يادگيري طراحي گرافيكي

delavar

Member
سلام

مي‌خواهم يك سايت ساده ولي زيبا براي خودم طراحي كنم و نمي‌خواهم آن را از يك سايت ديگر كپ بزنم.
چه راهي را براي بنده پيشنهاد مي‌كنيد؟ (برم كلاس- كتاب بخونم- يا ...)

دلاور

Mamali

Member
سلام
به نظر من اگه بري هردوشون خيلي بهتره...كلاس باعث مي شه كه تسلط آدم بيشتر بشه و كتاب نكات مفيدي داره.البته دو جور كتاب داريم كتاب مرجع و كتاب خودآموز...اگه بخواي نكات ريزو ياد بگيري يه كتاب مرجع مناسبه همت و خلاقيت هم عامل مهميه كه بايد به اون دقت كرد. در ضمن براي راه اندازي سايت اگه خودتون تنهايي و يه نفري مي خواين كار كنين بايد همه فن حريف بشين هم گرافيك و هم وب نويسي و ....
اين چيزي بود كه به ذهن من رسيد...
چخلصيم يعني هم چاكر و هم مخلص
قربون شما :roll:

m-sh

Member
آقا به نظر من مهمترين عامل تو طراحي سايت سليقه است!

rahmani

Member
گرافيك

آقا اگر وقت داريد و مي خواهيد يك كار اساسي بكنيد.
1- يك دوره يا كلاس طراحي و گرافيك ( بدون كامپيوتر ،منظورم اساس كار است) برويد .
2- كلاس يا دوره CIW (متخصص ارشد طراحي وب ، client side) را بگذرانيد.
3-سپس مدتي بصورت تيمي براي كسب تجربه كار كنيد

همزمان با كلاس هاي ciw كلاس برنامه نويسي در حد اسكريپت نويسي و اكشن اسكريپت را هم بگذرانيد.
و بعد از آن شروع به طراحي كنيد.

راه دوم هم بسيار ساده است: فقط frontpage را ياد بگيريد و بعد مثل خيلي از شركت ها و موسسات سايت بسازيد . :!:

ImanYari

Member
بين طراحي گرافيك و چهره يك سايت و اجراي اون طرح اختلاف زيادي هست
دادن يك طرح خوب براي يك سايت ميتونه روي كاغذ باشه يا حتي توي ذهن!!
و به نظر من بستكي به ذوق و سليقه فرد داره
ولي اجراي يك طرح رو هر كسي با مقداري تمرين ميتونه انجام بده
پس با دو موضوع جداگانه طرف هستيم
به نظر من هر كاري رو از روي علاقه ياد بگيريد نه به خاطر اينكه هر كاري رو خودتون انجام بدين!
البته اين نظر شخصي من هستش
به نظر من اينكه هر كسي تمام كارهاي خودش رو خودش انجام بده مال زمان غارنشيني بود!!!
ببخشيد ها من قصد جسارت ندارم!!!
ولي من خودم اگر كاري داشته باشم دوست دارم به نفري بدم كه تخصص همون كار رو داشته باشه و خودم كاري رو كه بلدم و دوست دارم انجام ميدم!!

ميبخشيد زياد حرف زدم!

delavar

Member
سلام

با تشكر از همتون٬ با جواب‌هاي زيبايتان بنده را شرمنده كرديد.

بنده در زمينه برنامه‌نويسي وب سايت كمي كار كرده‌ام بطوري كه بدون هيچ سورسي توانستم يك ديسكاشن گروپ با asp بنويسم.

بدنه بايد چه كتابي را در زمينه گرافيك مطالعه كنم؟
چه آموزش‌هايي را ببينم؟
نام كتاب يا دوره را بفرماييد؟

باز هم تشكر
دلاور

ImanYari

Member
خوب فكر ميكنم كه علاقه مند و كنجكاو براي يادگيري هستين!!!
براي گرافيك بهترين راه تحصيل در اين رشته هستش
چون چيزي نيست كه بسه با كتاب ياد گرفت
بايد استاد باشه و تمرين داده بشه و اشكال گيري بشه و.... تا يه گرافيست خوب ازش در بياد
البته دوره هاي آزاد هم هست ولي چون اكثرا براي آمادگي كنكور هستش زياد جالب نيستن
ولي براي يادگيري نرم افزارهاي گرافيكي مثل فتوشاپ من سي دي هاي آموزشي هادي سيستم رو براي كسي كه ميخواد شروع كنه پيشنهاد ميكنم و كتابهاي انتشارات ققنوس و كانون نشر علوم

