چند سوال در دریم ویور

با سلام به همه شما دوستان عزیز
من یه سوال فوری دارم
در دریم ویور وقتی می خوام یه متن همراه عدد بنویسم انگلیسی می شه
تنظیمات خاصی داره که فارسی بشه

دارم یه سایت طراحی می کنم که اگر خدا بخواد شاید تو چشنواره قبول بشه
:d

یه سوال دیگه هم هست
وقتی Bulleted and Numbering ( این تو ورد هم هست که مثلا می خواهیم چیزی را شمارش کنیم،یامربع می گذاریم یا عدد) تو دریم ویور هم وقتی عدد می گذارم یا عدد ها می روند آخر جمله ( حتی همین مربع و دایره )
اگر بخوام باید چپ چین بگذارم تا درست بشه
که این طوری تو یه متن فارسی نمای بدی داره
لطفا راهنمایی کنید

shnoit

Well-Known Member
یه سوال دیگه هم هست
وقتی Bulleted and Numbering ( این تو ورد هم هست که مثلا می خواهیم چیزی را شمارش کنیم،یامربع می گذاریم یا عدد) تو دریم ویور هم وقتی عدد می گذارم یا عدد ها می روند آخر جمله ( حتی همین مربع و دایره )
اگر بخوام باید چپ چین بگذارم تا درست بشه
که این طوری تو یه متن فارسی نمای بدی داره
لطفا راهنمایی کنید
:d

برای اینکار کافیه تا در یکی از تگهای <font> یا <td> که نوشته خود ت را قرار دادی، عبارت: dir="rtl" رو قرار بدی!

در مورد سوال دومت هم فک نمیکنم همچین چیزی باشه. ولی برای نمایش اعداد به صورت فارسی باید در خود سیستم تغییر ایجاد کنی. ( My Computer/ Control Panel / Regional and Language Options ).

ولی تنها جایی که من اعداد رو حتی در Source به صورت فارسی دیدم سایت fa.wikipeda.org بوده. حالا چه جوریشو نمیدونم.:sad:

موفق باشی.

برای اینکار کافیه تا در یکی از تگهای <font> یا <td> که نوشته خود ت را قرار دادی، عبارت: dir="rtl" رو قرار بدی!

در مورد سوال دومت هم فک نمیکنم همچین چیزی باشه. ولی برای نمایش اعداد به صورت فارسی باید در خود سیستم تغییر ایجاد کنی. ( My Computer/ Control Panel / Regional and Language Options ).

ولی تنها جایی که من اعداد رو حتی در Source به صورت فارسی دیدم سایت fa.wikipeda.org بوده. حالا چه جوریشو نمیدونم.:sad:

موفق باشی.

ممنونم اما من دیشب داشتم امتحان می کردم
وقتی rtl رو زدم درست شدند حتی نقطه ها و Bulleted and Numbering .
اما اعداد در برنامه فارسی نشان می دهد ولی در صفحه html ( صفحه مرور گر) اعداد انگلیسی هستند
بازunicode (utf- 8 اینم زدم
آخه من برای جشنواره می خوام به این دلیل نمی تونم بگم برن تنظیمات رو درست کنند تازه تنظیمات ویندوزم درسته هیچ مشکلی نداره
ممنونم

shnoit

Well-Known Member
خوب اگه میخوای همچین مشکلی نداشته باشی.
اعداد رو با فتوشاپ اینا بنویس و به صورت عکس در صفحه بزار که اون وقت هیجا مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشی عزیز

ordered list

خوب اگه میخوای همچین مشکلی نداشته باشی.
اعداد رو با فتوشاپ اینا بنویس و به صورت عکس در صفحه بزار که اون وقت هیجا مشکلی پیش نمیاد.
موفق باشی عزیز

ممنونم از شما
من دیگه مشکلی با این اعداد ندارم چون در <body dir=rtl> رو نوشتم هر عددی که می نویسم درست هست
اما فقط مونده ordered list فارسی نمی شه.
و یه چیز دیگه هم هست scroll bar به سمت چپ رفته
اینو می شه کاری کرد
یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟

shnoit

Well-Known Member
<body dir=rtl>
من که به شما گفتم dir=rtl رو در کدوم تگها بزاری.
در یکی از تگهای <td> یا <font> یا <div> یا <span> بزار.
ولی اگه از <table> استفاده کردی در <td> بزار.

اون وقت مشکل اسکرول صفحه هم درست میشه.
موفق باشین.

sanaz64

New Member
سلام
ببخشید این جشنواره که شما ازش صحبت میکنید چیه؟ میشه برام توضیح بدید.:)ممنون میشم.

سلام
ببخشید این جشنواره که شما ازش صحبت میکنید چیه؟ میشه برام توضیح بدید.:)ممنون میشم.

خواهش می کنم ساناز جان
والا دختر عموی بنده سال دوم دبیرستانه رشته کامپیوتر هست
قرار بوده این سایت را به عنوان پروژه کلاسی تحویل بده که مدیر از سایت خوشش اومده بود و پیشنهاد داد با کمی ارتقاء برای جشنواره بفرستند و گفتند اگر برنده شود بدون کنکور وارد دانشگاه می شود
من با نرم افزار دریم ویور شروع به کار کردم که خدا را شکر داره کم کم تمام می شود
سوالی داشتید من در خدمتم

sanaz64

New Member
موضوع جالبتر شد، اما شما هنوز نگفتید این چه جور جشنواره ای است که میشه باهاش بدون کنکور رفت دانشگاه؟

من در اولین فرصت توضیح جامع تری رو می گذارم
آخه خودم نیز کامل در مورد اون نمی دونم فقط اینو به من گفتند
اما حتما می پرسم و به شما هم خبر رو می دم
ok

موضوع جالبتر شد، اما شما هنوز نگفتید این چه جور جشنواره ای است که میشه باهاش بدون کنکور رفت دانشگاه؟

ساناز جان من پرسیدم
گفتند جشنواره خوارزمی هست که با قبول شدن در جشواره بدون کنکور وارد دانشگاه می شوید .

یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا