چه چیزایی باعث میشه که یک هارد اکسترنال خراب بشه

LoveQt

New Member
من یه هارد پرتابل دارم امروز که به سیستم متصلش کردم و داشتم یه سری اطلاعات رو به ذاخلش منتقل میکردم
ناگهانی وسط انتقال اطلاعات صفحه مانیتور سیاه شد و سیستم خاموش کرد
فکر میکنم مشکل از رم سیستم باشه
در هر حال میخواستم بدونم این خاموش شدن ناگهانی میتونه باعث خرابی هارد پرتابل بشه یا نه
آخه اطلاعات مهمی داخلش دارم که نگرانم از دست برن
با تشکر

the_king

مدیرکل انجمن
من یه هارد پرتابل دارم امروز که به سیستم متصلش کردم و داشتم یه سری اطلاعات رو به ذاخلش منتقل میکردم
ناگهانی وسط انتقال اطلاعات صفحه مانیتور سیاه شد و سیستم خاموش کرد
فکر میکنم مشکل از رم سیستم باشه
در هر حال میخواستم بدونم این خاموش شدن ناگهانی میتونه باعث خرابی هارد پرتابل بشه یا نه
آخه اطلاعات مهمی داخلش دارم که نگرانم از دست برن
با تشکر

خودش خراب نمیشه ولی ممکنه داده های داخلش که ناقص ذخیره می شوند قابل استفاده نباشه. از نظر فیزیکی آسیب نمی بینه ولی ممکنه داده ای رو ناقص بنویسه.
داده هایی که قبلا نوشته اید آسیبی نمی بینه ولی اون داده ای که در حال نوشتن اش بودید تحت تاثیر قرار می گیره.
وقتی برق قطع شد فقط اونقدر جریان داخل دیسک باقی می مونه که هد دیسک سریعتا در جای امن پارک بشه تا هم خودش آسیب نبینه و هم روی سطح حساس دیسک جا نمونه.

Ahle Iran Zamin

Active Member
من یه سوال دارم که شاید کمی مسخره باشه
من یه هارد ضد ضربه Adata DashDrive Durable HD710 External Hard Drive دارم
که به خاطر شباهت زیاد دو طرف بار اول موقع استفاده پشت و رو گزاشتمش
میخواستم بپرسم ممکنه مشکلی براش پیش بیاد

the_king

مدیرکل انجمن
من یه سوال دارم که شاید کمی مسخره باشه
من یه هارد ضد ضربه Adata DashDrive Durable HD710 External Hard Drive دارم
که به خاطر شباهت زیاد دو طرف بار اول موقع استفاده پشت و رو گزاشتمش
میخواستم بپرسم ممکنه مشکلی براش پیش بیاد

زاویه قرار گرفتن اش اصلا مهم نیست، از نظر مکانیسم داخلی اش پشت و رو نداره، در هر زاویه ای قرار بگیره بدون مشکل کار می کنه، فقط در حین چرخش دیسک زاویه اش ناگهانی عوض نشه،
چون ممکنه شوک باعث برخورد هد و سطح دیسک بشه. تولید کننده های هارد دیسک معمولا توصیه می کنند که هارد دیسک در یکی از زاویه های 90 درجه باشه، حالا پشت یا رو و اعم از افقی یا عمودی یا روی لبه کناری.

watches98

New Member
مشکلی پیش نمیاد . اگر اطلاعات دیگه ای ندارین بهتره یک دور فرمت کنین

vahidvm

Member
کلا وقتی اطلاعات ناقص وارد هارد میشه ممکنه توی عمل کرد هارد مشکل ایجاد کنه که با یه فرمت کردن حل میشه
ولی مواظب باشین حتی هارد های ضد ضربه و ضد آب هم قدرت تحمل محئودی دارن یهو هوس نکنین روشون چایی جوش بریزین که آسیب میبینن

جدیدترین ارسال ها

بالا