نرم افزار تدوین وجلوه Nuke

علاقمندان تدوین و هنرمندان جلوه های ویژه

تمام افرادی که در زمینه تدوین و جلوه های ویژه فعال هستند همه یاد میگیریم که Nuke یک ابزار استاندارد در زمینه هنر تدوین و صنعت تولیدات سینمائی است . به مرور زمان این نیاز را پیدا خواهیم کرد که به نرم افزار Nuke مهاجرت کنیم. حال آنکه به غیر از چند آموزش آنلاین و چند مقاله مختصر منبع خوبی برای کار با این نرم افزار واقعا تا به امروز ( زمان نوشتن این مطلب ) موجود نیست ..
یکی از بهترین نرم افزار های تدوین با آن سرو کار دارم EDIUS است., با , Avid Liquid
وdps velosity و Adobe Premiere نیز کار کرده ام
میخواهم برای کارهای مونتاژ وجلوه از نرم افزار نوک استفاده کنم وهنوز هیچ اطلاعاتی ندارم
دوستانی که میخواهند بیایند از ابتدا با هم شروع کنیم واطلاعاتمان را مبادله کنیم

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
در مورد nuke قبلا تو انجمن بحث شده . ولی در کل کاری نیست که nuke بتونه انجام بده و تو افتر نشه و همینطور برعکس فقط نوع کارکردشون فرق می کنه و زمان اجرا ، که nuke کلا خیلی فرق می کنه اونم به خاطر nod base بودنشه .
اگه می خوای nuke کار بشی اول باید درک 3d رو بالا برد و حداقل با یکی از نرم افزارهای 3d خیلی خوب بتونی کار کنی . وگرنه خودت رو اذیت می کنی .
در عالی بدون nuke هیچ شکی نیست . ولی باید از دنیای 3d وارد nuke بشی که 3-4 سال حداقل قبلش باید 3d کار کرده باشید .:green:

ادامه - نرم افزار تدوین وجلوه Nuke

ضمن تشکر از راهنمایی جنابعالی
آیا درسته فیلم آواتار با این نرم افزار تدوین شده؟
چون تدوین فیلم با نرم افزارهای جلوههای ویژه سخته وبهتره فقط قسمتهای جلوه را کار کنیم
آیا کل یک فیلم براحتی در این نرم افزار تدوین میشه

hosein0251

ممنون . خواهش می کنم .
خیر حقیقت نداره کل فیلم با nuke کار نشده .
جدای اینکه این فیلم کاملا با استوری برد دقیق پیش رفته . با یه لیست بلند بالا از نرم افزارها کار شده و گروه های مختلفی رو این فیلم جدا جدا کار کردند .
من تو یه پروژه 4 دقیقه ای این کار رو کرده ام ( ادیت با افتر ) و اصلا توصیه نمی کنم . دیگه چه برسه به nuke .
برای کار با nuke فقط می تونید image sequece وارد کنید . و این دلیلی هست که نشه باهاش ادیت کرد . :green:
از اینجا می تونید لیست نرم افزارهای استفاده شده رو ببینید .
ادیت با avid , premier , final cut pro انجام شده و می بینید که هم از افتر افکت و هم از nuke و هم از fusion , ..... در ساخت این فیلم استفاده شده که نشون میده هر نرم افزار جایگاه خاص خودش رو داره . :paint:

بهترین وحرفه ای ترین نرم افزار؟

عالی بود
دوست خوب منhosein0251
اطلاعات شما بسیار خوب است:oops:

بهترین وقدرتمندتری وگرانقیمت ترین نرم افزار تدوین که هم ازنظر
کیفیت بالای کپچر//کرومکی //فست واسلو//پلاگین وجلوه ویژه//امکان استفاده از انواع فرمت ورودی وخروجی//
کیفیت بالای خروجی //استوری بوردو سرعت کار ودسترسی به ابزارکار روی نماها// واستفاده در کارهای حرفه ای //
و... کدام نرم افزار در سیستم عامل ویندوز میباشد

:oops: // آسمان صاف وشب آرام
// // بخت خندان وزمان رام
// // خوشه ماه فروریخته در آب
// // شاخه ها دست برآورده به مهتاب :oops:

hosein0251

ممنون لطف داری .
در حال حاضر چند تا نرم افزار خیلی خوب برای ادیت هست :
final cut prp
premier
avid media composer
edius ,
...
final cut فاینال کات بسیار طرفدار داره و نرم افزار همه کاره ای هست ( البته فقط تو مکینتاش اجرا میشه ) و مهمترین ویژگی این نرم افزار کامل بودن از نظر افکت و امکانات هست و یکی دوتا نقص داره که یکیش preview هست که تو ورژن 7 یا fcp pro برای پیش نمایش تند تند باید رندر بگیری که خب اذیت کننده هست و یکی دیگه هم سازگاری کم با افتر افکت هست . که البته چند تا اسکریپت قوی براش ساخته شده که این مشکل برطف شده و تو ورژن جدید یعنی final cut x یا 10 همه این مشکلات برطرف شده و واقعا به کمال خودش رسیده این نرم افزار . البته هنوزز بعضی ها ترجیح میدن از همون ورژن قدیمی استفاده کنن به دلیل اینکه محیط ورژن 10 کلا عوض شده ( خیلی شبیه به ساختار imove از همین شرکت شده )
final cut خیلی تنظیمات زیاد و حرفه ای برای رندر داره و فرمت quick timr pro res مختص همین نرم افزار هست .

Premier پریمیر که خودم بسیار ازش استفاده میکنم و راضی هستم تا حدودی .
مهمترین خصوصیاتش : سرعت ادیت بسیار بالا و روان و بدون نیاز به رندر برای preview . سازگاری و تعامل خیلی خوب با افتر افکت . ,
و همچنین تعامل خیلی خوب با final cut .

avid هم سرعت بسیار بالایی برای ادیت داره و امکانات خوبی داره ولی محیط نسبتا متفاوتی داره که خیلیا ممکنه دوست نداشته باشن .
edius هم تو سرعت خیلی خوبه . ولی تو تعامل با افتر و .. تعریفی نداره و بیشتر تو کار میکس مجالس از ش استفاده میشه .

در کل باید ببینی با محیط و work flow کدوم نرم افزار بیشتر راحت هستی و قدرت بیشتری داری .
اما پیشنهاد من premier هست ( در ویندوز) و اگه خواستی حرفه ای تر کار کنی ( فینال کات ) تو مک / :wink:

بهترین نرم افزار تدوین

:eye:
با هر3 این نرم افزارها / سروکار /داشته ام
ولی بعلت شاید عادت بهedius , این نرم افزار را ترجیح میدهم

تعریف avid media composer راشنیده ام
آیا مثل اوید لیکویید میباشد
ضمنا گرانترین نرم افزار کدام میباشد؟

:oops: باد با چراغ خاموش کاری ندارد
اگر در سختی هستی بدان که روشنی :neutral:

hosein0251

درسته نیوک کامل هست ولی فراموش نکن که نیوک طبق شعار خودش صرفا برای کامپوزیت طراحی شده و بیشتر تو همون بحث 3d سرعت عمل خوبی داره . نه ابزاری برای تصحیح رتگ حرفه ای . ( برای تصحیح رنگ حرفه ای ابزارهای خیلی قوی تری هست )
ساختار image sequence نیوک خودش یه محدودیت برای یه سری کارهاست که سرعت عمل رو پایین میاره .

افتر افکت هم قدرت خاص خودش رو البته تو یه سری چیزا داره که اگه تو نیوک بخوای اجرا کنی خیلی بیشتر کار می بره .
تو پروژه های سنگین هم از افتر افکت نهایت استفاده رو میکنن و هم از نیوک و فیوژن و Smoke و ..............
نرم افزاهای قوی تراز nuke هم هست که متاسفانه نمی خواهیم چشمامون رو باز کنیم .
smoke و flame در کنار هم خیلی قدرت بیشتری به تو میده تا nuke تنها . همینطور flame خیلی انعطاف پذیر تر هست با maya , max ,.... .
flame خیلی از جایزه ها رو درو کرده .

در مورد تصحیح رنگ باز هم قوی تر از نیوک ما داریم . نرم افزاری مثل davinci resolve ( مختص تصحیح رنگ) که خیلی سرتر از نیوک و افتر و ... هست .
حتی nuke تو تصحیح رنگ در مقابل smoke حرفی واسه گفتن نداره .

تو ساخت فیلم ها هیچ وقت نمیان از یه نرم افزار محض استفاده کنن
هر نرم افزار تو یه ضمینه قدرت و سرعت بیشتری رو ارائه میده .

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام خدمت دوست عزیز حسین جان ایمان جان و فیلمساز :rose:

من خودم با ادیوس کار میکنم به دلیل شورتکات های بسیار بسیار روونش طوری که واقعا خیلی خیلی راحت میشه ادیت کرد در مورد تعامل با افتر موافقم اما میشه یه سری از پلاگین ها رو بهش شناسوند که برای من خیلی کار ساز بود خصوصا پلاگین هایی اصلاح رنگ و نور افتر رو وارد ادویس کنی دیگه ادویس خیلی راحت میتونی با پریمیر و اوید رقابت کنه حتتی به اطر ویژگی هایو فوق العاده سریعش میتونه بالاتر هم قرار بگیره

در اینکه افتر و پریمیر کاملا مچن هیچ شکی نیست در مورد پلاگین هاش هم که جدیدا سازگاری خوبی پیدا کرده ادیوس و پلاگین های بیشتری برای پیدا میشه

به نظر من افتر افکت عصای دست همشون هست یعنی با هر چیز می خوای کار کنی باید افتر رو بلد باشی + 3d چون تلفیق ایندو واقعا زیبا میشه

به نظر من مرحله تدوین جز مراحل ابتدایی هست و اصل کار رو میشه با بقیه انجام داد

آخرین ویرایش:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
دوست عزیز اگه ابزاری هر چقدر هم قوی باشه ولی طرز استفاده شو بلد نباشی به درد نمیخوره،همین دوستانی که خودشونو متخصص after effects میدونن مطمئنم 10 % از قابلیتهای این نرم افزار هم نمیتونن استفاده کنن با اینکه کلی آموزش هم ازش موجود هست،حالا همین دوستان میخوان به خاطر مثلا ضعف after effects به nuke مهاجرت کنند که آموزشهای کمتری هم ازش موجود هست مطمئناََ 1% از همونم نمیتونن استفاده کنن.

دوست عزیز اگه ابزاری هر چقدر هم قوی باشه ولی طرز استفاده شو بلد نباشی به درد نمیخوره،همین دوستانی که خودشونو متخصص after effects میدونن مطمئنم 10 % از قابلیتهای این نرم افزار هم نمیتونن استفاده کنن با اینکه کلی آموزش هم ازش موجود هست،حالا همین دوستان میخوان به خاطر مثلا ضعف after effects به nuke مهاجرت کنند که آموزشهای کمتری هم ازش موجود هست مطمئناََ 1% از همونم نمیتونن استفاده کنن.

سلام دوست عزیز درسته حرف شما رو قبول دارم که افتر افکت امکانات و قدرت زیادی داره ولی سوال من این نبود من سوالم اینه که این برنامه های smok وflame برای ویندوز هم هست یا فقط واسه مکنتاشه؟

سلام
دوست عزیز یه برنامه خیلی حرفه ای برای اصلاح رنگ تو ویندوز میشه معرفی کنید.
البته میدونم با افتر و برنامه های مثل این میشه ولی می خوام یه برنامه که فقط مخصوص اصلاح رنگ باشه ممنون

antikfilm

New Member
سلام خدمت اساتید.
بنده استودیو عکاسی و فیلمبرداری دارم ومونتاژهامو با پریمیر و کلیپ های آماده انجام می دم ولی دیگه خسته شدم ایده های خوبی دارم ولی نرم افزار خوبی بلد نیستم البته می تونم با رفتن به کلاس این مشکل رو حل کنم. ولی متاسفانه اصلا وقت نیست شما سی دی آموزشی جامعی سراغ دارین؟

hosein0251

موضوع این تاپیک چیز دیگری بوده و هست .

لطفا درخواست های متفرقه رو تو تاپیک های مخصوص خودش بگذارید یا اگه نیست ، بسازید :rose:

نرم افزار اصلاح رنگ

موضوع این تاپیک چیز دیگری بوده و هست .

لطفا درخواست های متفرقه رو تو تاپیک های مخصوص خودش بگذارید یا اگه نیست ، بسازید :rose:
سلام ولی سوال من به نظرم مربوط به همین بحث میشه.چون در مورد نرم افزار Nuke بود منم خواستم یه نرم افزار اصلاح رنگ حرفه ای که تو ویندوز قابل نصب باشه معرفی کنند.

hosein0251

برای اطلاح رنگ در ویندوز ، After effect و nuke , cineon neo hd و sony vegas عالی هستند .

با همین افتر افکت اگه وقت بذارید بهترین نتیجه ها رو می تونید بگیرید .

جدیدترین ارسال ها

بالا