افزونه پلاگین ارسال اس ام اس - M30 Send SMS PlugIn

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
سلام به همه دوستان عزیز چند وقتی بود فعالیتی نداشتم توی انجمن آخه از یه طرف گیر چند تا پروژه ام از طرف دیگه هم انقدر کلاس جبرانی میذارن تو دانشگاه که حالمون بهم میخوره :cry:

بگذریم توی یکی از پروژه هام مشتری خواسته بود که قابلیت ارسال SMS رو بزارم تا بتونه کدی رو که مد نظرش هست به کاربر استفاده کننده بفرسته از اونجایی که بیلدر همچین قدرتی

نداره تصمیم گرفتم پلاگینش رو با دلفی پیاده کنم و توی بیلدر ازش استفاده کنم کار این پلاگین به این صورت هست که از مودم گوشی برای ارسال SMS استفاده میکنه و به درستی هم

این کار رو انجام میده فقط چون با دلفی 7 پیاده کردم از یونیکد پشتیبانی نمیکنه و باید فینگلیش یا انگلیسی متنتون رو بنویسید. البته دارم روش کار میکنم تا درستش کنم.

من یه نمونه کوچیک درست کردم تا دوستان استفاده کنن ببینن به کارشون میاد یا نه ؟ اگه اومد و دوستان درخواست کردن برای دانلود قرار میدمش.

لینک دانلود نمونه برنامه

به خاطر سرعت کم 4 پارتش کردم

پارت اول
پارت دوم
پارت سوم
پارت چهارم

توضیحات راه اندازی : در مرحله اول باید ببینید مودم گوشی با چه پورتی در ارتباط هست بعد به شکل زیر اون رو انتخاب کنید اگه پورت رو درست انتخاب کنید نیازی به تغییرات

دیگه نیست و گزینه ها بزارید پیشفرض باشه اما اگه Connect نشد گزینه های مربوط به تنطیمات پورت رو هم باید تغییر بدید پایین توضیح خواهم داد.

بعد از اینکه روی دکمه Connect کلیک کردید و آیکن سبز رنگ بالای برنامه رو به عنوان Connect مشاهده کردید یعنی برنامه به مودم گوشی با موفقیت وصل شده و اماده ارسال SMS

است. بعد هم که شماره موبایل مورد نظر رو وارد میکنید و بعدشم متن پیام و دکمه ارسال SMS همین. :oops:

DemoSendSMS.png

ابتدا باید با استفاده از بلوتوث یا کابل USB گوشی رو به سیستم خودتون وصل بکیند تا به صورت شکل زیر قابل مشاهده باشه

که اینجا من گوشیم رو با بلوتوث به لپ تاپ متصل کردم بعد از اتصال روش راست کلیک و به Properties برید.

2.png

میبینید که موبایل من با پورت COM3 در ارتباطه

3.png

اگه روی پورت مورد نظر کلیک و دکمه Properties رو بزنید میتونید تنظیمات پورت رو هم مشاهده کنید به شکل زیر

4.png

محمد آقا خیلی عالی! فوق العاده است! امکانش هست سورس کارتون هم بذارید!؟ منظورم از سورس، سورس پلاگین نیست! سورس mmb که بتونیم از این کار فوق العاده تون توی نرم افزارهامون استفاده کنیم!

MahmoodM30

محمد آقا خیلی عالی! فوق العاده است! امکانش هست سورس کارتون هم بذارید!؟ منظورم از سورس، سورس پلاگین نیست! سورس mmb که بتونیم از این کار فوق العاده تون توی نرم افزارهامون استفاده کنیم!

ممنون در مورد استفاده از پلاگین بله برای دانلود قرارش خواهم داد دارم یکم تغییرات توش ایجاد میکنم

درضمن این نمونه رو گذاشتم تا ببینم دوستان بدون هیچ مشکلی میتونن ازش استفاده کنن یا نه مطمئن شدم به کارشون میاد برای دانلود بذارم

من خودم استفاده کردم مشکلی نبود حالا دوستان رو نمیدونم....

درضمن اسمم محمود هستش نه محمد

m javad

کاربر متخصص
کار جالبی به نظر میرسه
هنوز نرسیدم تستش کنم
ولی به هر جهت پلاگین خوب و مفیدی خواهد بود

موفق باشی محمود جان

محمدمهدی

Well-Known Member
آقا محمود خیلی ایده ی جذاب و دوست داشتنی هست. من ضمن تشکر می خواستم چند تا مشکلی که روی سیستم خودم مشاهده کردم رو خدمتت عرض کنم.
1. بعضی از گوشی ها، مثل سری های کلاسیک نوکیا موقع ساختن کانکشن بلوتوث، پورت ارسال، دریافت و هر دو با هم رو جدا می کنند و انطوری که من امتحان کردم فقط روی یک پورت از سه پورتی که می سازه و بعضی اوقات فقط روی پورتهای قدیمی کار میکنه. اما پلاگین شما در هر صورت پیام موفقیت آمیز بودن رو میده. مخصوصا وقتی پورت درسته اما بادریت به درستی انتخاب نشده به نظرم نباید پیغام موفقیت بده.
2. وقتی پورت خراب رو به پورت صحیح تغییر میدیم و درخواست Connect شدن مجدد رو میدیم DontSend Erorr میده و خارج میشه.
3. رابط کاربریش(Interface) هم یه مقدار Bug اذیت کننده داره. مثلا گاهی اوقات عدد پورت غیب میشه و حرف a نمایش داده میشه یا اینکه پورتهای گوشی من افتاده روی 27 هست که تو لیست نیست اما اگر بخوام تایپش کنم بزرگ و کویچک(Lowercase) میشه.

قطعا پیشنهاد که بی نهایت میشه داد اما به نظرم برای تکامل اولیه کار، باید خود پلاگین بتونه پورتهای فعال رو بخونه و همچنین Connect شدن با موبایل، موفیقت آمیز بودنش، Disconnect شدن و Error های متداول رو بفهمه و به دست ام ام بی برسونه.

نظم و ظاهر ساده و زیبای مثال هم قابل تحسینه.
باز هم خیلی ممنون و امیدوارم موفق باشید.

(به نظرم اگر سایر دوستان با انواع گوشی ها و پورتهای مختلف نتیجه رو بررسی و با ذکر نام و مدل گوشی خودشون اعلام بکنند برای رفع عیب بسیار موثر هست. مدل گوشی من Nokia 2600 Classic - بادریت قابل قبول 9600)

MahmoodM30

سلام و ممنون که تست کردین و مشکلات رو گفتین

این کامپوننتی که من باهاش کار کردم برای دلفی 7 بود که دارای مشکلاتی بود و من هم عجله ای برای یکی از کارهام ساختم و زیاد هم روش مانور ندادم ببینم با همه گوشی ها و ... کار میکنه فقط گوشی مشتری که قرار بود برنامه رو براش بسازم مد نظرم بود که روی اون هم جواب داد واسه همین منم دیگه روش کار زیادی نکردم

البته وقط کنم و دلفی 2010 رو نصب و از کامپوننت جدیدش استفاده کنم و پلاگینش رو بسازم میتونم مشکلات زیادی رو حل و امکانات جدیدی رو هم بهش اضافه کنم

ولی فعلا به خاطر کارهای شرکت و درس و دانشگاه و امتحانات نمیتونم

باز ممنون و متشکر از شما

• Like
Reactions: 9up

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
سلام
محمود جان خوبي داداش؟ كمتر مارو تحويل ميگيري ؟؟؟؟ :green: شوخي كردم
اول از همه بذار بابت زحمتات ازت تشكر كنم :rose:
راستش وقتي ديدم اين پلاگين رو نوشتي گفتم چه خوب ميشه اگه در كنارش از وب سرويس استفاده كني گفتم وب سرويسم رو در اختيارت بذارم واسه پلاگينت ولي يه مشكلات و دردسرهايي همراه خودش داره :
1- بررسي و فيلتر كردن كلمات ركيك و .... قبل از ارسال براي جلوگيري از شكايتهاي مكرر
2- ساخت پنل كاربر براي شارژ و مديريت حساب
3- امكان ايجاد رويداد در دريافت پيام
واسه همين بيخيال شدم و ديدم همين ارسال از طريق گوشي خيلي بهتره.
موفق باشي.

سلام؛ ممنونم ازتون آقا محمود، به قول دوستمون، میشه یکاری کرد که ارسال از طریق وب سرویس انجام بشه؟! البته با محدودیت! مثلا من توی نرم افزارم اطلاعات وب سرویسم رو قرار بدم که کاربر بتونه با استفاده از وب سرویس من واسم توی بخش ارتباطی نرم افزار، واسم پیام بفرسته! اما! با محدودیت! مثلا شماره سریال هارد کاربر یا آی پی یا هر چیز دیگه ثبت بشه که مثلا به اون شماره سریال هارد، 4 تا پیامک بیشتر نشه فرستاد!

MahmoodM30

محمود جان خوبي داداش؟ كمتر مارو تحويل ميگيري ؟؟؟؟ شوخي كردم
اول از همه بذار بابت زحمتات ازت تشكر كنم
راستش وقتي ديدم اين پلاگين رو نوشتي گفتم چه خوب ميشه اگه در كنارش از وب سرويس استفاده كني گفتم وب سرويسم رو در اختيارت بذارم واسه پلاگينت ولي يه مشكلات و دردسرهايي همراه خودش داره :
1- بررسي و فيلتر كردن كلمات ركيك و .... قبل از ارسال براي جلوگيري از شكايتهاي مكرر
2- ساخت پنل كاربر براي شارژ و مديريت حساب
3- امكان ايجاد رويداد در دريافت پيام
واسه همين بيخيال شدم و ديدم همين ارسال از طريق گوشي خيلي بهتره.
موفق باشي.

به به ببین باز کی اینجاست داداش خودم , مرسی من خوبم تو چطوری احوالات رو به راهه بابا پس این سربازی کی تموم میشه شیرنیشو بدی بخوریم:green:

در مورد وب سرویس و ... وقت کنم و از دستم بر بیاد ردیف میکنم ( خودم وب سرویس دارم ) اما فعلا وقتی ندارم تا بعده امتحانات

دارم روی نسخه جدیدش کار میکنم که از یه کامپوننت دیگه استفاده کنم و قابلیت دریافت پیام و تایید رسید پیام رو هم بده به کاربر

اما فعلا از همه چی مهمتر امتحاناته که شدیدا درگیر اونم

MahmoodM30

سلام؛ ممنونم ازتون آقا محمود، به قول دوستمون، میشه یکاری کرد که ارسال از طریق وب سرویس انجام بشه؟! البته با محدودیت! مثلا من توی نرم افزارم اطلاعات وب سرویسم رو قرار بدم که کاربر بتونه با استفاده از وب سرویس من واسم توی بخش ارتباطی نرم افزار، واسم پیام بفرسته! اما! با محدودیت! مثلا شماره سریال هارد کاربر یا آی پی یا هر چیز دیگه ثبت بشه که مثلا به اون شماره سریال هارد، 4 تا پیامک بیشتر نشه فرستاد!

دارم روی نسخه جدیدی کار میکنم فقط وقتم کمه و درگیر امتحاناتم و کم میرسم روش کار کنم بتونم چچشم این قابلیت رو میزارم

در کل اصلا قرار نبود این پلاگین رو بنویسم اتفاقی توی یکی از پروزه هام مجبور شدم و نیازی هم به قابلیت های دیگه ای جز ارسال اس ام اس نداشت واسه همین والا اگه قرار بود یه پروژه باشه همون اولش سعی میکردم قابلیت هایی رو بزارم که بیشتر بشه از این پلاگین استفاده کرد و زیاد محدود نباشه

ولی در کل هر کاری کنم و تغییراتی اعمال کنم بعد امتحانات قراره بکنم پس فعلا نمیتونم

البته منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان هستم

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
به به ببین باز کی اینجاست داداش خودم , مرسی من خوبم تو چطوری احوالات رو به راهه بابا پس این سربازی کی تموم میشه شیرنیشو بدی بخوریم:green:
خجالتمون نده :)به لطف دوستاي خوبم مثل تو هميشه خوبم و هروز بهترم از ديروزم , ايشا الله اگه خدا بخواد بدون مرخصي 3 ماه ديگه ولي با مرخصي و پايان دوره 1 ماه ديگه , ديگه شدم پايه خدمتي تو يگان :green:
در مورد وب سرویس و ... وقت کنم و از دستم بر بیاد ردیف میکنم ( خودم وب سرویس دارم ) اما فعلا وقتی ندارم تا بعده امتحانات

دارم روی نسخه جدیدش کار میکنم که از یه کامپوننت دیگه استفاده کنم و قابلیت دریافت پیام و تایید رسید پیام رو هم بده به کاربر

اما فعلا از همه چی مهمتر امتحاناته که شدیدا درگیر اونم
ايشا الله , موفق باشي محمود جان

MahmoodM30

سلام به همه دوستان یکی دو روز بیکار بودم بین امتحانات تعطیلی بود نشستم نسخه 1.1 پلاگین رو هم ردیف کردم فقط کارای پایانیش مونده که تموم کنم بعده امتحانات برای دانلود میزارم تا دوستان تست کنن

و خواستن در خدمتشونم

اینم ننمونه تصویر که قابلیت هاش هم معلومه

1.jpg

djpooya

Active Member
با سلام

عالی بود اگه نسخه تجاری و فروشی نیست برای دانلود بگذازید

کارتون بیسته

بای

9up

Active Member
با عرض سلام
من با ویژوال استودیو کار میکنم و البته mmb رو نیز در کنارش دارم. چندتا برنامه درست کردم که با پورت سریال ارتباط برقرار می کنه. می تونم با اینتراپت سخت افزاری اطلاعات رو به میکروکنترلر ارسال یا از اون دریافت کنم. یعنی یه قسمت تنظیمات داره که باید شماره پورت، باودریت، پریتی بیت و ... رو دقیقا مثله برنامه ای که شما طراحی کردین تنظیم بشه.
حالا با این پلاگینی که شما برای mmb نوشتین میشه با پورت سریال مثله ویژوال استودیو ارتباط برقرار کرد و ارسال و دریافت اطلاعات داشت!؟

جدیدترین ارسال ها

بالا