افزونه نمونه مثال کار با دیتابیس با استفاده از پلاگین ODBC 1.0 - Access

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
محمود جان من نتونستم با این خط کد نویسی رکورد های درون پلاگین ou رو توی ادیت باکس ها بار گذاری کنم.
در اصل منظورم این بود که با کلیک روی اون کلید بیاد و مثلا رکورد شماره 3 رو توی ادیت باکس های بالا بارگذاری کنه

این کد میاد براتون رکورد سوم رو از جدولتون بر میگردونه که شما میتونید بسته به نیازتون کوئری جدیدی بنویسید که دارای شرط و ... باشه
کد:
SQL$='SELECT TOP 3 id,Code,Name,LName,Mobile,DateAdd FROM OzvTBL ORDER BY id ASC'
Parameters$   = DatabaseName$ + '|' + User$ + '|' + Password$ + '|' + SQL$
PluginSet("PlugInODBC","Parameters$")
PluginRun("PlugInODBC","ODBCQuery")
If (ReturnedRows>0) Then
  For i=1 To ReturnedRows
    record$[i]=GetArrayItem(ResultSet$,'#',i)
    record$[i]=record$[i]+'|'
    For j=1 To 6
      field$[j]=GetArrayItem(record$[i],'|',j)
    Next j
  Next i
End
**------------------------------
LoadText("EditBox1","field$[1]")
LoadText("EditBox2","field$[2]")
LoadText("EditBox3","field$[3]")
LoadText("EditBox4","field$[4]")
LoadText("EditBox5","field$[5]")
LoadText("EditBox6","field$[6]")

MahmoodM30

نسخه قابل پرینت هم اضافه شد با انتخاب دانلود نمونه میتونید مشاهده و دریافت کنید
فقط دوستان برنامه هر ایراد یا مشکلی داشت ببخشید چون این روزا گرافتاری زیاد دارم و اینم به خاطر دوستان عجله درست کردم
اگه کسی مشکلش خیلی مهم بود خبر بده تا راهنمایی کنم

آقا دستت درد نکنه ، فقط یه مشکل هست اسم و فامیل رو درست نشون نمیده ، عکسش رو میزارم واست ، تو فایل تکس هم فونت رو عوض کردم ولی مشکل حل نشدmy problem.jpg

MahmoodM30

این بخاطر این هست که به صورت utf8 ذخیره نمیشه و من کنارش برنامه ای رو گذاشتم که این کار رو انجام میداد فکر کنم یادم رفته فعالش کنم بزودی اوکی میکنم

سلام ، رفتم اسکریپت پرینت رو هم چک کردم ، اینجاش خطا داده بود ، اصلاح کردم و لی حل نشد ، زحمتش افتاد گردن شما :cry: ببخشید دیگه ، عکسشم گذاشتمits problem.jpg

پیوست ها

• 010.jpg
    010.jpg
    68.7 کیلوبایت · بازدیدها: 15

MahmoodM30

مشکل به خاطر این هست که فایل تکستی که برای پرینت امبدد کردم رو به صورت utf8 ذخیره کردم و برای این مشکل نشون نداده شدن نوشته ها پیش اومده که میتونید فایل زیر رو به جای فایل قبلی امبدد کنید تا مشکل حل بشه

و از داخل اسکریپت ScriptPrint کد زیر رو فعال کنید
کد:
RunMBD("<SrcDir>\UTF8.dll","NEW_WINDOW")

البته تغییرات رو دادم و دوباره اپلود کردم

پیوست ها

• PrintCode.txt
    853 بایت · بازدیدها: 34
سلام ، خسته نباشيد ، ٥ سوال : ١ چطور مي تونم فونت يك فايل html رو كه تو ابجكت browser لود مي كنم تو همون mmb تغيير بدم - ٢ در نمونه مثال اكسس چطور مي تونم اعداد داخل يك فيلد رو با هم جمع بزنم ، همچنين اعداد داخل فيلد هاي كه فقط جستجو شدن رو جمع بزنم - ٣ چطور مي تونم زير فرم خروجي نوشته هايي مثل محل امضا زير فرم اضافه كنم - ٤ چطور مي تونم يه فيلد به نام جمع كل در زير فرم خروجي ايجاد كنم به طور جداگانه ايجاد كنم كه جمع كل در اون نمايش داده بشه - ٥ چطور مي تونم بالاي فرم لگو اظافه كنم

اگر بتونيد نمونه بزاريد ممنون ميشم

MahmoodM30

١ چطور مي تونم فونت يك فايل html رو كه تو ابجكت browser لود مي كنم تو همون mmb تغيير بدم
تو فایل PrintCode.txt اگه دقت کنید این سطر مربوط به تغییر فونت هست
کد:
TD{font-family: B Yekan; font-size: 12pt;}
شما باید این خط رو فراخوانی و فونت مورد نظر رو به جای فونت قبلی قرار بدید و مجدد تو همون سطر ذخیره کنید با توابع موجود البته این یک روشش بود و روش های دیگه هم میشه ولی وقتی برای گذاشتن نمونه ندارم ولی بهتره فونت رو از قبل بدیم بهش و نذاریم کاربر دخالتی داشته باشه این بهترین راه هست
- ٢ در نمونه مثال اكسس چطور مي تونم اعداد داخل يك فيلد رو با هم جمع بزنم ، همچنين اعداد داخل فيلد هاي كه فقط جستجو شدن رو جمع بزنم
برای اینکار باید از توابع موجود استفاده کنید SUM برای جمع کردن
فقط کافیه تو گوگل یه سرچی بکنید تا براتون کلی نمونه بیاره و مهم همون نوشتن کوئری هست و نیازی به تغییرات دیگه نیست البته من خودم برای SQLite کوئری ها رو آموزش دادم که تو بخش
[h=3]آموزش استفاده از کد های کاربردی SQL در پروژه ها با پلاگین SQLite1.1[/h]موجوده و میتونید از اینها تو اکسس هم استفاده کنید ولی بنظر من با SQLite کار کنید خیلی بهتر و راحتر هست با تصمیم با خودتون

- ٣ چطور مي تونم زير فرم خروجي نوشته هايي مثل محل امضا زير فرم اضافه كنم
برای این کار باید کد های مربوط به HTML رو تغییر بدید و قسمت مورد نظرتون رو کد HTML بنویسید و بعد به بیلدر فراخوانیش کنید اینجور کار ها با توضیح ممکنه نتونید انجام بدید برای عملی هم من وقتی ندارم براتون نمونه بزارم ولی از همین نمونه موجود هم میشه متوجه شد چطوری درست کردم
- ٤ چطور مي تونم يه فيلد به نام جمع كل در زير فرم خروجي ايجاد كنم به طور جداگانه ايجاد كنم كه جمع كل در اون نمايش داده بشه
این هم بر میگرده به همون تابع جمع که بالاتر توضیح دادم
- ٥ چطور مي تونم بالاي فرم لگو اظافه كنم
این همون تغییرات در فایل HTML هست یه تصویر رو اگه تو صفحه وب نشون بدید باید کد HTML رو بنویسید که براتون این کار رو میکنه و میتونید کدش رو تو گوگل سرچ کنید و خیلی هم راحته

سلام ، چرا فایل html (فایل خروجی) وقتی تو mmb لود میشه اعداد انگلیسی میشن ، در صورتی که فایل اصلی html ایجاد شده کاملاً فارسی هستند و فونت تمامی اطلاعات b yekan هستش ، ضمناً وقتی هم به صورت جداگانه تو یه browser لودش می کنم همون انتفاق براش می افته. علت اینکه پرسیدم میشه فونت فایل html تو mmb عوض کرد یا نه همینه ؟ یه پلاگینی بود که مشکل فارسی نویسی و... mmb رفع می کرد مفید نیست؟

MahmoodM30

کافیه همین سوالتون رو تو گوگل سرچ کنید مهم کوئری هست که باید بنویسید و همین رو هم به راحتی میتونید با یه جستجو تو گوگل پیدا کنید تا منتظر جواب نباشید
کد:
SQL$='SELECT SUM(FildName1) AS AR,Sum(FildName2) AS BR,(AR-BR) AS TR FROM OzvTBL'
Parameters$   = DatabaseName$ + '|' + User$ + '|' + Password$ + '|' + SQL$
PluginSet("PlugInODBC","Parameters$")
PluginRun("PlugInODBC","ODBCQuery")
If (ReturnedRows>0) Then
  recordSearch$=GetArrayItem(ResultSet$,'#',1)
  MessageEx("","recordSearch$")
End

کافیه همین سوالتون رو تو گوگل سرچ کنید مهم کوئری هست که باید بنویسید و همین رو هم به راحتی میتونید با یه جستجو تو گوگل پیدا کنید تا منتظر جواب نباشید
کد:
SQL$='SELECT SUM(FildName1) AS AR,Sum(FildName2) AS BR,(AR-BR) AS TR FROM OzvTBL'Parameters$   = DatabaseName$ + '|' + User$ + '|' + Password$ + '|' + SQL$PluginSet("PlugInODBC","Parameters$")PluginRun("PlugInODBC","ODBCQuery")If (ReturnedRows>0) Then  recordSearch$=GetArrayItem(ResultSet$,'#',1)  MessageEx("","recordSearch$")End
دستت درد نكنه اين كار نكرد منم رفتم نمونه مثال sum رو دانلود كردم تو همون پرانتز اول اسم دوتا فيلدم رو نوشتم و تمام عمليات هاي رياضي بينشون اعمال كردم ، جواب داد فكر كنم براي هر تعداد فيلد كه بخوام مي تونم انجام بدم.http://forum.majidonline.com/attachment.php?attachmentid=108023&stc=1&d=1424447630

پیوست ها

• image.jpg
    image.jpg
    101.2 کیلوبایت · بازدیدها: 18

MahmoodM30

درسته اون روشی که انجام دادین تو روش منم مثلا اگه خواستین هر عملیات رو مثلا تو یه ستون لیست ویو نشون بدید و اخر سر تفریق هر دو رو میتونید استفاده کنید در کل هر دو روش درسته

درسته اون روشی که انجام دادین تو روش منم مثلا اگه خواستین هر عملیات رو مثلا تو یه ستون لیست ویو نشون بدید و اخر سر تفریق هر دو رو میتونید استفاده کنید در کل هر دو روش درسته

سلام

تو مثالی که عملیات جمع رو براساس group by انجام میدیم ، هر کاری کردم نتونستم جستجو بسازم از الگو هم استفاده کردم ولی متأسفانه جواب نگرفتم ، به نظرت چون تمام فیلدهای یه مشتری رو با هم جمع میزنه و بعد تو یه ریکورد نشون میده اینطوره یا نه! ، آقا یه راهنمایی کن؟

looki

New Member
سلام به همه دوستان تو این نمونه مثال تصمیم گرفتم کار با دیتابیس اکسس رو اموزش بدم که میتونه خیلی کاربردی باشه و تو پروژه هاتون ازش استفاده کنید.

قابلیت های این نمونه مثال :
- قابلیت ثبت ، حذف ، ویرایش
- قابلیت جستجو
- قابلیت مشاهده در لیست ویو

پلاگین های استفاده شده :

- ODBC 1.0 - Access
- پلاگین UOListView

لینک دانلود : ( نسخه دارای پرینت هم قرار گرفته شده )

دانلود نمونه

تصاویر :

SampleODBC 1.0 - Access.jpg

looki

New Member
سلام به همه دوستان تو این نمونه مثال تصمیم گرفتم کار با دیتابیس اکسس رو اموزش بدم که میتونه خیلی کاربردی باشه و تو پروژه هاتون ازش استفاده کنید.

- قابلیت جستجو

پلاگین های استفاده شده :

- ODBC 1.0 - Access
- پلاگین UOListView

دانلود نمونه

تصاویر :

سلام لینک دانلود مشکل داره

- قابلیت جستجو

پلاگین های استفاده شده :

- ODBC 1.0 - Access
- پلاگین UOListView

دانلود نمونه

تصاویر :

آقا یه مشکل بزرگ تو قسمت سرچ پیدا کرئم بعوان مثال اگه یکی از فیلد های ما قراره اعداد اعشاری توش قرار بگیره موقع جستجو اون فیلد با مشکل روبرو میشیم مثلاً تو اون فیلد اعداد 19.9 119.9 819.9 را داریم حالا اگه من 19.9 رو سرچ کنم همه رو نشون میده نه فقط 19.9 ، تست کردم

MahmoodM30

مشکل نیست دوست عزیز شما بجای LIKE از = استفاده کنی و علامت های % روه وردارید بنظر بهتره اول مطالعاتی در رابطه با دستوران sql داشته باشید بعد اقدام به انجام کار مورد نظر بکنید

جدیدترین ارسال ها

بالا