پروژی من

mehdi.gpr

New Member
با سلام به دوستان عزیز

امیدوارم که حال همگی دوستان خوب باشه .

حقیقتش قصد شروع به یادگیری php رو دارم و این موضوع رو با انجام یک پروژه‏ی ... میخوام شروع کنم.
که حقیقتا این پروژه برام خیلی برام مهم و همچنین میدونم حتما به کمک دوستان نیاز دارم.

حس کردم از ابتدا تا انتها که مسلما به کمک شما عزیزان و با تجربه های این سایت نیاز پیدا میکنم یک تاپیکی ایجاد کنم که تمامی مشکلاتم رو ( که اکثرا هم از روی تازه کاری من هست ) و تمامی سئوالاتم رو در اون بنویسم .

که اینطوری هم مطالب تمرکز بیشتری داره و میشه در انتها به یک جمع بندی خوبی رسید و هم دوستان شاید راحتتر دست من تازه کار رو بگیرند .

دوستان امیدوارم که لطف و تجربه ی خودتون رو از من و امثال من دریغ نکنید .

با تشکر و آرزوی موفقیت و سلامتی برای همگی.

mehdi.gpr

New Member
به عنوان اولین سئوال

دوستان با تجربه من قصد شروع کد نویسی و طراحی صفحات رو دارم و میخوام با محیطی که در اون کاملا احساس راحتی میکنم شروع کنم از اینرو گفتم این سئوال رو برای شروع بپرسم .

که از محیط ها زیر کدام محیط رو به من توصیه میکنید ؟؟؟
البته با این دید که در اون محیط هم براحتی قدرت design صفحات و استفاده از component های خاص رو داشته باشم و هم براحتی بتونم در اون کد بنویسم .

1. Zend Studio ( که البته میدونم این برنامه تا اونجایی که اطلاع دارم تقریبا شبیه به یک مفسر برای PHP عمل میکنه و از قابلیتهای خوبی برخورداره که متاسفانه فعلا من چیزی از اونها نمیدونم )

- یک سئوال هم که در رابطه با Zend studio داشتم این بود که آیا محیط طراحی یا design راحت و مناسبی داره یا خیر ؟ ( چون در نگاه اول این برنامه چیز خاصی در رابطه با design صفحات بصورت visual ندیدم )

2. Adobe Dreamweaver CS4 ( البته میدونم این نرم افزار فقط یک نرم افزار design هست و کار کامپایل رو انجام نمیده )

3. Microsoft Expression studio v3.0 ( این نرم افزار هم فکر میکنم شباهتهای زیادی به Dreamweaver داشته باشه )

** در کل دوستان ممنون میشم که نظرات خودشون رو در رابطه با این 3 نرم افزار بیان کنند تا من هم بتونم انتخاب درستی انجام بدم و اگه امکان داره یک مقایسه جزئی از این نرم افزارها داشته باشید و یا اینکه اگر به غیر از این نرم افزارها مورد خاصی رو پیشنهاد میکنید ممنون میشم توضیح بدید.

با تشکر

آخرین ویرایش:

grlearn

Member
به عنوان اولین سئوال

دوستان با تجربه من قصد شروع کد نویسی و طراحی صفحات رو دارم و میخوام با محیطی که در اون کاملا احساس راحتی میکنم شروع کنم از اینرو گفتم این سئوال رو برای شروع بپرسم .

که از محیط ها زیر کدام محیط رو به من توصیه میکنید ؟؟؟
البته با این دید که در اون محیط هم براحتی قدرت design صفحات و استفاده از component های خاص رو داشته باشم و هم براحتی بتونم در اون کد بنویسم .

1. Zend Studio ( که البته میدونم این برنامه تا اونجایی که اطلاع دارم تقریبا شبیه به یک کامپایلر برای PHP عمل میکنه و از قابلیتهای خوبی برخورداره که متاسفانه فعلا من چیزی از اونها نمیدونم )

- یک سئوال هم که در رابطه با Zend studio داشتم این بود که آیا محیط طراحی یا design راحت و مناسبی داره یا خیر ؟ ( چون در نگاه اول این برنامه چیز خاصی در رابطه با design صفحات بصورت visual ندیدم )

2. Adobe Dreamweaver CS4 ( البته میدونم این نرم افزار فقط یک نرم افزار design هست و کار کامپایل رو انجام نمیده )

3. Microsoft Expression studio v3.0 ( این نرم افزار هم فکر میکنم شباهتهای زیادی به Dreamweaver داشته باشه )

** در کل دوستان ممنون میشم که نظرات خودشون رو در رابطه با این 3 نرم افزار بیان کنند تا من هم بتونم انتخاب درستی انجام بدم و اگه امکان داره یک مقایسه جزئی از این نرم افزارها داشته باشید و یا اینکه اگر به غیر از این نرم افزارها مورد خاصی رو پیشنهاد میکنید ممنون میشم توضیح بدید.

با تشکر

سلام

دوست عزیز برای طراحی صفحات میتونی از همون نرم افزار های که خودت گفتی استفاده بکنی مثل microsoft expression یا dreamweaver و واسه php هم میتونی بعد از طراحی صفحات اونا رو تو یک ادیتور مثل notepad ++ باز کنی و کد php رو داخلش بنویسی و واسه مشاهده صفحات که با php و html درست کردی میتونی از wamp یا xampp یا نرم افزار های مشابه استفاده بکنی

Mr.Steres

Active Member
من خودم کار طراحی و css با Expression انجام میدم چون به نظرم فوق العاده هوشمنده و از قابلیت اتوکومپلیت عالی برخورداره و سبک تر از dream هست ( نظر شخصی ) بعد که کار تموم شد برای برنامه نویسی از بقیه نرم افزار ها استفاده می کنم که خوب و سبکش ایناست :

Rapidphp , phpdesigner , Geany , Komodo , CodelobsterPHPEdition که من از CodelobsterPHPEdition استفاده می کنم ...

pasargad-ir

Active Member
چقدر HTML بلدی ؟؟؟
چقدر CSS بلدی ؟؟؟
فتوشاپ چی ؟؟؟

باید از چند نرم افزار استفاده کنی

1.با فتوشاپ قالب سایت رو طراحی کنی.
2 با یه نرم افزار HTML رو آماده کنی
3.با یه نرم افزار کد PHP رو بنویسی
4. با نرم افزاری مثل easyphp سرور ایجاد کنی

mehdi.gpr

New Member
من خودم کار طراحی و css با Expression انجام میدم چون به نظرم فوق العاده هوشمنده و از قابلیت اتوکومپلیت عالی برخورداره و سبک تر از dream هست ( نظر شخصی ) بعد که کار تموم شد برای برنامه نویسی از بقیه نرم افزار ها استفاده می کنم که خوب و سبکش ایناست :

Rapidphp , phpdesigner , Geany , Komodo , CodelobsterPHPEdition که من از CodelobsterPHPEdition استفاده می کنم ...

ممنون که نظر دادید.

دوست عزیز چون با Expression کار کردید از شما یک سئوال داشتم :

بقول این استادی که در کلیپ های دانشگاه شیخ بهایی PHP آموزش میده میگه که نرم افزارهایی مثل Dreamweaver کد HTML ی که برای صفحات طراحی شده ایجاد میکنند یک کد ساده و به اصطلاح شسته - رفته هست که با یک بار دیدن میتوان کدهای اونرو بصورت چشمی تفکیک کرد ولی بعضی نرم افزارها کد complex ( پیچیده ) برای صفحات طراحی شده ایجاد میکنند که این " اصلا خوب نیست " !!!!

دوست میخواستم این سئوال رو از شما بپرسم که آیا شما اطلاع دارید که Expression چه کدی برای صفحات طراحی شده ارائه میده . ساده یا پیچیده ؟؟

ممنون

mehdi.gpr

New Member
چقدر html بلدی ؟؟؟
چقدر css بلدی ؟؟؟
فتوشاپ چی ؟؟؟

باید از چند نرم افزار استفاده کنی

1.با فتوشاپ قالب سایت رو طراحی کنی.
2 با یه نرم افزار html رو آماده کنی
3.با یه نرم افزار کد php رو بنویسی
4. با نرم افزاری مثل easyphp سرور ایجاد کنی

سلام دوست عزیز ممنون از نظری که دادید.

ولی نگفتید که چه محیط ها و یا چه نرم افزارهایی رو پیشنهاد میکنید . و یا تجربه استفاده از چه نرم افزارهایی رو دارید ؟؟

پ.ن: البته فکر میکنم استفاده از Xamp بجای Easy php میتونه امکانات بیشتری رو در اختیار بگذاره !!!

ممنون از شما
منتظر نظرات دوستان هستم

آخرین ویرایش:

Mr.Steres

Active Member
این موردی که شما گفتید بستگی به هنر و تجربه طراح داره . خود بنده اصلا از تب Design استفاده نمی کنم و کل کارم با تب Code هستش . البته باید بگم که کد نویسی توسط این نرم افزار در حالت Design هم قابل قبول و خوبه ...

pasargad-ir

Active Member
چه محیط ها و یا چه نرم افزارهایی رو پیشنهاد میکنید . و یا تجربه استفاده از چه نرم افزارهایی رو دارید ؟؟

شما یه رزومه از خودت بده ببینیم چند مرده ....

وگرنه نرم افزار تا دلت بخواد.............

فراووون.....

همونطور که دوست عزیزم Mr.Steres هر طراحی یه روشی داره

آخرین ویرایش:

mehdi.gpr

New Member
شما یه رزومه از خودت بده ببینیم چند مرده ....

وگرنه نرم افزار تا دلت بخواد.............

فراووون.....

همونطور که دوست عزیزم mr.steres هر طراحی یه روشی داره

دوست عزیز من تازه کارم و امیدوارم با حرفهایی که زدم از دست بنده دلخور نشده باشید .

قصد من استفاده از تجربیات دوستانی مثل شما و جناب استرس هست . عزیزانی که بدون هیچ چشمداشتی اینکار رو انجام میدند .

با تشکر از شما

آخرین ویرایش:

mehdi.gpr

New Member
سئوال

دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید .

در رابطه با یکسری اصول استاندارد طراحی وب سئوال داشتم که مسلما دوستان میتونند در این رابطه کمکم کنند .

ممنون

1. من میخوام طراحی سایت رو با یک رزولوشن خاص set کنم ( مثلا 768*1024 ) آیا برای این موضوع باید اصول خاصی در ابتدای طراحی پیاده بشه و یا اینکه نیازی نیست و با تست صفحه در حال طراحی این اندازه ها به صورت تجربی طراحی میشه ؟؟؟ اصولی که طراحان با تجربه ای مثل شما استفاده میکنند چی هست ؟

2. اینطور که متوجه شدم برای اینکه بهم ریختگی در آبجکت های موجود در صفحه بوجود نیاد اونها رو در تگ table قرار میدند تا در صفحه جای ثابت خودشون رو حفظ کنند ...

اینطور که با دوستان در حد کمی مشورت کردم استفاده از تگ table برای ایجاد مکان ثابتی برای آبجکتهای یک صفحه باعث میشه که تا تمامی محتویات یک Table لود نشه این table به نمایش در نیاد و این مسئله باعث کند شدن لود اولیه page میشه و با توجه به اینکه این مسئله از دید کاربر سایت اصلا خوب نیست چه راهکاری برای این قضیه توصیه میشه ؟؟؟ بطوریکه صفحه بصورت تیکه تیکه لود بشه ؟؟؟
یکی از دوستا استفاده از تگ DIV رو پیشنهاد کردند البته نه در هر جایی ممنون میشم راهنمایی های دوستان رو بدونم ؟؟ و اگه در این رابطه مثالی کاربردی وجود داره ممنون میشم بدونم .

3. در فاز طراحی صفحات اینطور که مشخصه یکسری از frame های و بخش هایی از سایت تقریبا در اکثر page ها ثابت هست ... من میخواستم بدونم آیا راهی در PHP وجود داره که مثلا من منوی بالای صفحه رو طراحی این منو رو بدون اینکه مجددا نیاز به طراحی باشه در سایر page ها نیز استفاده کنم ؟؟ مسلا وجود داره !!! ولی قصدم این بود که بدونم اصولی که در PHP برای این موضوع استفاده میشه چه مسائل استانداردی هست ؟؟؟ ( بحث ارث برای )

با تشکر از همگی دوستان.

Mr.Steres

Active Member
1 - استانداردی نداره . بستگی به این داره که چه چیزی نیاز داری و نظر خودت چیه ... ولی معمولا بین 800 تا 960 در نظر می گیرن ولی اگر می خواید در هر سازی یکسان باشه باید به صورت درصدی کار کنید که زمان بیشتری برای کار می خواد ...

2 - معمولا الان کم از تیبیل استفاده می شه بنا به دلایلی که خودتون گفتید ... با css می تونید نیاز خودتون رو حل کنید بهتره یک مقدار جستجو کنی ...

3 - بهترین روش برای ساخت وب سایت های قالب مند استفاده از موتور تمپلیت هست ... کارو رو در دفعات و طراحی و تغییر ظاهری سایت اسون می کنه ولی باید طراحی مقداری به سمت اون پیش بره و در کل زمان بر هست .... Smarty ی تونه تجربه خوبی باشه ...

راه اسون تر هم include کردن ه ...

mehdi.gpr

New Member
2 - معمولا الان کم از تیبیل استفاده می شه بنا به دلایلی که خودتون گفتید ... با css می تونید نیاز خودتون رو حل کنید بهتره یک مقدار جستجو کنی ...

3 - بهترین روش برای ساخت وب سایت های قالب مند استفاده از موتور تمپلیت هست ... کارو رو در دفعات و طراحی و تغییر ظاهری سایت اسون می کنه ولی باید طراحی مقداری به سمت اون پیش بره و در کل زمان بر هست .... Smarty ی تونه تجربه خوبی باشه ...

راه اسون تر هم include کردن ه ...

2. میشه در این باره بیشتر توضیح بدید ... Css چطور میتونه به این قضیه کمک کنه ؟؟؟ اگه یک مقدار بیشتر توضیح بدید که من بدونم باید دنبال چی باشم ممنون میشم و بدونم تقریبا چه چیزی رو باید پیدا کنم .

Mr.Steres

Active Member
ببینید برای یاد گیری css مراجع زیادی توی نت هست که بهترینش W3 هست . شما برای حرفه ای شدن باید css و یاد بگیرید . کد پایین ساده است ولی حدف منو بهت می رسونه ... مثلا شما هر چه قدر که صفحه رو اسکرول بکنی مربع سر جای خوش می مونه . بهتره کد رو توی یک صفحه طولانی کپی کنی تا مثال رو بفهمی :

http://www.w3schools.com/css/default.asp

HTML:
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<style type="text/css" >
#tall {
	height:4000px;
}
#ali {
	top:210px;
	position:fixed;
	background-color:black;
	width:100px;
	height:100px;
}
</style>
</head>

<body>
<div id="tall">
	<div id="ali"></div>
</div>
</body>

</html>

بعدی هم یک سرچ کنی کلی مقاله فارسی هم براش پیدا می کنی :

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=67462
http://forum.persia-cms.com/smarty-vt935.html
http://www.smarty.net/

pasargad-ir

Active Member
شما در ترسیم یک جدول به این صورت ممکنه عمل کنید.
PHP:
<table align="center" border="1" cellspacing="0" width="90%" height="70%" bgcolor="yellow" bordercolordark="white" bordercolorlight="black">
    <tr>
        <td width="100%" height="100%" align="center" valign="middle" nowrap>
            <p style="text-indent:20%; margin-right:10%; margin-left:10%;" align="center">&nbsp;</p>
        </td>
    </tr>
</table>

اما با CSS تمام مقادیر یک جدول یا پاراگراف رو در قالب یک فایل css قرار می دی و همونطور که دوست عزیز گفت کافیه اینجوری عمل کنی :
PHP:
<style type="text/css" >
#lolo {
	height:4000px;
}
#ali {
	top:210px;
	position:fixed;
	background-color:black;
	width:100px;
	height:100px;
}
</style>
</head>

<body>
<table id="lolo">
    <tr>
        <td id="ali">
            <div id="lili">lolo</dive>
        </td>
    </tr>
</table>

mehdi.gpr

New Member
سئوال

با سلام

امیدوارم حال همگی خوب باشه

سئوال:

من یک صفحه PHP رو با Dreamweaver که روی localhost اجرا میگیرم هیچ مشکلی نداره و با easyPHP و Xampp هم براحتی در Dreamweaver قابل اجراست .
ولی وقتی همون صفحه یا پروژه رو در Microsoft Expression میخوام اجرا بگیرم در مرورگر با Error مواجه میشم دلیل error هم بخاطرport ی هست که جلوی localhost:port بطور اتوماتیک قرار میده و وقتی شماره پورت رو برمیدارم مشکل حل میشه .

دوستان عزیز میخواستم بدونم آیا راه حلی برای اینکه در Microsoft Expression این شماره پورت موقع اجرا قید نشه وجود نداره ؟؟

البته مشخصا وجود داره ولی من نمیدونم .

ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید .
با تشکر

Mr.Steres

Active Member
نیازی نیست حتما از برنامه های Dw Or Mse برای مشاهده استفاده کنید بعد از ذخیره تغییرات با هر برنامه و ادیتوری ادرس http://localhost یا 127.0.0.1 رو توی همین مرورگر بزنید و مشاهده کنید

mehdi.gpr

New Member
نیازی نیست حتما از برنامه های dw or mse برای مشاهده استفاده کنید بعد از ذخیره تغییرات با هر برنامه و ادیتوری ادرس http://localhost یا 127.0.0.1 رو توی همین مرورگر بزنید و مشاهده کنید

ممنونم دوست عزیز از راهنمایی تون.

ولی با شرایطی که دارم اینکه بخوام هر لحظه به ازای هر کدی یا طراحی یکبار اینکار رو انجام بدن هم باعث هدر رفتن بیش از حد وقت میشه و هم باعث خستگی سریع .

ممنون میشم که اگه مشکلش رو برطرف کردید من رو هم راهنمایی کنید .

با تشکر

mehdi.gpr

New Member
سئوال

من قصد دارم که در صفحه اصلی و در اکثریت صفحات یک پنل سمت راست داشته باشم .

این پنل شامل جزئیاتی هست که در اکثر صفحات باید نمایش داده بشه به همین خاطر قصد طراحی فقط یکبار اون رو دارم .

یعنی میخوام بدونم که از چه طریقی میشه یک پنل با ابعاد و پیکسلهای دلخواه فقط یکبار ساخت و اون رو به سایر صفحات چسبوند !!! بطوریکه با هر بار استفاده دقیقا در ماکنی که باید در صفحه قرار بگیره واقع بشه .

میخواستم بدونم دوستانی که در این زمینه تجربه دارند چطور اینکار رو انجام میدند و طراحی این موضوع به صورت استاندارد به چه نحوی هست .

ممنونم

جدیدترین ارسال ها

بالا