[سوال] نحوه استفاده از باطری لپ تاپ

nima s

Member
سلام خدمت شما دوستان عزیز

من یک سوال از طرز صحیح استفاده از لپ تاپ رو می خواستم ازتون به پرسم

من لپ تاپم رو حدودا یک ماه پیش گرفتم و باطریش رو شارژ و ازش استفاده می کردم و باطری همیشه سر جاش بود و در نمی آوردم

روزای اول با یک شارژ کامل حدودآ 3-4 ساعت باطری نگه می داشت ولی الان به 2 ساعت رسیده !! می خواستم طرز صحیح استفاده ازش رو بدونم که باطری رو خالی کنم و از تون بوک جدا کنم یا راه های دیگه ای داره !!

ممنون

resistance

New Member
سلام به دوستان ! من هم یک سوال دارم ، البته با عرض پوزش از nima s ، من یک نرم فازاری میخوام که وقتی لپتاپ روشن هست و باتری هم داره و برق شهری بهش وصل شارژ باتری انجام نشه یعنی فقط از برق شهری استافده کنه (البته فقط در حالت آماده به کار ) ، بلکه وقتی لپتاپ خاموش شد شارژ را انجام بده ! راهی هست ! راستی برای لپتاپ asus k750sv میخوام !

nima s

Member
سلام آقای Cisco شرمنده سامتون رو نمی دونم ، ممنون از پاسختون ، من همیشه از نوت بوک تو خونه استفاده می کنم کم پیش می آد بیرون باهاش کار کنم پس از این به بعد باطری رو ازش جدا می کنم و از برق مستقیم استفاده می کنم ... !!

ولی یک سوال

باطری فول شارژ باشه از نوت بوک جدا کنم یا خالی

ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
سلام خدمت شما دوستان عزیز

من یک سوال از طرز صحیح استفاده از لپ تاپ رو می خواستم ازتون به پرسم

من لپ تاپم رو حدودا یک ماه پیش گرفتم و باطریش رو شارژ و ازش استفاده می کردم و باطری همیشه سر جاش بود و در نمی آوردم

روزای اول با یک شارژ کامل حدودآ 3-4 ساعت باطری نگه می داشت ولی الان به 2 ساعت رسیده !! می خواستم طرز صحیح استفاده ازش رو بدونم که باطری رو خالی کنم و از تون بوک جدا کنم یا راه های دیگه ای داره !!

ممنون

رجوع شود به :
استفاده نکردن از باطری

emadrad

Member
من روزی که لب تابمو خریدم یارو مهندس قلابی بهم گفت بعضی از خریدارا باطری رو از رو لب تاب برمیدارن تا باطری شارژ داشته باشه شما برندارید چون زود خراب میشه و 200 تومن خرج برمیداره براتون
بعدا با نصیحت های بیش از حد دوستام فهمیدم موقعی که لب تاب با باطری به شارژه با کم شدن 50درصد از شارژ باطری دوباره شروع به شارژ شدن میکنه و همین باعث خرابیش میشه و همین باعث شد که الان باطریش 1ساعت بیشتر جواب نمیده:cry:
خدا لعنتش کنه اون یارو رو
:mad:

باطریتو خالی کن از رو سیستم بردار تا بیشتر از این خراب نشده

Miss you

New Member
سلام . باطری لبتاب من زود خالی میشه . چکار باید بکنم ؟ تنظیمات option power رو تغیر داده بودم

Saeed2vfx

Member
من روزی که لب تابمو خریدم یارو مهندس قلابی بهم گفت بعضی از خریدارا باطری رو از رو لب تاب برمیدارن تا باطری شارژ داشته باشه شما برندارید چون زود خراب میشه و 200 تومن خرج برمیداره براتون
بعدا با نصیحت های بیش از حد دوستام فهمیدم موقعی که لب تاب با باطری به شارژه با کم شدن 50درصد از شارژ باطری دوباره شروع به شارژ شدن میکنه و همین باعث خرابیش میشه و همین باعث شد که الان باطریش 1ساعت بیشتر جواب نمیده:cry:
خدا لعنتش کنه اون یارو رو
:mad:

باطریتو خالی کن از رو سیستم بردار تا بیشتر از این خراب نشده

من گمون نمیکنم این چیزی که شما میگید حتی روی اولین لپتاپ ساخته دست بشر وجود داشته باشه !
،
هر وسیله برقی اعم از لپتاپ و موبایل و ... وقتی که شارژ باطریش به 100٪ برسه. عملیات شارژو متوقف میکنه. ولی توی لپتاپ ها تا زمانی که به برق شهر وصل باشه ، از برق استفاده میکنه و سراغ باطری نمیره.

من خودم بخاطر قطعی زیاد برق دارم از لپتاپ استفاده میکنم. اگر قرار باشه باطریو در بیارم، با pc چه فرقی میکنه ؟!

Saeed2vfx

Member
در اینگونه مواقع با جدا کردن باتری لپ تاپ و اتصال آداپتور ( شارژر ) از لپ تاپ خود استفاده کنید . هر چند اکثر لپ تاپ های امروزی دارای یک مدار کنترل داخلی جهت تست باتری هستند و زمانی که باتری کامل شارژ باشد عمل شارژ و دشارژ را از باتری جدا می کنند ، اما باز هم به دلیل اتصال به پین های ورودی لپ تاپ و دارا بودن اندکی مصرف داخلی دشارژ خواهد شد .

راهکار ها و ترفند های افزایش عمر باتری لپ تاپ

emadrad

Member
من گمون نمیکنم این چیزی که شما میگید حتی روی اولین لپتاپ ساخته دست بشر وجود داشته باشه !
،
هر وسیله برقی اعم از لپتاپ و موبایل و ... وقتی که شارژ باطریش به 100٪ برسه. عملیات شارژو متوقف میکنه. ولی توی لپتاپ ها تا زمانی که به برق شهر وصل باشه ، از برق استفاده میکنه و سراغ باطری نمیره.

من خودم بخاطر قطعی زیاد برق دارم از لپتاپ استفاده میکنم. اگر قرار باشه باطریو در بیارم، با pc چه فرقی میکنه ؟!

نه عزیز این امکان از همون بدو تولد لب تاب همراش بود.
موبایل هم همینطوره.بیشتر موبایلایی که رایج دسته مردمه همینطوره .
مثه موقعی که شب گوشیتو میزنی به شارژ و صبح برش میداری.چون مدت زیادی به شارژ وصله وقتی فول میشه بعد از 20مین دوباره شروع به شارژ شدن میکنه و تا صبح چند دفه همینطوری شارژ میشه و باعث میشه باطری باد کنه البته در مورد نوکیا من اطلاع دارم.
اگه یه شب بیدار بمونی خودت میفهمی
لب تاب ولی پیشرفته تره وقتی 50 %از شارژ باطری تموم شه شروع به شارژ شدن میکنه اینم میتونی امتحان کنی.

باطری لب تاب واسه سیار بودن سیستمه هیچ دلیل نداره جایی که برق هست ازش استفاده بشه وگرنه آخرش به همشون میگن کامپیوتر
موفق باشی

Saeed2vfx

Member
نه عزیز این امکان از همون بدو تولد لب تاب همراش بود.
موبایل هم همینطوره.بیشتر موبایلایی که رایج دسته مردمه همینطوره .
مثه موقعی که شب گوشیتو میزنی به شارژ و صبح برش میداری.چون مدت زیادی به شارژ وصله وقتی فول میشه بعد از 20مین دوباره شروع به شارژ شدن میکنه و تا صبح چند دفه همینطوری شارژ میشه و باعث میشه باطری باد کنه البته در مورد نوکیا من اطلاع دارم.
اگه یه شب بیدار بمونی خودت میفهمی
لب تاب ولی پیشرفته تره وقتی 50 %از شارژ باطری تموم شه شروع به شارژ شدن میکنه اینم میتونی امتحان کنی.

باطری لب تاب واسه سیار بودن سیستمه هیچ دلیل نداره جایی که برق هست ازش استفاده بشه وگرنه آخرش به همشون میگن کامپیوتر
موفق باشی

فکر میکنم اگر یکبار دیگه متن منو با دقت بخونی یه چیزایی متوجه بشی برادر. ( یکسری حرفامون مشابه هم شده ! معلومه با دقت متن منو نخوندی )
در مورد موبایل کماکان باهات موافقم. هرچند که تا حالا نشده باطری موبایلم باد کنه ! ولی با اینکه دوباره شارِژ میشه موافقم.
در مورد لپتاپ اما قضیه فرق میکنه. من الان بیشتر از 6 ماهه که دارم همزمان از باطری لپتاپم و برق شهری همزمان ااستفاده میکنم و خدارو شکر تابحال مشکلی پیش نیومده برام.
چون اینجا قطعی برق زیاده. به محض اینکه برق قطع بشه لپتاپ سوئیچ میکنه روی باطری و اطلاعاتم از بین نمیره.
اون مطلبی هم که لینکشو گذاشتم حتماً بخون. مطالب مفیدی داخلش هست.

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا