نسبت تصاویر در led و تلویزیون 21 اینچ

با سلام
دوستان من کار تدوین و جلوه های ویژه انجام میدم (افتر افکت و پریمیر) یه سوالی که ذهن منو مشغول کرده اینه که چطوری صدا سیما یه ریزولیشن خاص و هم تو LED 46 اینچ و هم تو تلویزیون 21 انچ به صورت تمام صفحه نشون میده بدون اینکه تصویری چیزی ازش کم بشه تو 21 اینچ و یا کش بیاد تو 46 اینچ؟
به عنوان مثال همین بازی های جام جهانی که شبکه سه پخش میکنه هم تو 46 اینچ به صورت تمام صفحه میشه هم تو 21 اینچ دقیقا هم مثل هم هستن یعنی تصویر چیزی ازش کم نمیشه.

یا مثلا نمونه های تبلیغات iFilm که بازم تو هر دو تلویزیون کامل نشون میده.

ولی من وقتی یه کلیپ و تو افتر میسازم مثلا با ریزولیشن 720*1280 تو 46 اینچ کامل نشون میده به صورت تمام صفحه بدون اون حاشیه های سیاه بالا و پایین(16:9) ولی تو 21 اینچ تصویر کامل نشون داده نمیشه از گوشه ها حذف میشه و فقط اندازه کادر تلویزیون نشان داده میشه.

من میخوام یه کلیپ بسازم که هم تو 46 اینچ و هم تو 21 اینچ به صورت تمام صفحه نشون داده بشه و کادر سیاه نشون داده نشه (16:9)؟
از چه اندازه و تنظیمات استفاده کنم؟ببخشید اگه حرفام طولانی شد.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
دلیلش به خاطر pixel Aspect Ratio هست .

pixel aspect ratio.jpg

به صورت پیش فرض Square Pixel هست ک به معنی نسبت 1:1 هست .
تو این حالت همون مسئله شما پیش میاد . باید حالت مناسب رو تست کنید و انتخاب کنید .
برای اولین شروع تست میتونید از DV PAL WideScreen استفاده کنید .

واقعا ممنونم، این و تقریبا میدونستم، ولی دیقا کدومش و باید بذارم که درست دربیاد؟ یعنی باید تک تک تست کنم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا