[مثال] نمونه مثالي کامل در مورد کار با پلاگين SQLite 1.1

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
با سلام خدمت تمامي دوستان عزيز امروز کمي وقت داشتم و نشستم يه نمونه مثال براي کار با پلاگين SQLite

آماده کردم که دوستان با استفاده از اين نمونه مثال به راحتي ميتونن مشکلاتشون رو حل و به جواب خيلي از

سوالاتشون برسن.

خيليا هستن که توي انجمن در مورد کار با اين پلاگين سوال پرسيدن و با کمک دوستان کم و بيش به جوابشون

رسيدن و دوستايي هم هستن که درخواست يه همچين مثال هايي رو کردن که من براشون آماده کردم اين نمونه

مثال از قسمت هاي زير تشکيل شده:

- ثبت نام عضو ( تصوير عضو هم ذخيره ميکنه يه چيز خيلي ساده هست که گفتم شايد دوستان به اين قسمت هم براي استفاده توي برنامه هاشون نياز داشته باشن شايد راه هاي ديگه هم باشه ولي من ساده ترين راه رو انتخاب کردم )

- ويرايش عضو ثبت نام شده

- حذف عضو ثبت نام شده

- جستوجوي و پرينت عضو هاي ثبت نام شده

- مشاهده تمام ثبت نام شده ها

در ضمن دارم يه نمونه مثال هم براي ايجاد حساب کاربري براي برنامه ها با همين پلاگين درست ميکنم که وقت

داشتم تموم ميکنم و ميزارم.

و در اخر از دوست عزيز حامد تشکر ميکنم بابت عرضه همچين پلاگين باارزش.

دوستان هر مشکلي بود در خدمتم.

بندانگشتی های پیوستی

zip.gif
M30 SQLite Sample.zip (556.5 کیلوبایت

zip.gif
Plugins.zip (712.8 کیلوبایت

MahmoodM30

توی سورس میشه چند فیلدر اضافه کرد یا خیر؟

فیلد رو باید تو دیتابیس توی جدول مورد نظرتون ایجاد کنید و برای اون هم یه ادیت باکسی رو توی برنامه برای ورود اطلاعات به اون فیلد ایجاد کنید و توی کد زیر نام اون فیلد جدیدتون رو هم اضافه کنید

PHP:
SQLQuery1$  = 'INSERT INTO Ozv (Numberozv,Name,LName,Data,Tel,Adres,Image,New Fild)'
SQLQuery2$  = ' VALUES (\''+Numberozv$+'\',\''+Name$+'\',\''+LName$+'\',\''+Data$+'\',\''+Tel$+'\',\''+Adres$+'\',\''+Image$+'\',\''+New EditBox$+'\');'

MahmoodM30

میتونید یه کم واضح تر توضیح بدید و بگید کد بالا رو در کجا کپی کنم؟

من بالا خیلی ساده توضیح دادم

اگه نمونه رو ببینید توی پیج add یه اسکریپت به نام Addozv هست که این کد رو در اون اسکریپت کپی میکنید همین

البته همونطوری که بالا توضیح دادم باید فیلد مورد نظرتون رو توی جدول دیتابیسمون ایجاد کنید

kc_nitro

Member
با سلام
میشه توضیح بدید چطور جدول دیتابیس رو ویرایش کنیم؟
با تشکر

torist

Member
سلام دوستان
من تو این مثال که میام دیتا وارد کنم بازدن کلید ثبت پیغام خطا میده میگه
شما نميتوانيد اطلاعاتي را در سيستم ثبت نماييد
لطفا راهنمائی کنید
باتشکر
یا علی مدد

MahmoodM30

با سلام میشه توضیح بدید چطور جدول دیتابیس رو ویرایش کنیم؟ با تشکر
میتونید با استفاده از نرم افزار SQLiteExpertPro و DataBaseBrowser اگه اسمش یادم مونده باشه این کار رو انجام بدید البته تا چند وقت دیگه یه اموزش و یه برنامه برای مدیریت دیتابیس دستمه که ردیف کنم برای دانلود توی سایت قرار میگیره کنکور هم دارم که تو اولویتن فقط یادتون باشه اگه اطلاعات فارسی از این برنامه ها وارد دیتابیس بشه MMB برای نشون دادنش جواب نمیده باید با خودش وارد کنید

MahmoodM30

سلام دوستان من تو این مثال که میام دیتا وارد کنم بازدن کلید ثبت پیغام خطا میده میگه شما نميتوانيد اطلاعاتي را در سيستم ثبت نماييد لطفا راهنمائی کنید باتشکر یا علی مدد
تا اونجایی که یادمه پلاگین ها رو Embedded نکرده بودم پس شما اونارو وارد برنامه کنید بعد

kc_nitro

Member
با سلام
ضمن سپاس از حسن توجهتون، بعد از اضافه کردن فیلد به روشی که فرمودید، لازمه که تو صفحات دیگه هم تغییراتی بدیم، مثل صفحه لیست اعضا یا ویرایش اعضا
لطفأ افراد مبتدی مثل من رو راهنمایی بفرمایید که چطور اینکار ها رو انجام بدیم
با تشکر

MahmoodM30

من توی این چند روزه اصلا دسترسی به اینترنت ندارم و با دیال آپ میام سرعت 26 کیلوبیته پدرم در میاد تا یه صفحه لود شه واسه همین زیادم نمیتونم آن باشم و توضیح مفصلی بدم ولی کلی میگم برای اینکه بخوایید فیلدی جدید اضافه کنید ابتدا دیتابیس رو با اون برنامه ای که گفتم باز کنید و توی جدول موردنظرتون فیلدتون رو ایجاد کنید وسپس اسکریپت مربوط به اضافه کردن عضو رو باز کنید و فیلد جدید رو به اون هم اضافه کنید مثل نمونه جواب 3 این تاپیک که دادم برای قسمت های ویرایش و حذف هم به همین شکل باید اضافه کنید درضمن بهتره اول اموزش قدم به قدم کار با دیتابیس رو بخونید بعد با نمونه من و خود اون نمونه های آموزش برید جلو اینطوری خیلی راحت یاد میگیرید.

torist

Member
باتشکر دوست عزیز من هر کاری کردم نشد
لطف می کنید یه سمپل که رو همه سیستمها جواب بده بگذارید
با تشکر
یا علی مدد

MahmoodM30

خوب نمونه که هر چقد بخوایید توی انجمن موجوده و یکی از کاملترینشون هم که من آماده کردم توی همین تاپیکه دیگه چی چیز خاصی میخوایید درضمن یعنی چی توی هر سیستمی جواب بده؟

torist

Member
سلام
MahmoodM30 عزیز
من تو پست قبلیم نوشتم که برای من اجرا می شد ولی برای وارد کردن دیتا می گفت شما نمی توناید اطلاعات وارد کنید
وارور می داد شما در جوابم گفتی پلاگینهارو امبد کن من چند تا کار کردم نشد میشه شما یه سمپل امبد شده درست آپ کنید
با تشکر
یا علی مدد

MahmoodM30

شرمنده دوست عزیز فعلا وقت ندارم

ولی اون نمونه ای که میگید رو اینجا بزارید تا نگاه کنم

torist

Member
سلام MahmoodM30 عزیز
دوست من شرمنده اشتباه از من بود درست شد و مثل ساعت کار داد
تشکر فروان از شما
فقط یک سوال
میشه بجای اضافه کردن عکس یک فلش را اضافه کرد و در هنگام سرچ فلش را نشان دهد
لطفا راهنمائی کنید همراه باکد اضافه کردن فلش و همچنین کد سرچ
شرمنده با اینکه سرتون شلوغه باز مزاحمتون میشم
به نظر من یه اشکالم داره برای رفعش چکار باید کرد
مثلا اگر دو نفر هم نام عضو کنیم مثلا یکی علی حسنی و دیگری با نام علی حسینی
سرچ رو برحسب نام قرار دهیم اونی که اول عضو شده است رو فقط نشون می دهد و درضمن اگر فقط
فیلدهای * رو فقط پرکنیم در سرچ تنها اطلاعاتی که از اون شخص نشون ما می دهد تنها عکسش هست
لطفا برای رفع این مشکلها کمک کنید
باتشکر
یاعلی مدد

آخرین ویرایش:

MahmoodM30

در مرود سوال اول بله فرقی نداره فقط باید از شی فلش استفاده کنید و کد مربوط به لود کردن فایل فلش همین

در مورد سوالات بعدی خب این فقط برای نمونه و یادگیری ساخته شده و زیاد به اینچیزا نیاز نبود چون کاربرا باید خودشون باقی مطالب رو یاد بگیرند تا بتونن اون چیزی که میخوان بسازن

ولی میتونی توی نشون دادن هم نام و هم نام خانوادگی رو لود کنید مثلا نوشتین علی توی لیست که نشون میده نام خانوادگی هم براتون نشون بده هر کدوم مد نظر بود اون رو انتخاب کنید و ......

kc_nitro

Member
با سلام
استاد گرامی چنانچه وقت داشتید در این مورد هم راهنمایی بفرمایید:
هر ترم از کلاسهای ما 10 جلسه داره که میخواهیم شرح حضور و غیاب در اون جلسه ها رو داشته باشیم
چطور میشه این قسمتو به دیتا بیس و پروژه اضافه کرد؟
نمونه رو تو فایل پیوست گذاشتم
با تشکر

پیوست ها

• CheckList.rar
    4.5 کیلوبایت · بازدیدها: 80

kc_nitro

Member
با سلام
یه باگی که این مثال داره اینه که همه فیلدها باید پر بشن تا تو صفحه های edit یا delete نمایش اطلاعات درست باشه، مثلآ اگه بعد از وارد کردن شماره عضو، نام و نام خانوادگی، فیلدهای دیگه رو پر نکنیم و فقط عکس عضو رو انتخاب کنیم، بعد از ثبت اطلاعات برای ویرایش دچار مشکل میشیم و با انتخاب یکی از گزینه ها برای دریافت اطلاعات، میبینیم که فقط عکس که در واقع فیلد اول تو جدول دیتا بیس هستش لود میشه و امکان ویرایش نداریم
لطفأ راهنمایی بفرمایید
با تشکر

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
من این مثال رو بررسی نکردم و اطلاع ندارم که مشکلی داره یا نه، اما یک باگ در MMB در مورد آرایه ها وجود داره که قبلاً بهش برخورده بودم.
به این کد توجه کنید:
کد:
String$ = [COLOR=#800000]'1|2|3|4|5|'[/COLOR] 
NumOfItems = [COLOR=#000090][B]GetArrayNum[/B][/COLOR](String$,|) 
[COLOR=#0000FF]For[/COLOR] i=[COLOR=#ff0000]1[/COLOR] [COLOR=#0000FF]To[/COLOR] NumOfItems 
  Item$ = [COLOR=#000090][B]GetArrayItem[/B][/COLOR](String$,|,i) 
  [COLOR=#000090][B]Message[/B][/COLOR]("Item$","") 
[COLOR=#0000FF]Next[/COLOR] i

این کد یه آرایه از نوع Delimited String تعریف می کنه و بعد در یک حلقه همه ی آیتم ها رو نمایش میده.
اما اگر در آرایه، بین دو کاراکتر جداکننده ( | ) هیچ کاراکتر دیگه ای نباشه، مثلاً در برنامه اون فیلد خالی بوده باشه، برنامه در نمایش نتایج دچار مشکل میشه
کد زیر رو تست کنید:
کد:
String$ = [COLOR=#800000]'1|2||4|5|'[/COLOR] 
[COLOR=#0000FF]For[/COLOR] i=[COLOR=#ff0000]1[/COLOR] [COLOR=#0000FF]To[/COLOR] NumOfItems 

و چون داده های موجود در دیتابیس بصورت آرایه به MMB فرستاده میشن و پردازش میشن، حتماً باید به این مورد توجه کنید تا برنامه دچار مشکل نشه

راه حل اینه که قبل از ذخیره ی داده در دیتابیس و یا قبل از پردازش آرایه ای که از دیتابیس دریافت شده، چک بشه که اگر بین دو کاراکتر جداکننده، هیچ کاراکتر دیگه ای موجود نیست، یک کاراکتر مثل Space (کاراکتر شماره ی 32) بین اونها اضافه بشه.
کد:
String$ = [COLOR=#800000]'1|2||4|5|'[/COLOR] 
[COLOR=#009000]*************************************************[/COLOR] 
ReplaceThis$ = [COLOR=#800000]'||'[/COLOR] 
HereBy$ = [COLOR=#800000]'| |'[/COLOR] 
String$ = [COLOR=#000090][B]StrChange[/B][/COLOR](String$,ReplaceThis$,HereBy$) 
[COLOR=#009000]*************************************************[/COLOR] 

جدیدترین ارسال ها

بالا