلاعاتی که داشتم گفتم، راستش من وقتی سرعت اینتل رو میبینم که همراه با ایسوس واقعا در برابر گیگا و amd خیلی بهتر هست.

به هر حال مثل این که شما تجربه تون بیشتره، ولی من اطلاعات فعلی مو گفتم که مسلما شما اطلاعات بیشتری دارید.

من مادربورد p5ql pro دارم، شاید زیاد حرفه ای نباشه
این مادر بورد بهترین در این سری و بالا ترین چیپ / باس و اورکلاکینگ در تیپ و قیمت خود

Sherlock_Holmes

Active Member
عوامل زیادی در اینکه مادربرد و پردازنده با هم مچ باشن دخیله... فقط یک برند خاص نیست که مچ بودن و پرفورمنس خوب رو تضمین میکنه...

مادربردی که شما دارید مادر برد خوبیه... خیلی هم خوب.. قبل از اینکه ما مادربرد Biostar خودم رو بگیرم نظرم روی همین مین بود...
اما رنج قیمت ایسوس همیشه بالاست... در این رنج که نه در رنج قیمتی کمتر مدل Biostar TP43D2-A7 با قیمت فکر میکنم الان حدود 85 تومن عملکرد نسبتا خوبی داره و قادر به برابری و در بعضی بنچمارکها حتی پیشی گرفتن از همتای ایسوس خودش (یعنی اینی که شما دارین) هست...

فکر میکنم اگر تازه گرفته باشین حدود 120 باشه... یا کمتر...

به هر حال مادر برد Biostar مادربرد های قویی هستند که کلا در اورکلاک خیلی خوب عمل میکنند و رکورددار هستند... داشتن لقب "ارزانترین مادر برد حرفه ای" برای مادر برد Biostar TPower 45 HP یکی از خصوصیات این برند هست...

مدل TP43D2-A7 با چیپ p43 حتی از همتای خودش TP45D2-A7 با چیپ p45 هم در بنچها بهتر عمل کرده:

http://www.insidehw.com/Reviews/Motherboards/Biostar-TP43D2_A7-and-TP45D2_A7/Page-2.html

این مدل یک مدل موفق Biostar برای داشتن مادربرد حرفه ای در رنج قیمت ارزان هست و قابل رقابت (به نظر من حتی موفق تر) با asus p5ql-pro....

.

Moralist این cpu که شما خریدی جای بحث داره.. :wink:

آخرین ویرایش:

mkf.cgi

Member
يه توصيه برادرانه به همهي دوستاني كه ميخوان مادربرد براي آوركلاك بخرن دارم, اونم اينكه هرچي ميخرين ip43 abit رو نخرين !
واقعيتش من اين مدل رو خريدم كه اصلا تو آوركلاك هيچ گونه ثباتي نداره و اصلا نميتونيد به كارش مطمئن باشيد,ايني كه ميگم به اثبات رسيده..
ممنون.

aliReza

Well-Known Member
اون که بله
ایسوس به خاطر نامی که داره، یه جورایی پول اسمشو میخوره که گرون تر باشه ( خودش نمیخوره، فروشنده ها میخورن ) :-?، من تعریف Biostar رو هم زیاد شنیدم، البته زیاد روش مانور داده نشده، ولی حرفه ای ها زیاد دور و برش میچرخن...
من حدود 2/5 ماهی هست که سیستم بستم، اون موقع توی شیراز فقط کامپیوتر مرکزی داشت ( شیرازی ها آشنا هستن ) یعنی جزو اولین ها بود و من حدود 130 خریدم و ازش راضی م.

شما که تست کردی لطفا بیشتر اطلاعات میدی؟؟؟

بالاخره ما هم یه چیزایی دستمون بیاد ! :)

کاربر باتجربه
دوستان من چند وقته دارم تو اينترنت زياد گشت ميزنم تا يه مقايسه درست و حسابي بين 4830 و 9800gt پيدا كنم، اونم از يه مارك خاص
بيشتر دوست دارم club باشه؛ ولي نتونستم پيدا كنم، يا ماركا فرق داشت يا ...!
ميخوام بدونم كدوماشون در نهايت عملكرده بهتري داره
512 مگشونو ميگم

كسي بنچ مارك درست حسابي از اين 2 تا، با برند club يا حداقل بنچ ماركي كه هر دو مشابه باشن نداره؟
ممنون ميشم اگه كسي لطف كنه

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام دوستان

من می خوام سیستمم رو عوض کنم و یک سیستم توپ برای کارهای سه بعدی بخرم.
می خواستم بدونم توپ ترین سیستمی که سرعت پردازش دهنده ی فوق العاده بالا
باشه و رندر انیمیشن و عکس رو به صورت خیلی عالی و در مدت زمان خیلی کوتاه انجام
بده چیه؟!قیمتش چقدره؟!
من یک میلیون و دویست پول دارم.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
محسن منم دارم دنبالش می گردم ... تنها چیزی که گیر آوردم تست در بازی ها بود که در اکثر موارد 9600 بهتر عملکرد داشته !! من تا 3 ماه آینده ارتقا سیستم رو تو برنامم دارم !! اگر کسی سایتی چیزی برای تست رندر میشناسه همینجا معرفی کنه !!

سلام دوستان

بده چیه؟!قیمتش چقدره؟!

