افزونه پلاگین WClock اختلاف ساعت ایران با سایر کشورها

amin2dpr

Well-Known Member
سلام....

با جستجوی نام کشور مورد نظر به "فارسی" یا "انگلیسی" اختلاف ساعتشو با ایران متوجه بشید و نام پایتخت کشور جستجو شده رو هم بفهمید

نام پایتخت به زبان لاتین و فارسی قابل دریافت هستش که بسته به نیازتون میتونید ازش استفاده کنید

مابقی توضیحات تو یه فایل متنی در فایل ضمیمه شده قرار داره

attachment.php

پیوست ها

• WClock.zip
    376.9 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • Preview.jpg
    Preview.jpg
    36.8 کیلوبایت · بازدیدها: 38

محمدمهدی

Well-Known Member
سلام.
درود بر شما به خاطر این پلاگین، و اینکه براش قالب گرافیکی خوب می سازید.
فقط چند نکته :
- یه تقریبا باگ مشاهده کردم، وقتی عدد ها تک رقمی هست صفر پشتشتون نمی ذاره. مثلا 23:2
- تا اونایی که بنده می دونم به طور معمول پایتخت های کشورها بیشتر مد نظره برای اعلام ساعت. به نظرم بهتره که برای جستجو پایتخت ها رو هم مد نظر قرار بدید. مثلا اگر بنویسم بغداد چیزی نمیاره.
- برای کشور هایی که در نیم کره جنوبی هستن به 1 ساعت تغییر ساعت زمستانی که اصطلاحا Daylight Saving میگن، هم فکر شده؟
- یه خطایی که موجود هست با توجه به اینکه پلاگین داریم نه مثال، اینه که چرا به TimeZone خود ویندوز دقت نمیکنه؟ مثلا من اگه رو گرینویچ هم تنظیم کرده باشم (نه تهران) ساعت لندن رو 3:30 میکشه عقب. شاید من از مثال شما در یک کشور دیگه استفاده کنم. اگه بین المللی کار کردید و زبان انگلیسی هم هست به نظر بهتره که فقط مخصوص ایران نباشه و به این نکته توجه بشه مگر نه >> (نکته بعد)
- اگر صرفا قراره یه دیتا بیس باشه که موجود هست، بهتر نبود در قالب یه مثال ارائه بشه؟ توی یه کلمه برای چی پلاگین؟!

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

amin2dpr

Well-Known Member
اول از توجهتون ممنون
اختلاف ساعت ایران با کشور های دیگه در اینترنت موجود هستش درسته و این پلاگینم به نوعی دیتابیسی هستش که یه عملیات ریاضی ساده یعنی جمع و تفریقی با توجه به اختلاف کشور انتخاب شده با ساعت ایران (همون ساعت سیستم) رو انجام میده و در کل کار بخصوصی انجام نمیده
البته در فایل راهنما که همراهه پلاگینه گفتم که باید ساعت سیستمتون تنظیم باشه
برای کشور هایی که در نیم کره جنوبی هستن به 1 ساعت تغییر ساعت زمستانی که اصطلاحا Daylight Saving میگن، هم فکر شده؟
.
1.همین کشور همسایه مون اسمشو فراموش کردم چند وقت پیش ساعتشو یک ساعت عقب کشید که اختلاف ساعت 1:30 به 30 دقیقه کشیده، این مطلب و خوندم....
2.تک رقمی هم که متوجش شدم باگ نیستش و کلا رو مخ خودمم هستش : ) )
ولی اگه در تمام پست های که تو این یه مدته گذاشته باشم متوجه شدید کلا گذری برنامه میذارم و به جزئیات توجه نمی کنم دلیلشم کمبود وقته
این پلاگین کلا کد نویسی خاصی نداره و کلا به نوعی دیتابیسه ولی نزدیک 2 هفته طول کشید که روزی 10، 20 کمتر یا بیشتر بهش کشورارو اضافه کردم و چون میخواستم فعلا تمومش کنم و به عنوان یه نسخه پیشنمایش منتشر کردم تا اگه دوستان استقبال کردن و نظراتی مفیدی مثل شما ارائه کردن در قابل نسخه نهایی در فرصت مناسب منتشرش کنم
ممنون میشم اگه لیست تغییراتی که میگین رو به ترتیب و شماره شده اعلام کنید تا ازشون استفاده کنم

Free Man

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
درود و سلام به تمام دوستان جدید و قدیمی خودم :rose:

پلاگین کاربردی به همراه مثال گرافیکی خیلی خوبی تولید کرید :clap: (( آفرین ))

در مورد مشکل عددهای تک رقمی و اختلاف ساعت گرینویچ ، خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا