پیشنهاد برای سیستم میکس ومونتاژ

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ALI V8

Active Member
بچه ها من میخواستم یه سیستم میکس ومونتاژ جمع کنم میخواستم ببینم نظر شما در مورد این سیستم چیه؟ لطفا نظر خودتون رو بگید. ویا اگه مشکلی بین سخت افزار ها هست من رو راهنمایی کنید.ممنون.

core 2 quad Q 6600 :CPU
مادربورد: (chipset p45) ASUS P5Q PRO
کارت گرافیک: Force 3D HD 4870x2
کارت تدوین: CANOPUS NX (HD support
رم : CSX cec DDR2 1066 (4 GIG)
هارد: SAMSUNG HD502 IJ (500 GIG
GREEN GP885B (885 ) :pOWER
مودم:AFLEX (4 CHIP) OR ZOLTRIX Z919 (3 CHIP
LCD: SAMSUNG T220P
GREEN OR NZXT:CASE
MOUSE & KEYBOARD: 4TECH
SPEAKER: ؟
:shock:

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

علی جون خوش اومدی.
من به هیچ کس هیچ سیستمی پیشنهاد نمی کنم واسه مونتاژ ... چون معتقدم با هر سیستم سالمی می شه مونتاژ کرد.
قدرت سیستم فقط سرعت کار رو افزایش می ده.

همین جوری نمی شه گفت این قطعات با هم هماهنگ هستن یا نه ... باید تست بشه.

ولی یه ایراد کوچیک توی لیستت هست ...
اگه گفتی!

معمولاً سیستم های حرفه ای مونتاژ رو به هیچ شبکه ای وصل نمی کنن ... به خصوص اینترنت ...
البته من توی شرکتمون دو تا سیستم مونتاژ رو به هم شبکه کردم ... ولی اونا به هیچ چی وصل نیستن.
این کارا به خاطر اینه که احتمال ویروسی شدن سیستم کم بشه ...

:wink:

التماس دعا
یا علی

ALI V8

Active Member
سلام جمیعاً

علی جون خوش اومدی.
من به هیچ کس هیچ سیستمی پیشنهاد نمی کنم واسه مونتاژ ... چون معتقدم با هر سیستم سالمی می شه مونتاژ کرد.

اگه گفتی!

معمولاً سیستم های حرفه ای مونتاژ رو به هیچ شبکه ای وصل نمی کنن ... به خصوص اینترنت ...
البته من توی شرکتمون دو تا سیستم مونتاژ رو به هم شبکه کردم ... ولی اونا به هیچ چی وصل نیستن.

التماس دعا
یا علی

میشه بگید از کدام مادر بورد استفاده کنم بهتره؟
برای کپچر کردن فیلمهای دی وی از کدام وسیله اسفاده کنم.dv
ممنون از راهنمایی تون.

animeditor

Active Member
سلام جميعاً

كلاً مادربوردهاي إسوس (نام درست Asus) واسه اين كار بهترين گزينه هستن.
واسه كپچر DV هم مسلمه بهترين گزينه يه دوربين DV (البته اگه DV Player باشه خيلي بهتره ... چون عمر دوربين كم نمي شه) و بهترين ارتباط هم از طرق پورت IEEE 1394 يا همون Ilink هستش.

التماس دعا
يا علي

ALI V8

Active Member
ميگن بايد كارت گرافيك ati 1050 بندازي غير از اين كارت ديگه ايي به كارت تدوين canopus نميخوره!! نظر شما چيه؟

آخرین ویرایش:

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

نه این جوریا هم نیست.
درسته هر قدر سیستم قوی تر باشه سرعت کار بالا می ره؛ ولی با سیستم های ضعیف هم می شه مونتاژ کرد.
قدرت کارت گرافیک فقط موقع رندرهای سنگین مهمه ... در حالت عادی کاربرد همهء کارت های گرافیکی یکیه.

التماس دعا
یا علی

ALI V8

Active Member
شما در يكي از پستها در تاپيك edius گفته بوديد كه كارت گرافيك ati 1050 جواب ميده.
سئوال اينجاست اگه خواستيم يه كارت گرافيك قويتر نصب كنيم به مشكل بر ميخوريم يا نه؟

obrydokht

New Member
کار مونتاژ به گرافیک ، رم و سی پی یو قوی احتیاج داره
من گرافیک ati
رم kingeston
سی پی یو intel پیشنهاد میکنم

ziaein

Member
سلام جمیعاً

علی جون خوش اومدی.

اگه گفتی!

التماس دعا
یا علی

من پیشنهاد میکنم علاوه بر قطع شبکه و اینترنت و حذف مودم ، تمامی پورتهای usb و 1394 و البته فلاپی و Cd-rom , dvd-rom رو از سیستم های مونتاژ حذف کنیم . (شوخی)
آخه برادر من این چه حرفیه که شما می زنی . چرا صورت مساله رو حذف می کنیم آخه . من استودیو و باکس تدوین حرفه ای رو نمی شناسم که این کارو بکنن . این حرفی که شما می زنی اصلا درست نیست و بجای اون باید امنیت سیستم رو بالا برد وگرنه حذف این چیزا خودش تبدیل به فاجعه ای بزرگ تر میشه .

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

هر چند بحث درمورد امنیت مروبط به این بخش نمی شه ... ولی به هر حال خوشحالم که به این موضوعات مکمل هم پرداخته می شه.

این حرفی که شما می زنی اصلا درست نیست
من که عرض کردم ... به خاطر کم شدن خطراته. وگرنه نیازی نیست از فواید اینترنت تعریف کنیم.

بجای اون باید امنیت سیستم رو بالا برد
امنیت هیچ وقت به 100% نمی رسه ... واسه هیچ کس.
اگه منظورت از امنیت، نصب آنتی ویروس و این چیزاس ... پس باید این رو یادمون نره که توی دنیای پویای اینترنت، هر لحظه احتمال تهدیدهای جدید می ره ... تهدیدهایی که برای قوی ترین آنتی ویروس ها هم ناشناخته بمونه.

مگه آنتی ویروس چیه؟
یه نرم افزاره که یه نفر یا یه شرکت واسه جلوگیری از نفوذهای ناخواسته طراحی کرده. مگه قدرت یه نرم افزار چقدر می تونه باشه که به ما ثابت کنه هیچ چیزی از چشممون مخفی نیست؟ مگه اون نرم افزار رو خودمون نوشتیم که بدونیم دقیقاً چیکار می کنه؟
قوی ترین قفل های دنیا هم قابل باز شدن هستن ... حداقل کسی که اونو ساخته اولین کسیه که می دونه چه جوری بازش کنه.

اونم با این سیستم عامل انحصاری XP که با این همه حفرهء امنیتی که هنوز داره توش پیدا می شه، باید گفت: "صد رحمت به آبکش".

با این کپی رایت نداشته مون هم که هیچ اعتباری به نرم افزار های 1000 تومنی توی بازار نیست ... چه برسه به آنتی ویروس های غیر قابل آپ دیت.

حالا به فرض کلی هم خرج کردیم و بهترین آنتی ویروس رو هم نصب کردیم ... بذاریم بخشی از قدرت CPU و فضای رم رو بگیره و همیشه فعال باشه که جلوی ویروس ها رو بگیره؟
خب سیستممون هر چی هم که غول باشه، نصفش درگیر آنتی ویروس می شه.

همین جوریش به خاطر ناآگاهی افراد، همیشه درگیر کول دیسک ها و حافظه های جانبی دوستان هستیم (که ماشاءالله نود و نه درصدشون ویروسی ان و خودشون نمی دونن).

من پیشنهاد میکنم علاوه بر قطع شبکه و اینترنت و حذف مودم ، تمامی پورتهای usb و 1394 و البته فلاپی و Cd-rom , dvd-rom رو از سیستم های مونتاژ حذف کنیم . (شوخی)
اونی که گفتم اینترنت نباشه، واسه اینه که بقیهء پورت ها تحت کنترلمونه و خودمون می دونیم چی بهش وصله.

حذف این چیزا خودش تبدیل به فاجعه ای بزرگ تر میشه .
منظورتو متوجه نشدم ... می شه یه کم توضیح بدی؟
البته فکر کنم منظورت اینه که ممکنه به روز نباشیم ... یکی از خوبی های عدم وجود قانون کپی رایت توی کشور ما باعث شده که همه می تونن با بهترین و گرون ترین نرم افزارها دست و پنجه نرم کنن ... چیزی که واسه خیلی از کشورها یه رویاس.

چرا صورت مساله رو حذف می کنیم آخه
وقتی راه های بهتر و مطمئن تر هست، دلیلی نداره بریم سراغ شیک ترین و باکلاس ترین راه.
خودم همیشه سیستم های تدوین رو از سیستم هایی که به اینترنت وصل می شن جدا می کنم ... هر وقت نیازی به اینترنت یا آپدیت یا این چیزا باشه، کارا رو با سیستم های وصل به شبکه انجام می دم و بعد از این که ببینم خطری نداره، منتقل می کنم به سیستم تدوین.

امیدوارم از حرفام این برداشت رو نکنید که من آدم بدبینی هستم ... ولی چیزایی از این غول صفر و یک (کامپیوتر) دیدم (همه مون دیدیم) که نگو.
وقتی هارد در حال رندر یهو می سوزه ... وقتی فایل جلوی چشام غیب (یا بهتر بگم پاک) می شه ... وقتی پروژه ای رو ذخیره کردم باز نمی شه و اخطار می ده و دستم رو می ذاره توی پوست گردو ...
همهء این چیزا می گه: خودت باید حواستو جمع کنی ... کامپیوتر زبون آدمیزاد حالیش نمی شه.

و نکتهء آخر اینکه:
همیشه شرایط یکسان نیست ... هر چیزی جای خودش مناسبه.
نمی شه اون جملهء کلیشه ای رو همه جا به کار برد.
همیشه نیازی به سر و کله زدن با صورت مسئله نیست ... چون راه های آسون تر و بهتری هم هست.

بحث خوبیه ... بقیه هم شرکت کنن. :wink:

التماس دعا
یا علی

ziaein

Member
دوست عزیز و مدیر محترم این انجمن ، امیدوارم بحثی که می کنیم به حیطه جدل و لجبازی کشیده نشه . اول خودمو معرفی کنم. من حدود 12 ساله که به طور مستقیم درگیر این حرفه ام و رشته تحصیلی ام هم سینما بوده و 4 ساله که مدرس انجمن سینمای جوان دفتر تهرانم . بی اغراق باید بگم که شاید حدود 30 دفتر مونتاژ حرفه ای در تهران رو می شناسم و حرفی که میزنم کاملا بهش معتقدم .
ببین یه موجی از 6 یا 7 سال پیش توی دفاتر مونتاژ و کسایی که باکس میخرن و میفروشن ایجاد شده بود که همه قاطعانه معتقد بودن که کامپیوتری که قراره باهاش کار حرفه ای انجام بشه نباید مودم و کارت شبکه داشته باشه و من به شما میگم که این نظر مزخرف مطلقه . چرا ؟ نیازی به دلیل نیست شما همین فردا برو و به پنج نا دفاتر مونتاژی که باکسشون مطابق نظر شما مودم و کارت شبکه نداره سر بزن . من با شما شرط می بندم که چهار تا از پنج تا سیستم ویروس دارن . این چیزیه که خودم دیدم . من نمیگم که باکس تدوین باید دائما متصل به اینترنت باشه ولی هر سیستم حرفه ای باید دارای آنتی ویروسی که هر هفته آپدیت بشه و ویندوزی هر ماه آپدیت بشه ، باشه .
امنیت هیچ وقت به 100% نمی رسه ... واسه هیچ کس.
اگه منظورت از امنیت، نصب آنتی ویروس و این چیزاس ... پس باید این رو یادمون نره که توی دنیای پویای اینترنت، هر لحظه احتمال تهدیدهای جدید می ره ... تهدیدهایی که برای قوی ترین آنتی ویروس ها هم ناشناخته بمونه.
من کی گفتم امنیت 100% ؟
آنتی ویروس و این چیزا میدونی شبیه چیه ؟ شبیه دزدگیر یه ماشینه ؟
مسلمه که هیچ دزدگیری جلوی یه دزد قهار رو نمیگیره ولی شما موتور ماشینو دستکاری میکنی که بسوزه و یا چرخاشو داری پنچر میکنی که این شاید از یه دزد که میاد ضبطتو میبره خیلی بدتره بابا .. . بذار دزد بیاد .
اونی که گفتم اینترنت نباشه، واسه اینه که بقیهء پورت ها تحت کنترلمونه و خودمون می دونیم چی بهش وصله.
وقتی شما اینترنت نداری و نمی تونی آپدیت بشی ببخشید (علی دایی ) ببخشید پورتهاتونو چه جوری محافظت میکنی آخه ؟
البته فکر کنم منظورت اینه که ممکنه به روز نباشیم ... یکی از خوبی های عدم وجود قانون کپی رایت توی کشور ما باعث شده که همه می تونن با بهترین و گرون ترین نرم افزارها دست و پنجه نرم کنن ... چیزی که واسه خیلی از کشورها یه رویاس.
دوست عزیز قانون کپی رایت یک امتیاز بزرگه و اصلا ربطی به استفاده مجانی شما از نرم افزارای گرون نداره . نداشتن کپی رایت برای ما باید یه کابوس باشه و همینطور هم هست و شما که اینجا مدیری و معتقدی این یه رویاست زیاد خوب نیست واقعا چون دانلود مجانی و کرک نرم افزار تو همه جای دنیا هست و همه جا از امریکا و اروپا و ... از نرم افزارای بزرگ بصورت کرک شده میتونن مثل ما استفاده کنن ولی چیزی که مهمه و بحثش خیلی مفصله استفاده موثر از این نرم افزارهاست که وقتی شما از هر نرم افزاری که دزدیه استفاده میکنی این اتفاقها برات می افته :
1- محصولتو جایی نمیتونی ارائه بدی
2 - با سازنده نمی تونی مرتبط بشی
3- تا وقتی توی یه کشور نرم افزار کرک شده استفاده میشه تولید نرم افزاری وجود نداره
4- هدفمندی در کار نیست یعنی وقتی شما چند هزار دلار مثلا میدی 3dsmax میخری میدونی برای چی میخوای و هدف داری و سازماندهی داری و ....
همه اینها یه کابوسه نه یک رویا .
وقتی راه های بهتر و مطمئن تر هست، دلیلی نداره بریم سراغ شیک ترین و باکلاس ترین راه.
مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد .
خودم همیشه سیستم های تدوین رو از سیستم هایی که به اینترنت وصل می شن جدا می کنم ... هر وقت نیازی به اینترنت یا آپدیت یا این چیزا باشه، کارا رو با سیستم های وصل به شبکه انجام می دم و بعد از این که ببینم خطری نداره، منتقل می کنم به سیستم تدوین.
دوست عزیز از این به بعد این کارو نکن . اگه نمی خوای به اینترنت وصل باشی disconnect شو یا کارت شبکه رو disable کن . همین جا بمون یعنی جای دوری نرو که قطعش کنی .
امیدوارم از حرفام این برداشت رو نکنید که من آدم بدبینی هستم ... ولی چیزایی از این غول صفر و یک (کامپیوتر) دیدم (همه مون دیدیم) که نگو.
وقتی هارد در حال رندر یهو می سوزه ... وقتی فایل جلوی چشام غیب (یا بهتر بگم پاک) می شه ... وقتی پروژه ای رو ذخیره کردم باز نمی شه و اخطار می ده و دستم رو می ذاره توی پوست گردو ...
صفر و یک غول نیست . کده. that's just a code . هیچ چیز غیرقابل پیش بینی در اون وجود نداره . من به شما قول میدم که تمام اتفاقهایی که براتون افتاده و البته صدبار سر خودمم افتاده ناشی از خطای انسانی و ندونستن زبان دستگاهیه که داریم باهاش کار میکنیم و همه اینها بخاطر نداشتن یه چیز اتفاق می افته :
BACKUP
و حل کردنش به خدا خیلی ساده است .

همیشه شرایط یکسان نیست ... هر چیزی جای خودش مناسبه.
نمی شه اون جملهء کلیشه ای رو همه جا به کار برد.
همیشه نیازی به سر و کله زدن با صورت مسئله نیست ... چون راه های آسون تر و بهتری هم هست.
چه شعر زیبایی واقعا .
منم باید شعر بگم نه .. خب صبر کن .. آها :
صفر و یک را غول ناخوان اینچنین .......طفلکی تنها کد است او درس بین
غول اعظم قصه ی نادانی است . ..... آدمی محصول این ویرانی است
{عجب شعری شد ها }

بحث خوبیه ... بقیه هم شرکت کنن.
من همین جا خاتمه میدم این بحث رو اعلام میکنم که همه جوابهای مخالف آتی شما رو می پذیرم .
امیدوارم رنجیده خاطر نشوید و بعنوان یک مدیر فیلمسازی در سایت معظم مجید آنلاین دقیق تر و بی کنایه تر جواب دهید . به هر حال از آشنایی با شما خوشحالم و امیدوارم بحثی نو و مفید در مقوله ای سازنده انجام دهیم . شاد باشید .

آخرین ویرایش:

animeditor

Active Member
سلام جمیعاً

دوست عزیز
من واقعاً مایل بودم یه بحث دوستانه و منطقی رو پیش بگیریم.
ولی معلومه خیلی بهتون برخورده (از نوع جواب دادنتون توی پست قبلیش هم مشخص بود).
ما اینجا نه با کسی کل کل می کنیم و نه می خوایم تخصص و سابقه مون رو به رخ بقیه بکشیم.

من اصلاً ادعام نمی شه عقل کلم ... شکر خدا هیچ وقت هم حرفی رو روی هوا نمی زنم.
هر چند این پست طولانی رو دادید ... ولی بازم جوابی واسه پست قبلی بنده ارائه نکردید.

از اونجایی که:
من همین جا خاتمه میدم این بحث رو اعلام میکنم که همه جوابهای مخالف آتی شما رو می پذیرم .
این تاپیک رو قفل می کنم تا جای بحث و جدل نشه.
هر چند می دونم اینو می ذارید روی حساب اینکه مدیره و زورش به بقیه می رسه.

به هر حال ...
ما خوشحال می شیم از تجربیات شما و سایر عزیزان استفاده کنیم.

التماس دعا
یا علی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا