چگونگی کار با Track matte

arian boy

New Member
دوستان عزیزم سلا م می خواستم یه اطلاعاتی در مورد حالت ،track matte ازتون بگیرم در باره کلیات و عملکردش روی لایه ها mer30 پیشاپیش

imoh3n

Member
اگه منظور track matte توی لایه های timeline هستش، یک قابلیته که به هر لایه این امکانو میده تا opacity شو از alpha یا luminance (میزان روشنایی پیکسل) لایه بالاییش بگیره.

عملکرداشم مختلفه، مثلا میتونی یه تصویر سیاه و سفیدو بالای لایه تصویرت بزاری و Track matte luminance رو انتخاب کنی، اونوقت قسمتهای سفید لایه بالایی ماسک لایه پایینی میشن.
من خودم خیلی ازش استفاده میکنم، شماهم باید تو یه موقعیت کارتو راه بندازه تا دقیقا متوجه کاربردش بشی:wink:.

arian boy

New Member
ممنون فکر کنم فهمیدمش فقط اگه میشه در مورد چهار حالت track matte به تفکیک برام توضیح بده mer30

imoh3n

Member
در اصل دو حالته دوست عزیز، alpha matte کانال آلفا لایه بالاییشو به خودش منتقل میکنه و alpha invert matte اینکارو با معکوس کانال آلفا لایه بالاییش انجام میده، یعنی قسمتهایی که تو لایه بالایی حذف شدند، ماسک لایه پایینی میشن. به همین ترتیب luma matte میزان روشنی هر پیکسل لایه بالایی رو برای ماسک خودش انتخاب میکنه و invert luma matte میزان تیرگی هر پیکسلو.

امیدوارم این اطلاعات بتونه کمکت کنه .

جدیدترین ارسال ها

بالا