نمونه سوالات مصاحبه های عقیدتی سیاسی استخدامی

bestfriend

New Member

مصاحبه عقیدتی سیاسی بخش مهمی از استخدام در شرکت های دولتی هست، در اینجا یک سری سوالاتی که از من و یا بعضی از دوستانم پرسیده شده بود قرار دادم، در ضمن بخش کمی هم از اینترنت جمع کردم.
چند نکته رو همیشه در نظر بگیرید.
دروغ نگید حداقل مقدار دروغ تعدیل کنید تا سر سوالات بعدی یا تحقیقات محلی بهانه نشه دستشون، مثلا اگه تیغ می زنید بگید گاه گاهی از ژیلت استفاده می کنم نه همیشه.
سعی نکنید تو مسائل سیاسی خودتون صاحب نظر حتی موافق نشون بدید، سعی کنید طوری نشون بدید که کسی هستید که فقط یه اطلاعات کلی از مسائل سیاسی کشور داره ( بی اطلاع بودن هم ضعف بحساب می آید).
سوالاتی که اینجا گذاشتم از سازمان به سازمانی فرق می کنند برخی سازمان ها ریز جزئیات رو هم می خوان و بعضی دیگه فقط یه سری سوالات کلی بسنده می کنند.
جواب این سوالات رو بخوبی حفظ باشید تا سر مصاحبه محکم جواب بدید.
اگه جوابتون دادید و مصاحبه گر هیچ حرفی نمی زنه لازم نیست ادامه بدید و جواب های بی ربط بگید ( هر چی بلدید بگید ) و اگر هم کامل نمی دونید بگید فعلا حضور ذهن ندارم.
هر کی تجربه دیگه ای داره اینجا بزاره تا بقیه استفاده کنند.

تعداد افراد مجلس خبرگان چند نفر است و چه کسی یا کسانی آن‌ها را انتخاب می‌کنند؟

رهبر را چه کسی انتخاب می‌کند؟

فرق مرجع تقلید با ولی فقیه چیست؟

تا به حال ریش‌هایتان را تیغ انداخته‌اید؟ تا به حال ریش پرفسوری گذاشته‌اید؟ نماز جماعت می‌روید؟ نماز جمعه چطور؟

٢٧ رجب چه روزیه؟

در صورت فراموشی سجده و همچنین تشهد در نماز چه کار می کنید؟
تییم را انجام بده
در مورد اعضا خانواده ات ؟
مراحل وضو را توضیح بده
غسل ار توضیح بده
قرائت را بخوان (حمد و سوره)
رکعت سوم نماز چه ذکری گفته می شود
آیا در شرکت های هرمی عضو هستید
در مورد حوادث بعد از انتخابات توضیح بده

در مورد ولایت فقیه و علت و ضرورت آن توضیح بده.
فامیل در خارج از ایران دارید؟
نام مرجع تقلیدت
معمولا مصاحبه عقیدتی - سیاسی شامل سوالاتی از توضیح مسائل مثل شکیات نماز و مسائل کلی دینی هست. همچنین سوالاتی از اینکه چه روزنامه و کتابهایی مطالعه می کنید صورت می گیره. آمادگی برای قرائت قرآن داشته باشید. ایام مهم سال مثل مبعث و تاریخ های مهم دینی و مملکتی رو به یاد داشته باشید.
برای مثال:
چرا به وجود خدا معتقد هستی؟ چرا هستی به وجود خداوند نیاز داره؟
- ارکان نماز رو نام ببرید
.
- نام مرجع تقلید شما؟ چرا و چگونه این مرجع رو انتخاب کردید؟ نام چند مرجع تقلید دیگر را نام ببرید.

- اگر رهبری ( ولی فقیه ) در مورد موضوعی نظری متفاوت با مرجع تقلید شما داشته باشه به کدامیک بایستی عمل کرد؟
- قرائت قرآن
- ایام مهم سال مثلا روز مبارزه با استکبار جهانی چه روزی است
- شک بین رکعات مختلف نماز
- چه روزنامه ای می خونید؟ آخرین کتابی که مطالعه کردید؟ روزی چند ساعت تلویزیون نگاه می کنید؟
- آگاهی از انواع و اقسام نمازهای غیر یومیه. مثل نماز جمعه
- نماز های واجب را نام ببرید
- زمان خواندن نماز آیات
- سجده سهو و نماز احتیاط
-اصول دین را نام ببرید
- کفاره روزه
- خمس
- ده دقیقه در مورد این ٢٠ و اندی سال زندگیت توضیح بده!؟
- در مورد جنگ آمریکا توی عراق و افغانستان نظرتون چیه؟ فکر می کنید آمریکا به ایران حمله کنه؟ چرا؟
- مهمترین مسائل سیاسی داخلی و خارجی کشور چیه؟
- سابقه بسیجی دارید؟ نام پایگاه بسیج شما چیست؟ فرمانده آن کیست.
- خارج از کشور کجاها فامیل دارید؟
- سران فتنه را نام ببرید
- در اشوبهای پس از انتخابات حضور داشته اید؟
- پنج دقیقه در مورد ولی فقیه توضیح دهید. معنی ولی فقیه را شرح دهید.
- آخرین راهپیمایی که رفتید چه زمانی بود
- آخرین نماز جمعه ای که رفتید چه زمانی بود به امامت چه کسی؟
واجب کفایی و واجب عینی ؟
اتفاقات 9 دی ؟
مسیر راهپیمایی که تا بحال رفته اید؟

. راجع به شكيات نماز و نماز جمعه حتي دعاهاي مستحبي مثل دعاي سمات و ندبه و كميل و چيزاي ديگه . البته به دوستت بگو نگران نباشه . به خاطر احكام كسي رو رد نميكنن . بيشتر به مسائل شرعي مثل حجاب و س ي ا س ت و اينا كار دارن . اگه از اين لحاظ مشكل نداشته باشي حلي .

سئوالات از این قراره؟
* ساعت چند از خواب بیدار میشی؟ مواظب باش ساعتی را که میگی یادت باشه .چون بعدش میپرسن نماز صبحت قضا میشه یا نه.اگر بگی ساعت 8 از خواب بیدار میشم و بعد به سئوال بعدیش جواب : " نه همیشه نماز صبح را بوقت میخونم " را بدی بعلت دروغگویی رد میشی
* نماز آیات و کلیه مسائل پیرامون ان
* احکام و مسائل روزه خمس زکات و .........
و موارد دیگه..........

.
1- سوال اول در مورد خودتان و خانواده تان است اينكه به چه كار مشغوليد چند نفريد به چه علاقمنديد و در اين گونه زمينه ها و اينكه آيا در مراسم مذهبي مثل دعاي كميل و نماز جمعه و....... شركت مي كنيد يا نه و عقيده شما نسبت به آنها مي سنجند.

2- سوال دوم مربوط مي شود به چندسوال از احكام مثل نماز جمعه چند ركعت است و يا ممكن است از شما پرسيده شود نمازهاي واجب را نام ببر. البته نوع سوالات را براي هرمصاحبه كننده اي متفاوت است. بعضيهاشون معني بعضي سوره هاي كوچك نيز مي خواهند.

3- سوال سوم مربوط به مسائل سياسي است مثل تعداد نمايندگان مجلس، نام وزير مربوطه و يا ممكن است كه از شما بخواهند عملكرد يك وزير و يا رئيس جمهور را برايشان تحليل كنيد.

.
4- سوال چهارم مربوط مي شود به اخبار روز اينكه از كجا خبرها را مي گيري، آيا تلويزيون و يا راديو و ديگر رسانه ها را استفاده مي كنيد يا خير . شايد هم از شما در مورد داغترين بحث روز بخواهند.

5- سوال پنجم هم از مسائل متفرقه مي پرسند مثلا نظرتان در مورد مسئله هسته اي ايران و دليل مخالفت غربيها نسبت به آن و يا اينكه در مورد جناحها شما را سوال پيچ كنند كه اين بخش تقريبا شامل تمام مباحث قبلي نيز مي شود.

البته اين نكته نيز يادآوري كنم كه ممكن است به اين ترتيبي كه نوشتم نباشد و كيفيت و نوع سوالات نيز براي هركس متفاوت باشد.

مثلا طرف میگه روز قدس نهار چی خوردی تو هم گیج میمونی مثلا میگی کوکو
میزنه پس کلت میگه روز قدس ماه رمضان هست!!! :d ;))

اگه استخدام معمولی باشه
سابقه کاری ؟ چه مدت ؟ چه کاره ؟ در چه حد بلدید ؟ و...
ولی این آزمونای شرکت نفت و فولاد:
نماز جمعه تا حالا رفتید ؟
واسه کدوم نماز ؟
کجا ؟
با کدوم پا وارد دستشویی میشد ؟
غسل میت چه جوریه ؟
اگه نمازتونو یادتون بره حکمش چیه ؟
ماشین دارید ؟ چندتا ؟ چی هست ؟
برای چی لباستونو آبی انتخاب کردید ؟
کتاب نهج البلاغه رو کی نوشته ؟ فیض الاسلام ( حاج سید علی نقی)
مفاتیج : حاج شیخ عباس قمی
امام رو به ترتیب بگو ؟
اصلا دینت چیه ؟

1- چرا آمریکا اومده تو خلیج فارس؟
2- کار و نقش شورای نگهبان؟
3- کار و نقش مجلس خبرگان؟
4- تعریف ولایت فقیه و اینکه چرا باید ولی فقیه وجود داشته باشه؟
5-فروع دین و اصول دین رو نام ببرید و در اصول دین عدل به معنیه چیست؟
6-نمازهای واجب رو نام ببرید
7-واجبات نماز رو نام ببرید و فرق رکن و غیر رکن چیه؟
8- انواع آبها رو نام ببرید و توضیح بدید
9- نماز آیات چه موقع واجب میشه و روش خوندن اون/
10-اگر در رکعت سوم به نماز جماعت برسید چطور باید به امام اقتدا کرد؟
11-در چه رکعاتی میتوان به امام جماعت اقتدا کرد؟
12-اگر در نماز،تشهد رو فراموش کردید چکار باید کرد؟
13-مرجع تقلیدت کیه؟
14-روش گرفتن وضو و تیمم و انواع غسلها؟
15-آیا نماز میخونی و روزه میگیری؟
16- آخرین راهپیمایی که شرکت کردی چی بوده؟
17-حکم زدن ریش با تیغ چیه ؟ و آیا خودت با تیغ ریشتو میزنی یا نه؟

ضمنا یه کتاب بنام رساله آموزشی امام خمینی هست که اگه اونو بخونید بلا استثنا به تمام سوالات جواب میدید.

روخوانی قرآن ( خواندن بخشی از قرآن)
آیا عضو بسیج هستید؟
فامیل معتاد دارید؟
فامیل سیگاری دارید؟
دوست معتاد داری؟
چند تا مواد مخدر نام ببر؟
نمازهای مستحبی که به جماعت شرکت کرده اید را نام ببر؟
آیا امسال یا سال قبل نماز آیات واجب شده بود؟
فرق تهاجم فرهنگی و تبادل فرهنگی در چیست؟
وصیت نامه شهدا را مطالعه کردید؟
وصیت نامه امام تاکنون مطالعه کردید، توصیه امام به دانشجویان چه بود؟
مسئولیت های ولی فقیه در جامعه ( بر اساس قانون اساس) چه است؟
مردم در انتخاب رهبر چه نقشی دارند؟
وظیفه شورای نگهبان چیست؟
اختلاف بین شورای نهگبان و مجلس چگونه حل می شود؟
مراسم هایی که در محل شما برگزار می شود ( مذهبی و فرهنگی)
آیا در مراسم یادمان شهدا شرکت کرده اید؟
فعالیت های فرهنگی که تاکنون انجام داده اید؟
فعالیت های علمی که تاکنون انجام داده اید؟
سوالات دینی تا ن را از کجا پرسیده و پاسخ دریافت می کنید؟
فرق مرجع تقلید و ولی فقیه؟
نظرات مخالف در جامعه در مورد ولی فقیه چیست؟
نظر رهبری را در مورد جریانات منحرف دانشجویی بگویید؟
آیا ریشتان را تیغ می زنید؟
آیا شلوار جین می پوشید؟
وضعیت برگزاری مراسمات در دانشگاه تان را چطور ارزیابی می کنید.
هر چند وقت نماز جماعت شرکت می کنید؟
فامیل شهید یا جانباز دارید.
دغدغه خانواده ها چیست (پدر و مادر)؟ اعتیاد
وضعیت فرهنگی جامعه را چطور ارزیابی می کنید؟
ضعف ما در امور فرهنگی در چیست که جامعه این چنین است؟
فعالیت ورزشی چیست و آیا در مسابقات ورزشی حضور داشتی؟
راهپیمایی رفته اید مسیر آن را بگویید؟
هر چند وقت نماز جمعه می روید؟
مراحل وضو و تیمم را بگو؟

اگر وبلاگ می نویسین، چرا شروع کردین به نوشتن؟
چجوری شورع کردین وبلاگ نوشتن؟
حدودا چند نفر از دوست هاتون و فامیلتون وبلاگ دارند؟
توانایی از نظر تکنیکی فنی مورد نیاز برای وبلاگ نوشتن از کجا پیدا کردین؟
آیا وبلاگهای دیگران را هم می خوانین؟ هر چند وقت یک بار؟ چند تا وبلاگ به طور معمول می خوانی؟ آیا موضوع اصلی خاص دارند؟ (مثلا سیاسی، اجتماعی، اتفاقات روزمره)
آیا تا حالا شده که می خواستین راجع به چیزی توی وبلاگ بنویسین ولی از ترس فشار سیاسی ا ن کار را نکردین؟ اگر بله، مثال بدهین.
آیای زبانهایی به غیر از زبان مادری خودتون بلدین؟
مطبوعات
بیشتر از چه طریقی از اخبار سیاسی ب خبر می شوین؟ روزنامه ها؟ اینترنت؟ تلویزیون؟
اگر بیشتر اخبار سیاسی ر تو اینترنت بخوانین اخبار مطالب دیگر را از منابع می گیرین؟
آیا به زوزنامه و مجله های بین المللی دسترسی دارین؟ اگر بله، آنها را می خوانین؟
به اخبار از کدام نوع نشریه اعتماد می کنین؟ تلویزیون، رادیو، روزنامه ها ، یا اینترنت؟
شفافیت دولت و دسترسی به آن
آیا نگرانی های شما توسط دولت شدنیده می شود؟ آگر بله، چطور؟
خدمات اینترنت دولتی چطور است؟
مذهب، سیاست، و حقوق زنان
آیا با دوست های خودتون می توانین راحت در مورد موضوعات بحث برانگیز صحبت کنین؟ بیرون با کسی که باهاش آشنا نیستین چطور؟
آیا با دوست های خودتون می توانین راحت در مورد مسایل سیاسی ص بت کنین؟ بیرون با کسی که باهاش آشنا نیستین چطور؟
آیا با دوست های خودتون می توانین راحت در مورد حقوق زنان صحبت کنین؟ بیرون با کسی که باهاش آشنا نیستین چطور؟
به طور کلی خانم ها چه شکایت هایی می کنند از وضعیت روزمره خود و با توجه به اعمال دولت و حق حقوق که دارند یا ندارند؟
چجوری این نگرانی ها/شکایات را بروز می کنند؟
کجا می توانین راحت در باره این مسایل (مذهب، سیاست، حقوق زنان) صحبت کنین؟ در یک کافه؟ در یک مغازه؟ تو روزنامه؟ وبلاگ؟ مجلات اینترنتی؟ روزنامه های اینترنتی؟ ایمیل؟ چت کردن؟

موفق و پیروز باشید

pca.simple

New Member
بچه ها اگه میخواهید مراحل امتحانات دانشکده افسری رو بزارم بگید تا بزارم براتون.

inception

Member
من شغلم ازاده ولی یه سوال برام پیش اومد
دوست عزیز چرا هرکس نباید با صداقت همون چیزی که فکر میکنه و هست رو بگه؟
وقتی این فرم رو برخلاف اون چیزی که هستید پر کنید 4 روز دیگه باید کارهایی رو انجام بدید و حرفهایی رو بزنید که بهش اعتقادی ندارید
منم یه بار برای کاری که همچین سوالاتی ابتداش میپرسیدن رفتم محیط ازمون دسته جمعی بود و همه از رو هم نوشتیم :green: شانس اوردم قبول نشدم
الان فکر میکنم که اون کارم اشتباه بود

HassanTakno

New Member
بچه ها اگه میخواهید مراحل امتحانات دانشکده افسری رو بزارم بگید تا بزارم براتون.

سلام
دوست عزیز من توی دانشگاه افسری ثبت نام کردم. میشه توضیح بدین چه تست های ازتون گرفتین و توی مصاحبه ها چی ازتون پرسیدن؟
تست های پزشکیش چه جور بود؟
ممنون

pca.simple

New Member
سلام
دوست عزیز من توی دانشگاه افسری ثبت نام کردم. میشه توضیح بدین چه تست های ازتون گرفتین و توی مصاحبه ها چی ازتون پرسیدن؟
تست های پزشکیش چه جور بود؟
ممنون
معاینات پزشکی:

سالن اول
1-پس از ورود به سالن داوطلب لباسهایش را در آورده و به صف مراجعین به پزشک اول و دوم - و سوم - می پیوندد آنجا در صورت متعادل نبودن وزن و قد یا وجود جراحات ناشی از تیغ یا چاقو یا فاصله بین دو زانو بیش از یک عرض قنداق تفنگ یا شکشتگی قسمتی از بدن فرد مردود می شود (در این مرحله سه پزشک همزمان فرد رو معاینه می کنن)
2-پزشک سوم: در همان سالن اول دکتر بیضه ها و آلات جنسی داوطلب را معاینه می کند اگر سابقه بیماری ms یا چسبندگی داشته باشد یا اینکه افرادی که عادت خود ارضایی دارند مردود می شوند .
* افراد دارای چثه کوچک و خیلی لاغر بنا به دلایل بی جهت مردود می شوند
سالن دوم
3-پزشک چهارم: داوطلب به چشم پزشک مراجعه کرده و چشم او در سه مرحله میزان دید(10/10) آستیکمات(تا25صدم اشکال ندارد) و کور رنگی معاینه می شود
4-پزشک پنجم : دندان پزشک دندانها و لثه های داوطلب را معاینه می کند در کل قانون است افرادی که بیش از 4 دندان پر شده دارند یا یک دندان کم دارند مردود شوند و اما گاه این گونه است و گاهی نه که توسط همان دکتر تشخیص داده می شود همچنین عفونت های دهان و دندان موجب امضا نشدن کارت فرد می شود
* همه افرادی که مسواک نمی زنند دچار بیماری دهان و دندان هستند
5-پزشک ششم: قلب داوطلب را معاینه کرده و اکو می گیرد فشار خون او نیز گرفته می شود در صورت وجود بیماری قلبی و فشار خونی داوطلب مردود می شود
6-پزشک هفتم: اعصاب داوطلب را می سنجد ( شخص ایستاده و دستان خود را رو به جلو باز نموده اینجا دکتر از او سوالاتی می پرسد(مثلا اسفند را از چب بگو و... که شاید 5دقیقه سوال بپرسد) در صورت لرزیدن دستها بنا به تشخیص دکتر فرد از ادامه مراحل باز می ماند
7- پزشک هشتم: حلق و بینی داوطلب را معاینه کرده که فقط با نظر او داوطلب پذیرفته یا رد می شود( از جمله مردودی ها افراد دارای بیماری آسم تنگی نفس و سینوزیت هستند)
8-گوش داوطلب معاینه می شود
* از آنجایی که مراجعه کننده زیاد است و در طول همان روز بیش از ۴۵۰ نفر معاینه می شوند بعضی دکترها از قبیل چشم پزشک و اعصاب و دندان شاید داوطلبانی را خیلی سخت گیرانه مردود کنند
* درسالن دوم مراجعه به پزشک ها به تریتب نیست و ممکنه جا به جا بشه .

