هاستینگ اینترنتی یا یه سرور تو شرکتمون برای سایت؟

سلام
یه سوال داشتم.
ما به برنامه داریم که از sql server استفاده می کنه. حالا برا یه سری خدمات آنلاین به مشتریامون می خوایم یه سایت راه بندازیم که از اون sql server مون استفاده می کنه. حالا می خواستم ببینم نظرتون در مورد این چیه که ما مثلا با یه خط 512 اختصاصی و نصب سرور تو محل خودمون سایت رو راه اندازی کنیم، و یا اینکه web application رو یه هاست واقعی باشه و از رو سرورمون تو شرکت با یه خط 128 اطلاعات sql server رو بخونه؟
راستی امنیت اطلاعات برامون خیلی مهمه.

معایب و محاسن هر کدوم رو بگید ممنون میشم.

پ.ن: اگه جای مناسبی برای پست انتخاب نکردم لطفا مدیر انتقال بده. ممنون.

Mr.Steres

Active Member
هرکدوم معایل و خوبی هایی دارند ! اگر مشکل منیج ، هزینه و نیرو رو ندارید بنده مورد اول رو پیش نهاد می کنم ! چون در اون صورت می تونید این نوع خدمات هم ارائه کنید !  

Mr.Steres

Active Member
سرور اینترنتی باعث می شه اگر بخواهید وارد بازار هاستینگ بشید ! قدرتش از یک کامپیوتر معمولی بیشتر هست . ولی هزینه بالای خرید ، نگهداری و سرویس های مربوطه از معایب اون هست . دوم همه جای دنیا سرعتشون مثل ایران نیست !

ممنون از راهنماییاتوت. این سوال رو جای دیگه کردن ازم:
به این پرسشها پاسخ بدهید:
1- مشتری های این وب سایت کجا هستند؟ ایران یا خارج از ایران؟
2- روی این وب سایت چه چیزی قراره منتشر بشه؟ چه نوع محتوایی؟ (مثلا فایل هایی با حجم بالا یا فقط متن؟)
3- به طور متوسط در لحظه چند کاربر همزمان از این وب سایت استفاده خواهند کرد؟
4- کسب و کار شما چقدر به این وب سایت وابستگی داره؟ تا چه میزان قطعی برای شما قابل تحمله؟ اگر قطع بشه، به ازای هر دقیقه/ساعت/روز چه میزان خسارت به شما وارد می شه؟
5- آیا میزان خاصی بودجه برای این کار کنار گذاشته اید؟
6- اطلاعاتی که در آن SQL Server داخلی (که نرم افزارتان با آن کار می کند) وجود دارد چقدر برایتان ارزش دارد؟ اگر از بین برود چه میزان به شما خسارت وارد می شود؟ اگر مورد حمله قرار گیرد و اطلاعات آن دستکاری بشود چطور؟ اگر اطلاعات محرمانه ای درون آن وجود دارد، در صورت فاش شدن، شرکت شما چقدر ضرر می کند؟ (اصلا بگویید که در این بانک چه اطلاعاتی دارید؟)

اینم جواباش:
1- همه ایرانن
2- حجم فایل ها بالا نیست. در حد متن و لوگو
3- نمی دونم، ولی خوب فکر نمی کنم به 50 نفر همزمان هم برسه.
4- کار اصلی شرکت mobile payment هست. این سایت مکملی برای اون هستش. نبودش زیاد مهم نی. ولی اگه باشه باید درست با کمترین قطعی باشه. ولی خوب تصمیم بر بودنش هست.
5- تصمیمی گرفته نشده.
6- اطلاعات خیلی حیاتی و مهم هستند. ضرر حمله میشه، نابودی شرکت! کلا سیستم شارژ همراه اول بوسیله موبایل دست شرکت ماست.

پیشنهادتون با این اوصاف هموناست؟

Mr.Steres

Active Member
من هم داشتم کم کم این اطلاعات رو بررسی می کردم ! ببینید پایداری سرور شما به مسئولیت و نظم خودتون بستگی داره ! اگه در شار کردن سرویس اینترنت ، استفاده از جای مطمئن با تظمین پایداری استفاده کنید دلیلی نداره در دست رس نباشید ! و داون شید . امنیت رو می شه با استخدام یک منیج کار و نصب نرم افزار و سخت افزار های مورد نیاز رفع کرد ! راستی به استفاده از یک سرور در دیتاسنتر خارجی فکر کردید ؟

ما این 3 روش رو می خوایم بررسی کنیم و یکی اجرا شه:
1- سرور تو شرکت خودمون با یه خط اینترنت.
2- app رو یه دیتاسنتر خارجی و sql سرور خودمون تو شرکت.
3- app رو یه دیتاسنتر ایرانی و sql سرور خودمون تو شرکت.

یکی گفت روش سوم با توجه به اینکه کاربرانمون همه ایرانین، می تونه بهترین باشه.

Mr.Steres

Active Member
بله سرعت شما چندین برابر میشه ! فکر کنم مورد 3 بهترین برای پیگیری خود شما و یوزر هاتون باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا