چند پرسش یک مبتدی

Iverson

Active Member
درود
دوستان بنده چند پرسش بنیادی از پریمیر CS 4 دارم ممنون میشم کمکم کنید

1) الان یک کارت 1394 گرفتم، خب وقتی دوربین رو وصل کردم از منوی file\capture میتونیم فیلم رو کپچر کنیم!
خب از اینجا به بعدش چطور است؟
باید اول دکمه رکورد زده بشه یا نه؟
ممنون میشم بصورت خلاصه و کامل توضیح دهید!
سپاس

کادح

New Member
دوست عزیز شما باید اول یا دکمه ی ریوایند فیلمتون رو ببرید به اولش که این کار بدون دست زدن به دوربین و با دکمه های نرم افزار انجام بدید بعد دکمه ی دایره ی قرمز رنگ رکورد رو بزنید و بعد از اینکه کارتون کپچر شد یه اسم بهش بدین البته باید قبلش از منویی که سمت راست قسمت کپچر هست آدرس جایی که فیلمتون قراره کپچر بشه رو بدین.

Iverson

Active Member
ممنون
یک قسمتی از صدا رو کات کردم، میخوام با صدای بک گراند (موسیقی متن) در قسمتی Fade بشه حالا اون قسمتی که کات شده رو چطور Fade In , Fade Out کنم؟ همچنین موسیقی فیلم هماهنگ شود؟
یک پلاگین هست در audio transision ولی کجا باید این ترانزیشن رو دراگ کرد؟

حسین کاشانی

Active Member
سلام
اگه منظورتون فید کردن 2 صدا با همه در زیر آموزشش رو میتونید ببینید
اگرم منظورتون تو هم کردن 2 صداست به اموزش دوم توجه کنید
در ضمن یادآوری کنم که کی فریم گذاری به کمک پایین نگه داشتن دکمه ی ctrl و کلیک کردن با موس صورت می گیرد

پیوست ها

• 3.rar
    377.5 کیلوبایت · بازدیدها: 46
  • 4.rar
    406.5 کیلوبایت · بازدیدها: 39

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
مارکرها همون طور که از اسمش پیداست برای علامت گذاری یه جایی تو تایم لاین هست که بعدا اگه خواستید سریع یه جایی از ویدئو رو خیلی راحت و سریع پیدا کنید . با مارکرها این کار خیلی راحته .

حتما تو کارهای حرفه ای استفاده میشه از مارکرها .

وقتی فایلهاتون زیاد باشن یا زمان تایم لاین طولانی بشه . دیگه حافظه یه آدم نمی تونه یاری بده . پس میان اون قسمت رو مارک گذاری می کنن که اگر بعد از چند روز هم چروژه رو باز کردن . این مارکرها به کمک میاد و ...

حسین کاشانی

Active Member
به عنوان مثال یکی از جاهایی که مارکر خیلی به درد میخوره تو تعیین ضرب آهنگ موسیقی هستش
مثلا میخوایم که تو هر ضرب آهنگ یه موسیقی یه تصویر قرار بدیم ، اول موسیقی رو play می کنیم بعدهمون طور که داره پخش میشه با استفاده از کلید میانبر مارکر یعنی کلید ستاره شروع می کنیم تو هر ضرب آهنگ یه مارک قرار می دیم

یکی از خوبی های مارکر اینه که می تونیم کنارش یادداشت هم بذاریم تا وقتی تعدادشون زیاد شد بدونیم هر مارکری رو برای چی گذاشتیم

Iverson

Active Member
پس اون Set Clip Markers که میتونید شماره 0 یا .رو بزارید، به ترتیب عدد مارکر میزاره؟ فرقی نمیکنه؟

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
پس اون Set Clip Markers که میتونید شماره 0 یا .رو بزارید، به ترتیب عدد مارکر میزاره؟ فرقی نمیکنه؟

سلام و درود
بله فرقی نمی کنه هر جوری مارکر بذارید.

الان خیلی حضور ذهن ندارم چون خیلی وقته با مارکرها کار نکردم. اما از مارکرها برای فصل بندی در ساخت DVD نیز استفاده می شد. تو پرو 2 که هم از داخل خود برنامه پریمیر می شد دی وی دی ساخت با همین امکان مارکر و فصل بندی ها هم برد توی Encore که برای ساخت dvd است.

اما تو پرو 5 کار نکردم برای dvd و مارکر و خب اطلاع ندارم.

بدرود

Iverson

Active Member
پس این مارکر ها فقط ارزش ظاهری دارند، درسته؟ (البته برای سطح کاربردی من)

جدیدترین ارسال ها

بالا