نحوه ی صحیح import کردن یک قالب psd در فلش سی اس 5

mohammad-70

Member
خواهش میکنم،نه پشیمون شدم امروز یکی از دوستام میخواد بیاد ببینم چی میشه،اگه نشد آره مجبورم.

spryboy

کاربر فعال
من تمام نرم افزارهام ورژن CS6 هستن، برای همین خودم نمیتونم درست چیزهایی که شما لازم دارید رو تست کنم، ظاهرا شما دارید با CS5 کار میکنید. درسته؟

شما میتونید به جای اینکه یک شیپ رو در فتوشاپ ادیت کنید (که نمیشه)، طرحتون ، مثلا یک دکمه، رو در فتوشاپ طراحی کنید و و بعد از امپورت توی فلش به عنوان رنگ طرح طراحی شده در فلش به کار ببرید. این کار یک حسن خیلی خوب داره، همانطور که میدونید، چون فتوشاپ بیت مپ هست با کوچکتر و بزرگتر شدن طرحهای بیت مپ از سایز 100% کیفیتشون کم و لبه ها رنجه رنجه میشه. اما این کار لبه ها رو کاملا شارپ و کیفیت طرح رو هم بالا نگه میداره. فقط تتها نکته ای که باید رعایت کنید اینه که طرحتون رو در فتوشاپ، تقریبا دو برابر اندازه ای که میخواید، ایجاد کنید و بعد در فلش اون رو با ابزار Gradient Trandform میزون کنید. تست کنید ببینید چی میشه. هر جایی رو که متوجه نشدید،بپرسید.

این فایلی که آپلود کردم رو، داخل فلش ایمپورت کنید، ببینید لایه لایه امپورت میشه یا فلت میشه یا سوالی میپرسه. ظاهرا فلش CS6 ساپورت نمیکنه تا من خودم تست کنم.

سوالی بود من هستم.
موفق باشید.

مشاهده پیوست 80889

mohammad-70

Member
دوباره سلام به همه

ببخشید من رفتم سیستم رو بردم بالا "گرافیک 2 و رم 3"،بعدش قالب رو که لود کردم کامل و قشنگ در فلش اومد

حالا میخوام تو فلش ویرایش کنم مثلا بعضی از اشیا را حالا وقتی که میخوام جا به جا یا اصلاح کنم نمیدونم باید چیکار کنم آیا تو فتوشاپ در موقع طراحی نباید گروه بندی بشن،یعنی مشکل از این گروه بندی کردن لایه ها در فتوشاپه،ممنون میشم راهنمایی کنید،چند وقته وقتمو گرفته ها.:sad::cry:

mohammad-70

Member
دوباره سلام دوستان،ببخشید مزاحم شدم و سرتون رو درد آوردم:).

من یک بنر در قالب psd زدم و اون رو در فلش لود کردم متحرک نکردم خواستم فایل رو شما ببینید که منظور من چی هست

حالا اشیا را جا به جا کنید ببینید چی میشه دیگه.

راستی با فرمت fla قرار دادم.

اینم لینک دانلود فایل

منتظر جوابتون هستم،ممنون.

spryboy

کاربر فعال
سلام

تا امشب حتما جواب شما رو مینویسم.
با عرض معذرت. الان بدجور درگیر کاریم. در اولین فرصت و مطمئنا همین امروز پاسخ شما داده خواهد شد.
باز هم معذرت.فعلا خدا حافظ.

mohammad-70

Member
سلام

تا امشب حتما جواب شما رو مینویسم.
با عرض معذرت. الان بدجور درگیر کاریم. در اولین فرصت و مطمئنا همین امروز پاسخ شما داده خواهد شد.
باز هم معذرت.فعلا خدا حافظ.

خیلی ممنون دوست عزیز،منتظرم.

spryboy

کاربر فعال
سلام محمد جان
بالاخره وقت شد من درست و حسابی بشینم پشت کامپیوتر.

دوست عزیز، چون من نمیدونم دقیقا کدوم قسمت های تمپلیت شما قراره انیمیت یا دکمه و هر چیزدیگه ای بشه، فعلا این مباحث کلی رو یه بررسی سریع روش انجام بدید و مشکلات رو ببینید، بعدش با هم صحبت میکنیم و قدم به قدم پیش میریم.

1- چرا سایز طرحتون رو اینقدر بزرگ در نظر گرفتید؟ بهتره و البته درستش اینه که، ابعاد قالبتون منطبق باشه با ابعاد فایل فلشتون. مثلا اگر یک فایل فلش با ابعاد 800px*600px میخواهید طراحی کنید، فایل psd رو هم با همین ابعاد و در رزولوشن 72dpi طراحی کنید و یا ابعادش رو قبل از ایمپورت به فلش، تغییر بدید.

2- فایل شما برای فلش خیلی پیچیده است. فلش توانایی پشتیبانی کامل بسیاری از قابلیت های فتوشاپ رو به صورتی که قابل ویراش باشند، نداره، مخصوصا بعضی از layer styleها و Blendingها و اگر بخواد ظاهر طرح رو حفظ کنه، همان میشود که دیدید. (لایه ها رو با هم مخلوط میکنه)

3- برای اینکه لایه ها بشکل ایزوله و مجزا ایمپورت بشن، برید به منوی Edit -> Preferences و در پنجره Preferences از قسمت سمت چپ PSD File Importer رو انتخاب کنید. و بعد در پانل سمت راست گزینه های
Bitmap Images With Editable Layer Styles و
Editable Text و
Editable Paths And Layer Styles رو انتخاب کنید. برای اینکه فلش تصاویر رو فشرده نکنه و کیفیت اونها کم نشه گزینه Compression رو هم روی Lossless قرار بدید. سایر گزینه ها رو نیاز نیست تغییر بدید. تمام این گزینه ها در خود پنجره ایمپورت هم، برای تک تک لایه ها قابل تنظیمند. اما چون تعداد لایه های فایل شما زیاده و برای برای اینکه بر اثر اشتباه در تنظیمات، فلش ارور نده، بهتره اونها رو در پنجره Preferences تنظیم کنید. برای اعمال شدن تنظیمات باید فلش رو ری استارت کنید.

4- حالا وقتی فایل psd رو وارد میکنید دیگر نیازی خاصی به ایجاد تغییر در پنجره Import نیست و فقط کافیه Ok رو کلیک کنید.

تا اینجا تمام لایه ها کاملا مجزا و به صورت مووی کلیپهای جداگانه ایمپورت شده اند.

و اما مشکلاتی که همچنان باقی خواهند ماند، و باید با یک تقسیم کار بین فلش و فتوشاپ اونها رو برطرف کنید.

همانطورکه قبلا گفتم، بعضی از Blendingها و layer styleهایی که شما استفاده کردید مثل Lominosity و PassThrough، توسط فلش پشتیبانی نمیشه

یاد آوری: حواستون باشه فایل psd اصلیتون رو خراب نکنید. یک کپی بگیرید و اون رو برای فلش آماده کنید.

1- تعداد لایه های فایل psd رو به حداقل برسونید. سعی کنید فقط لایه ی اجزایی که قراره انیمت یا دکمه یا لینک بشن، به صورت لایه باقی بمونه و تا اونجایی که میشه و میتونید، لایه هایی رو که تغییر یا حرکتی نخواهند داشت و در کل پروژه ثابت هستند، merge کنید. اینطوری هم مدیریت لایه ها در فلش ساده تر میشه و هم مشکلاتتون با Blendingها و layer styleها کمتر میشه.

2- متنهایی رو که روی آنها از استایلها و افکتها استفاده کرده اید، در خود فتوشاپ Rasterize کنید تا به گرافیک تبدیل بشن. (روی لایه متن راست کلیک کنید و Rasterize Type رو انتخاب کنید)، در غیر اینصورت افکتهای متن حذف خواهد شد و متن شما به متن قابل ویرایش و ساده در فلش تبدیل میشه.

3- من متوجه مشکل خاصی با layer styleهایی که شما استفاده کردید نشدم، اما اگر مشکلی وجود داشت، اونها رو هم در فتوشاپ، با راست کلیک بر روی لایه هاشون و انتخاب Rasterize Layer Style ، رسترایز کنید.

mohammad-70

Member
سلام محمد جان
بالاخره وقت شد من درست و حسابی بشینم پشت کامپیوتر.

دوست عزیز، چون من نمیدونم دقیقا کدوم قسمت های تمپلیت شما قراره انیمیت یا دکمه و هر چیزدیگه ای بشه، فعلا این مباحث کلی رو یه بررسی سریع روش انجام بدید و مشکلات رو ببینید، بعدش با هم صحبت میکنیم و قدم به قدم پیش میریم.

1- چرا سایز طرحتون رو اینقدر بزرگ در نظر گرفتید؟ بهتره و البته درستش اینه که، ابعاد قالبتون منطبق باشه با ابعاد فایل فلشتون. مثلا اگر یک فایل فلش با ابعاد 800px*600px میخواهید طراحی کنید، فایل psd رو هم با همین ابعاد و در رزولوشن 72dpi طراحی کنید و یا ابعادش رو قبل از ایمپورت به فلش، تغییر بدید.

2- فایل شما برای فلش خیلی پیچیده است. فلش توانایی پشتیبانی کامل بسیاری از قابلیت های فتوشاپ رو به صورتی که قابل ویراش باشند، نداره، مخصوصا بعضی از layer styleها و Blendingها و اگر بخواد ظاهر طرح رو حفظ کنه، همان میشود که دیدید. (لایه ها رو با هم مخلوط میکنه)

3- برای اینکه لایه ها بشکل ایزوله و مجزا ایمپورت بشن، برید به منوی Edit -> Preferences و در پنجره Preferences از قسمت سمت چپ PSD File Importer رو انتخاب کنید. و بعد در پانل سمت راست گزینه های
Bitmap Images With Editable Layer Styles و
Editable Text و
Editable Paths And Layer Styles رو انتخاب کنید. برای اینکه فلش تصاویر رو فشرده نکنه و کیفیت اونها کم نشه گزینه Compression رو هم روی Lossless قرار بدید. سایر گزینه ها رو نیاز نیست تغییر بدید. تمام این گزینه ها در خود پنجره ایمپورت هم، برای تک تک لایه ها قابل تنظیمند. اما چون تعداد لایه های فایل شما زیاده و برای برای اینکه بر اثر اشتباه در تنظیمات، فلش ارور نده، بهتره اونها رو در پنجره Preferences تنظیم کنید. برای اعمال شدن تنظیمات باید فلش رو ری استارت کنید.

4- حالا وقتی فایل psd رو وارد میکنید دیگر نیازی خاصی به ایجاد تغییر در پنجره Import نیست و فقط کافیه Ok رو کلیک کنید.

تا اینجا تمام لایه ها کاملا مجزا و به صورت مووی کلیپهای جداگانه ایمپورت شده اند.

و اما مشکلاتی که همچنان باقی خواهند ماند، و باید با یک تقسیم کار بین فلش و فتوشاپ اونها رو برطرف کنید.

همانطورکه قبلا گفتم، بعضی از Blendingها و layer styleهایی که شما استفاده کردید مثل Lominosity و PassThrough، توسط فلش پشتیبانی نمیشه

یاد آوری: حواستون باشه فایل psd اصلیتون رو خراب نکنید. یک کپی بگیرید و اون رو برای فلش آماده کنید.

1- تعداد لایه های فایل psd رو به حداقل برسونید. سعی کنید فقط لایه ی اجزایی که قراره انیمت یا دکمه یا لینک بشن، به صورت لایه باقی بمونه و تا اونجایی که میشه و میتونید، لایه هایی رو که تغییر یا حرکتی نخواهند داشت و در کل پروژه ثابت هستند، merge کنید. اینطوری هم مدیریت لایه ها در فلش ساده تر میشه و هم مشکلاتتون با Blendingها و layer styleها کمتر میشه.

2- متنهایی رو که روی آنها از استایلها و افکتها استفاده کرده اید، در خود فتوشاپ Rasterize کنید تا به گرافیک تبدیل بشن. (روی لایه متن راست کلیک کنید و Rasterize Type رو انتخاب کنید)، در غیر اینصورت افکتهای متن حذف خواهد شد و متن شما به متن قابل ویرایش و ساده در فلش تبدیل میشه.

3- من متوجه مشکل خاصی با layer styleهایی که شما استفاده کردید نشدم، اما اگر مشکلی وجود داشت، اونها رو هم در فتوشاپ، با راست کلیک بر روی لایه هاشون و انتخاب Rasterize Layer Style ، رسترایز کنید.

ببخشیدا اگه مزاحم شدم
از اینکه وقتتو در اختیار ما گذاشتی خیلی ممنونم دوست عزیز:rose:.

2126701

New Member
سلام به همه ی دوستان
یه عکسی رو تو فتوشاپ ادیت کردم و یک لایه از اون رو با پسوند png سیو کردم و وارد فلش کردم (نسخه ی فلش cc) حالا می خوام با ماسک کردن رنگ اون کارو تغییر بدم ولی وقتی که ماسک میکنم ماسک نمیشه
اگه ممکنه راهنمایی کنید البته بقیه ی شیپ هایی ک تو کار دارم و تو فلش رسم کردم با همین روش جواب داده ولی برای این طرحی ک تو فتو شاپ کار کردم جواب نمی ده

جدیدترین ارسال ها

بالا