سلام دوست من ... شما با 1200 برای کیس خیلی سیستم خوبی می تونید بخرین !! الان با ورود نسل جدید پردازنده ها (اینتل) و نسل جدید چیپها برای mother board ها (گیگابایت و ایسوز) خیلی نسلهای قدیمی دارن ارزون میشن !! اگر 1200 فقط برای کیس میخواین بذارین بگین که با کمک بچه ها یه سیستم خوب معرفی کنیم !!

موفق باشین

کاربر باتجربه
محسن منم دارم دنبالش می گردم ... تنها چیزی که گیر آوردم تست در بازی ها بود که در اکثر موارد 9600 بهتر عملکرد داشته !! من تا 3 ماه آینده ارتقا سیستم رو تو برنامم دارم !! اگر کسی سایتی چیزی برای تست رندر میشناسه همینجا معرفی کنه !!
من 9800 رو گفتما! يعني 9600 از 4830 قويتره!؟ بعيد ميدونم، من تا حالا شنيده بودم 4830 در حد 9800 جي تي هست تازه تو بعضي مراحل قويتر عمل كرده

آخرین ویرایش:

.:BEHNAM:.

Active Member
نقل قول:
سلام دوستان

بده چیه؟!قیمتش چقدره؟!
سلام دوست من ... شما با 1200 برای کیس خیلی سیستم خوبی می تونید بخرین !! الان با ورود نسل جدید پردازنده ها (اینتل) و نسل جدید چیپها برای mother board ها (گیگابایت و ایسوز) خیلی نسلهای قدیمی دارن ارزون میشن !! اگر 1200 فقط برای کیس میخواین بذارین بگین که با کمک بچه ها یه سیستم خوب معرفی کنیم !!
موفق باشین

آره فقط برای کیس می خوام بده.
ولی فقط می خوام سرعتش پردازندش بالا باشه.
البته خیلی چیزها برام مهمه ولی می خوام شرایط زیر رو داشته باشه.
- رندر انیمیشن رو خیلی زود انجام بده.
- کلا تو کار رندر سریع باشه.
- کیفیتش خوب باشه.
- بتونم باهاش چند تا نرم افزار رو باز کنم مثلا در حالی که دارم با مکس کار می کنم
بتونم با مایا و فوتوشاپ یا چیزهای دیگه به راحتی کار کنم.

ممنون میشم یک چیز خوب معرفی کنید.
راستی بازی هم بشه باهاش کرد.

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
من 9800 رو گفتما! يعني 9600 از 4830 قويتره!؟ بعيد ميدونم، من تا حالا شنيده بودم 4830 در حد 9800 جي تي هست تازه تو بعضي مراحل قويتر عمل كرده
نه بابا . من فکر کردم 9600 رو گفتی ... آخه یه جا تست رندر برای بازی داشت نوی نمودار یه میلیمتر بالاتر بود . البته البته چیزی که شما میگی درسته !! احتمالا این گرافیکی که من خوندم 9600gt نبوده gts بوده . حالا اگر صفحشو دوباره تونستم پیدا کنم میذارم همینجا

موفق باشین

آره فقط برای کیس می خوام بده.
ولی فقط می خوام سرعتش پردازندش بالا باشه.
البته خیلی چیزها برام مهمه ولی می خوام شرایط زیر رو داشته باشه.
- رندر انیمیشن رو خیلی زود انجام بده.
- کلا تو کار رندر سریع باشه.
- کیفیتش خوب باشه.
- بتونم باهاش چند تا نرم افزار رو باز کنم مثلا در حالی که دارم با مکس کار می کنم
بتونم با مایا و فوتوشاپ یا چیزهای دیگه به راحتی کار کنم.

ممنون میشم یک چیز خوب معرفی کنید.
راستی بازی هم بشه باهاش کرد.

دوست من . شما هرچقدر سیستمت بالا نره از تکنیک های بالاتری استفاده می کنی و در نتیجه همیشه سرعت رندرت در انیمیشن پایین میاد . این تجربه من در سیستمهای مختلفه .. نه که سریع نشه کارت اما خیلی نمی تونی انتظار داشته باشی که مثلا یه سیسام یه فریم رو تو 60 ثانیه رندر میگیره و سیستم جدید تو 10 ثانیه !!

حالا من الان از قیمتهای بازار و مدل های جدی غیر از سی پی یو خبر ندارم . ایمان و محسن بیشتر می تونن کمکت کنن .

موفق باشین

کاربر باتجربه
چيزاي خوب از 4830 و 9800gt يافتم
تو اكثر مواقع 4830 سره
البته وقتي وبو سرچيدم، نتايج مختلفي ديدم، ولي در كل 4830 رو ميشه برنده اعلام كرد
حالا چه برنديش باشه خوبه، كه هم قيمت مناسب داشته باشه و هم با كيفيت باشه؟؟؟
ايمان جان شما چي گرفتي؟ قرار بود كه برامون نقدش كني ها!!!

اينم يه سري بنچ جديد

لينك
حتما به اين لينك و صفحات قبل و بعدش سر بزنيد، خيلي عاليه

آخرین ویرایش:

Sherlock_Holmes

Active Member
محسن در برتری 4830 شکی نیست...
من که گفتم 4830 گرفتم...

اما هنوز وقت نکردم سیستمم رو ببندم!! قطعاتش گوشه خونه افتاده!!
اما حتما ok میکنم...
برند گرافیک ATI هم HIS هست که حرفه ای ها میشناسنش...
اما برندهای دیگه هم هستند مثل Club که در حد خیلی خوب هستند...

جدیدترین ارسال ها

بالا