نظر خواهی در مورد انیمیشن من

goof_loisser

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت بچه های انیمیت ، امید وارم هر روزتون بهتر از دیروزتون باشه
بنده حقیر چند تا عکس از یه انیمیشن رو میزارم و میخوام نظراتو در موردش بدونم .(لطفا کمکم کنید)
البته چون وضع سیستم رو به راه نبود با shadow map نود omni دندر گرفتم
1 دقیقه و صدا گذاری شده
قیمتش ؟
مدلینگ چطوره به نظرتون ؟
بافت ها چی ؟
میشه به عنوان یه طرح پیشنهادی ارائه داد ؟
قبلا از نظراتتون کمال تشکر رو دارم

http://s3.picofile.com/file/7445631719/lina.rar.html

آخرین ویرایش:

rasoulvalli

Well-Known Member
کار جالبی شده بنظرم میشه در حد متوسط رده بندیش کرد.
مدل پفک خیلی جای کار داره
درمورد قیمت دوستان نظربدن من اطلاعاتی ندارم
اما روی انیمیت کار خیلی دقت کن که خوب در بیاد
انیمیت های فانتزی و زیبا
ان شا الله که موفق باشید

Saeed2vfx

Member
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت بچه های انیمیت ، امید وارم هر روزتون بهتر از دیروزتون باشه
بنده حقیر چند تا عکس از یه انیمیشن رو میزارم و میخوام نظراتو در موردش بدونم .(لطفا کمکم کنید)
البته چون وضع سیستم رو به راه نبود با shadow map نود omni دندر گرفتم
1 دقیقه و صدا گذاری شده
قیمتش ؟
مدلینگ چطوره به نظرتون ؟
بافت ها چی ؟
میشه به عنوان یه طرح پیشنهادی ارائه داد ؟
قبلا از نظراتتون کمال تشکر رو دارم

http://s3.picofile.com/file/7445631719/lina.rar.html

برای پخش از تلوزیون هنوز یه مقدار جای کار داره. بخصوص اگر بخواد به عنوان تبلیغات پخش بشه. معمولاً‌ تبلیغات با بالاترین کیفیت ممکن ساخته میشن...

رندر انیمیشنشم بگیر تا روی انیمت کارت هم بچه ها نظر بدن.

موفق باشی

rainbmaya

Active Member
درود.
انیمه شما که مشخص نیست ولی کرکترهاتون فانتزی و خوب هستند. تکسچر هم بعضی جاها مشکل دارید. تو نورپردازی و رندر خیلی مشکل دارید. از شیدر ها و متریالهای بهتری استفاده کنید و به بیننده بفهمونید چه جنسیو میخواید ببینه! استعدادتون خوبه و میتونید پیشرفت کنید.
این کارو به عنوان نمونه کار تو تهران نمیتونید ارائه کنید چون از استانداردشون خیلی پائینتره ولی برای مراکز استان دورافتاده ، اگه انیمه خوبی داشته باشه قابل ارائه است.
بحث قیمت هم بر میگرده به جمله بالا.
اگه دوست داشتی فیلمشو بذار تا بچه ها رو انیمه هم نظر بدن.
مطمئن باش نقد سخت و منصفانه باعث ترقی و پیشرفت میشه.
شاد و پیروز باشی.

آخرین ویرایش:

goof_loisser

New Member
درود.
انیمه شما که مشخص نیست ولی کرکترهاتون فانتزی و خوب هستند. تکسچر هم بعضی جاها مشکل دارید. تو نورپردازی و رندر خیلی مشکل دارید. از شیدر ها و متریالهای بهتری استفاده کنید و به بیننده بفهمونید چه جنسیو میخواید ببینه! استعدادتون خوبه و میتونید پیشرفت کنید.
این کارو به عنوان نمونه کار تو تهران نمیتونید ارائه کنید چون از استانداردشون خیلی پائینتره ولی برای مراکز استان دورافتاده ، اگه انیمه خوبی داشته باشه قابل ارائه است.
بحث قیمت هم بر میگرده به جمله بالا.
اگه دوست داشتی فیلمشو بذار تا بچه ها رو انیمه هم نظر بدن.
مطمئن باش نقد سخت و منصفانه باعث ترقی و پیشرفت میشه.
شاد و پیروز باشی.

