.:: نظر شما درباره این سیستم ::.

onlineman

Member
سلام

من قصد بستن یک سیستم برای کار با افترافکت ، ادیوس ( روی ویدئوهای full HD ) و تا حدی تری دی مکس و ... دارم.

لطفا نظرتون رو دربارش بیان کنید تا بتونم تصمیم بهتری بگیرم.

سیستمی که مد نظرم هست :

CPU: intel Core i7 "3.4" 2600
M.B: asus P8P67
VGA: Ati radeon 5850 1G DDR5
RAM: 6G DDR3
H.D.D: 1.5 Tera
CASE: Silent Strom
POWER: Green GP785B
MONITOR: samsung 22" P22700 | LG 22" w2261VP
و ...

پیشنهاد و نظرات شما برام مهمه!

آخرین ویرایش:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اگه می تونی بیشتر خرج کنی یه سیستم خیلی بهتر بگیر

رم خیلی پایینه (وقتی لایه ها زیاد بشه و همینطور پلاگینهای سنگین اضافه کنی خیلی کم میاری از نظر سرعت )

کارت گرافیک quadro nvidia خیلی محشره برای اجرای realtime (قیمت خیلی بالایی داره اما واقعا اگه می خوای حرفه ای کار کنی بهتریم گزینه برای کارت گرافیک هست . ) با سنگین ترین پلاگینهای افتر افکت ( remove grain , ....) تست کردن که real time جواب می ده . :)

یکی از دوستام بهم یه مادر برد معرفی کرده که مخصوص سیستم سرور هست و می گفت که 16 تا اسلات رم DDR3 و 4 تا جای CPU و ...
داره و خیلی حرفه ای هست .

قیمتش هم گفت حدود 900 هزار هست .

من می خوام حدود 7 تومان برای سیستم کار با افتر افکت و .. کنار بگذارم . :green:

اگه می خوای سیستم بخری هزینه مورد نظر برای سیستمت رو بیشتر کن (چون توfull hd کم میاری ) :-?

موفق باشی . :rose:

آخرین ویرایش:

onlineman

Member
در حال حاضر امکان هزینه به اون مقدار برام مقدور نیست! خیلی خیلی بالاست.

نهایت بتونم 2 یا 2.5 هزینه کنم.

توی این رنج قیمت لطفا راهنمایی کنید.

ممنون

Hwt

Active Member
اگر راهنمایی هنوز نیاز دارید بگید تا خدمتتون بگم.

samadionline

Well-Known Member
سلام
سی پی 2600k رو بگیر
مادربورد که خوبه
رم 16 گیگ باس 1600 جتما بگیر
کارت گرافیک من به شما Nvidia Quadro 2000 را پیشنهاد می کنم
بقیه موارد خوبه

tarash

New Member
سلام
cpu شما اگه از سری 2600k است اخرین مدل سی پی یو در گروه سندی بریچ هستش انتخاب مادربرد مناسب با پردازنده های کا هستش اگه h67 انتخاب میکردید دیگه از ضرایب فرکانس برای اورکلاک نمیتونستید استفاده کنید شما با این مادربرد و سی پی یو میتونید 57 ایکس یا واحد اورکلاک کنید که در نتیجه 5.7 به شما فرکانس عملیاتی میده کارت شما هم از سری 5000 هزار amd هستش که اکثر بازی هار ابا رزولیشن با جزئیات متوسط میتونه اجرا کنه البته اگر با جزئیات بالا برای بازی خواستید از کارت دیگه ای استفاده کنید کاردبر شما قابلیت کراس فایر هم دراه که دومسیر 8 ایکس بهتون میده ولی اگر خواستید از یک کارت استفاده کنید رو سری 6000 amd هم میتونید حساب کنید که HD 6970 هستش ضمنا میتونید 6950 هم انتخاب کنید که با فلش کردن و هک بایوس 6950 شما به 6970 تبدیل میشه در مورد رم هاتون هم اگر از ویندوز 64 بیتی استفاده میکنید بهتره به8 یا 16 گیگ ارتقاع بدهید که اون هم بستگی به بوجه شما رداره ولی اگر از سیتم عامل 32 بیتی استفاده میکنید بیشتر از 4 گیگ سیتم شما قادر به شناسای رمها نیست البته یک ترفند در این رابطه میتونید بزنید که فضای حدودا 4 گیگ از رم خود را به حافظه اختصاصی کش سیتم اضافه کنید هارد و منبع تغذیه شما در حد قابل قبول برای این سیستم هست ضمنا کارت گرافیکی که دوست عزیز اشاره کردن Nvidia Quadro 2000 بگیرید در خیلی از موارد کندتر عمل میکنه کلا کارت های Quadro تکنولوژی متفاوتی با کارتهای معمولی دارند بیشتر کارتهای Quadro برای گرافیست کار ها مناسب است در هر صورت بسته به کاربرد شما از سیتم پلتفرم های زیادی میشه پیشنهاد داد اما پردازنده و مادربرد که اشاره کردم از برای افراد حرفه ای اینتل در نظر کرفته باز هم اگر سوالی داشتید بفرمایدد در حد معلوماتم بتونم راهنمای تان کنم
یا علی
موفق باشید

samadionline

Well-Known Member
من دیدم زده برای کار با افترافکت این کارت گرافیک رو پیشنهاد کردم.
وگرنه حالا نمی دونم شاید برای بازی خوب نباشه. چون من خودم زیاد اهل بازی نیستم.

hamid987

Member
دوستان در مورد سيستم زير هم نظر خودتون را بديد:
Cpu: Intel Core i7 - 3.4GHz - 2600
Motherboards: ASUS - P8P67
Ram: CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)
Vga: ASUS - GeForce GT 430 - 1GB
Hard Disk: Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer

Morteza76

Member
دوستان در مورد سيستم زير هم نظر خودتون را بديد:
Cpu: Intel core i7 - 3.4ghz - 2600
motherboards: Asus - p8p67
ram: Corsair - dual channel 4gb - 1600-(2x2gb)
vga: Asus - geforce gt 430 - 1gb
hard disk: Seagate-sata 2 - 1 terabyte / 32mb buffer

همه چی خوبه...
رم بیشتر باشه بهتره 4 گیگ دیگه خیلی نرماله...

onlineman

Member
لطفا راهنمایی کنید :

سیستمی در نهایت خریدم ( یک ماه پیش حدودا ) که دارای کانفیگ زیر هست:

CPU i7 2600
COOLER twister120
MB asus p8h67
VGA ati 5850
RAM 8G 1333
POWER green gp785 b
HDD 5tera 2x2+1
CASE green x3
MONITOR samsung p22700 + p23700

و به دلایلی اون زمان امکان هزینه بیشتر نداشتم.

الان تصمیم دارم برای اینکه تو ادیت ویدئوهای HD با مشکل مواجه نشم ( در افترافکت و ادیوس ، بعضا پریمایر ) گرافیک رو ارتفا بدم.
میخواستم نظرتون رو بدونم که :

1- یک گرافیک ati 8580 دیگه بخرم و کراس فایر کنم .

2- این کارت رو بفروشم و به جاش دوتا ati 6970 بگیرم و کراس فایر کنم .

میخوام بدونم اگر مورد شماره 1 رو انجام بدم جواب میده یا اینگه باید راهکار شماره 2 رو انتخاب کنم؟ اگر شماره 2 باید انجام بشه در چه حدی سیستم در ادیت HD جواب میده؟

_________

* جدای از این ارتقا ، به یک کارت کپچر برای کپچر HD از دوربین نیاز دارم . که فقط و فقط برام کپچر کردنش مهمه ( کارت تدوین نمیخوام ) . چی پیشنهاد میدید؟ ( قیمت کمتر بهتر )

آخرین ویرایش:

onlineman

Member
یک ماه پیش سیستمی در نهایت خریدم که دارای کانفیگ زیر هست:

CPU i7 2600
COOLER twister120
MB asus p8h67
VGA ati 5850
RAM 8G 1333
POWER green gp785 b
HDD 5tera 2x2+1
CASE green x3
MONITOR samsung p22700 + p23700

و به دلایلی اون زمان امکان هزینه بیشتر نداشتم.

الان تصمیم دارم برای اینکه تو ادیت ویدئوهای HD با مشکل مواجه نشم ( در افترافکت و ادیوس ، بعضا پریمایر ) گرافیک رو ارتفا بدم.
میخواستم نظرتون رو بدونم که :

1- یک گرافیک ati 8580 دیگه بخرم و کراس فایر کنم .

2- این کارت رو بفروشم و به جاش دوتا ati 6970 بگیرم و کراس فایر کنم .

میخوام بدونم اگر مورد شماره 1 رو انجام بدم جواب میده یا اینگه باید راهکار شماره 2 رو انتخاب کنم؟ اگر شماره 2 باید انجام بشه در چه حدی سیستم در ادیت HD جواب میده؟

_________

* جدای از این ارتقا ، به یک کارت کپچر برای کپچر HD از دوربین نیاز دارم . که فقط و فقط برام کپچر کردنش مهمه ( کارت تدوین نمیخوام ) . چی پیشنهاد میدید؟ ( قیمت کمتر بهتر )

جدیدترین ارسال ها

بالا