افزونه وارونگر متن

m javad

کاربر متخصص
سلام

یه برنامه چند روز پیش نوشتم که شاید برای ما فارسی زبانها که زیاد زبان رو از فارسی به انگلیسی و بلعکس تغییر میدیم مفید باشه
شاید تاحالا براتون زیاد اتفاق افتاده که یه متن فارسی رو تایپ میکنید و یهو متوجه میشید که کیبورد انگلیسی بوده:-?
خب کاری نمیشه کرد به جز پاک کردنو نوشتنش از نو:sad:
ولی اگه این برنامه روی سیستمون اجرا باشه با زدن دو دکمه خودش متن رو براتون تصحیح میکنه

از قابلیتهاش این هست که میتوند تنظیم کنید اوتوماتیک نوشته رو اصلاح کنه
از فارسی اشتباه تایپ شده به پینگلیش و از انگلیسی اشتباه تایپ شده به فارسی وارونه میکنه
و اینکه خودتون میتونید دکمه های مورد نظر رو بهش بدید

برای اینکه بهتر با کارش آشنا بشید ، برنامه رو اجرا کنید، بعد یه notepad باز کنید و زبان کیبورد رو بزارید رو انگلیسی،
بعد تایپ کنید "سال نو مبارک" که البته اینو خواهید دید: shg k, lfhv;
برای اصلاحش به سرعت دکمه های Ctrl+A برای انتخاب متن و بعد از اون Alt+q رو فشار بدید
اگر تایید کنید متنتون اصلاح میشه:oops:
اگر هم نمیخواهید اون منو بیاد و خودش متن رو تغییر بده تو تنظیمات میشه این کار رو کرد

پیوست ها

• En-Fa.rar
    1,013.7 کیلوبایت · بازدیدها: 357
آخرین ویرایش:

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
سلام ممنون واقعا جالب و عالی بود دستت درد نکنه

خیلی ام کاربردی هست

موفق باشی دادا

zozze

Active Member
ممنون عزیز
این برنامه خیلی کاربردیه

فک نمیکردم همچین برنامه ای باشه

واقعا فکرت خوب بود

ممنون

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام. این برنامه خیلی خوبه. دستت درد نکنه جواد جان.
فقط تنها ایرادی که می تونم بهش بگیرم این هستش که از حروف عربی مثل "ي" عربی استفاده شده توش و بهتره به حروف فارسی مثل "ک" و "ی" فارسی تبدیل شه.

موفق باشی.

m javad

کاربر متخصص
یه نسخه جدید دارم براش میسازم که دارم یه سری امکان بهش اضافه میکنم و ایراداتش رو هم برطرف میکنم
چون هرکی برنامه رو دیده که استفاده میکنم خیلی براش جالب بوده و ازم خواسته تا براش ایمیل کنم.

دوستان هر نظر یا پیشنهادی دارن لطفا بنویسن تا تو نسخه بعدی بشه پیاده سازیش کرد
مثلا چطور کار باهاش راحت تر بشه و ...

mbz2

Member
میگم کاش واسه نسخه بعدی ستاپ هم درست کنی قابلیت آپدیت رو هم داشته باشه تا اگه نسخه جدیدتری ازش درست کردی خودکار بفهمیم

diberater

Member
با سلام خودمت همه دوستان.
یه سوال داشتم خدمت استاد بزرگ m javad،آیا این برنامه برای ویرایش متن فقط در نوت پد میتونه این کار رو انجام بده؟در برنامه های دیگه مثلا قسمت جستحوی فایر فاکس این کار رو ننمیتونه انجام بده؟
با تشکر

m javad

کاربر متخصص
میگم کاش واسه نسخه بعدی ستاپ هم درست کنی قابلیت آپدیت رو هم داشته باشه تا اگه نسخه جدیدتری ازش درست کردی خودکار بفهمیم
فعلا تو این نسخه خودتون باید زحمت اینو بکشد که از شورتکاتش یه نسخه تو استارت آپ بزارید.
تو نسخه بعد این مورد رو برطرف میکنم

یه سوال داشتم خدمت m javad،آیا این برنامه برای ویرایش متن فقط در نوت پد میتونه این کار رو انجام بده؟در برنامه های دیگه مثلا قسمت جستحوی فایر فاکس این کار رو ننمیتونه انجام بده؟
با تشکر
اگر فقط در نوت پد بود که به درد نمیخورد دوست من !!!
تقریبا در تمام جاها این امکان رو در اختیار کاربر میذاره ، جاهایی هم که میبینید این امکان فراهم نیست تو تنظیمات برنامه از قسمت " نمایش" گزینه " تغییر خودکار متن (بدون نمایش فرم)" رو انتخاب کنید.

