چند سوال درباره طراحی دیجیتال

eztech

Active Member
سلام به دوستان

فقط امیدوارم این سوال مثل سوال قبلی نشه
من شدیدا دنبال خرید قلم نوری هستم ولی نمیدونم قلم نوری بخرم یا تبلت عالی

من خودم تو طراحی استعداد دارم البته مدتی تمرین نکردم و میخوام بیام شروع به کار طراحی دیجتال بکنم

با فوتوشاب و.. بعضی مبانی گرافیک اشنایی دارم چون دوره دبیرستان طراحی وب درس داشتیم که بیشتر درباره این موضوعات بود

الان میخوام یکی سری طراحی ساده شروع از اول بهترین کار چی

و اینکه میشه رو همین کوشی یا تبلت قلم بگیرم هر وقت بیکارم شروع به طراحی کنم ؟

البته میدونم اینجا طراحی وکتور چوون تا اونجایی که میدونم پایه طراحی دیجیتال باید اشنایی داشته باشیم حالا اگر مدیران فکر میکنن ربطی نداره جاش تغییر بدن

آخرین ویرایش:

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سوالتون خیلی کلیه!!
تعداد خیلی زیادی تبلت و قلم وجود داره!
و قیاسشون امکان پذیر نیست
نکته ی دیگه این که به نظرم به خوده فرد بستگی داره (البته اگر کیفیت قلم و تبلت رو در یک اندازه در نظر بگیریم) چرا که هر فردی یک علایقی داره
اما من به شخصه تبلت رو ترجیح میدم با شرط بالا
مورد دیگه این که:
شما تاپیک رو ساعت 12 زدی انتظار داری ساعت 2 نتیجه بگیری فکر کنم بهتر باشه بیشتر از اینکه از دیگران انتظار بیجا داشته باشید از خودتون انتظار به جا داشته باشید
یکی از این انتظارات که از شما به عنوان کاربر با سابقه میره اینه که از امکانات انجمن مثل سرچ استفاده کنید
موفق باشیـــــــــــــــــــ:rose:

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
زود قضاوت نکنید مکان سوالتون هم درست انتخاب نکردید
با 80 پست به این نتیجه رسیدید دوست من ؟

انتقال به بخش مربوطه

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام
دوست عزیز شما متاسفانه کم کاری خودتون رو به گردن انجمن انداختید
این بخش کلا مربوط به گرافیک پیکسلی هست و همونطور که ماهو عزیز گفتن محل تاپیک درسته

شما اگر زحمت یک جستجو توی بخش رو میکشیدید زودتر به نتیجه میرسیدید

از معرفی تا موارد کلی رو ما توضیح دادیم در پست های مختلف

بهترین برند الان وکام هست که از 400 - 500 هزار تومان تا 15 میلیون و .. میتونید هزینه کنید و خرید کنید

این هم معرفی تبلت اینتوس 5

راهنمایی های خرید

و باز هم تاپیکهای فراوون دیگه که میتونید جستجو کنید

در کل شما بسته به پولی که میخواید خرج کنید باید مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید

eztech

Active Member
سلام بله عرض کردم اگر میبینید چاش اشتباه تغییر بدید سوال من کلی بود عذر میخوام از این بابت و تندی که کردم
به نظر شما الان خرید یک قلم Bamboo Stylus Duo + یک تبلت بهتر نیست یا نوت بوک جدید لمسی بهتر نیست چون تبلت اختصاصی واقعا گرون همین Intuos
من بیشتر برای دیجیتال پیتینگ میخوام تا زمینه سه بعدی سازی تقویت تر کنم
چون من مدتی اموزش سه بعدی میدیدم گفتن بهتر اول دیجیتال پیتیک یاد بگیرین بعد سه بعدی زمینه دیجتال پیتینگ طراحی با قلم نظر شما چی ؟
من تو انجمن خیلی سرچ کردم و هم تو خود گوگل سوال من چیز دیگه که خیلی پرسیده نمیشه

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام بله عرض کردم اگر میبینید چاش اشتباه تغییر بدید سوال من کلی بود عذر میخوام از این بابت و تندی که کردم
به نظر شما الان خرید یک قلم Bamboo Stylus Duo + یک تبلت بهتر نیست یا نوت بوک جدید لمسی بهتر نیست چون تبلت اختصاصی واقعا گرون همین Intuos
من بیشتر برای دیجیتال پیتینگ میخوام تا زمینه سه بعدی سازی تقویت تر کنم
چون من مدتی اموزش سه بعدی میدیدم گفتن بهتر اول دیجیتال پیتیک یاد بگیرین بعد سه بعدی زمینه دیجتال پیتینگ طراحی با قلم نظر شما چی ؟
من تو انجمن خیلی سرچ کردم و هم تو خود گوگل سوال من چیز دیگه که خیلی پرسیده نمیشه

سلام مجدد
جای اون صحیح هست
منتها قبلش خدمتتون گفتم فقط باید سرچ میکردید چون با نام اشتباهه _ " قلم نوری و .. " زیاد سوال شده و توضیحات بیشتری خدمتتون ارائه میشد!
خوب بریم سراغ سوالاتتون
Bamboo stylus Duo مناسب اسکیس و خطوط اولیه هست پیشنهاد من Bamboo Pen & Touch این مدل کاملتر هست حدود قیمت 440 تومان رو داره که یه چیز میانه هستش بین تبلت ها

_ نوت بوک لمسی و تبلت های معمولی به هیچ عنوان نمیتونن حس پرسور و قلم رو بهتون القا کنند و شما با مشکل در طراحی و نقاشی بر میخورید!

_زمینه طراحی دیجیتال , آشنایی با نرم افزار مورد نظر برای طراحی (فتوشاپ , کورل پینتر و .. ) هست و تسلط به تنظیمات براش و مد ها و طریقه صحیح اجرای بافت و ..

_سوالی بود بفرمایید در خدمتم

eztech

Active Member
سلام مجدد
جای اون صحیح هست
منتها قبلش خدمتتون گفتم فقط باید سرچ میکردید چون با نام اشتباهه _ " قلم نوری و .. " زیاد سوال شده و توضیحات بیشتری خدمتتون ارائه میشد!
خوب بریم سراغ سوالاتتون
Bamboo stylus Duo مناسب اسکیس و خطوط اولیه هست پیشنهاد من Bamboo Pen & Touch این مدل کاملتر هست حدود قیمت 440 تومان رو داره که یه چیز میانه هستش بین تبلت ها

_ نوت بوک لمسی و تبلت های معمولی به هیچ عنوان نمیتونن حس پرسور و قلم رو بهتون القا کنند و شما با مشکل در طراحی و نقاشی بر میخورید!

_زمینه طراحی دیجیتال , آشنایی با نرم افزار مورد نظر برای طراحی (فتوشاپ , کورل پینتر و .. ) هست و تسلط به تنظیمات براش و مد ها و طریقه صحیح اجرای بافت و ..

_سوالی بود بفرمایید در خدمتم

سلام واقعا ممنون
یعنی Bamboo Pen & Touch میتونه به طور جداگانه بدون اتصال به کامپیوتر باهاش طراحی کرد یک چیزی میخوام همیشه همراه باشه اگر چیزی به ذهن میرسه سریع طراحی شروع کنم

برای طراحی دیجیتال چند اموزش که دیدم مخلوطی از چند نفر افزار های سه بعدی فوتوشاپ و گاه طراحی با قلم مخلوط میکردن ؟ اینها سلیقه؟ و چیزی بیشتر براساس انتخاب فرد؟
حالا به نظر اصلا خوب من طراحی ساده یاد بگیرم یا کلا برم همین اموزش مقدماتی طراحی دیجتال شروع کنم؟ اگر اینطور نیاز به نظرتون به قلم نوری میشه ؟

آخرین ویرایش:

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام واقعا ممنون
یعنی Bamboo Pen & Touch میتونه به طور جداگانه بدون اتصال به کامپیوتر باهاش طراحی کرد یک چیزی میخوام همیشه همراه باشه اگر چیزی به ذهن میرسه سریع طراحی شروع کنم

برای طراحی دیجیتال چند اموزش که دیدم مخلوطی از چند نفر افزار های سه بعدی فوتوشاپ و گاه طراحی با قلم مخلوط میکردن ؟ اینها سلیقه؟ و چیزی بیشتر براساس انتخاب فرد؟
حالا به نظر اصلا خوب من طراحی ساده یاد بگیرم یا کلا برم همین اموزش مقدماتی طراحی دیجتال شروع کنم؟ اگر اینطور نیاز به نظرتون به قلم نوری میشه ؟

نه دوست من
اون ک شما دیدی مدل سینتیک وکام هست
بالای 3900 - تا 10 میلیون حدودا
بابمو با کابل یو اس بی متصل میشه
توی خود صفحش چیزی مشخص نیست مثل موس باید کنترلش کنید ...
ببینید نقاشی دیجیتال شبیه نقاشی عادی
حالا ب جای کاغذ و قلم تبلت و پن اومده جلو
یک هنرمند باید از هر ابزاری ک میتونه استفاده کنه
شما تحقیق کن توی سبکهای مختلف ببین چی دیست داری
بعد میتونی تصمیم بگیرید
اون که دیدید مخلوط تصاویر بوده که بهش مت پینتینگ میگن

ب هر حال سبک هر کس بسته ب تواناییش فرق میکنه ...ولی در کل تا با مباحث نور و سایه و بافت آشنا نباشی خروجی خوبی نمیتونی داشته باشی

s.hassni

New Member
یکی از مهم‌ترین برتری و مزیت قلم نوری نسبت به ماوس آن است که نوک قلم نوری حساس به فشار است یعنی در یک برنامه گرافیکی مانند کورل دراو و یا فوتوشاپ هر قدر نوک قلم را بیشتر به صفحه فشار دهید، خطی که رسم می‌کند پررنگ تر و ضخیم‌تر می‌شود، درحالی‌که ماوس فاقد حساسیت به فشار است و خطوط رسم شده توسط ماوس دارای ضخامت یکنواخت است که محدودیت بزرگی در خلق آثار هنری توسط ماوس است. همچنین شکل و فرم ارگونومیکی قلم باعث تسلط و دقت بیشتر دست انسان نسبت به شکل غیر متعارف ماوس است.
در گذشته، قلم‌های نوری، ۵۱۲ مرحله فشار را تشخیص می‌دادند اما اکنون مدل‌هایی عرضه شده که ۱۰۲۴ مرحله یا 2048 مرحله را شناسایی می‌کنند.

hbigdeli

Member
قلم ها و صفحات دیجیتال در رده ی حرفه ای در 2 نوع متفاوت تولید میشه

سری اول مدل هایی هستند که صفحات اونها مانیتوری لمسی هستش و شما مستقیما روی طرح تغییراتی اعمال میکنید. قیمت این نوع صفحات خیلی بالاست (بالای 1 میلیون تومان)
wacom_cintiq-771814.jpg

سری دوم صفحاتی هستند که قابلیت های خیلی زیادی دارند اما تصویر رو نمایش نمیدن.
برای خرید این دستگاه ها مواردی هستند که باید مد نظر شما بشه
1- رزولوشن 2- میزان تشخیص فشار قلم بر صفحه 3 - سایز صفحه
در رده ی حرفه ای نکات دیگری هم به این موارد اضافه میشه از قبیل:
قابلیت تشخیص زاویه ی قلم ، وزن قلم ، تعداد قلم های گوناگون برای کار های خاص ، مناسب بودن برای افراد راست دست و چپ دست و ...

جدیدترین ارسال ها

بالا