چطور با تغییرات در فایل .htaccess آرم روی عکس بذاریم ؟

سلام به همه ی دوستان عزیز و فعال.

اول بذارین یه توضیح کوتاه بدم.من دارم با کپی بدون منبع مبارزه می کنم.میدونید که الان همه دارن عکس های سایت های مختلف رو کپی می کنن و از پهنای باند اونها استفاده می کنن و ذکر منبع هم اصلا نمی کنن :sad:

راستش یه سوال عجیب برام پیش اومده ولی به نظر من ممکنه.اگه با فایل .htaccess آشنا باشید میدونید که با تغییرات توی کد این فایل و آپلودش روی سرور های لینوکس میتونید محدودیت ایجاد کنید که مثلا عکس های فلان سایت با فلان فرمت ها فقط در چند سایت نمایش داده بشه و در غیر این صورت یه عکس به جای این عکس ها نمایش داده بشه که بگه این عکس ها غیر قانونی کپی شده.کلا بگم جلوگیری از کپی عکس ها با این انجام میشه.

ولی من یه چیز جدید تر میخوام بنویسم ولی موندم چطوری ! من میخوام عکس های یه سایت محدود به چند سایت نشه !!!

بذارین بیشتر توضیح بدم : من میخوام یه کدی توی فایل .htaccess قرار بدم که مثلا فایل CP.png رو روی تمام عکس ها و بالای عکس ها به عنوان یه آرم به صورت پیش فرض قرار بده.یعنی اینطوری هیچ کسی نمیتونه کپی برداری بکنه و اگه هم کپی کرد منبع روی عکس بدون دخالت مدیر هنگام آپلود عکس ها وارد میشه و تمام عکس های قدیمی و جدید آرم دار میشن. :cool:

کسی میتونه بگه چطوری میشه این کار رو کرد ؟ (منظورم کد هستش) :rose:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام به همه ی دوستان عزیز و فعال.

اول بذارین یه توضیح کوتاه بدم.من دارم با کپی بدون منبع مبارزه می کنم.میدونید که الان همه دارن عکس های سایت های مختلف رو کپی می کنن و از پهنای باند اونها استفاده می کنن و ذکر منبع هم اصلا نمی کنن :sad:

راستش یه سوال عجیب برام پیش اومده ولی به نظر من ممکنه.اگه با فایل .htaccess آشنا باشید میدونید که با تغییرات توی کد این فایل و آپلودش روی سرور های لینوکس میتونید محدودیت ایجاد کنید که مثلا عکس های فلان سایت با فلان فرمت ها فقط در چند سایت نمایش داده بشه و در غیر این صورت یه عکس به جای این عکس ها نمایش داده بشه که بگه این عکس ها غیر قانونی کپی شده.کلا بگم جلوگیری از کپی عکس ها با این انجام میشه.

ولی من یه چیز جدید تر میخوام بنویسم ولی موندم چطوری ! من میخوام عکس های یه سایت محدود به چند سایت نشه !!!

بذارین بیشتر توضیح بدم : من میخوام یه کدی توی فایل .htaccess قرار بدم که مثلا فایل CP.png رو روی تمام عکس ها و بالای عکس ها به عنوان یه آرم به صورت پیش فرض قرار بده.یعنی اینطوری هیچ کسی نمیتونه کپی برداری بکنه و اگه هم کپی کرد منبع روی عکس بدون دخالت مدیر هنگام آپلود عکس ها وارد میشه و تمام عکس های قدیمی و جدید آرم دار میشن. :cool:

کسی میتونه بگه چطوری میشه این کار رو کرد ؟ (منظورم کد هستش) :rose:
تا اونجایی که من میدونم این کار با htaccess امکان پذیر نیست!
شما باید با PHP عکسها رو watermark کنید.

خب این watermark که میگین مگه موقع آپلود اضافه نمیشه ؟

من اینطوری میگم که یه سیستم باشه ، همونطوری که میشه جلوی نمایش عکس های کپی شده رو گرفت خب میشه یه دستوری نوشت که به جای نمایش یه عکس دیگه فلان آرم رو روی عکس بگذارم و نمایش بده !

2 سوال شد . ممنون میشم جواب بدین ؟؟ :rose:

D.A.V.O.O.D

Member
سلام
امیر درست میگه ، با htaccess میشه از HOTLINK جلوگیری کرد ، اما واسه این کاری که شما می خوای بکنی ، روال کار اینه که هر عکسی را به صورت دستی خودت توی یه فایل php لود کنی و لوگو را لود کنی و لوگو را بزنی و نشونش بدی و با htaacess آدرس ها رو یه جوری نشون بدی که انگار همینطوری آپلود شده . ( کد نحواه چون که سادست اما باید وقت گذاشت ، واسه همین فکر نمی کنم کسی این کار را واسه شما بکنه ، پس سعی کن الگوریتم کار را یاد بگیری و خودت انجام بدی )

موفق باشی :rose:

داوود جان اگه خودم بلد بودم اینجا از شما عزیزن درخواست کمک نمیکردم ! مگه نه ؟؟

به نظر من جز هات لینک میشه آرم گذاری رو هم انجام داد.در مورد php هم شما فکر یه سایت داری 300.000 تا عکس توش داری ، میتونی از اول php کدش کنی ؟

