نظر خواهی _Persian Angel

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام به همه دوستان

از نظرات همه دوستان خیلی خیلی تشکر میکنم ، مخصوصاً گیلاس جان .

همه نظرات رو خوندم و تک تک سعی کردم بهشون رسیدگی کنم و اون مشکل رو حل کنم .

کار رو بعد از ویرایش عموم موارد انتقاد شده به روز کردم و مجدداً آپلود شده . امیدوارم خوشتون بیاد

موارد اصلاحی :
بافت پوست ، سایه روشن روی صورت و گردن ، رنگ پوست و آرایش ،طرح روی دست ، داخل دهان ، مردمک چشم ،موها ، بند کنار لباس ، درخت ، گلبرگهای روی هوا ، شدن روشنایی روی کار ،دور لب و ابروها و غیره

****یک انتقاد کوچیک هم از برخی دوستان دارم که امیدوارم تاثیر گذار باشه و روش فکر کنیم و نه اینکه ایجاد جبهه گیری کنه :rose:
برخی از دوستان کم لطفی میکنند و جوری روی کارها انتقاد میکنند که اگر کسی اصل کار رو ندیده باشه و فقط متن نظر رو بخونه فکر میکنه یک کار فاجعه آمیز رو گذاشتن تو گالری که هیچ گونه حسنی در اون نیست ، در واقع یک اثر بسیار ضعیف که هیچگونه هنری درش نیست و در عرض چند دقیقه خلق شده . انتقاد هم راه و روشی داره .سعی کنیم جوری نقد کنیم که سازنده باشه نه مخرب .
منظورم فقط این کار نیست ،عموم کارها رو میگم . بد نیست بعد از نوشتن نظر و انتقاد ، خودمون رو بذاریم جای هنرمند خالق اثر که روزها و حتی هفته ها وقت برای خلق اثرش گذاشته و قضاوت کنید که این نظر ما مشکلی رو که دیدیم حل میکنه یا نه ؟
بهتر نیست ابتدا نگاهمون به زیبایی ها باشه و بعد کاستی ها رو ببینیم ؟
مثلاً من کار Fighter Car رو در قسمت انجمن سه بعدی گذاشتم . بیش از 3 ماه کار برده بود . کار در گالریهایی مثل CGArena و CGArt
مورد استقبال حرفه ای های قرار گرفت و حتی به مدت بیش از یک هفته در لیست بهترین کارهای ارسالی انجمن CGArena قرار داشت و در انجمن های CGArena و 3DTotal کاربرهایی که مقامهای جهانی تو مسابقات دارند گفتن فلان شاخصه کار عالی شده ولی دقیقاً همون شاخصه کار رو اینجا برخی دوستان میگن اصلاً جالب نشده ، خیلی بده ، خیلی کار ضعیفی شده و ازین کلمات ، بدون اینکه به نکات مثبت کار اشاره کنند و یا حداقل راه حلی برای رفع اون مشکل بگن .

بازم عرض میکنم اصلاً هدفم ایجاد بحث با خدایی نکرده اهانت به فردی نبوده ، امیدوارم که فقط بخونید و کمی در موردش فکر کنید .****

کار رو با یک قلم ساده Genius M-609 انجام دادم و طرحش هم کاملاً ذهنی هست . از ابتدا در Photoshop کار کردم و از کاغذ استفاده نشده . بعد از هر تغییر کلی هم یک Save گرفتم تا بشه به عنوان مراحل طراحی ازش استفاده کرد .
سایز کار هم 3000 در حدود 1700 هست ولی بازم کوچیک بود ظاهراً واسه استفاده از قلم های ریز . :-?
اسم کار رو Persain Angel یا فرشته ایرانی گذاشتم .
بیشتر روی رنگ بندی کار تاکید داشتم که از روی پرهای طاووس الهام گرفته شده .

ممنون و موفق باشید :rose:

پیوست ها

• Persian Angel By Pejman Sharifi Rad.jpg
    Persian Angel By Pejman Sharifi Rad.jpg
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 44
  • Making of Persian Angel.jpg
    Making of Persian Angel.jpg
    483.6 کیلوبایت · بازدیدها: 33
آخرین ویرایش:

SajadCG

کاربر فعال
خیلی قشنگ شده.
فقط پوست صورت و بدنش به نظرم خوب در نیومده.
موفق باشید.:rose:

AYANDEHSAZ

Member
سلام .

خیلی قشنگ شده . بهت تبریک میگم . . ولی صورت این خانومه یه خورده پیر شده . وگر نه من مشکل دیگه ای نمی بینم :cool:

موفق باشی :rose:

sallarmelli

Active Member
خیلی خوب شده
داخل دهانش سیاهه حداقل بهتر بود یه چیزی دیده بشه روی بینی هم اور برایت شده

ولی اساسا با کل کار مشکل دارم به نظر خودتون این چقدر شبیه یه فرشته ایرانی هست بهتر بود از یه دختر بچه استفاده می کردین
این بیشتر یه فرشته غربی هست با همون کدهایی که ما می بینیم در فرهنگ غرب به نمایش میاد

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
خسته نباشيد
كاره خيلي وقت گيري بوده و واقعا خسته نباشيد

من چند تا نكته رو ميگم ازديد خود

- اسكچ و كليت بالها خوبه برشها و ... اما اگر روي پر رو دقت كنيد اون حالت بافتش كه به صورت هاشور هست بايد چپ و راستي بزنيد كه شما تقريبا حالت فوور كار كرديد و اين يكي از نقطه ضعفاشه كه از رئال شدنش جلوگيري كرده!
-ب خش موها رو هم ميتونستيد بهتر كار كنيد يه قسمتهاييش مشخصه كه رندوم براش زديد مثل اطراف شونه
- سايه صورت ميتونه قوي تر شه +‌ يه تكسچر و بافت مناسب پوست !!‌هيچ پوستي اينقدر صاف نيست !
- اطراف لب رو سعي كنيد با يك رنگ بين قرمز و صورتي روشن و تركيب رنگ پوست به صورت حالت محو درش بياريد الان لب انگار برش خورده و چسبونده شده !!‌البته خيلي كم نامحسوسه!!
پترن بافت لباسش خيلي خوب نيست !‌ ميتونيد از نقوش ايراني استفاده كنيد
اون بند ها هم بهتره به يه فرم مرتب تر درش بياردي الان هر كدوم يه شكل نامناسبي هستند!
اوني حالت روي پوستش نميدونم تتو هست يا بافته !
اگر تتو هست يه مد مناسب ميخواد اگر هم جنس پارچه داره يه سايه لازم داره! پوست دست هم يه تكسچر مناسب لازم داره!
تكسچر و بافت درخت هم ميتونست بهتر باشه تا كار رو قويرت كنه!

اما گلهاي روي سرش رو دوست داشتم خيلي خوب كار شده

در كل تبريك و خسته نباشيد ميگم
و ببخشيد كه اينقدر زياد نقد كردم كارو

موفق باشيد

main

Well-Known Member
لذت بردیم کلی.
بسیار عالی شده مخصوصن که wip کار رو هم گذاشتین
مرسی.
موفق باشید.

semej

Member
باسلام
کارتون خیلی قشنگ شده .
اما بال و پر این فرشته خانومه زیاد جالب نشده
ولی در کل طرحتون چشم نوازه.
موفق باشید:rose:

mehrabadi

Member
قشنگ شده فقط اون برگی که رو قسمت نارنجی بال هستش خیلی توجهم رو به خودش جلب کرد . خیلی طبیعی جلوه نمی کنه

PrinceofCs

Well-Known Member
کار خوب شده برای اولین بار
دوستان نقد کارو انجام دادن ........ منم چندتا نقد بکنم:ی

نقاط ضعف:

رنگ پوست خیلی مصنوعی شده یه حالت بلور داره ! دلیلشم رنگ زدن با براش Hardness پایین بوده
قرنیه چشم زیادی شارپ شده !! و هنوز جای کار داره روی موها و ابروها هنوز به نظرم خامه جای کار داره الان موها یه حالتی مانند نخ گونی شده !!! البته قصد توهیین به اثر ندارم / انگشتها نسبت به بقیه جاها بهتره ولی بازم سایه میخواد ....
بقیه نقدهای لازمه هم دوستان انجام دادن به امید یه کار قوی تر :rose:

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام به همگی

کار رو بطور ویرایش شده مجدداً در پست اول آپلود کردم .

موفق باشید و ممنون

(Hamid)

Well-Known Member
فک میکنم این آخرین پستم قبله خدمت باشه... فقط میشه گفت فوق العاده شده، بی نظیره... یه کاره هنری تاپ:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا