ویندوز 98 کسی داره!

سلام و تشکر مجدداین کار رو کردم ولی اینبار اینگار بدتر شد. حالا که میخوام ویندوز جدید نصب کنم هزار جور ارور میده. یکبار میگه در این درایو سی قابل نصب نیست . یکبار میگه بعد از کپی فایلهای ویندوز فلان فایل نصب نشده. یکبار گیر میکنه! چه کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام و تشکر مجدداین کار رو کردم ولی اینبار اینگار بدتر شد. حالا که میخوام ویندوز جدید نصب کنم هزار جور ارور میده. یکبار میگه در این درایو سی قابل نصب نیست . یکبار میگه بعد از کپی فایلهای ویندوز فلان فایل نصب نشده. یکبار گیر میکنه! چه کنم؟

فرمودید "مجددا این کار رو کردم"، این مراحلی که انجام دادید چه بوده؟ شما هارددیسک را Low Level Format
(فرمت سطح پایین) کردید؟

سلام
بله همین کار رو کردم با سی دی هایرز. در واقع شد مثل همون ابتدای کار .
هارد رو میتونم خودم نصب کنم اگر یکی بخرم؟ لب تاپ توشیبا است. گرونه؟ مثلا ایران چنده؟
کلا راهی دیگه باقی مونده؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
بله همین کار رو کردم با سی دی هایرز. در واقع شد مثل همون ابتدای کار .
هارد رو میتونم خودم نصب کنم اگر یکی بخرم؟ لب تاپ توشیبا است. گرونه؟ مثلا ایران چنده؟
کلا راهی دیگه باقی مونده؟

هارد دیسک لپ تاپ حدودا 10 الی 15 درصد گرونتر از هارد دیسک معادلش در کامپیوتر های رومیزی (Desktop) است.
فقط دقت کنید که اگر هارد دیسک فعلی IDE است، اشتباها هارد Sataدیسک نخرید و اگر هارد دیسک فعلی Sata است،
اشتباها IDE نخرید.
نصب کردن هارد دیسک کار ساده ای است، لپ تاپ رو در حالت خاموش برگردانید.
حداقل یک قسمتی از بخش زیرین لپ تاپ خواهید یافت که اصولا با یک یا دو پیچ بسته شده است (ممکن است
علاوه بر هارد دیسک قسمتهایی مثل RAM یا CPU هم چنین قسمتی را داشته باشند.)

پیچ ها را باز کرده و درپوش را بردارید.
قبل از خارج کردن هارد دیسک دقت کنید که زبانه های اتصال هارد دیسک به صورت کشویی در مکان مربوطه فرو رفته اند،
برای بیرون آوردن هارد دیسک باید ابتدا آنرا در داخل محفظه اش در سمت مخالف بکشید تا زبانه های اتصال بیرون بیایند.
اگر برای اینکار روبانی وجود دارد از آن استفاده کنید.
وقتی زبانه ها خارج شدند، هارد دیسک در محفظه شل شده و می توانید آنرا بیرون بیاورید.

احتمال دارد که خود هارد دیسک داخل یک فریم قرار گرفته باشه، اصولا توسط چهار پیچ در اطراف فریم.
اگر چنین است باید آن پیچها را هم باز کنید (دقت کنید که فریم خود هارد دیسک را با فریمی که مقصود من است اشتباهی
نگرفته باشید، اگر شکل و اندازه پیچها به نظر غیر عادی است، سعی در باز کردن آنها نداشته باشید)

هارد دیسک جدید را به همان شیوه هارد دیسک قبلی در جایش قرار داده و ببندید.

the_king

مدیرکل انجمن
http://www.misco.co.uk/applications/factfinder/search.asp?querytext=hard+drive
اینجا یک سری هارد هست . میشه بگید کدوم خوبه؟
میشه اکسترنال گرفت که با یک یو اس بی وصل بشه؟

هارد دیسک اکسترنال به درد کامپیوتری می خوره که خودش هارد دیسک داخلی داره، وگرنه وجود هارد دیسک داخلی
به هر جهت واجبه. اما به هر حال ترکیب هارد دیسک لپ تاپ با یک کابل رابط، یک هارد دیسک اکسترنال میشه که
از طریق USB و بدون هیچگونه کابل اضافی قابل استفاده است. البته مدلهای آداپتور موجود در بازار مناسب هارد دیسک های
Mini IDE هستند و حقیر تا به حال نمونه SATA ای ندیدم.

توصیه می کنم توی سایت های خارجی دنبال هارد دیسک نگردید، به مراکز فروش لپ تاپ سر بزنید و برای مدلهای
موجود قیمت بگیرید.

هیچ راهی دیگه غیر از تعویض هارد به نظرتون نمیرسه؟
دوباره شده مثل اولش و ویندوز روش نصب نمشه!

جدیدترین ارسال ها

بالا