تغییرات فایل 1 چند تا سوال در مورد رندر گرفتن خروجی در افتر افکت

soheilo0

New Member
سلام به همه اساتید
چند تا سوال در مورد رندر گرفتن خروجی در افتر افکت داشتم همه پست ها رو گشتم ولی جوابی که می خواستم رو نگرفتم...

1- برای پخش تیزر در تلویزیون ایران اسلامی خروجی باید با چه فرمتی، چه سایزی و چه فریم ریتی باشه که هم با سیستم اونا بخوره هم کیفیتش خوب باشه؟

2- وقتی که تنضیمات پروژه رو روی پریست HD یا Full HD می زاریم به صورت پیش فرض فریم ریت اون 29.97 می شه، سوال من اینه که میشه HD یا Full HD رو با فریم ریت 25 ست کرد یا نه؟

3- من با سیستم خودم (ویندوز7 64 bit) با فرمت Quicktime رندر می گرفتم بعد از 2 3 روز ارور می ده که فایل خرابه و مشکل داره
توی فرومای اونوریا خیلی گشتم هم اپل هم ادوب ولی نتیجه نداشت!! (افتر افکت دوباره نصب کردم،آخرین ورژن Quicktime ریختم، Firewall رو غیر فعال کردم و ...) ولی با یه سیستم دیگه رندر گرفت و مشکلی نداشت یعنی مشکل از فایل من نیست. جز نصب دوباره ویندوز راه حلی هست؟؟

ممنون از همه

آخرین ویرایش:

mooli63

کاربر فعال انجمن فیلمسازی
در جواب سوال آخرت شما کل پروژه رو به یکباره خروجی نگیر. با توجه به قدرت سیستمت تقسیم کن به چند بخش و رندر بگیر.
در مورد سوال دوم: در افترافکت چیزی به عنوان تنظیمات پروژه وجود نداره بلکه شما باید کامپوزیشن رو تنظیم کنی. از منوی کامپوزیشن قسمت کامپوزیشن ستینگ برو بعد یه پنجره باز می شه وسط کادر یه کادر مستطیلی کوچک مربوط به فریم ریت هست. اونجا تغییر بده به 25.
تلویزیون ایران با رزولیشن 576i تصاویر رو پخش می کنه. یعنی متاسفانه ایران حتی روی گیرنده دیجیتال تصاویر رو به صورت اینترلیس (interlace) می فرسته. تا 2 سال پیش سازمان هیچگونه تصاویر دیتا گونه نمی پذیرفت. یعنی نه دی وی دی نه سی دی نه هارد. فقط ضبط شده روی نوار بتاکم. پس شما باید با بهترین دک که در بازار موجوده فیلمت رو روی نوار بتا با رزولیشن 576i بکشی تحویل تهیه کننده بدی. چون خود سازمان از اشخاص عادی کار نمی گیره.
این اطلاعات مربوط به 1.5 تا 2 سال پیشه. الان نمی دونم. ولی مطمئنم تلویزیون ایران همچنان با همون کیفیت 576i داره تصویر می فرسته.

soheilo0

New Member
سلام ممنون از جوابت

در جواب سوال آخرت شما کل پروژه رو به یکباره خروجی نگیر. با توجه به قدرت سیستمت تقسیم کن به چند بخش و رندر بگیر.
منظورت از چتد بخش کردن چیه؟
سیستم من ورک استیشن HP Z600 هستش سیستم قوی هستش با سیستم های ضعیف تر راحت رندر گرفتم مشکل از کانکشن Quicktime هستش تا اونجا که فهمیدم

در مورد سوال دوم: در افترافکت چیزی به عنوان تنظیمات پروژه وجود نداره بلکه شما باید کامپوزیشن رو تنظیم کنی. از منوی کامپوزیشن قسمت کامپوزیشن ستینگ برو بعد یه پنجره باز می شه وسط کادر یه کادر مستطیلی کوچک مربوط به فریم ریت هست. اونجا تغییر بده به 25..

اشتباه لفظی بود اینا رو می دونم منظورم رو بد گفتم، منظورم اینه که مشکی از لحاظ تکنیکی و فتی پیش نمیاد اگه HD و Full HD رو با فریم ریت 25 ست کتیم؟؟

تلویزیون ایران با رزولیشن 576i تصاویر رو پخش می کنه. یعنی متاسفانه ایران حتی روی گیرنده دیجیتال تصاویر رو به صورت اینترلیس (interlace) می فرسته. تا 2 سال پیش سازمان هیچگونه تصاویر دیتا گونه نمی پذیرفت. یعنی نه دی وی دی نه سی دی نه هارد. فقط ضبط شده روی نوار بتاکم. پس شما باید با بهترین دک که در بازار موجوده فیلمت رو روی نوار بتا با رزولیشن 576i بکشی تحویل تهیه کننده بدی. چون خود سازمان از اشخاص عادی کار نمی گیره.
این اطلاعات مربوط به 1.5 تا 2 سال پیشه. الان نمی دونم. ولی مطمئنم تلویزیون ایران همچنان با همون کیفیت 576i داره تصویر می فرسته.

منظورت از کیفیت 576i چیه؟

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
جواب سوال 1 : Pal DV1
جواب سوال 2 :
اینا بصورت پیش فرض داخل افتر هست . ولی اگه نبود میتونید برای خودتون بسازید وداشته باشید درست مثل فوتوشاپ عکس هارا پیوست کردم 1-2-3 توی عکس 3 فرمت های hd , full hd را هم مشخص کردم

جواب سوال 3 :
نصب دوباره ویندوز راه حل مناسبی نیست باید ببینید مشکل از چی ممکن کارت گرافیک اپدیت نباشه و یا یکی از کدک ها شما کویک تایم اخرین نسخه را نصب کن یا ترجیحاً 7 به بالا شاید اثری داشته باشه

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    209.8 کیلوبایت · بازدیدها: 99
  • 02.jpg
    02.jpg
    199.9 کیلوبایت · بازدیدها: 101
  • 03.png
    03.png
    221.1 کیلوبایت · بازدیدها: 111

soheilo0

New Member
خیلی ممنون واسه جوابت

- من واسه رندر رو می گم اینا درسته؟
فرمت avi
ویدیو کد dv pal

- من پریست کامپوزیشنم رو گزاشتم بی زحمت ببین موردی نداره؟

- آخرین ورژن رو نصب کردم کارت گرافیک و تست نکردم ، کردم نتیجش رو می گم

پیوست ها

• 0-1.jpg
    0-1.jpg
    53.6 کیلوبایت · بازدیدها: 88

farhad8694

Active Member
سازمان دیگه هیچی رو روی بتاکم نمیگیره یا DVcam و شبکه 3 هم رو XDcam و 720*576 .
به نظرم اگر از تنظیمات کامپت اطمینان داری و میدونی که اشکال از تنظیمات شما نیست ویندوزت رو عوض کن .
البته این نظر منه .

جدیدترین ارسال ها

بالا