نحوه هماهنگ كردن صدا با تصوير و كليپ سازي

notand

New Member
سلام دوستان
من يه آهنگ دارم كه ميخوام كليپش كنم
هم كروماكي مي خوام داشته باشه هم نما باز هم بسته خلاصه ...
چطور بايد فيلم برداريش كنم
يعني واسه هر پلان بايد كل آهنگ رو بخونم؟
حالا بعد از فيلم برداري چطوري ميشه صدا رو با تصوير هاي كه از نماهاي مختلف بريده شدن رو كنار هم گذاشت
اگه لطف كنيد زير ديپلم بگيد
يه مقدار هم عجله دارم
ممنون از همه اساتيد و دوستان

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
با وجد اینکه طریقه ظبط هر کارگردان با دیگری فرق میکنه ، ولی ما یه بار رفتیم برای ظبط یه موزیک ویدئو. مثلا میخواست گیتار الکتریک دستش باشه و یه تیکه ای رو بخونه سعی میکردیم آهنگ رو از اول بذاریم و تیکه هایی رو که اصلا نمیخوند یا نگاه تو دوربین می کرد یا با ضرب آهنگ یه کاری میکرد یه دستی به گیتار ه می زد سرشو تکو میداد و تیکه ای رو که میخواست می خوند. ما اصلا قرار نبود اونجای کلیپ رو استفاده کنیم ولی بعد بدردخورد چون مثلا یه جا هست که آهنگ خالی هست و باید چند صحنه عوض شه نه یک صحنه برای 1 دقیقه بمونه . شما هم سعی کن اینکار رو بکنی. برای صحنه های پرده سبز هم هر قسمتی میخوای باشه تو قسمت نهایی ، بگیر. مخصوصا بعضی وقتا یه فیلم چند ثانیه ای خالی از پرده سبز که بهش Clean Shot هم میگن بدرد میخوره. حواست به طول و عرض پرده سبز و بدنت باشه که بیرون نزنه و مجبور شی با ماسک کردن کار رو جلو ببری یا مثل کلیپ جدید بوشهری ها دستت بریده بشه.
کنار هم گذاشتن فیلم ها هم دیگه کار مونتاژ تصاویر و اضافه کردن چیزایی که میخوای به شات هست که با خیلی نرم افزار ها قابل انجام هست.مثلا من تیکه ها رو تو Adobe Premier کنار هم میچینم و با آهنگ هماهنگ میکنم بعد میبرم تو Adobe After Effects اونجا جلوه های ویژه و تصحیح رنگ و اینا رو اجرا میکنم.شما آشنایی با این کار داری؟
موفق باشید:oops:

آخرین ویرایش:

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
خوب عزیزم بستگی داره
اگه تا حالا کاری انجام ندادی پیشنهاد میکنم که عجله نکنی چون پیچ و خم زیادی داره

همونطور که دوست عزیزم اشاره هایی داشتند هر کارگردان تو دکوپاژ خودش دست خطی داره
معمولا اینه که جاهایی که موسیقیه و خواننده نمیخونه چیزیو
یا داره راه میره یا داره ساز میزنه یا داره میرقصه
بقیه جاها پشت میکروفن داره میخونه
البته اینه خیلی کلیه
تدوین خیلی مهمه و مهمتر از اون ندوین بر اساس دکوپاژته
حرفه ای ها استوری برد هم میکشن
خیلی با قضیه نباید سینمایی برخورد کرد

ginguli

New Member
سلام
ممنون از دوستان خوبم
خدايش فكر نميكردم به اين زودي جواب منو بديد:oops:
يه چيزايي دستگيرم شد
خوب موضوع يكم ساده شد البته كار كه مشكله منظورم رسوندن مفهوم بود.
خوب من با نرم افزار افتر افكت كار كردم(البته بلد بودن تا ساخت يه كليپ كلي فرق داره)
اصولا من كارم گرافيكه و عاشق فلش و فتوشاپم،ولي خوب مجبورم كليپ رو يه كاريش كنم (البته با كمك شما:rose:)
دوستان حالا هرجوري بود ما فيلم رو ضبط كرديم سه تا راش شده
تقريبا 3 ساعته
تويه هر راش همه آهنگ خونده شده نما بسته پاها هست گرفته شده ، حالات و استاييل ها ضبط شده و... يعني دست تدوين گر بازه بازه
يه بسمه الله ي مي خواد و كمك دوستان
خوب
من چطور ميتونم صداها رو با با اين پلان ها تنظيم كنم ؟
ميخوام يه رنگ قهوه اي رو كليپم باشه
تمام
والا اومدم دستي تنظيم كردم بد نشد ولي هر كاري ميكنم دقيق نيست خودم دقيق لب خوني كردم آخه بار اولي نيست ميخونم فقط بار اوله كه ميكس رسيده به من تنها:)cry:)
تكنيكي فوت و فني چيزي از استين در مياد اينشالا؟
مخلص هنرمندان B-edea

ginguli

New Member
سلام به همگي
ممنون دوستان
والا ما كليپ رو ظبط كرديم سه تا راش كه حدوداً 3 ساعت شده
و هميشه از اول اهنگ گرفتيم و از انواع نماها و كروماكي استفاده كرديم در كل دستم رو واسه تدوين باز گذاشتم
من كارم گرافيكه و عاشق فلش و فتوشاپم ولي اينبار تدوين افتاده رو دوش من تنها.
من با افتر افكت كار كردم ولي ساخت يه پروژه بلند مدت وحرفي تفاوت زيادي داره.
خوب دوستان من صدا رو تنظيم كردم ولي دقيق نيست البته اين نكته رو بگم من دقيقاً با آهنگ لب خوني كردم آخه تو اهنگ هاي قبلي كه تدوين كار دوستان بود اصلا مشكلي نبود.
راهي ترفندي واسه اين كار هست يا نه همه به صورت دستي تنظيم ميكنن
اگه به صورت دستي هست يه با ترفند در هر صورت با چه نرم افزاري بهتره.
من ميخوام كليپم قهوه اي متمايل به سرخ باشه كه تو گرافيك بهش ميگن suntan.
از لطفتتون ممنونم
مخلص همه هنرمندان B-edea

جدیدترین ارسال ها

بالا