چگونه يك FTP Server در Linux9 راه اندازي كنيم؟

ARM

Member
:?:
سلام به دوستان عزيزم

من با ورژنهاي قبلي لينوكس زياد كار كردم ولي با 9 تازه شروع به كار كردم و براي راه اندازي يك FTP Server مشكل دارم چون روش كار مثل گذشته نيست.

اگر كسي ميدونه كه به چه صورتي هست لطف كنه و براي من از ابتداي كار رو توضيح بده. تا 15 ساعت ديگه بايد اين كار رو انجام بدم و گفتم اول اينجا بيام و پيغامم رو بگذارم و بعد برم خودم كمي مطالعه كنم.

انشا الله كه خودم پيدا ميكنم ولي شما هم كمكهايتان را دريغ نكنيد. ممتونم.

تا بعد......

ARM

Member
باز هم سلام.

اين رو هم اضافه كنم كه من در ntsysv اون ديمون ftp رو پيدا نكردم. ولي وقتي همه را علامت زدم پورتش باز شد. ولي از كلالينت بهش وصل نميشه (مشكل ip و اين حرفها رو هم نداره چون توي يك شبكه هستند و ping ميكنند).

متشكرم.........

ARM

Member
باز هم سلام.

تا اينجا به اين نتيجه رسيدم كه بايد برم و rpm مربوطه را از سي دي نصب كنم.

فقط گيج شدم كه rpm را نصب كنم يا يك فايل tar مربوط به wu-ftpd را؟

بالاخره يكي پيدا ميشه يه دستي به ما برسونه يا نه؟

به اميد ديدار دوستان با سوات. تا بعد......

ARM

Member
سلام.

اي بابا هنوز كسي نيومده جواب ما رو بده؟! گويا اين مشكل ما حالا حالا ها اساسي رفع نميشه. فردا بشينم سر سيستم ببينم چه ميكنم!!!!!!!

تا بعد........

oxygenws

Active Member
عزیز، مشکلت چیه خوب؟، کلا با چه FTP SERVER ای می خوای کار کنی؟؟ (اگر لینک سایت بدی بهتر)

ARM

Member
اميد جان سلام. خوشحالم كه شما رو باز هم مي بينم.

والا منظورت رو از اينكه سايت بدم نفهميدم. من ميخوام در Lan داخلي خودمون اين كار رو انجام بدم. البته ديگه عجله اي براي اين كار ندارم و حالا موضوع براي خودم جالب شده كه مشكل چي بوده. و از اونجايي كه صبح كه رفتم شركت قضيه جور ديگه حل شده بود بنابراين اون چيزهايي رو هم كه ميخواستم امتحان كنم نكردم.

فقط واست بگم كه در ntsysv پورت wu-ftpd وجود نداشت. بعد من همه را تيك زدم (يعني هر كدوم رو كه مشكوك بودم ربط داشته باشه) و با اينكار پورتش باز شد و شماره پروسس بهم ميداد.
روي كلاينت ميزد كه فلان نسخه ftp رو داريم باهاش كار ميكنيم و مشكل از جاي ديگه بود كه پيغام ميداد:
530Must perform authentication before identifying USER

از طرفي روي سرور rpm -q ftp رو زدم كه يك شماره بهم داد كه فكر كنم يعني پك آن نصب است.

خلالصه همين. مشكل من اينه كه با لينوكس 1 سال بيشتر ميشه كه كار نكردم و تقريبا همه چيزش از دستم در رفته و مثلا يادم نيست كه وقتي ftp در ورژن 8 درست كار ميكرد چطوري بوده و ... . اينه كه كمي گيج شدم.

باز هم ممنونم و اگه سوالي بود بپرس تا توضيح بيشتر بدم.

تا بعد .......

oxygenws

Active Member
من دقیقا نفهمیدم مشکلت چیه....
به هر حال اگر مشکل حل شده (صورت مسئله پاک شده) که هیچی.
منظور من از سایت یا نام FTP SERVER این بود -> http://www.wu-ftpd.org

lموفق باشید، امید

ARM

Member
اميد جان سلام.

راستش مشكل براي فعلا حل شده ولي خودم هنوز مشتاقم كه سر از كارش در بيارم و احتمالا چند وقت ديگه هم باز به همين مشكل ميخوريم كه مثل اين دفعه شايد حل نشه.

ديگه اينكه هنوز هم نفهميدم كه اين سايت رو براي چي ميخواستي. اينطور كه فهميدم فكر كنم يك منبع از من خواستي كه مطاله كني اونجا. آره؟ در هر حال همين سايتي كه نوشتي هست و how to هاي سايت هاي مختلف مثل ردهت هم هست كه هيچكدوم دقيقا به مشكل من اشاره نداشت و خيلي كلي گفته بود و مختص ورژن 9 نبود و از اونها زياد نتيجه نگرفتم.

راستي اگر در تهران لينوكس كار حرفه اي سراغ داري يك چيزي براي تماس من ازش بهم بده. يك صحبتي داريم ميكنيم كه شايد براي آموزش به چند تا از بچه ها از كسي كمك بگيريم. كسي كه هم خود لينوكس رو بلد باشه و هم ترابل شوتينگ اش رو.

در هر حال باز هم ازت ممنونم عزيز كه وقت ميذاري و جواب ميدي. انشاالله بتونم جبران كنم.

در ضمن اين مشكل من رو هم ببين چه ميكني كه هم من كارم راه ميفته و چيز ياد ميگيرم و هم خودت LOL .

امشب روي ورژن 9 به احتمال زياد تو خونه كار ميكنم و اگر مشكل كاملا حل شد حتما بهت ميگم. واسه آينده خوبه.

(توي پرانتز به بر و بچه هايي كه ميان اينجا بگم كه قرار هم نيست اين مشكل ها به اين راحتي حل بشه. چرا كه مثلا ما زماني كه چند بار با لينوكس براي چند جا web server راه انداختيم كه بتونن راحت استفاده كنند كلي هزينه واسشون داشت. اگر كار هر كسي بود كه اين همه پول نميدادند. حالا هم براي ftp server همين داستان رو خود ما داريم. البته همش براي اينه كه توي ورژن جديد دقيقا همه چيز مثل قبل نيست. خلاصه فعلا كه سرويس شديم).

همگي خوش باشيد و خدانگهدار.
اميد جان باز هم مرسي.
تا بعد.........

oxygenws

Active Member
سلام،
اختیار دارید، وظیفه است :) زکات علم، یاد دادنه :)

معمولا روش نصب مناسب رو در سایت هاشون به طور کامل توضیح می دهند و از اونجایی که می دونی منابع open source بسیار زیادند، واقعا از حفظ کردن تمامی نرم افزار ها و روش نصب اونها و احتیاطات و ..... اونها بسیار سخته.

لینوکس کار درست و حسابی تو تهران.... یه چند تایی از بچه ها تو سایت برنامه نویس هستند، کارشون هم درسته، مثل آقای حسین زاده یا shaniaki.

من تا حالا به این ترکیبی که تو می گی نصب نکردم، جدن الان سرم خیلی شلوغه، در اولین فرصت سعی می کنم این FTP رو روی لینوکسم نصب کنم.

موفق باشید، امید

ARM

Member
اميد جان سلام.

آقا مشكل FTP رو ديشب حل كردم. توي خونه باهاش ور رفتم و rpm اش رو نصب كردم و يك ديمون ديگه براي اون بهم داد كه از خودش به خودش FTP كرد و فهميدم درسته. بعد به سرم زد كه telnet رو هم امتحان كنم كه ديگه نشد. اشكالش هم به اين صورت شد كه وقتي rpm اش رو نصب ميكردم ميگفت نصب شد ولي بعدش كه q- ميكردم ميديدم نيست. با mc و دستي و همه جورش رو هم چك كردم ولي نشد كه نشد.

يه چيز ديگه هم فهميدم. اونم اينكه اين لينوكس هاي شركت ما هيچكدوم 9 نيست و گويا اينترپرايز 3 هست. تو چيزي در اين مورد شنيدي؟ اين لينوكس مگه CD هاي خودش با لينوكس سرور يا ادونس سرور جداست؟ (ما كه هر چي ديديم همش در يك پك (روي 4-3 تا سي دي بوده و موقع نصب سرور بودن يا نبودنش رو تعيين ميكرديم).

خلاصه فكر كنم با همين كار مشكل شركت هم حل ميشه و روي اونها هم اين روش ام جواب ميده ولي تل نت رو موندم كه چي به چي شده!!!!

باز هم مرسي و انشاالله وقت پيدا كردي روي اين يكي كار كن LOL.

راستي spell برنامه نويس رو هم واسم بنويس كه شوت نشم جاي ديگه يعني لينك اش رو بي زحمت بده كه مستقيم بريم سراغشون. ممنون.

تا بعد............

جدیدترین ارسال ها

بالا