Mamali

Member
سلام دوباره
من خودم سوم دبيرستانم ولي براي كنكور آزمايشي دانشگاه آزاد هنرو زدم(چه ربطي داشت؟) به هر حال وقتي داشتم يه نگاهي به اين كتابها مي انداختم.به چبزاي جالبي برخوردم كه خيلي باحال بود.مثل كتابهاي طراحي 1 و2 و يا خط در گرافيك و يا علم مناظر و مرايا كه نكات خيلي عمومي و كلي را راجع به رنگ ها و چبزاي ديگه داره كه براي هر گرافيستي دونستن اين چيزا واجبه...به نظر من اگر مي خواي گرافيكو درك كني و بري تو مغز كار و مخشو بزني يه سري به اين كتابا بزن مي تونه كمك كنه... در مورد طراحي هاي با كامپيوتر به نظرم برنامه فوتوشاپ چيز كامليه...در ضمن من خودم فوتو شاپ رو به صورت آزمايش و خطا ياد گرفتم...بعد گسترشش دادم...حاال اگه اوضاع مالي مثل اوضاع من ته ديگه تو همين اينترن هم ميشه نكات و فوتوشاپ رو از اول ياد گرفت
موفق باشي
قربون تو مملي :داشي:

ImanYari

Member
من هم با شما موافقم
خود من هم فتوشاپ رو به همين صورت ياد گرفتم و هنوز هم هيچ كتاب يا سي دي آموزشي ازش ندارم
ولي اينكه توصيه ميكنم براي اين هستش كه راه درستش اونه!!! (البته كنجكاوي و آزمايش كردن خيلي خوب و واجبه)
برنامه اي مثل فتوشاپ اينقدر گسترده هستش كه اگر كسي بگه كه من فتوشاپ رو كاملا بلدم و جايي نمونده كه ياد نگرفته باشم دروغ گفته!! (البته به نظر من)

راستي اگر درمورد كنكور هنر كمك خواستي در خدمتم

Mamali

Member
بسلام آقا ايمان
با من بودي يا با Delavar به حر حال من كه رشتم رياضي فيزيكه و با اصول علمي كار دارم.هنر رو هم به خاطر تنوع كاريش دوست دارم چون كنكورم ازمايشي بود هنر زديم ببينيم چي مي شه...كه البته هيچي نشد امروز كنكور داشتم گلوم درد مي كرد به سازمان سنجش افتخار ندادم...
بگذريم منم با نظرتون موافقم فوتوشاپ خيلي گستردس شايد هم به خاطر اينه كه بيشتر عملياتو خود كاربر با خلاقيت خودش مي سازه و به همين جهته كه خيلي كارا ازش برمياد...
مثلا امروز مجله رايانه رو گرفتم .دو تا طرح بود مه هردوشون از يه عكس كه عكس يه چشم بود استفاده مي كردند.يكيشون اومده بود فقط چشمو با همون رنگ به صورت دايره اي گذاشته بود.يكيشونم نه معلوم بود كه كار كرده چون اينقدر زيبا از ScanLine ها استفاده كرده بود كه دو سه دقيقه محو كارش بودم...
به نظر من بلا نسبت دوستان ولي هر چي نرم افزار زياد بخري كار با يكيشون بلد نباشي و مسلط تو كارت نباشي بي فايده است.مثل يه اسبي كه كارش حمل كتاب باشه دانشمند مي شه؟نه...حمل بر بي ادبي نباشه فقط مثال زدم.جسارت نباشه عذر مي خوام...خودم از همه اسب تر يوقت ناراحت نشين..يهو :oops: :oops: بله خلاصه مي گفتم حسين كرد شبستري وقتي مي رفت....
هيچي آقا ولش كن...
من خيلي ها رو مي شناسم كه هنوز با PS 6 كار مي كنن راضي هم هستند....
خود من هم يه مدت با Picture it مايكروسافت كاركردم براي كارهاي خانگي خوبه...
براي كارهاي حرفه ايم تعريف Corel Photo Paint رو و همين فوتوشاپ رو زياد شنيدم. خيلي هام با Paint Shp كار مي كند بستگي به كاربر داره...
زياد حرف زديم بازم از آقا مجيد تشكر مي كنم به خاطر اين سايت با حال

جدیدترین ارسال ها

بالا