نصب iis و اتصال یک دامین!!!

با سلام و درود.
واقعا خیلی خیلی خیلی در اینترنت و خود مجیدآنلاین در مورد این موضوع گشتم،بحث های زیادی هم شده ، ولی نتیجه خاصی نگرفتم. خواهشن بنده رو در مورد مشکلم راهنمایی بفرمائید:
من عاجزانه از مدیران و دوستان و اساتید عزیز یک درخواست آموزش داشتم.
جزئیات رو به صورت کامل میگم:
یک سیستم داریم که سیستم عامل ویندوز 2003 سرور انترفرایز روش نصب هست.
یک آی پی ولید هم بهش اختصاص داده شده.
برای مثال 2 تا سایت HTM یا ASP داریم و هر 2 این 2 تا سایت کاملا متفاوت هستند رو روی این سیستم میخوایم run کنیم.
تا اونجایی که من اطلاع دارم IIS رو باید نصب کنم که کردم.
بعد از نصب در درایو C روت IIS ایجاد شد. در این آدرس:
C:\Inetpub\wwwroot
حالا من در درون wwwroot برای مثال 1 فولدر با نام علی و 1 فولدر دیگه با نام حسین ایجاد میکنم. سایتهای مربوط به هرکدوم رو که به صورت یک فایل HTM هست رو داخل پوشه های خودشون میریزم.
خوب. حالا من 2 تا دامین دارم. برای مثال:
WWW.Ali.ir و دیگری با نام WWW.Hossein.ir
من میخوام هر کدوم از اینها به پوشه های مربوط به خودشون در سرور من وصل بشن و با وارد کردن هرکدوم از این دامین ها در اینترنت اکسپلورر از هرجای دنیا وارد سایت مربوط به خودشون بشه.
خواهشن بنده رو برای انجام اینکار یاری فرمائید.
اگر نیازی برای تعریف dns یا هرچیز دیگه مثل تنظیمات دامین هم باشه لطفا ذکر کنید. که البته دامین تنظیمات زیادی نداره و برای تنظیمش که میری میگه نام سرور یا همون نام کارگزار رو وارد کنید.
آخه من 2 تا دامین آزاد دارم (بدون استفاده هستند) و چون ir هستند از nic.ir که وارد کنترل پنل دامین هام میشم برای تنظیمات هر دامینم میگه نام کارگزار رو وارد کنید. خودشم مثال زده: ns1.server name
در ضمن وقتی هم از تنظیمات iis به ادمینش وارد میشم نوشته نام سرورم saraco که من هم در تنظیمات دامین در nic.ir وارد کردم:
ns1.saraco
البته این رو هم نادیده نگیرید که بنده مثل شما ها وارد نیستم.
امیدوارم استاتید بنده رو یاری فرمایند. با تشکر.

آخرین ویرایش:

stalker

Member
با سلام
چند وقت پیش من هم همین مشکل رو پیدا کرده بودم و متاسفانه دانش متخصصان ایران هیچ سودی برام نداشت و مجبور شدم به منابع خارجی رجوع کنم که مقاله بسیار خوبی در این باره پیدا کردم
الان خیلی گشتم که اون مقاله رو براتون بذارم ولی خوب پیدا نشد
سعی می کنم از حافظه ام کمک بگیرم امیدوارم که مشکلتون حل بشه
شناسه یک وب سایت از سه قسمت تشکیل میشه

1- IP ماشین اجرا کننده سایت
2- شماره پورت مربوط به اون سایت
3- نام دامین مربوط به اون سایت

از ترکیبات مختلف این سه تا بخش میشه برای وب سایت خودمون در IIS شناسه درست کنیم .

مثلا اگر قصد داشته باشیم که روی یک سرور دو تا ( یا بیشتر ) وب سایت داشته باشیم کافیه روی یک پورت و یک آی پی دو دامین ست کنیم حالا چطوری ؟

در زیر شاخه web site در iis دو تا new wesite ایجاد می کنیم موقع ایجاد اونها در ویزاردی که فراخوانی میشه از ما سه تا گزینه بالا رو می پرسه که باید ست کنیم و همچنین دایرکتوری سایت رو که روی فایل های مورد نظرمون ست می کنیم .
اگر هم در حین نصب فراموش کردیم می تونیم وارد propertise وب سایتمون بشیم و در تب web site در بخش web site identification روی کلید advansed کلیک کنید و این سه تا بخش رو ست کنید .
تجربه شخصی من این بود که پورت رو می بایست برای هر دو تا سایت 80 تعریف می کردم

یه نکته دیگه اینکه حتما باید یه DNS سرور هم داشته باشید که دامنه رو روی آی پی ست کرده باشه ( جزییات این مورد رو دقیقا نمی دونم )

در باره کارگزار نت هم باید با خود irnet (فیزیک نظری ) تماس بگیرید و بپرسید

باز هم اگر سوالی بود در خدمتم

msnasiri

Member
اونوقت اگه یه جایی یه ip داشته باشه چی؟
و فقط بخواد از پورت پیشفرض 80 استفاده کنن چی؟
اگه قرار باشه پورت غیر 80 باشه که اصلاً بدرد وب سایت های معمولی نمی خوره

دلیلی که پاسخ نمی گیرید این هست که در سایت مناسب سوال مطرح نمی کنید..شاید مجیدآنلاین در گرافیک حرف اول رو بزنه ولی دلیل نمیشه سوالات تخصصی این چنینی هم جواب بگیره
سایت تخصصی شبکه
http://www.forum.persianadmins.com

stalker

Member
اونوقت اگه یه جایی یه ip داشته باشه چی؟
و فقط بخواد از پورت پیشفرض 80 استفاده کنن چی؟
اگه قرار باشه پورت غیر 80 باشه که اصلاً بدرد وب سایت های معمولی نمی خوره

باز هم فرقی نمی کنه ف گفتم که شناسه متشکل از هر سه تای مورد بالاست .کافیه شما همون IP و پورت رو با دامنه های متفاوت در نظر بگیرید
مثلا ما دو تا دامنه ثبت کردیم به نامهای a.ir , b.ir آی پی مون هم x.x.x.x هست
شناسه سایت اولمون میشه : IP =x.x.x.x
port=80
domain=a.ir

و شناسه سایت دوممون میشه :
IP =x.x.x.x
port=80
domain=b.ir

به همین سادگی !

hacer

New Member
شما اول بیا اول از یک سیستم دیگه به ip خودت ping بکن ببین امکان اتصال وجود داره یا نه اگه وجود داشت ip خودت رو درون اینترنت اکسپلورر وارد کن و ادامه نام پوشه ای که سایت درون هست رو وارد کن ببین سایت باز میشه اگه باز شد 2 راه داری که ساده ترینش اینه تو کنترل پنل خود به جای dns بیا آدرس بده و به جای ادرس ip و پوشه مورد نظر را بنویس که موقعی که آدرس رو تایپ می کنند به ip اتصال پیدا کنند .

اگه پیشرفته تر می خوای بگو تا برای یک مقاله بنویسم و بذارم و برات ایمیل کنم

جدیدترین ارسال ها

بالا