ممنون از انتقادات بچه ها:there:
این که میبینید نور پردازی و رندر جالب نشده به خاطر اینه که سیستمم کشش نداره (dell core i7) و من زیاد رو این قسمت کار نکردم البته زیادم سر در نمیارم ولی اینقدرم ضعیف نیستم . تویه علف زار ، درخت ، و آسمان نقص زیاده اخه حجم فایل زیاد شده بود و تغییرات خیلی کند شده بود اگه سیستم اعصابمو خورد نمیکرد میشد بهتر از این در بیاد
فیلمو باید ببرم بیرون آپ کنم ،به زودی
ییشتر میخواستم یه سر رشته ای از قیمت دستم بیاد ، توی بجنورد با کلی تغییرات روی منظره و نوع محصول 450 پیشنهاد دادن که به نظر من اصلا قیمت جالبی نیست.
یه مشکل دیگه ای هم که دارم میخواستم برای روباه پشم و کُرک بزارم ولی هر کار کردم باب دل در نیومد . زیاد دنبال آموزش HAIR & FOUR گشتم >|<ولی:sad:
کسی میتونه در این باب کمکم کنه ؟:?:
دقدقه من سر قیمته یه نظر تغریبی بدید .

maya_22

Well-Known Member
دقدقه من سر قیمته یه نظر تغریبی بدید .

دوست من اگکر جز کارای اولتون و مخصوصا اول دوم هست زیاد تو بند قیمت نباش همین که پخش بشه و یک رزومه بشه برات ارزشش را داره

اما قیمت
تیزر باشه قیمت تهران برای کالرای انیمیشن سه بعدی که من میزنم از ثانیه 200 هزار به بالا

سریال انیمیشن باشه روی حدود 100 دقیقه از دقیقه 700 به بالا

ولی برای کار شما زیاد تو قید قیمت نباش ولی اگه قیمت میخای تو بتونی این کاررا یک تومن بفروشی خوبه

goof_loisser

New Member
ممنونم

:mad:
ولی برای کار شما زیاد تو قید قیمت نباش
:there:
تشکر آقای مایا خیالمو راحت کردین ، آخه نظر خودمم همین رنج قیمت بود
درسته این کار دومیه ولی اولی خیلی بهتر بود چون هم با حوصله ساختم هم حجمش کم بود و راحت تغییرات اعمال میشد .
منتظر کار جدیدم باشین میخوام سنگ تموم بزارم :cool:

آخرین ویرایش:

rainbmaya

Active Member
فکر نمیکنم بتونید این کارو بفروشید. چون تبلیغاتیه! ولی کار با این کیفیت یه تومن محاله! خیلی پایینتر. اینو بدونید کسایی که براشون بخواهید کار انجام بدید گرگ بارون دیده اند. یه فریم ببینن میاد دستشون چند مرده حلاجی! به نظر من یه کار باکیفیت تر بزن واسه نمونه کار. این فقط واسه شروع خوبه. قیمتهایی که دوستمون maya_22 میگه واسه 4 لوول بالاتره نه این کار. انرژیتو بذار و 30 ثانیه مشتی بزن.
اینجا روببین (10,054 KB ) کار یکی از بچه های همین فرومه. متاسفانه اسم شریفشو فراموش کردم. امیدوارم منو ببخشه و اگه اینجا رو دید خودشو بهتون معرفی کنه. فکر کنم همین دوستمون maya_22 باشه ، اگه هست یا نیست لطفا بگه.
واقعا زیباست.
اون قیمتها مال این کاره دوست من ولی شما هم میتونید ، استعدادشو دارید. تلاش بیشتر انیمه خوب. پول زیاد
اینقدر سرتون شلوغ میشه که نمیتونید سر بخارونید

آخرین ویرایش:

maya_22

Well-Known Member
فکر نمیکنم بتونید این کارو بفروشید. چون تبلیغاتیه! ولی کار با این کیفیت یه تومن محاله! خیلی پایینتر. اینو بدونید کسایی که براشون بخواهید کار انجام بدید گرگ بارون دیده اند. یه فریم ببینن میاد دستشون چند مرده حلاجی! به نظر من یه کار باکیفیت تر بزن واسه نمونه کار. این فقط واسه شروع خوبه. قیمتهایی که دوستمون maya_22 میگه واسه 4 لوول بالاتره نه این کار. انرژیتو بذار و 30 ثانیه مشتی بزن.
ای
درسته برا همین عرض کردم به عنوان رزومت باشه کافیه و تو قید قیمت نباشه

اینجا روببین (10,054 KB ) کار یکی از بچه های همین فرومه. متاسفانه اسم شریفشو فراموش کردم. امیدوارم منو ببخشه و اگه اینجا رو دید خودشو بهتون معرفی کنه. فکر کنم همین دوستمون maya_22 باشه ، اگه هست یا نیست لطفا بگه.
واقعا زیباست

شما لطف داری دوست من این کار مال حدود یک سال و نیم پیشه تو اون زمان من برا اینکار ثانیه 250 گرفتم خودشونم حداقل همینقدر گزاشتن روش و فروختن البته کار مال ایران نیست

موفق باشید

goof_loisser

New Member
میرسم

ممنون از همه انرژی مثبت ، بدم میا از ادامهایی که به خاطر موقعیت خودشون ته دلم آدم رو خالی میکنن میزنن تو زوق و انرژی منفی میدن. این جو بی ریا رو از معدود دفعاتی که میبینم و پشیمونم چرا زودتر با بچه های انجمن انیمه ارتباط برقرار نکردم .
:rose:
اینطور که شما عرض می کنید فکر کنم همون 450 از سرمم اضافه ( 1 ماه وقت گذاشتم روش اگه داخل کارگاه خودمون کارگری میکردم راحت 1 تومن رو در میاوردم :cry: )
قراره برای شرکت توليد كننده شكلات و ويفر بجنورد کلی تغییرات روش اعمال کنم که دوباره با رندرش 1 هفته طول میکشه 450 خیلی مفته ولی به قول شما برای رزومه بد نیست .
میشه مشخصات سیستمتون رو بگید ؟ dell core i7 منو که هلاک کرد .

rainbmaya

Active Member
دوست من لپ تاپ برای رندر اصلا مناسب نیست. بیخیال لپ تاپ شو.
اگه خواستی سیستم جمع کنی پایینو بخون.
من خودم هم سیستم دسکتاپ اینتل 4 هسته ای و سیستم AMD 4 هسته ای دارم. سرعت رندر تو هردو تقریبا یکسانه البته یه 1500 تایی ای ام دیم قویتره ولی ارزونتر از اینتل گرفتمش پس به قیمتش خیلی می ارزه. این سیستمها رو 4 سال پیش خریدم. الان نیست ازشون و پیشرفته تر اومده. تفاوتشون خیلی زیاد نیست در حد چند ثانیه است ولی قیمتاشون خیلی متفاوت بود. البته تو چند صد هزار فریم خودش خیلی زمانه ولی می ارزه. الان AMD های 6 و 8 هسته ای اومده که i7 رو پشت سر میذاره. البته کاملا سلیقا ایه ولی من AMD های جدیدو پیشنهاد میکنم هم CPU و هم گرافیک. به غیر از سی پی یو ، رم حد اقل 8 گیگ نیاز داری.توجه کن حداقل 8 گیگ. کارت گرافیک زیاد مهم نیست چون فقط تو رندر ویو کاربرد داره. البته قراره موتورهای رندر برای رندر نهایی شون از GPU هم استفاده کنند. الان فقط تو رندر ویو کاربرد داره ، خفن. یعنی تو لحظه میتونی رندر کارتو ببینی. برای گرافیک زیاد خرج نکن . یه مادربورد ارزون قیمت که با CPU و رمت همخونی کامل داشته باشه و ترجیحا نه ، صد درصد Asus ، کفایت میکنه. مادربرد گرون به کارت نمیاد. گول فروشنده هارو نخوریها. تمام سرورهای دنیا روی ارزونترین مادربوردها سوار شدن که همه چیزش آنبرده! هارد هم یه یه ترابایتی نیازت میشه. پاور هم یه چیز عالی مثل Green بالای 700w و یه کیس ترجیحا Green که خنک و خوب باشه زیاد گرون هم نه. فکر کنم سیستمت جمع شد با 800 تا 900 تومان. شاید هم کمتر جدیدا از قیمتها خبر ندارم.
خوب چی میمونه ،:cool: یه انیمه عالی.
تو قید مو و پشم و لباس نباش که گریه اتو در میاره.
اینطور که شما عرض می کنید فکر کنم همون 450 از سرمم اضافه ( 1 ماه وقت گذاشتم روش اگه داخل کارگاه خودمون کارگری میکردم راحت 1 تومن رو در میاوردم :cry: )
شما اگه رایگانم کار اولتو براشون بسازی جای دوری نمیره. این گریه زاریها و کارگری کردنا چیه دیگه.:mad:
شما هنرمندید و از این راه میتونید زندگی بچرخونید. شک نکنید.
البته رایگان به شرطی که یه قرارداد توپ ببندی ، حالا اشانتیونم دادی اشکال نداره. سعی کن کار خوب تحویل بدی. بعد برو سراغ سیمای استانتون. البته قبلش رزومه خوب و عالی که داشتی برو وگرنه یه اوردنگی حواله ات میکنن و اونوقت باید بری کارگری و دور میدونی ،چهار راهی ، جایی وایسی تا پشت وانت ببرنت آجر بندازی بالای 12 طبقه!:lol:بعد این شکلی میشی. :sad::cry:
قوی باش و با انگیزه کار بساز.
شاد و پیروز و سربلند باشی.

آخرین ویرایش:

rainbmaya

Active Member
خسته نباشید خیلی خوب بودن و معلومه که حسابی زحمت میکشید و زمان میذارید برای علاقه اتون و حسابی استعداد هم دارید.
دو نکته خیلی مهم :
شما بشدت نیاز به آموزش متحرکسازی ( Animate ) دارید. تو همین فروم بچه ها زحمات زیادی برای آموزش انیمیت کشیدن حتما مطاله اونها رو تو دستور کار قرار بدید. بعد آموزشهای مربوط به آقای ریچارد ویلیامز رو دانلود کنید و بارها و بارها ببینید و کتاب دانستنیهای نجات بخش انیمیشن هم که ترجمه شده ی همین آموزشهاست رو بخونید.
مورد بعد اینکه بهتره یه دوره آموزش کارگردانی تو انجمن سینمای جوانان شهرتون بگذرونید و کتاب چگونه کارگردانی کنیم رو هم بخونید. مشکل کارگردانی هم دارید.
یه نکته دیگه که خیلی کمکتون میکنه و تکمیل کننده بحث بالاست دیدین انیمیشنه. تا میتونید کارتون و فیلم انیمیشن ببینید. یه دانشگاه واقعی با اساتید نامرئیه.
در کل با استعدادید و آینده ی روشنی پیش روی شماست.
شاد و پیروز و سربلند باشید.

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
عزیز ، واسه شروع خیلی خوبه ولی یه نکته در مورد پول در اوردن، این کار به شدت نیاز به دانش آموختن داره، همون طور که شما بری دانشگاه نمیگی آقا من دارم درس میخونم چرا درآمدی ندارم، با این مقدار علمی که کسب کردم چرا بهم پول نمیدن چون شما دارین تحصیل میکنید و انتظار زیادیه که بخوای پول هم بگیری برای این درس خوندنت.
کسانی که وارد این کار میشن مشکل زیادشون همینه، که فکر میکنن تا یه ترم گذروندن باید کسب درآمد کنن، نه به اندازه ی هزینه های دانشگاه پول میدن برای آموزش ها نه کار عملی ازشون میخوان که به غیر از وقت پول هم به پاش بریزن.
به نظر من هرکی میخواد وارد این کار بشه اول باید برای خودش جا بندازه من دارم کسب علم میکنم نباید توقع داشت که طی 6 حتی 1 سال کب درآمدی بشه.
میگن مغازه هم میزنی 6ماه جیب خور داره چه برسه به این کار که یکی از گرون ترین رشته هاست، مثلا برای نمونه بگم در هالیوود برای ساخت جلوه های ویژه ی یه فیلم همه سعیشون رو میکنن تا جایی که میتونن جلوه هاشون رو به جلوه های میدانی در بیارن اگه، اگه اگه نشد برن سمت vfx چون قیمتش خیلی بالاست، این قدرت و علم بالای این کار رو میرسونه.
خوب نیست که این هنر رو که به نظر من بین هنرهای کامپیوتری سخت ترین و پیچیده ترین رشته هست رو ساده گرفت، اول دید خوب داشته باشید به این کار و فکر نکنید با چندیدن ماه کار باید به پول برسید که نه میرسید نه به جایی میرسید چون میخواین برای رسیدن به پول از هر قسمت این رشته یه ایکه بکنین و نا تموم میذارینش و این یعنی کندی و حرفه ای نشدن در کار.

خلاصه کنم، اول یه برنامه ریزی خوب برای یادگیری این کار کنید مثل مدسه رفتن، که مثلا در زمان 3 ماه بحث مدلینگ رو خوب یاد بگیرم و یه خروجی خوب داشته باشم و بعد قسمت بعدی و ...
اگه دنبال پول هم هستید و براتون خیلی مهمه و این رشته هم خیلی دوست داری پیشنهادی که به دوستم میکنم به شما هم میکنم
دانشجویان دانشگاه اگه پول دار باشن که هیچ باباشون خرجیشون رو میدن و درشون رو ادامه میدن اگه نه یه کار نمیه وقت هم حتی متفاوت با رشتشون انجام میدن تا کمک خرجشون بشه، شما میتونی تو همون کارگاهتون زمان بندی کنی و مقداری اونجا کار کنی و توی زمان های دیگه به دانشگاه پست سیستم بری و توی رشته ای که دوست داری تحصیل کنی.

در مورد فروش هم حالا حالاها باید کار مفتی یا ارزون بزنی تا به جایی برسی مثلا همه شغل ها که برای شروع کار به مشتریاشون امکانات خاص میدن توی اوایل شروع کارشون. این کار شما هم به یاد گیری خودت کمک میکنه هم شناخت شدن.

در مورد کار گفتم واسه شروع خیلی خوبه ولی به نظر من پله به پله برو جلو عزیز، مثلا اول فضا سازی و مدلینگ و تکسچرت رو درست کن بعد برو تو بخش نور و بعد انیمیتآ البت برای تنوع میتونی بعضی وقتا روی بحث های دیگه بری ولی اندک و کم ولی سعی کن پله به پله بری.

ببخشید پر حرفی کردم

حق یارت

جدیدترین ارسال ها

بالا