mohammad.sub7

کاربر فعال
سلام واسه متن اشتباه کار میکنه. ویندوز 8 64 بیت. ممکنه بخاطر این باشه؟

mohammad.sub7

کاربر فعال
مثلا وقتی باز حالت اتو ماتیک . بعد alt+q به جا فینگلیش (مثلا همون مثال جمله خودتون) 3 تا حرف a میاد. اینجور: aaa البته انگار انگلیسی نیست چون بالا حرف ها 1 سری کاراکتر انگار مثلا زبان ترکیه ای

m javad

کاربر متخصص
مثلا وقتی باز حالت اتو ماتیک . بعد alt+q به جا فینگلیش (مثلا همون مثال جمله خودتون) 3 تا حرف a میاد. اینجور: aaa البته انگار انگلیسی نیست چون بالا حرف ها 1 سری کاراکتر انگار مثلا زبان ترکیه ای
من تست کردم این مشکل رو نداشت:shock:
مشکلات این ام ام بی یکی دوتا که نیست !!
میشه بگید تنظیمات زبان ویندوزتون رو روی چه حالتی گذاشتید؟ شاید از اون باشه

محمدمهدی

Well-Known Member
با اینکه شاید هر برنامه نویسی یه بار به این قضیه فکر کرده باشه و تصور کرده باشه که نمی ارزه براش یه برنامه بنویسه، اما کار بسیار عالی، زیبا و مفیدی انجام دادید.

فقط چند نکته :
1. توی برنامه هایی که TextBox رو از روی سورس نمی خونن. مثل TextBox های جستجو در بالای نرم افزار هایی مثل IE، برنامه کار نمی کنه.
(یعنی برنامه فقط Ctrl+C رو میگیره که درسته اما وقتی Ctrl+V رو ارسال میکنه نتیجه ای نداره. پس فکر کنم باید یه پلاگین یا روشی رو پیدا کنید که TextBox مد نظر رو هم شناسایی بکنه.)

2. بعضی اوقات با راست کلیک روی EditBox ام ام بی، منوی Tray اون ظاهر میشه.

3. فکر می کنم باید به Lowercase و Uppercase بودن در تایپ انگلیسی توجه بشه.

4. اگر بتونید این نرم افزار رو (در عین non-Unicode بودن که ناگزیر هست) برای هر زبان دومی قابل ارائه کنید طرفدارای خارجی هم خواهد داشت.

5. نام نرم افزار در مرحله ی اول برای من اشتباه برداشت شد، پیشنهاد می کنم نامی شبیه به «وارونگر تایپ» یا نامی با مفهوم «اصلاح کننده ی زبان تایپ» انتخاب کنید.

ظاهر کار واقعا دلنشین و دقیق هست.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

m2_farzan

Active Member
میتونم بگم عالی بود من هردفعه این مشکل واسم رخ میداد یه بار بخودم میگفتم یه برنامه بنویسم که این کارو بکنه، هر دفعه هم تا بخوام به این فکرم فکر کنم متن رو اصلاح کردم رفته!
فقط کاش یه گزینه وجود داشت واسه کیبرد های استاندارد سازی شده مثل ویندوز 8 که مثلا پ اومده جای M. (رجوع کنید به http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%E2%80%8C%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF#.D8.B5.D9.81.D8.AD.D9.87.E2.80.8C.DA.A9.D9.84.DB.8C.D8.AF_.D8.A7.D8.B3.D8.AA.D8.A7.D9.86.D8.AF.D8.A7.D8.B1.D8.AF_.D9.81.D8.A7.D8.B1.D8.B3.DB.8C )
در ضمن، حرف t بزرگ باید ویرگول ترجمه بشه نه ف.
در ضمن، قابلیت اجرا با استارت آپ هم میتونه خوب باشه.
در مجموع خیلی خوب بود.

m javad

کاربر متخصص
با اینکه شاید هر برنامه نویسی یه بار به این قضیه فکر کرده باشه و تصور کرده باشه که نمی ارزه براش یه برنامه بنویسه، اما کار بسیار عالی، زیبا و مفیدی انجام دادید.

اصل کار این هست که برنامه ای ساخته بشه و تو فروم قرار داده بشه تا اگر کسی میخواد بتونه از سورس اون استفاده بکنه. در کل جنبه آموزشی داره بیشتر و گرنه با هر زبان دیگه ای خیلی بهتر میشه این کار رو انجام داد.
1. توی برنامه هایی که TextBox رو از روی سورس نمی خونن
چیو از روی سورس نمیخونن؟

مثل TextBox های جستجو در بالای نرم افزار هایی مثل IE، برنامه کار نمی کنه.
(یعنی برنامه فقط Ctrl+C رو میگیره که درسته اما وقتی Ctrl+V رو ارسال میکنه نتیجه ای نداره. پس فکر کنم باید یه پلاگین یا روشی رو پیدا کنید که TextBox مد نظر رو هم شناسایی بکنه.)
جالبه. چون من رو چنتا سیستم امتحان کردم انجام میده
البت همونطور که گفتید جاهایی که امکان paste نداره جواب نمیده. در مورد روش یا پلاگین همونطور که گفتم با هر زبان دیگه ای و با استفاده از API های ویندوز به راحتی میشه نمونه کاملش رو ساخت. اینجا شاید تنها تولید برنامه هدف نبوده

بعضی اوقات با راست کلیک روی EditBox ام ام بی، منوی Tray اون ظاهر میشه.
مشکل از پلاگین smallplugin هست.یا شایدم از کتیبه خودم !! به هر جهت یه موقه هایی باهم درگیر میشن

فقط کاش یه گزینه وجود داشت واسه کیبرد های استاندارد سازی شده مثل ویندوز 8 که مثلا پ اومده جای M. (رجوع کنید به http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B5%...B1.D8.B3.DB.8C )
در ضمن، حرف t بزرگ باید ویرگول ترجمه بشه نه ف.
مشکل که زیاد داره، مثلا حرف ژ و آ و ... ولی همونطور که گفتم خیلی روش وقت نذاشتم

در ضمن، قابلیت اجرا با استارت آپ هم میتونه خوب باشه.
یه کپی شورت کات تو استارت آپ میخوادا !!!

آخرین ویرایش:

محمدمهدی

Well-Known Member
ببینید مثلا وقتی شما یه فرم طراحی کنید (توی محیط هایی که از API های ویندوزی استفاده می کنند) و توی اون از Object های قابل Edit استفاده کنید پلاگین راه خودش رو برای Ctrl+V پیدا میکنه. اما اگر نرم افزار مثل Explorer باشه وقتی که می خواد یه متنی Edit بشه (مثل Rename کردن فایل) پلاگین به فضای برنامه Ctrl+V میده که اثری نداره.
مثلا من توی Search bar IE غلط جستجو می کنم و اگر از نرم افزار شما استفاده کنم توی محیط Html عمل Paste رو انجام میده.
البته به نظرم به خاطر فرم (خیلی زیبایی) هست که استفاده کردید. چون با حالت بدون فرم این مشکل نیست.

در مورد منو هم بله مثل اینکه مشکل از پلاگینی هست که منو رو می سازه. مثل همون SmallPlugin.

اگر از API هم برای پیدا کردن Object استفاده کنید هنوز برای تفاوت حروفی که با Shift زده شده اند و حروفی که با CapsLock زده شده اند مشکل وجود داره که برای اون به نظرم تنها راه حل ساخت یک KeyLogger هست که به نظرم اگر CPU رو بخواد اشغال کنه نمی ارزه.

موفق باشید.

m javad

کاربر متخصص
شما اگر با توابع API آشنایی داشته باشید میدونید که اصلا اگر قرار باشه از اونها استفاده بشه دیگه نیازی به Ctrl+C و Ctrl+V نیست
خیلی راحت هندل شی رو بدست میارید و get_text و set_text رو انجام میدید.
شما باید محدودیت های بیلدر رو هم در نظر بگیرید.
برنامه با بیلدر ساخته شده ، پس دور توابع API رو قراره خط بکشیم و خودمون یه کاریش بکنیم. تا اونجایی که بیلدر اجازه داده برنامه توانمند هست.
فکر نمیکنم تا الان برنامه ای تو فروم گذاشته شده باشه که اینطور بتونه دیتا از برنامه های دیگه دریافت و به اونها ارسال کنه
جاهایی که مشکل داره ، ضعف بیلدر هست، نه اینکه نشه کاریش کرد، همین رو میشه خیلی کاملتر کرد، یا اصلا بیخیال بیلدر بشی مثلا با دلفی جیک ثانیه یه درستو حسابیشو بسازی
همونطور که گفتم هدف اصلی اینجا آموزش هست.

اما اگر نرم افزار مثل Explorer باشه
اگر از API هم برای پیدا کردن Object استفاده کنید
اگر با مباحث شی گرایی در برنامه نویسی آشنا باشید میدونید که اشیا ساخته شده در بروزر ها مثل آبجکت های ویندوز نیستند، اونها به روشهای ترسیمی ایجاد میشن و اصلا عنوان و هندل ندارند. پس حتی با توابع API هم نمیشه به اونها مثل سایر اشیا دسترسی پیدا کرد (البته با روشهای دیگه میشه) ، پس میبینیم که اینجا هم همون Ctrl+C و Ctrl+V به خوبی داره نقشش رو ایفا میکنه (برای بروزر ها هم بهتره حالت بدون نمایش فرم انتخاب بشه تا به درستی کار کنه)

وقتی که می خواد یه متنی Edit بشه (مثل Rename کردن فایل)
حتی برای rename کردن یک فایل در حالتی که فرم رو نمایش نده به درستی کار میده.

مثلا من توی Search bar IE غلط جستجو می کنم و اگر از نرم افزار شما استفاده کنم توی محیط Html عمل Paste رو انجام میده.
باز هم در حالتی که فرم رو نمایش نده به درستی کار میده.

البته به نظرم به خاطر فرم (خیلی زیبایی) هست که استفاده کردید. چون با حالت بدون فرم این مشکل نیست.
بله قبلا هم گفته بودم اگر میخواهید کارایی برنامه بهتر بشه از حالت بدون نمایش فرم استفاده کنید.

برای تفاوت حروفی که با Shift زده شده اند و حروفی که با CapsLock زده شده اند مشکل وجود داره که برای اون به نظرم تنها راه حل ساخت یک KeyLogger هست که به نظرم اگر CPU رو بخواد اشغال کنه نمی ارزه.
خودم هم اشاره کردم، نیازی به این کارها نیست ، الان نرم افزار تفاوت حروف بزرگ و کوچیک رو میفهمه
تنها ایراد فراموش کردن تعریف کد مقابلش بوده همین (آخه خیلی روش وقت نذاشتم، یادم رفت که ژ هم داریم ! :))

آخرین ویرایش:

محمدمهدی

Well-Known Member
فدای شما بشم بنده نخواستم نرم افزار شما رو نقد کنم که لحن «همینیست که هست» گرفتید. مثل یک مبحث آموزشی خواستم کمکی در پیشرفتش کرده باشم.:-?
باید بگم شما احتمالا حرف های من رو به خاطر نا رسا بودنش متوجه نشدی. بنده هم همین رو گفتم. وقتی میگم از Source نمی خونه و شما هم فرمودید یعنی چی از سورس نمی خونه؟، یعنی Object مورد نظر در لحظه ترسیم یا فراخوانی میشه. بعد شما داری همینو دوباره به خودم میگی؟!
بعد ببینم شما بگید کار میکنه، یعنی کار میکنه؟ من برای کمک به این روند آموزشی شما عرض کردم توی سیستم من کار نمیکنه. و از جملات قبلیم بدیهیه که داشتم حالت همراه با فورم رو می گفتم. حالا مشکلش رو شما باید پیدا کنی و من به خاطر کمک به این قضیه دارم احتمالاتی که به نظرم رسید رو میگم. (و قطعا مواردی که کار میکنه رو نمیگم چون بدیهیه. توی اون مواردی که کار نمیکنه پاسخ شما بهش یه مقدار ... بود.) الان هم مجددا امتحان کردم :

- توی موارد دارای فرم که مشکل پا برجاست.
- برای حالت بدون فرم هم بگیر نگیر داره. اکثرا با یک بار جواب میده اما گاهی اوقات صدای بوق ویندوز میاد اما کاری صورت نمیگیره و مثلا باید 2 بار یا 3 بار از ShortCut استفاده کنم.
- برای حروف بزرگ و کوچک هم : DESKTOP تبدیل میشه به desktop. و برای معکوسش باید از علامت هایی که فقط با Shift نوشته می شوند استفاده کرد.
- یه عیب کوچیک دیگه هم هست که اینطور نرم افزار های به نظر نباید چند بار همزمان قابل اجرا باشند. (منظورم استفاده از گزینه ی Allow only one instance هست):wink:

همچنین بنده کی گفتم با ام ام بی توابع API بخونیم؟!!؟ برای شمایی که پلاگین نویس هستی گفتم که حتی اگر از API استفاده کنید و مشکل پیدا کردن آبجکت حل بشه باز هم باید با یه ایده ای قضیه ی علامت ها و حروف وابسته به Shift حل بشه. ضمن اینکه بعضی از Keyboard ها توی جای حرف «پ» با هم تفاوت دارند که به نظرم باید توی Option برنامه تعریفی هم برای تغییر اون باشه.

در ادامه هم در مورد KeyLogger، شما توجهتون به جای دیگری بوده. خلاصه کلام این هست که اونطوری که به نظرم میرسه با این روش متاسفانه روش (Copy-Paste) نهایتا 100% کارایی نخواهد داشت چون بخواهید یا نخواهید باید یه چیزی شبیه KeyLogger در برنامه تون داشته باشید. (که ام ام بی می تونه ولی خب، به نظر خوب در نخواهد آمد) - البته میشه توسط بررسی روشن بودن کلید Capslock کلک رشتی زد. ولی شاید استاندارد نباشه.

فکر می کنم راه حل برای مواردی که گفتم وجود داره که خدمتتون عرض کردم و با اینکه ام ام بی محدود هست، چون اینجا فروم ام ام بی هست، من هم پیرو کارایی هایی که از ام ام بی یا ترکیب اون با پلاگین یا حتی یه نرم افزار دیگه ای که سراغ دارم مبحثی رو مطرح کردم. اگر فاروم C بود مشخصا این مباحث مطرح نبود.

و لطفا حتما دقت بفرمایید که بنده نخواستم، نمی خوام و به دردم نمی خوره که نرم افزار فکر شده و بسیار زیبای شما رو که معلوم هست برای اون زحمت کشیدید و ظرافت به خرج دادید و همچنین خیلی کار ارزشمندی کردید که به صورت رایگان داخل فاروم گذاشتید رو هدف بگیرم یا چیز دیگه ای. خالصانه دارم (یا بهتره بگم «داشتم») لذت می برم، گفتگو می کنم و یاد میگیرم. و اگرم چیزی به نظرم برسه که به درد کسی بخوره میگم. (البته اگر مبحث آموزشی هست بهتره که بیشتر درباره ساختار نرم افزارتون توضیح بدید.)

(در آخر هم لازمه بگم دقت شما به این مسئله که محتوای قبلی ClipBoard از بین نره هم نظر من رو خیلی جلب کرد.) :wink:

مشخصات سیستم من هم (شاید به دردتون بخوره):
Windows XP SP3
IE8

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

m javad

کاربر متخصص
ببينيد من نميدونم شما از چه حرفي که من زدم حس کرديد که من ناراحت شدم و دارم جبهه گیری میکنم
همونطور که گفتید این برنامه ، جزو اون برنامه هایی هست که هرکسی یه بار فکرشو کرده که بسازتش ولی دیده ارزش وقت گذاشتن نداره
داستان ساخت این برنامه اینطور شد که من جایی بودم و لپتابم که تازه تمام دیتاهاش رو حذف کرده بودم که از نو دسته بندی کنم همراهم بود و البته یک صبح تا عصر بیکاری !
به نت دسترسی نداشتم و فایلهای دیگه ای هم رو لپتاب نبود که بتونم وقتم رو برای اونا پر کنم. خلاصه همینطوری نشستم سر این برنامه
حتی یادم رفت حرف آ و ژ رو براش تعریف کنم یا اینکه به بزرگ و کوچیک بودن حروف توجه کنم.
اصلا قرار نبود اینقدر جدی بشه

بعد که تموم شد و رو لپتابم استفادش میکردم، هرکس میدید که با دوتا دکمه کار حل میشه براش جالب بود
اول میپرسید چطوری اون کارو میکنی؟
بعد که میفهمید یه برنامه هست که اینکارو میکنه فلش میداد و یه نسخش رو میگرفت
برا همین تصمیم گرفتم بزارمش تو فروم، گفتم شاید به درد دوستان بخوره مخصوصا سورسش

بعد دیدم خب یه نواقصی داره که باید برطرف بشه
پس گفتم هرکس هر ایرادی میبینه بگه تا اگه دوباره یه تایمی پیش اومد و خواستم روش وقت بزارم اون موردهارو برطرف کنم

در مورد صحبتهای شما 2 مورد وجود داره
یکی اینکه شما یه ایراد میگیرید
خب این خیلی هم خوبه، تا اونجاییش که بشه تلاش خواهد شد برطرف بشه، یه جاهاییش هم نمیشه یا اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره که بیخیالش میشیم
2 اینکه برای برخیهاش راهکار ارایه میکنید
که بعضیهاش درست هست ولی بعضیهاش نه
من موظفم اون قسمتهاییش که عملی نیست و از لحاظ برنامه نوسی چه با بیلدر و ... ایراد داره رو بگم که این قسمت به فلان دلیل برنامه نویسی عملی نیست. چون اینجا فروم بیلدر هست و قراره تحلیل برنامه نویسی بشه - به این دلیل که افرادی که تا الان سورس رو از من گرفتن و چنتاییشون گفتن میخوان تکمیلش کنن اگر مبحث رو میخونن بدونن که چه روشهایی درست هست یا نیست

خب احتمالا از این متن آخرتون اینطور برداشت میشه که ناراخت شدید
ولی اصلا هدف من این نبوده
هدف من تحلیل برنامه نویسی هست.

در مورد بزرگ و کوچیک بودن حروف حق با شماست. اصلا کدی براش تعریف نشده.
در مورد IE باور کنید بدون فرم جواب میده. (ممنون میشم عکس جایی که بدون فرم استفاده میکنید و جواب نمیده رو بزارید)

در مورد حالت نمایش با فرم من خودم هم میدونم که خیلی جاها مشکل داره، به همین خاطر حالت بدون فرم رو طراحی کردم و تو پست صفحه قبل هم اشاره کردم
حتی اگر از API استفاده کنید و مشکل پیدا کردن آبجکت حل بشه باز هم باید با یه ایده ای قضیه ی علامت ها و حروف وابسته به Shift حل بشه
با چند خط کد اضافه کردن حل میشه الان قابلیت تشخیص بزرگ و کوچیک بودن رو داره ولی کد برای دکمه هاش تعریف نشده، ولی چند درصد ما زمانی که مینویسیم از اون علایم استفاده میکنیم؟ به غیر یه چنتاییشون عملا بقیه غیر استفاده هستند

ضمن اینکه بعضی از Keyboard ها توی جای حرف «پ» با هم تفاوت دارند که به نظرم باید توی Option برنامه تعریفی هم برای تغییر اون باشه.
این جزو اون مواردی هست که اصلا حواسم بهش نبوده. فکر نکم بیشتر از دوحالت باشه که این امکان رو هم اضافه میکنم

در ادامه هم در مورد KeyLogger، شما توجهتون به جای دیگری بوده. خلاصه کلام این هست که اونطوری که به نظرم میرسه با این روش متاسفانه روش (Copy-Paste) نهایتا 100% کارایی نخواهد داشت چون بخواهید یا نخواهید باید یه چیزی شبیه KeyLogger در برنامه تون داشته باشید. (که ام ام بی می تونه ولی خب، به نظر خوب در نخواهد آمد) - البته میشه توسط بررسی روشن بودن کلید Capslock کلک رشتی زد که شاید استاندارد نباشه.
خب ببینید الان هم داره کی لاگ میشه
برای دکمه های ALT و Q مثلا ، چون اونها که تو برنامه خودم زده نمیشن
در مورد کی لاگ مثلا الان اینطور من از صحبتتون متوجه میشم که اگر با یه برنامه دیگه نوشته میشد ، میتونستیم بفهمیم که چه زمانی داره بزرگ تایپ میکنه ، ولی الان که با بیلدر داریم مینویسیم، بیاییم مثلا کلک بزنیم و caps رو چک کنیم
درحالی که اونجا هم تنها یه کد اسکی برای هر دکمه کیبورد برگشت داده میشه و خودمون باید مثلا شیفت رو چک کنيم (برای CAPS روشهای مختلفی وجود داره)

برای حالت بدون فرم هم بگیر نگیر داره. اکثرا با یک بار جواب میده اما گاهی اوقات صدای بوق ویندوز میاد اما کاری صورت نمیگیره و مثلا باید 2 بار یا 3 بار از ShortCut استفاده کنم.
ممنون میشم بگید اکثرا تو چه برنامه ای پیش میاد یا اگر همه جاها هست تا ببینم کجای کارش ایراد داره

دوستانی که قرار شد روی سورس تغیرات بدن و تکمیلش کنن، لطفا اگر دوست داشتن بعد از تکمیل همین جا آپ کنن
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا