!!!نظر سنجی دور جدید مسابقات مدلینگ و رندرینگ!!!!

در این مسابقات شرکت خواهید کرد؟

• بله

رای: 19 90.5%
  • خیر

رای: 2 9.5%

• مجموع رای دهندگان
    21

M O R T E Z A

Son of South Darkness
اگه قابل بدونید منم دوست دارم نظرم رو بدم ،

نظر من اینه که مسابقات باشه نه مسابقه! یعنی اینکه ترکیبی از این دو تا فعلاً نباشه ، من خودم دوست دارم تو مسابقات مدلینگ خالی شرکت کنم تا اینکه تو مسابقاتی که مدلینگ و رندرینگ با هم باشه

نظرم اینه که مثلاً یک موضوع مشخص بشه به جای اینکه رفرنس بدید فقط موضوع مشخص بشه و بقیش دیگه بستگی به مدلر داره که می خوااد چقدر حرفه ای کارش رو انجام بده ، اینجا دیگه مدلر میتونه خلاقیت خودش رو به همه نشون بده

مدت زمان مثلاً یک هفته باشه بعد از یک هفته مسابقات رندرینگ شروع بشه ، من خودم از رندر چیزی زیادی بلد نیستم و حتماً تو مسابقات حالا اینجا یا انجمن های خارجی کم میارم ولی میدونم اصلاً تخصص من نیست و تخصص من فقط مدلسازیه.

وقتی بهترین کار توی قسمت مدلینگ تموم شد اون موضوع رندر بشه واسه هفته بعد

مدل میتونه همه چی باشه و اینطوری بهتره ، الان بعضی از دوستان تخصص فوق العاده ای توی رندرینگ interior و exterior دارن و راحت میتونن مقام اول و دوم رو بدست بیارن ولی اگه مدل ماشین ، موتور ، تفنگ و غیره باشه خیلی ها میتونن خودشون رو نشون بدن و چیزای جدیدی یاد بگیرن

این بود نظر ما :D نقطه سر خط

taghi abbas

Well-Known Member
سلام
منم موافقم که موضوع بدین و مدل و رندر رو به عهده ی خود شرکت کننده بذارین

داوری هم به عهده ی داور های متخصص باشه بهتره.

امتیاز رندرینگ هم به نظر من باید بستگی به کل کار داشته باشه . مثلا یکی بهترین مدل رو میسازه در حالی که شاید تجربه ی کمی تو رندرینگ داشته باشه اما یکی دیگه ممکنه مدلش خوب نباشه ولی رندرش خوب باشه . و امتیاز بیشتر به رندر این شخص نباید جوری باشه که مدل خوب یکی دیگه از امتیاز لازم بیفته.

معیار ها همون معیار هایی که دوستان دیگه گفتن خوبه.

به نظر من برای زمان بندی فقط باید یک هفته اون رو تو سایت مطرح کنین و بعد از یک هفته مسابقه رو شروع کنین ( چون بعضیا مثل من دیر میفهمیم چه خبره )و اگه لازم بود اونرو تمدید کنین تا هم شرکت کننده های بیشتری شرکت کنن و هم بتونن مدل و رندرشون رو به موقع تحویل بدن.

بعد، این که جوری تو سایت عنوان کنین که هر کی وارد مبحث میشه بتونه به راحتی بفهمه که مسابقه ای در کاره. یا مثلا به افراد اطلاع داده بشه.

این نظر من بود .. ممنون

ROHAM WEB

Well-Known Member
خوشحالم که حداقل یکی پیدا شد که متوجه منظورم شد.مرسی ماندانا جان:rose:
آره کوتاه اومدم.اما الان یه سوال برام پیش اومده
لطفا bubo3d جواب بده
فرض کنین موضوع مسابقه مثلا خودکار باشه...معمولا حین مدلسازی پیش می یاد که یه جاییش رو ندونیم چیکار کنیم ..این خیلی طبیعیه..حالا چون موضوع آزاده و همه می تونن از خودشون ایده بدن و خلاقیت در کنن هرکسی می یاد اون قسمتی که نمی تونه مدل کنه رو یه جوری می پیچونه
آخر کار هم می گه خودم خواستم اینجوری بشه...متوجه منظورم می شید؟
می خوام بگم برفرض شما قرار باشه داوری کنین برچه معیاری قضاوت می کنین..مدلی که باید یه جوره دیگه می بود تحت عنوانه خلاقیت یه جوره دیگه شده:shock:

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
من نظرم اینه که هر دو روش اجرا بشه به این صورت که یک هفته مدلسازی از روی رفرنس مشخصی که در مسابقه مشخص میشه..و هفته ی بعد به صورت ازاد و موضوعی باشه...اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب..

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
من نظرم اینه که هر دو روش اجرا بشه به این صورت که یک هفته مدلسازی از روی رفرنس مشخصی که در مسابقه مشخص میشه..و هفته ی بعد به صورت ازاد و موضوعی باشه...اینطوری نه سیخ میسوزه نه کباب..
اتفاقا دیشب تو رخت خواب ذهنم میچرخید و مطالب رو مرتب میکرد همین خورد به ذهنم ولی با این تفاوت که دو روش باشه گروه A و B و زمان هم از یه هفته بیشتر باشه تا کار بهتری بشه ارائه داد برای کسانی که مشغول به کار هم هستن.
ایجاد گروه یا مسابقه ی A و B هم باعث میشه اون هایی که فکر میکنن کارشون حرفه ای تره میرن تو گروه A و اونایی که فکر میکنن تازه کار هستند و براشون سخته میرن تو گروه B چون تو کارای آسون نه حرفه ای ها شرکت میکنن تو کارای سخت هم تازه کار ها، و این باعث میشه مسابقه خلوت و کم هیجان بشه.

و به نظرم زمان هم از 1 هفته به 2 الی 3 هفته ارتقاء بدین.

لازم هم نیست هر هقته یا پشت سر هم این اتقاق بی افته چون یه جوری افراط میشه و همیشه بعد افرار سرد شدن و تفریط بوجود میاد. با یه فاصله ی خوب که هم همه استراحت کنن هم بتونن تو هر بخش کارای خوب بدن و هم به دلیل تعدد بالا مسابقات موضوع ها هردم بیل و پیش پا فتاده نمیشه.

می خوام بگم برفرض شما قرار باشه داوری کنین برچه معیاری قضاوت می کنین..مدلی که باید یه جوره دیگه می بود تحت عنوانه خلاقیت یه جوره دیگه شده
خوب داور ها اینجا چکارن؟ اون کسی که نمیتونه چیزی رو خوب دربیاره حتما تو تخیل خودش رو هم خوب نمیتونه ایجاد کنه، وقتی من دید خوبی از چیزی که واقعی هست ندارم چجوری میتونم تخیل ندیده خودم رو خوب پیاده کنم؟

مثل همین steampunk ـی که من گفتم، کسی که کارش رو خوب بلده خوب هم میتونه تخیل خودش رو پیاده کنه یا یه تخیل خوب و جالب و چشم نواز داشته باشه، مثال بزن، تو یکی از کارها دیدم با ZBrush کار شده، خوب خوبه کار شده ولی معلوم بود طرف سازنده برای شلوغ کردن کار همه brush های رو روی کاراکترش پیاده کرده، یعنی یه توازن و اندیشه رو کاراکترش نداشته، این دقیقا همین دیدیه که داور ها باید داشته باشن تا ببین چه چیزی از روی تفکر ساخته شده چی بر اساس فقط زیبایی و بدون ترتیب و تفکر خاص.
منظور من هم از داوری توسط کار بلد ها همینه، چون اونا هستن که میفهمم کی چی کار کرده و چرا این رو دور زده. آیا از روی خلاقیت بوده یا پاک رکدن صورت مسئله.

حرف ماندانا خانوم
می توی سری مسابقات قبلی همین بلا سرم اومد.کانسپت نبود، هر چیزی دلم میخواست مدل میکردم و چون کانسپت نداشتم هر چی در میومد برام مهم نبود.در نهایت با ایده ی ذهنیم زمین تا اسمون فرق داشت ولی امتیازی از این بابت از دست نمی دادم.پس غمم نبو
خوب این دقیقا همونیه که میگم باید تقویت بشه، چون من و شما خلاقیتمون کمه الان برامون سخته ولی باید تلاش کنیم تا هر روز بهترش کنیم، دوست دیگرمون هم گفتن تو شرکت من هم حرف هردو شما رو برای کار در شرکت قبول دارم ولی میگم این کار در شرکت نیست، این یه مسابقه هست. البت میتونه به روشی که شما هم میگین برگذار بشه ولی این مشکلات رو داره یعنی جلوی رشد خلاقیت رو گرفتن و افراد حرفه ای هم فکر نکنم تو این مسابقه شرکت کنن چون میخوان خلاقیتشون رو ارتقا بدن و این کارها براشون فقط زمان بر و بی نتیجه ست، و این یعنی نارضایتی حرفه ای ها و کم شدن افراد مخصوصا از قشر حرفه ای ها.

و در آخر هم بگم برای راضی کردن هر دو قشر یعنی حرفه ای و تازه کار فکر کنم همین ورش گروه A و B بهتر باشه تا هر دوره با جمعیت بالا و رضایت دیگران بشه.
داوران هم در ادامه تشخیص میدن که ایه فردی که تو گروه B شرکت کرده حرفه ای هست یا نه که برای این که شانس خودش رو ببره بالا رفته تو گروه B این دیگه به تبهر داوران و انسانیت و درست کار بودن خود فرد داره، که چنین افرادی هیچ جایی نه پیش بنداگان خدا دارن نه پیش خود خدا و نه توی محل کار. چون این اخلاق دور از انسانیت و حرفه ای بودنه.
لطفا bubo3d جواب بده
لطفا جواب دادم :green:
باحالیش اینجاست که این همه پیشنهاد میدم آخر هم یه اتفاقی می افته خودم نمیتونم شرکت کنم :green:

حق پست و پناه همه :rose:

3D Art

Member
به نظر من اختلاف در دیدگاه های شخصی هست نسبت به این مسابقات هفته ای ...
1 - بابو جان این یک مسابقات معمولی و هفتگیه با سی جی چلنج های بزرگ مقایسه نکنید (هدف فقط بالا رفتن توانایی مدلینگ هست )
ما مسابقات بزرگ تر با رفرنس معین هم داشتیم توی سایت مثل zeider و honda ... چون هدف گذاری هر مسابقه از قبل تعیین شده ...
مسابقات کانسپچوال هم داشتیم مثل کلبه رویایی من که هیچ محدودیتی نداشت در ایده که روهان وب توی اون مسابقه بسیار خوش درخشید
حالا مسابقه مدلینگ و رندرینگ رو داریم که اونم سیاست گذاری خاص خودش رو داره و چون مسابقات به صورت هفتگی برگزار میشه ممکنه هر ماه 2 تا 3 مسابقه برگذار بشه و نمیشه به عنوان مثال مثل مسابقه مکانیکال اورموشن روی این مسابقات حساب کرد .
2 - داریم میگیم مسابقات مدلینگ و رندرینگ ! دیگه کسی که مدلینگش خوبه باید برای ارائه هم باید یکم خلاق باشه نه اینکه از ویوپورت یک عکس بگیره و ارائه بده ! کسی هم اصلا رندر یاد نگرفته بهتره بره رندر یاد بگیره ! چون مثل اینه که بگیم من تکنسین هستم فقط با انبردست کار میکنم ولی دست با چکش نمیزنم و اگر احتیاج به چکش بود باید یکی دیگه از همکار هام بیاد ...!
مطمئنا هیچ کس وجود نداره که فقط تو زمینه مدل متخصص باشه ولی از نور و رندر و تکسچر چیزی ندونه هنرمندی که کاراکتر طراحی میکنه خودش اسکچ میزنه مدل میکنه و رندر هم میکنه بعد تحویل کارفرما میده مرحله ازائه خیلی مهمه و دقت زیادی هم احتیاج داره ...
3 - رندر حتما نباید همراه تکسچر یاشه ! میتونه وایر باشه ولی با نور پردازی خلاقانه ... من هنوز هم نمیدونم اگر مدلینگ و رندر از هم سوا باشن تو مسابقه رندر چه چیزی قرار هست رندر بشه ! مدل داده میشه ؟ مدل خود دوستان ؟!
امیدوارم با همفکری دوستان قوانین منطقی برای این مسابقات تعیین بشه :rose:

m2_farzan

Active Member
2 - داریم میگیم مسابقات مدلینگ و رندرینگ ! دیگه کسی که مدلینگش خوبه باید برای ارائه هم باید یکم خلاق باشه نه اینکه از ویوپورت یک عکس بگیره و ارائه بده ! کسی هم اصلا رندر یاد نگرفته بهتره بره رندر یاد بگیره ! چون مثل اینه که بگیم من تکنسین هستم فقط با انبردست کار میکنم ولی دست با چکش نمیزنم و اگر احتیاج به چکش بود باید یکی دیگه از همکار هام بیاد ...!
مطمئنا هیچ کس وجود نداره که فقط تو زمینه مدل متخصص باشه ولی از نور و رندر و تکسچر چیزی ندونه هنرمندی که کاراکتر طراحی میکنه خودش اسکچ میزنه مدل میکنه و رندر هم میکنه بعد تحویل کارفرما میده مرحله ازائه خیلی مهمه و دقت زیادی هم احتیاج داره ...
3 - رندر حتما نباید همراه تکسچر یاشه ! میتونه وایر باشه ولی با نور پردازی خلاقانه ... من هنوز هم نمیدونم اگر مدلینگ و رندر از هم سوا باشن تو مسابقه رندر چه چیزی قرار هست رندر بشه ! مدل داده میشه ؟ مدل خود دوستان ؟!

چطوره به گروه های 2 نفره تقسیم بشیم یک نفر مسئول مدلینگ یک نفر هم برای رندرینگ و پست. اینجوری کیفیت کارها هم بالا میره. در ضمن کارگروهی هم قوی میشه که خیلی مهمه. تنها چیزی که باقی میمونه «انگیزه» و «هماهنگی» هست، مثلا ممکنه اونی که قراره رندر کنه مسئولیت پذیر نباشه به هم تیمیش هم ضربه بزنه.

طولانی شدن زمان مسابقه هم خوب به نظر میاد. مثلا 3 هفته مسابقه، 1 هفته استراحت، از ماه بعد مسابقه بعد رو کلید بزنیم. مطمئنا اگه سالی 12 تا مسابقه با کیفیت بالا داشته باشیم بهتر از اینه که سالی 52 مسابقه با کیفیت متوسط (یا پایین) داشته باشیم.

Mandana

Active Member
ا
لطفا جواب دادم :green:
باحالیش اینجاست که این همه پیشنهاد میدم آخر هم یه اتفاقی می افته خودم نمیتونم شرکت کنم :green:

حق پست و پناه همه :rose:
ینی همونجا زنده زنده می کشمتون.خخخخخ

به نظرم اکثریت با همون تایم یک هفته موافق باشن.نهایتش یکی خسته شد یک هفته شرکت نمی کنه.ولی یکی هفته اول کارش رو تموم بکنه دو هفته ی بعدش رو باید دست تو جیبش کنه سوت بزنه تا مسابقه تموم بشه.ما العان مسابقات بزرگمون 1 یا دو ماهه هستن.رسمن یه مسابقه عادی بخواد سه هفته طول بکشه هیچی از ادم نمی مونه که:} با گروه بندی هم مخالفم.هم شرکت کننده ها کم میشن و مسابقه هیجانش رو از دست میده هم درست نیست.مثه این مدرسه ها که شاگردای زرنگ ترو جدا می کردن از معمولی ها.درسته زرنگا پیشرفت می کردن ولی معمولی ها توی حد قبلیشون باقی میموندن چون نمراتشونو با سایر همکلاسیهاشون می سنجیدن نه با کلاس های دیگه.اینم به همون صورته ینی مبتدی ها کارشونو نسبت به سایر همگروهی هاشون می سنجن و چجوری میخوان روحیه پیشرفت داشته باشن اونوقت؟ بعدم یکی مثه من که نه معمولی ئه نه حرفه ای از کجا بفهمه کدوم گروه بره؟ده بیست سی چل کنم؟:دی
بازم میگم نظراتم در حده پیشنهاده.ولی خوبترجیح میدم توی مسابقه ای شرکت کنم که حس کنم توش پیشرفت می کنم.فک کنم هدف همه همین باعشه
با این نظر که یه هفته با کانسپت باشه یه هفته بی کانسپت هم موافقم.به نظرم بهترین راه حله:}
موفق بباشین همگان:rose:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام
همه نظرها محترمه و همه هم خوب پیشنهاد می دن. یکی بیاد این حرفا و مخلوط کنه و یه نتیجه گیری کلی بگیره و تا دو سه روز دیگه یه مسابقه راه بندازیم. مگرنه تعطیلات و تموم می شه و مشتری مسابقات کم می شه.

Mandana

Active Member
من فقط اومدم بگم زودتر مسابقه را راه بندازین :rose:
وتاکیید کنم که نمره هم روی مدل و هم رندر حساب بشه

باقی نظرات هم که بچه دادن
منم فقط اومدم بگم اگر دوستان راه حل دیگه ای ندارن مدیرای بخش سه بعدی زحمت بکشن نظرات دوستانو باهم تلفیق کنن تا مسابقه زودتر شروع بشه
و همچنین تاکید کنم با مهران مخالفم.خخخخخ :))
اما خوب زورم بهش نمی رسه متسفانه.در ضمن باسه هر دور مسابقه که کسی برنده شد کاپ هم بهش داده میشه.قسمت کاپها ی فروم گویا درست شده.کلن گفتم در جریان باشین:سوت
در ضمن نظرات ما بچه ندادن متسفانه.قراره برن دکتر...
همینا دیگه.موفق بباشین:rose:

Mehran coyote

Well-Known Member
منم فقط اومدم بگم اگر دوستان راه حل دیگه ای ندارن مدیرای بخش سه بعدی زحمت بکشن نظرات دوستانو باهم تلفیق کنن تا مسابقه زودتر شروع بشه
و همچنین تاکید کنم با مهران مخالفم.خخخخخ :))
اما خوب زورم بهش نمی رسه متسفانه.در ضمن باسه هر دور مسابقه که کسی برنده شد کاپ هم بهش داده میشه.قسمت کاپها ی فروم گویا درست شده.کلن گفتم در جریان باشین:سوت
در ضمن نظرات ما بچه ندادن متسفانه.قراره برن دکتر...
همینا دیگه.موفق بباشین:rose:

واسه چی زورت به من نمیرسه؟
majidonline_biggestgrin.gif
مثلا چیم ازت بالاتره؟؟

ببینین مگه یه سریا نمیگن میخوان پیشرفت کنن حالا چه بهتر که مسابقه دو جانبه امتیاز دهی شه و شرکت کننده مجبور بشه هم مدلینگ قوی کار کنه هم رندرینگ قوی

ایول کاپ هم باشه خیلی خوبه
مرسی ماندانا :rose:

آخرین ویرایش:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
مثل اینکه من دیر رسیدم
اما تا مسابقه بر قرار نشده نظرم رو میگم
چون من در دور قبل اکثر مسابقات رو شرکت کردم برای من خیلی جذاب تر بود که موضوع آزاد باشه یعنی مثلا "دوچرخه"
2 - امتیازات از 100 محاصبه بشه نه از 10
3 - اگر قراره کار رندر و تکسچر داشته باشه قاعدتا باید به رندر و تکسچر هم نمره داده بشه سال قبل اگه اشتباه نکنم فقط به مدل و رندر نمره داده میشد.
4 - داور اگر بیشتر از یک نفر باشه خیلی بهتره
5 - شرکت در wip نمره داشته باشه
6 - زمان مسابقه اگر شنبه تموم بشه بهتره چون جمعه که تعطیله جزو مسابقه باشه.
در ضمن تو نظر سنجی شرکت نکردم چون به وقت آزاد بستگی داره اگه وقت داشته باشم حتما شرکت میکنم دوست دارم ببینم از پارسال چه قدر پیشرفت کردم.
خدا قوت

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.به نظرم رای دادن رو 2 بخش کنیم.هم متخصص نمره بالاتر و هم کاربرهای معمولی و فعال.
Bubo3d جان شما همه رو مثل خودت نبین! این عکسهایی که گذاشتی خیلی آرمانی و دسته بالا هست.به نظرم بیشتر باعث دپرس شدن و عدم شرکت میشه.
معیار داوری هم خوب زیبایی باشه فقط صرف مدل خوب کار سختی هست اما واقعا توی شیدر سازی و نور پردازی هست که معمولی با حرفه ای از هم متمایز میشن.به نظرم تک بعدی نباشه بهتر هست.

h.khafan

Active Member
به نظر منم خلاقیت هم توش بیاد خیلی بهتره...فقط مدل سازی رو که بدون مسابقه هم میشه ارتقا داد! اینهمه عکس توی نت یکی رو انتخاب میکنیم میسازیم دیگه! چه مسابقه ایه دیگه؟ :)

موضوع بدیم، بعد طراحی و مدلسازی کنیم،هرچند مبتدی باشه بازم باعث پیشرفته..اما مدل سازیه تنها به نظرم جالب نیست و اصلا هیجانی ایجاد نمیکنه... مثلا من وقتی یه ماشین و یه کاراکتر مدل کنم میدونم ک از پس اینا بر میام دیگه مثلا برای ساخت دوچرخه و اینجور ابجکتهای مطمئنا انگیزه ای ندارم! مگر اینکه دوچرخه هه فقط دوچرخه نباشه...یعنی از خیال خودم توش مایه بزارم ....پس به خیال نمره میدیم و اجرای خیال! ک هم مدلینگو رندرینگو کلا کارای فنی مون ارتقا پیدا کنه و هم خلاقیت ک خیلی خیلی مهمتره ...

و اینکه کلا نظرم اینه ک مسابقه از عنوان مدل سازی در بیاد چون خیلی فنی میشه و معیارهای هنری توش کمرنگن... یا حد اقل دو مرحله ای باشه یک هفته مدل صرفا، و یک هفته خیال پردازیو مدل کردن و این حرفا....(البته کلا به نظرم یک هفته کمه!) دیگه همین...منتظریم ببینیم جمع نظرات چیه...

جدیدترین ارسال ها

بالا