نصب دو سی پی یو روی یک مارد برد

miniuser

New Member
من اینجا یه تاپیک دارم خواهش دارم یکی جواب منو بده لطفا:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=174151

نمی دونستم اینجا فعالتره تا اونجا والا همینجا تایپیک می زدم(یکم دیر فهمیدم ببخشید)
یا همینجا یا اونجا هر جا خواستید جوابمو بدین
من خیلی منتظم
با تشکر

آخرین ویرایش:

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام دوست من

در مورد سوالت و این نوع مادربردها باید به چند نکته اشاره کرد .

1- درست هست که سوکت این مادربرد 1366 هست ولی چون قرار هست با چیپست 5500 شرکت اینتل کار کنه و اون هم بطور دوتایی (Dual) پس حتماً باید از خانواده Xeon ها باشه . یعنی زئون هایی با پایه 1366 .

2- همونطور که دوستمون هم گفتند ، دقیقاً توان پردازشی 2 برابر نمیشه ولی نزدیکش میشه که این موضوع رابطه مستقیم با تکنولوژی ساخت اونها داره . در نسل جدید پردازنده های Xeon از خانوانده Sandy Bridge یعنی E7 ، این راندمان بسیار بالا تر اومده .

3- پولی که شما می خواید واسه این کار بذارید نباید به فکر همچین سیستمی باشید ! 2تا پردازنده 990X اصلاً کنار هم قرار نمیگیرند چون توان کار موازی رو ندارند و فقط با چیپست X58 کار میکنند و بطور تکی . در ثانی قیمت 2 تا 990X میشه تقریباً کل بودجه شما !

4- برای خرید 2 تا پردازنده Xeon که برای این چیپست فقط باید مدل های 1366 از خانواده 5500 و 5600 و اونهم 4 و 6 هسته ای باشه انتخاب کنید که قیمتش از 1.000.000 هست تا 4.000.000 .

5- اگر بیشتر قصدتون بحث گیم هست و میخواید چنتا مانیتور داشته باشید و در کنارش هم کار گرافیکی انجام بدید بهتر هست که دو تا 580GTX رو در کنار یک پردازنده SandyBridge 2600k یا AMD Phenom II x6 1100t قرار بدید . نیازی به هزینه برای خرید یک سیستم Workstation نیست و از طرفی براتون کاری که این دستگاه انجام میده رو نخواهد کرد .

6- حجم رم قابل پشتیبانی این مادربرد هم اگر از نوع RDIMM باشه 48 گیگ و اگر از نوع UDIMM باشه 24 گیگ خواهد بود . یعنی 6 تا اسلات داره و فرکانس رم هاش 1333 باید باشه و بطور سه کاناله .

7- چون مادربرد از نوع Workstation هست پس رم هایی با قابلیت اصلاح خطا رو هم داره یعنی ECC و Registered

8- این مادربرد فقط 1 جای کارت گرافیک 16x داره پس برای کار SLI یا CrossFire نیست .

9- این نوع مادربرد ها چون بیشتر برای رندر یا پردازش های سروری مورد استفاده قرار میگیرند ، دارای چیپست گرافیکی Onboard هستند . مدل این چیپست در این نوع مادربرد هم Aspeed AST2050 هست که فقط برای بالا آوردن ویندوز و اصل برنامه کاربرد داره نه بازی !

10- در کل هم 2 دونه USB از نسخه 2 داره که برای یک سیستم خونگی به شدت کم هست .

دلیل ارزان بودن این مادربرد هم همین هست .

11- در مورد پاور مورد نیاز ، چون در واقع این سیستم فقط برای پردازش هست و چیزی جز پردازنده ازش برق نمیکشه ، نیاز به پاور آنچنانی هم نیست ، البته به دلیل بالا بودن مصرف برخی از پردازنده های رده بالا شاید نیاز به پاورهای 700 وات به بالا بشه .چون فقط پردازنده ها تا نزدیک 300 وات مفید نیاز خواهند داشت که بستگی به نوع پردازنده داره .

موفق باشی :rose:

miniuser

New Member
کاردرست جوابمو دادین رفقا، کفم برید

خب با بودجه 2 میلیون چه سیستمی پیشنهاد شما دوستان هست؟
البته با مانیتور

همونجور که گفتم می خوام هم کارهای سنگین گرافیکی کنه و هم بشه باهاش بازی کرد

آخرین ویرایش:

miniuser

New Member
با سلامی دوباره خدمت دوستان گلم>|<
خب بچه ها من اینها رو انتخاب کردم

CPU
Intel Core i7-970 Processor 3.20 GHz 12 MB Cache Socket LGA1366
$550
-
RAM
Corsair CMD12GX3M6A1600C8 Dominator 12 GB PC3-12800 1600Mhz 240-pin Triple Channel DDR3 Memory Kit
$255
-
Video Card
AMD Radeon HD 6990 4GB GDDR5
$879
-
Hard Drive
Two SEAGATE Barracuda XT 3 TB SATA 6.0 Gb-s 64 MB Cache 3.5-Inch Internal Bare-OEM Drives ST33000651AS
$360
-
Power Supply
Corsair Professional Series Gold 1200-Watt 80 Plus Gold Certified High-Performance Power Supply - CMPSU-1200AX
$280
-
Cooling
Corsair Hydro Series™ H70 High Performance Dual-Fan Liquid CPU Cooler
$119
-
Motherboard
ASUS Rampage III Black Edition Intel X58/ICH10R Chipset DDR3 Triple-Channel Memory 2200 LGA 1366 Extended ATX Motherboard
$575
-
Monitor
LG E2750VR-SN 27" Full HD HDMI LED Backlight LCD Monitor Slim Design
$359
-
Keyboard and Mouse and Mouse Pad
$24
Microsoft Wired Desktop 600 with USB Port (Black) $21.85
Belkin F8E089-BLK 8-by-9-Inch Mouse Pad (Black) $2.75
-
Total:$3401

اینا چه طوره خوبه؟
همش تو ایران گیر میاد؟
چقدر میاد روی قیمتا اگه بخوام از داخل ایران تهیه کنم؟
یه کیسیم معرفی کنید دیگه نورالانوره:)

مثل اینکه راهی نیست جز اینکه سه چهار میلیون جمع کنم

منتظرییییییییییم:cool:

آخرین ویرایش:

abizaki

Member

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
این سیستمی که شما گفتین واسه حد اقل 2 سال پیشه. سیستم روز اینه:

CPU:Intel Core i7-2600K 365 دیجی آنلاین
Main: ASUS P8Z68 V Pro 285 رایان صبا
RAM:Corsair Vengeance 2*4GIG Dual Channel 1600 200 آقا عارف خریدن. جاشو نمی دونم.
VGA: ASUS ENGTX 560 ti 390 رایان صبا
HDD: WD CaviarBlack 1000 Sata 3 7200 RPM 104 دیجی آنلاین
Power: Thermaltake - 700W 138 رایان صبا
DVD: Sony RW 24X 28 رایان صبا
Case: Green X3 77 دیجی آنلاین
مجموع: 1587 که حالا اگه جایی تخفیف هم بدن یا کمتر حساب کنن، 1550 در میاد. این بدون مونیتوره. اگه مونیتور می خواین بگیرین، کنتراست زیر 10 میلیون اشتباهه.این کارت و مونیتور ضعیف؟!!!!!!! وا کارت گرافیکاه!!!!!
Monitor:ASUS - 23" - MS238H - LED 345 رایان صبا
قیمت با مونیتور: حدودا 1900

کارت های nvidia با نرم افزار ها بیشتر مچ هستن. اگه یه کارت در حد 6990 می خواین، GTX590 خوبه.

این سیستمی که معرفی کردم فکر نکنم کم بیاره. ولی به چند تا نکته هم توجه کنید:
شما که می خواین 900 تومن برای کارت گرافیک بدین، Quadro بهتره. PNY - NVIDIA Quadro 2000 که 900 تومنه تو رایان صبا.
یه چیز دیگه. مگه 6 ترا بایت هارد به چه کاری میاد؟ 2 ترا فوقش 3 ترا دیگه خیلیه. از بابت هارد پیشنهادی مطمئنین؟
مونیتور رو اگه می تونین با 23 اینچ کار کنین، می شه 10 میلیون کنتراست داشت تو مونیتور LED معرفی شده در بالا.
اگه بیشتر رم می خواین، رمی که در بالا معرفی شده رو 2 تا ازش بگیرین. دقت کنین یهو نرین 3 تا رم وصل کنین. 2600k پشتیبانی از Dual Channel داره. اینم در نظر داشته باشین که رم مخصوص این پردازنده در برند Corsair، فقط Corsair Vengeance هست. پس Dominator خط می خوره.
در مورد پاور هم بگم که اگه GTX 590 می گیرین، تقریبا مناسبه. اگه بیشتر بشه جا داره. در مورد Radeon 6990 هم خوبه. در مورد Quadro 2000 که خیلی زیاده. چون مصرف GTX590 تا اون جایی که اطلاع دارم 700 وات، 6990 برابر با 500 وات و Quadro 2000 فقط 65 وات هست. پس اگه کوادرو می گیرین، یه پاور 650 یا 700 بسه. ولی کارت کوادرو تاثیرش تو ویوپورت می گن محسوسه.
اینم بگم. تو این سیستم دیگه فکر نکنم به کولینگ جدا گانه نیازی بشه. مگه این که بخواین اور کلاک کنین که بحثش جداست و کولینگ جدا به کار میاد.

اجرکم عند الله ان شاء الله تعالی

miniuser

New Member
تشکر دارم از شما بابت توجهتون دوست عزیز
حرف شما رو کامل قبول دارم در مورد سیستمی که معرفی کردین

ولی یه سوال داشتم:
کلا نظر شما و سایر دوستان در مورد سیستم های گیمینگ چی هست
با سی پی یو و رم و گرافیک و همچنین هاردهای سریعی که دارند بنظر میاد از پس کارهای سنگین گرافیکی هم بربیان
چون از طرفی دوست دارم با سیستمم بازی هم بکنم و از طرفی هم می خوام کارهای گرافیکی سنگین انجام بدم دوست دارم نظر شما رو در مورد این نوع سیستم ها بدونم

بنده حقیر همچنان منتظر نظرات شما و سایر اساتید هستم

با تشکر

abizaki

Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اصولا تو این که می خواین کار 3d بکنین هم گیم، یکم بحث هست. مثلا ممکنه با Quadro 2000 نتیجه ای بگیرین تو کارای 3D که با 6990 فرق داره. ولی همین 6990 تو بازی نتیجه ی بهتری می گیره. بازم می گم. نرم افزار ها با کارت های nVidia هماهنگ ترن. پس کارت تو رنج 6990 برا گیم و در سری nVidia، کارت GTX590 هست. اما تو کارای 3D همون طوری که گفته بودم، کوادرو برای 3D بهینه شده.
این دیگه بستگی به خودتون داره که کار اصلیتون 3D حرفه ای هست یا گیم حرفه ای. به نظر من که GTX560 ti واسه هر دو تاشون بسه.چون تعداد هسته های CUDA ی زیادی داره.

miniuser

New Member
ممنون بابت توجه تمام دوستان عزیز

من دیگه فکر میکنم جوابمو گرفتم و دیگه نیازی به پست زدن نباشه

از شما و سایر دوستان کمال تشکر رو دارم که جواب ها رو دادین و نزاشتین این تایپیک خاک بخوره

امیدوارم تاپیک خوبی بوده باشه و برای دیگران نیز قابل استفاده

حق نگهدارتون رفقا:rose:

hs152003

New Member
سلام دوستان :rose:
ببخشید من دنبال یه مادر بورد میگردم با قابلیت پشتیبانی از دو سی پی یو amd از نوع fx و کارت گرافیک ati 2gb 256 hd
من اینو پیدا کردم فکر کنم جالب باشه شما هم ببینید
:?:http://www.tyan.com/product_barebones2.aspx
البته درست نمی دونم اخه داخل asus
هم من گشتم ولی بیشتر این جور مادربوردهایی رو واسه cpu intel گزاشته بودش چون من الان cpu amd دارم نمی خام سوخت بشه
حالا نظرتون چیه (
اینا رو دارم سی پی یو amd از نوع fx ..... کارت گرافیک ati 2gb 256 hd ....... پور 650 .... با یه این جور سیستمی پور لازمه عوض بشه ..... تقریبی چه قدر هزینش میشه )
مرسی:eye:

جدیدترین ارسال ها

بالا