bestfriend

New Member
سوالات جدید

دوستان سلام مجدد
وقتی این پست می نوشتم هیچ وقت فکر نمی کردم که این قدر مورد استقبال قرار بگیره
تمام اینترنت فارسی کپی کردن

بعضیا با کمک این سوالات میرن مصاحبه می دن ولی کم لطفی می کنن و این فروم کامل نمی کن حداقل اگه قبول شدید بیاید یه چند تا سوال به این لیست اضافه کنید.

یه سرچی زدم و مجموعه سوالاتی مفید پیدا کردم هرچند که برای مصاحبه در حد اطاعات این فایل نیاز نیست ولی فایل مفید و خوبیه هست از نویسنده ناشناس این فایل هم تشکر می کنم

مهدی
مازندران 1391

پیوست ها

• soalate mosahebe .pdf
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 1,421

آرچ.86

New Member
دوستان سلام مجدد
وقتی این پست می نوشتم هیچ وقت فکر نمی کردم که این قدر مورد استقبال قرار بگیره
تمام اینترنت فارسی کپی کردن

بعضیا با کمک این سوالات میرن مصاحبه می دن ولی کم لطفی می کنن و این فروم کامل نمی کن حداقل اگه قبول شدید بیاید یه چند تا سوال به این لیست اضافه کنید.

یه سرچی زدم و مجموعه سوالاتی مفید پیدا کردم هرچند که برای مصاحبه در حد اطاعات این فایل نیاز نیست ولی فایل مفید و خوبیه هست از نویسنده ناشناس این فایل هم تشکر می کنم

مهدی
مازندران 1391

خیلی خیلی ممنون از این فایل مفید
انشاالله قبول شدم حتما سوالات رو میذارم اینجا.
دعا کنید

mohijon

New Member
سلام اقا این جریان تست پزشکی تو بیضه این عادت خود ارضایی رو چقدر مطمئنی؟ همه که این کارو میکنن چه جوری میشه پاس کرد اون مرحله رو؟

مایدا

New Member
نمنه سئوالات مصاحبه استخدامی

سلام نمونه سئوالات مصاحبه استخدامی با جواب کسی سراغ داره بزاره ممنون میشم

سلام آقا که می گی خود ارضایی
من اون مرحله بیضه رو رفتم کسی نفهمید البته اگه گنده می شد می فهمید:snap:
ولی توصیه می کنم خود ارضایی نکنید عواقب بدی داره بفکر بچه تون باشید خودتونم همچنین
فامیلمون به دلیل خود ارضایی بچه خراب به دنیا آورده استثنایی شده
حافظه رم کم می کنه تن رو ضعیف می کنه خنگ هم می کنه
می دونی چرا چون اول اینکه اونجا مثل هر چیز دیگه ای زمان استفاده داره هر چقدر بیشتر تولید کنه ضعیف تر می شه مثل ماشین می مونه گرفتی چی می گم
دوم اینکه مصرف انرژی بالایی داره
سوم رفتار مغز هست
خیلی ضرر ها هست من که زیست خوندم می دونم
پشیمونی هم واسم سودی نداره

yahyazade

New Member
سلام خیلی خیبلی این که سوالات رو گذاشتین ازتون تشکر میکنم برام دعا کنین موفقم شم ان شا الله منم سوالاتو رو سایت بذارم

جدیدترین ارسال ها

بالا