Fa نمایش فایلهای pdf در mmb

king_04

New Member
سلام به همه
من یه مطلب درباره ی نمایش فایل PDF تو پروژه ی MMB خوندم ولی متوجه منظورش نشدم.
اینم متن اصلی:
(([FONT=&quot]فرض کنید شما در حال ساختن پروژه ای هستید که دارای تعداد زیادی فایل
PDF[FONT=&quot] میباشد. بنابراین مجبورید تا برای اجرای فایل های [/FONT]PDF[FONT=&quot] از کاربر بخواهید که برنامه [/FONT]Acrobat Reader[FONT=&quot] را بر روی سیستم خود نصب کند یا قسمتی را برای نصب این برنامه تعیین کنید. برای راحتی کار شما میتوانید از این برنامه استفاده کنید. این برنامه تنها یک فایل [/FONT]EXE[FONT=&quot] میباشد و نیازی به نصب ندارد و کافی است آن را در سیدی پروژه خود قرار دهید تا به راحتی و سرعت بالا فایل های [/FONT]PDF[FONT=&quot] را برای شما اجرا کند. برای اجرای هر فایل [/FONT]PDF[FONT=&quot] میتونید از کد زیر استفاده کنید. که قسمت اول برنامه [/FONT]Foxit Reader[FONT=&quot] را اجرا کرده و قسمت دوم به صورت اتوماتیک فایل [/FONT]PDF[FONT=&quot] مورد نظر شما را داخل برنامه باز میکند[/FONT].[/FONT]
Run("<SrcDir>\foxit Reader.exe",""<SrcDir>\PDFName.pdf[FONT=&quot]"") ))[/FONT]
[FONT=&quot]اولا که چطور فایل PDF رو وارد برنامه کنم؟[/FONT]
[FONT=&quot]ثانیا چطور و کجا از این کدی که گفته استفاده کنم؟
[/FONT]
[FONT=&quot]از اساتید و دوستان خواهش دارم که منو راهنمایی کنن.:rose:[/FONT]
[FONT=&quot]خیلی ضروریه...[/FONT]
[FONT=&quot]ممنون
[/FONT]​

the_king

مدیرکل انجمن
اولا که چطور فایل PDF رو وارد برنامه کنم؟
منظور از وارد برنامه کردن کار خاصی نیست، شما در نهایت پروژه تان را بصورت فایل EXE کامپایل می کنید،
شما بایستی فایل های PDF تون و فایل foxit Reader.exe رو در همون پوشه ای که فایل EXE پروژه تون قرار می گیره
کپی کنید. اینطوری وقتی پروژه شما اجرا میشه، فایل های PDF و foxit Reader.exe رو در مسیر پوشه <SrcDir>
می بینه و پروژه بهشون دسترسی داره.

ثانیا چطور و کجا از این کدی که گفته استفاده کنم؟
شما لابد برای اجرا کردن فایل های PDF در پروژه تون دکمه ای، منویی یا هر چیز دیگری دارید که وقتی رویش کلیک شد
فایل PDF باید باز بشه. این کد رو در رخداد Mouse Up اون شیء قرار دهید تا فایل PDFName.pdf باز بشه :
کد:
Run("<SrcDir>\foxit Reader.exe",""<SrcDir>\PDFName.pdf"")

king_04

New Member
شما لابد برای اجرا کردن فایل های pdf در پروژه تون دکمه ای، منویی یا هر چیز دیگری دارید که وقتی رویش کلیک شد
فایل pdf باید باز بشه. این کد رو در رخداد mouse up اون شیء قرار دهید تا فایل pdfname.pdf باز بشه :
کد:
run("<srcdir>\foxit reader.exe",""<srcdir>\pdfname.pdf"")

اگه به متن دقت کرده باشین می فهمین که وقتی من پروژه ام رو اجرا کنم میبینم که فایل پی دی اف من درون پروژه اجرا شده.حالا سوال این جاست که من چطور فایل پی دی اف رو وارد پروژه ام کنم؟(از اون کد چه استفاده ایی میتونم بکنم؟)

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
درصورتی که قصد دارید فایل PDF خارج از برنامه و توسط یک PDF Viewer باز بشه، توضیحات علی جان کامل هست.

درصورتی هم که قصد دارید فایل PDF داخل خود برنامه باز بشه میتونید از شئ Browser استفاده کنید، یک راه حلدیگه هم این هست که از پلاگینی که پیوستشده استفاده کنید که نسبت به Browserکنترل بیشتری روی نحوه ی نمایش به شما میده.

توجه کنید که در هر دو مورد ذکر شده نیاز هست که Adobe Reader روی سیستم مقصد نصب باشه.

ضمن اینکه لطفاً در انتخاب عنوان مبحث دقت بیشتری به خرج بدید تا موضوع بحث برای سایرین واضح باشه، عنوان مبحث ویرایش شد !.

پیوست ها

• PDFViewer.rar
    411 کیلوبایت · بازدیدها: 667

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
چون در مورد استفاده از پلاگینها پرسیده بودید اینجا عرض میکنم

در این پست توضیحات اجمالی در مورد استفاده از شئ پلاگین داده شده :
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=146090&page=2

اگر مثال همرا پلاگین رو مشاهده بفرمایید، میبینید که برای تک تک قابلیتهای پلاگین یک دکمه تعبیه شده و توضیحات و نحوه ی استفاده از دستورات رو هم میتونید مشاهده کنید.

m heydari

New Member
سلام ببخشید توی قسمت آدرس من باید اسم فایلو وارد کنم یا آدرسشو؟
اگر آدرسشو باید وارد کنم دقیقا چطور بنویسم؟
آدرسش دقیقا چیه؟
SrcDir لازمه؟
چون من فایلو توی برنامه باز میکنم و اسمشو با محل ذخیره میاره و محل ذخیره رو با SrcDir عوض میکنم ولی توی نتیجه میاره شما آفلاین هستید

جدیدترین ارسال ها

بالا