خب نه ، ولی باید یه راه کوتاه تری هم باشه ؟ حالا .htaccess نشد یه کد یا راه دیگه ؟؟؟

:rose:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
داوود جان اگه خودم بلد بودم اینجا از شما عزیزن درخواست کمک نمیکردم ! مگه نه ؟؟

به نظر من جز هات لینک میشه آرم گذاری رو هم انجام داد.در مورد php هم شما فکر یه سایت داری 300.000 تا عکس توش داری ، میتونی از اول php کدش کنی ؟

خب نه ، ولی باید یه راه کوتاه تری هم باشه ؟ حالا .htaccess نشد یه کد یا راه دیگه ؟؟؟

:rose:
یه کار میتونی بکنی
باید یه htaccess بنویسی که آدرس تمام عکس هارو به یه فایل php انتقال بده و تو فایل php هم باید آدرس عکس رو بگیری و بازش کنی و یه واترمارک روش قرار بدی
اینم آموزش:
http://articles.sitepoint.com/article/watermark-images-php

موفق باشید

miladanimator

Active Member
من این کار رو انجام دادم ...

روش کار به این صورت هست :

ابتدا در htaccess خط زیر رو اضافه کنید : (توجه : آدرس پوشه عکس ها را مطابق نیاز خود تغییر دهید)

PHP:
RewriteRule ^(.*)images/big/(.*) $1watermarkpicture.php?src=images/big/$2

در این خط ما مشخص می گنیم که عکس هایی که از پوشه images/big/ خوانده می شوند مانند images/big/aks.jpg از آدرس watermarkpicture.php?src=images/big/aks.jpg فراخوانی بشه ...

حالا در فایل watermarkpicture.php هم با استفاده از gd یک لوگو یا عبارت کپی رایت و ... رو روی عکس اضافه می کنم .

مزیت این روش اینه که عکس های اصلی بدون تغییر در سرور موجود هستند و فقط هنگام نمایش واترمارک به اون ها اضافه می شه و هر زمان که بخواهید می توانید طرح واترمارک رو بر روی همه عکس ها تغییر دهید .

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
من این کار رو انجام دادم ...

روش کار به این صورت هست :

ابتدا در htaccess خط زیر رو اضافه کنید : (توجه : آدرس پوشه عکس ها را مطابق نیاز خود تغییر دهید)

PHP:
rewriterule ^(.*)images/big/(.*) $1watermarkpicture.php?src=images/big/$2

در این خط ما مشخص می گنیم که عکس هایی که از پوشه images/big/ خوانده می شوند مانند images/big/aks.jpg از آدرس watermarkpicture.php?src=images/big/aks.jpg فراخوانی بشه ...

حالا در فایل watermarkpicture.php هم با استفاده از gd یک لوگو یا عبارت کپی رایت و ... رو روی عکس اضافه می کنم .

مزیت این روش اینه که عکس های اصلی بدون تغییر در سرور موجود هستند و فقط هنگام نمایش واترمارک به اون ها اضافه می شه و هر زمان که بخواهید می توانید طرح واترمارک رو بر روی همه عکس ها تغییر دهید .
منم دقیقا همین رو گفتم!

متشکر از شما دوستان عزیز.ولی مشکل اینجاست که هاست و آپلود های من اینطوریه که مثلا مال سال 88 دوازده ماهش جداس.مثل این :
www/88/01/test/
یعنی هر سال و هر ماه و هر مطلب کلا پوشه ای جداگانه داره و یک جا نیست که با این روش بشه کشید بالا.
مشکل منم دقیقا همینه که میخوام کل عکس ها رو آرم دار کنم نه پوشه ی خاصی رو !

ممنون میشم راهنمایی کنید ؟؟؟ {بوس بوس - گل گل} :D

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
متشکر از شما دوستان عزیز.ولی مشکل اینجاست که هاست و آپلود های من اینطوریه که مثلا مال سال 88 دوازده ماهش جداس.مثل این :
www/88/01/test/
یعنی هر سال و هر ماه و هر مطلب کلا پوشه ای جداگانه داره و یک جا نیست که با این روش بشه کشید بالا.
مشکل منم دقیقا همینه که میخوام کل عکس ها رو آرم دار کنم نه پوشه ی خاصی رو !

ممنون میشم راهنمایی کنید ؟؟؟ {بوس بوس - گل گل} :D
یعنی استاتیکه؟!
خیلی بعیده!
این شکلی که شما میبینید با استفاده از rewrite mod یاهمون htaccess ایجاد شده ! خیلی بعیده به صورت استاتیک باشه و هر کدوم یه پوشه داشته باشه

برای مثال یه کد از فایل .htaccess که به تمام عکس های یه سایت دلالت کنه اینجا میارم که همون هات لینک رو میگیره :

کد:
RewriteEngine On
#Replace ?img.tak2pix\.com/ with your blog url
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(.+\.)?tak2pix\.com/ [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
#Replace /images/nohotlink.jpg with your "don't hotlink" image url
RewriteRule .*\.(jpe?g|gif|bmp|png|jpg)$ /images/nohotlink.jpg [L]

حالا اگه بخواییم به جای هات لینک کار آرم گذاری روی عکس ها انجام بشه باید چیکار کنیم ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا