پی اچ پی نویسی بهتر است سوپر مارکتی؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

www.nero.ir

Member
من هم فک میکنم دورانه نوشتنه یک سکریپت و فروختنش با چند نفر تموم شده . با وجوده این همه service مجانی که الان روی وب به وجود اومده و با همین تچنولوگی وب.۲ .کسی املا هزار نیست به این جور سکریپت ها پول بده
ولی فکر میکنم یکی از دوستان نوشته بود که سکریپتش رو مبلغه ۱۵۰۰۰۰۰۰ میفروشه خوب فکر کنم وقان سفر داره آدم ۶۰۰ پوند باره همچین سکریپتی هزینه محافظت بده

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
من هم فک میکنم دورانه نوشتنه یک سکریپت و فروختنش با چند نفر تموم شده . با وجوده این همه service مجانی که الان روی وب به وجود اومده و با همین تچنولوگی وب.۲ .کسی املا هزار نیست به این جور سکریپت ها پول بده
ولی فکر میکنم یکی از دوستان نوشته بود که سکریپتش رو مبلغه ۱۵۰۰۰۰۰۰ میفروشه خوب فکر کنم وقان سفر داره آدم ۶۰۰ پوند باره همچین سکریپتی هزینه محافظت بده
با google transliterate مینویسی؟

Milad

Well-Known Member
فرهنگ چیز بسیار خوبیست
اون کسی که میگه ویندوزت اصل نیست و ... باید بهش گفت مگه من سیستم رو با ویندوزم نوشتم ؟ :snap: تازه ! گیرم که اینطور باشه در عوض شما به جای اینکه هزینه طراحیت 2000 تا باشه آخرش میشه 400 ، 500 تا ، این ماجرا توی مسائل دیگه هم صدق میکنه گرافیستی که یک بنر طراحی میکنه 20 دلار اگه نرم افزاری که ازش استفاده میکنه اصل باشه 60 ، 80 تا میگیره :) پس نسخه کرک شده به همون اندازه قیمت رو میاره پایین تر !

درباره تغییر در سیستم های رایگانی که اجازه ویرایش دارند ، اگر 70 درصد تغییرات توش اعمال بشه دیگه تصمیم گیرنده که سیستم رایگان هست یا غیر رایگان توسعه دهنده هستش نه ... :-?

Masoud1365

مدیر انجمن
البته یه صفر زیاد گذاشتید :cool:
اما یه چیزی ! شما که میگی دورش تموم شده ، به نظرت یه شرکتی که میخواد یه سایت داشته باشه میدونه cms رایگان چیه ؟ یا کلا cms چیه ؟ که حالا تازه بیاد بگرده ببینه کدوم امکاناتش خوبه کدوم بهتره یا ...
من یه پورتال دارم مینویسم با تقریبا تمام امکانات توی چندتا پلن ! ( حالا اینجا بچه ها خودی هستن قیمت رو میگم ولی توی سایت و اینا قیمت نزدم ) از 1.5 میلیون شروع میشه تا 5 تومان حالا اگر که خواست سفارشیش کنه دیگه بسته به امکانات و ایناش قیمت تغئیر میکنه !
به نظر شما کسی اینقدر واسه یه پورتال پول میده ؟
اما جالب هست که بدونید من هنوز پورتال رو کامل نکردم و حتی یک نمونه از اونو روی وب قرار ندادم و تا حالا 15 تا قرارداد روش بستم ! تجارت کلا روی عرصه ارتباط هست که موفق هست ! ( البته یه مولفه بزرگی مثل پارتی رو هم نباید فراموش کرد. ) اینقدر هم سرم شلوق شده که نتونستم سایت خودمو از اون اول که بوده و تستی گذاشتم بالا تغیرش بدم ! بگذریم !
واما در مورد فرمایش شما :
درباره تغییر در سیستم های رایگانی که اجازه ویرایش دارند ، اگر 70 درصد تغییرات توش اعمال بشه دیگه تصمیم گیرنده که سیستم رایگان هست یا غیر رایگان توسعه دهنده هستش نه ...
با فرمایش شما موافقم اما :
اگر یه نفر 70% یه cms دیگه رو سفارشی کنه بهتره خودش اون 30% رو هم بنویسه که حرفی توش نباشه ! یا مشتری که نمیفهمه مثلا بیاد بگه آقا شما مثلا نیوک برای من نصب کردید 300 هزار تومن یکی دیگه با 10 هزار تومن اینکارو میکنه ! حالا هرچی هم بیایی بگب من ماژول اختصاصی برای شما نوشتم و ... طرف فکر میکنه که داری کلاه سرش میزاری نه ؟

meysamz

Member
دوسته عزیز شما چند تا راه داری برای محافظت کردن از سکریپت خودتون همون تور که بقیه گفتن میتونی خودت یک شیوه ابدا کنی برای محافظت یا به کاربر اصلان سکریپت رو ندی و از سرور خودت بهشون هست بدی
ولی راهی که من بهت پیشنهاد میکنم این هستش که چرا پول نمیدی و نرم افزار زند گارد و، نمیخری . از ورسیون کرک شده استفاده میکنی و انتظار داری که از سکریپت شما محافظت کنه
من فک میکنم با این کار شما خودت داری میگی که سکریپت شما ازرش هزینه کاردانه ۶۰۰ پوند فوهد محافظت نداره پس نباید ناراحت بشی که کسی کرکش کنه چون همیشه اینجور ادامه هستن و نمیشه جلوشو گرفت

سلام
بنده نگفتم اسکریپت من ارزش ۶۰۰ پوند برای محافظت را ندارد!!!
خوب وقتی هر نسخه از زند بعد از مدتی Dezend می شود، چرا باید ۶۰۰ پوند هزینه کنم.
از وقتی من یادم می یاد Dezender های زند آپدیت می شوند
پس اگر من از زند بخرم و 6 ماه بعد Dezend شود.
هر چی 6 ماه قبلش فروختم در خطر می شود.
پس حرف شما غیر منطقی است.

meysamz

Member
سلام دوباره
ما داریم داشته هایمان برای محافظت از کد را به اشتراک می گذاریم.
تا حالا خیلی از دوستان بحث های متفرقه انجام دادند.
مثلا بحث کپی رایت و اپن سورس که خیلی مرتبط با موضوع ما نیست و داریم از موضوع اصلی منحرف می شویم!

موضوع ما این بود که برنامه نویس چطور امید داشته باشد که تلاش های ماهانه اش توسط یک سود جو پایمان نشود!

اول: زحمات آن برنامه نویس در یک روز از بین می رود و ضرر های مالی زیادی برای وی بوجود می آورد.
دوم: همین ها باعث می شود که اسکریپت های مختلف با قیمت های بسیار نازل بفروش برسد.

در نتیجه : ما دیگر کمتر شاهد این خواهیم بود که برنامه نویسی بیاید اسکریپت جدید ایرانی خلق کنند.
زیرا: هم خطر نال شدن وجود دارد و هم اینکه قیمت توسط اسکریپت های نال شده در بازار پایین آمده است
دوستان لطف کنند بحث های متفرقه نکنند و فقط روش های های جلوگیری از سرقت کد ر بگویند.

www.nero.ir

Member
سلام
بنده نگفتم اسکریپت من ارزش ۶۰۰ پوند برای محافظت را ندارد!!!
خوب وقتی هر نسخه از زند بعد از مدتی Dezend می شود، چرا باید ۶۰۰ پوند هزینه کنم.
از وقتی من یادم می یاد Dezender های زند آپدیت می شوند
پس اگر من از زند بخرم و 6 ماه بعد Dezend شود.
هر چی 6 ماه قبلش فروختم در خطر می شود.
پس حرف شما غیر منطقی است.

شما اگر از zend بخری هر 1 ماه اپدیت جدید میده براش می تونی کدت رو آپدیت کنی . ساپورت میشی هزاز تا مزیت داره . کرک نمیشه دیگه :green:

meysamz

Member
شما اگر از zend بخری هر 1 ماه اپدیت جدید میده براش می تونی کدت رو آپدیت کنی . ساپورت میشی هزاز تا مزیت داره . کرک نمیشه دیگه :green:

برنامه را می شود آپدیت کرد
اما اسکریپت هایی که فروخته را که نمی توانیم آپدیت کنیم.
اسکریپت مشتریان قبلی توسط ورژن قبلی برنامه انکد شده و توسط دکدر های جدید نال می شود.
درکش خیلی سخت نیست که متوجه نشدید، اینو توضیح داده بودم
کرک هم نه، نال!
برنامه را کرک می کنند، اسکریپت نال می شود.

www.nero.ir

Member
من نمی دونم شما چه امکاناتی دارید روی اون ورشتنی که استفاده کی کنید ولی با نسخه اصلی میشه اسکریپت رو محدود کرد که فقط روی هاست خواس ران بشه که از روی hardware های install شده روی سرور ساخنه میشه و خیلی restriction های دیگه میشه امال کرد . ولی در نهایت هیچ security نمیشه گفت که 100% هشتش. ولی دزدی هم کاره درستی نیست شما انتظار زیادی داری واسه چیزی که هرینه براش ندادی

در نهایت اگه تصیمم گرفتی که این برنامه رو بخری من می تونم بهت کدی بدم که کلی تخفیف بگیری

Allahparast

Member
سلام به دوستان ، نمي دونم كسي اينجا سي پلاس پلاس كار كرده يا نه ولي اگر با هسته پي اچ پي آشنا باشه مي تونه براي پي اچ پي يك اكستنشن بنويسه كه درون اين اين اكستنشن يك تابع بازگرداني كد باشه حالا اكسريپت هم لو بره تا اين فايل اكستنشن رو نداشته باشه هيچ غلطي نمي تونه انجام بده و اما يك مشكل شما فقط بايد روي سرور خودت كار كني زيرا ممكن هست نالر از سرورهاي كه از اين اكستنشن استفاده مي كنند با خبر بشه و از اونا هاست بگيره .
براي اكستنشن نويسي كتابهايي به زبان اصلي موجود هست .
ياعلي :rose:

D.A.V.O.O.D

Member
خدمت تمامی دوستان سلام عرض می کنم .
بحث هایی که اینجا شد را کم و بیش خواندم ،
راه حلی که به نظرم میرسه ، شاید بهترینش این باشه که برای خودت یک سرور اختصاصی داشته باشی که Config شده باشه و امنیت سرور حدی باشه که هر کسی نتونه بهش نفوذ کنه ، البته روشی که اللهیار گفته خوبه ، اگه بشه یه اکستنشن به php سرور ( سرور شخصی خودت ) که فقط خودت اون اکستنشن را داشته باشی که دیگه عالیه ، چون که فرض را بر این بگیریم که سرور هک شد و دسترسی به فایل ها برای هکر باز شد ، در واقع هکر تا اکستنشن را نداشته باشه ، فایل ها واسش ارزش یه پفک نمکی را هم نخواهد داشت !

در کل فکر می کنم اگر شرایط داشتن سرور شخصی را ندارید ، بهتره یکم ایمان خودتون را تقویت کنید و بسپارید دست خدا ! البته احتیاط هم شرط عقله ! یعنی شما با آخرین نسخه های برنامه های Zend و ionCube اسکریپتت را Encode کن و بعد روی هاستت بریز ، از کپی دیگران و فروش غیر قانونی آنها ناراحت نشو ، اگه به عدالت خدا ایمان دارید ، مطمئن باشید که تفاوتی بین شما که اسکریپت را نوشتید و کسی که حاصل زحمت شما را فروخته ، خواهد بود .

بار کج به منزل نمیرسه !

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اولاً asp از php بهتره بعدش هم سوپر مارکتی از هر دوتاش بهتره .:green:

در کل این چیزی که شرکت های بزرگ هم باهاش مشکل دارند هرکی میاد تو این کارها پی همچیزش باید به تنش بماله ویا کلاً بزنه تو یک کار دیگه :rose:

tarhebartar

Member
سلام
ما پی اچ پی یاد می گیریم.
تو این انجمن سئوالتمون را مطرح می کنیم.
بعد از سال ها تلاش و یادگیری می توانیم یک اسکریپت بنویسم.
شروع می کنیم به نوشتن و بعد از زحمت های بسیار یک اسکریپت می نویسم.
باگ هایش را برطرف می کنیم.
برای جلوگیری از سو استفاده آن را zend می کنیم.
.
.
.
بعد یکی دیگر می آید و آن را بر می دارد و dezend می کند و خودش می فروشد.
به نظرتون بهتر نیست ، بریم تو کار مواد غدایی؟!
میشه آن شخصی که یک اسکریپت ایرانی را هک می کنه
به این فکر کنه که ممکنه زندگی یه خانواده ایرانی وابسته به فروش اسکریپت باشه؟
جالب اینجاست که تا دلتون بخواهد تو سایت های ایرانی، آموزش های dezend , decode وجود دارد.
اما هر وقت کسی می خواهد درباره امنیت بیشتر و .. حرف بزند می گویند کرک نگذارید و ...

چرا در مورد محافظت بیشتر کد های php کار نمی کنیم؟!؟
چرا کسانیکه تو این زمینه اطلاعاتی دارند، با بقیه شیر نمی کنند؟!

دوست عزیز داری بی ربط ترین حرف دنیا رو میزنی ...

اگر اینجوری بود , کامپیوتر رو اختراع نمی کردن و میرفتن سوپرمارکت هزار شعبه ای می زدند.

متاسفانه بی فرهنگی های ما توی کدنویسی هامون هم موجوده ...

موفق باشید

meysamz

Member
دوست عزیز داری بی ربط ترین حرف دنیا رو میزنی ...

اگر اینجوری بود , کامپیوتر رو اختراع نمی کردن و میرفتن سوپرمارکت هزار شعبه ای می زدند.

متاسفانه بی فرهنگی های ما توی کدنویسی هامون هم موجوده ...

موفق باشید

سلام
1- بنده دوست شما نیستم، و لطفا عفت کلام داشته باشید.
2- بی ربط ترین حرف دنیا این است که چرا زحمت ما را یک عده محدود راحت سو استفاده می کنند؟!
3- من با اختراع کامپیوتر مشکلی ندارم، و باهاش خیلی کار های دیگر انجام می دهم، پس استدالال شما منطقی نیست.
4- همه کد نویس ها بی فرهنگ نیستند، عده محدودی اینکار را می کنند و بنظرم اکثرشوم خودشون کد نویس نیستند، پس لطفا همه متهم به بی فرهنگی نکنید.

meysamz

Member
دوستان یک سری نتیجه گیری از بحث های این تاپیک کردم.
البته خیلی از دوستان نیز فقط می خواستند پست ارسال کنند و هیج محتوای فنی نداشتند.
اما از سایر دوستان که در این نتیجه گیری خیلی کمک کردند سپاسگذارم.
لطفا اگر دوستان راه کار یا نظر دیگد فنی دارند از ما دریغ نکنند.

۱- استفاده از نرم افزار های کرک شده Zend و ionCube
ضعف: نرم افزار های جدید برای دانلود وجود ندارد و نرم افزار های قدیمی همه Decode شده اند.
قوت: جلوی خیلی از سودجویان را خواهد گرفت.
۲- استفاده از نرم افزار های خریداری شده زند و …
ضعف: شما حدود ۶۵۰ پوند خرج می کنید ولی در نهایت مشتریان قدیمیتان بزودی Decode می شوند.
قوت: لااقل می دانید تا چند ماه آینده اسکریپت شما Decode نمی شود.
۳- قرار دادن هسته کد در سرور خودمان
ضعف ۱:مشتریات حتما باید از شما هست بخرند، پس کلی از مشتریان مخصوصا آن هایی که خودشان هاست و سرور دارند از دستتان می پرد، که هر روز به تعداد این گونه مشتریان اضافه می شود و حداقل از نیمی از مشتریان درارای این گونه شرایط هستند
ضعف ۲: به سرور شما فشار زیادی می آید و کلا سایت هایتان کمی کند بالا می آید و رم زیادی استفاده می شود.
قوت ۱: به هیچ عنوان کسی دستش به فایل های شما نمی رسد.
قوت ۲: هر فایلی نیاز به بروزرسانی داشته باشد برای همه خودکار بروز می شود.
۴- رمزگذاری با توابع PHP
ضعف: به همان سادگی Encode شدند می تواند Decode شود.
قوت: خوب بالاخره از اپن سورس بودند بهتر است.
۵- کار فرهنگی
ضعف: بعضی ها با انجام کار های غیر انسانی و غیر شرعی مشکلی ندارند
قوت: افراد زیادی درک خواهند کرد که این کار مانند بالا رفتن از دیوار آن برنامه نویس بخت برگشته است.

با نهایت تشکر از همه دوستان
میثم ضابط

Masoud1365

مدیر انجمن
البته نکته سوم که گفتید اشکالش این هست که مشتری باید روی سرور خودتون باشه کلا زیاد به سرور فشار نمیاورد و فقط مقداری رم بیشتری میخواهد ( کمتر از 128 که البته بازم بسته به هسته نرم افزار و ... یکمی فرق داره ) و در سرعت سایتها تاثیری نداره .

آخرین ویرایش:

mohsenshahab

Active Member
--------------------
ادیت شد! - zixet

حالا شما که گوی سبقت رو از همه برنامه نویسای عالم ربودی ، به ما نال چی ها بگو که چی کار کنیم .
چی کار کنیم که وقتی یه برنامه رو کپی میکنیم دیگه کسی از ما کپی نکنه.
همه سرا پا گوشیم استاد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا