نحوه آپلود سایت در CPanel نسخه 11

با سلام به تمامی دوستان
حتما این موضوع را تکراری می بینید
چون در قسمت هایی به سوال من اشاره ای کوتاه شده است ولی لطفا جواب من را کامل بدهید چون بدجوری گیچ شدم
و اما سوال :
چطوری می تونم سایتم رو آپ کنم تو Cpanel
لازم به ذکر هست که من تمام آموزش ها رو خوندم و حتی با CuteFTP هم کار کردم و به سایت هم دسترسی پیدا کردم
ولی نمیدونم تو کدوم فولدر Page خودم رو قرار بدم تا بازدید کننده ها ببیننش ..................
منظورم همون Home page باشه
من حتی با یه صفحه عادی کار رو شروع کردم ولی نشد .
نسخه Cpanel من 11 هست
من Page رو تو هر پوشه ای که فکر کنین قرار دادم ولی بعد از باز کردن آدرس سایت همچین صفحه ای رو می بینم

لطفا کمککککککککککک
untitled.bmp

اگه دوستان لطف کنن کمکم کنم ممنون می شم :rose:

shayanboy

Active Member
سلام. دوست گرامی .
شما باید به قسمت File manager خود در سی پنل مراجعه کنید و بعد به پوشه Public_html برید و اونجا فایل خودتون رو آپ دیت کنید
از طریق FTP هم باید برید تو پوشه Public_html و اونجا آپ کنید
دقت داشته باشید .
اگر بازز مشکلی بود . بگید

با تشکر
شایان

اسم فایلت رو از main.html به index.html تغییر بده مشکلت حل میشه

آقا دستت درست کارم راه افتاد
والا به هر دری می زدم مشکلم حل نمیشد
من نمی دونم چرا باید حتما فایل به نام index باشه
میتونید یه توضیح بفرمایید
مرسی از 2 دوست عزیز که به فکرم بودند

Mozafary

Member
من از فلسفه ی موضوع بی اطلاع هستم.
بصورت پیش فرض index یا default هست اسم فایلهای اصلی.این قابل تنظیم هست و شما میتونید مشخص کنید که چه فایلی بعنوان فایل اصلی یا default doc باشه در سایتتون

من از فلسفه ی موضوع بی اطلاع هستم.
بصورت پیش فرض index یا default هست اسم فایلهای اصلی.این قابل تنظیم هست و شما میتونید مشخص کنید که چه فایلی بعنوان فایل اصلی یا default doc باشه در سایتتون

خیلی لطف کردین
بازم مرسی:neutral:

Mehr_iman

New Member
سلام دوستان
منم میخوام سایتمو تو cpanel آپلود کنم،ولی وقتی پروژمو Publish میکنم و فایلای مربوطرو میذارم تو Public_html اصلا اونارو اجرا نمیکنه.
فایلای منم یه سری فایلای aspx هستند و از مسترپیج هم استفاده کردم ولی دیتابیس ندارم و یه سایت استاتیک هست.
فقط فایل index.html رو میاره و من وقتی اونو پاک میکنم و صفحه اول سایتمو جاش میذارم (index.aspx) متن html اونو رو صفحه نشون میده!
امکان داره cpanel فایلای aspx رو support نکنه،از یکی شنیدم میگفت فقط php قبول میکنه،این درسته؟
اگه همینطوره حالا من باید چیکار کنم؟!

pasargadteam

Active Member
سلام دوستان
منم میخوام سایتمو تو cpanel آپلود کنم،ولی وقتی پروژمو Publish میکنم و فایلای مربوطرو میذارم تو Public_html اصلا اونارو اجرا نمیکنه.
فایلای منم یه سری فایلای aspx هستند و از مسترپیج هم استفاده کردم ولی دیتابیس ندارم و یه سایت استاتیک هست.
فقط فایل index.html رو میاره و من وقتی اونو پاک میکنم و صفحه اول سایتمو جاش میذارم (index.aspx) متن html اونو رو صفحه نشون میده!
امکان داره cpanel فایلای aspx رو support نکنه،از یکی شنیدم میگفت فقط php قبول میکنه،این درسته؟
اگه همینطوره حالا من باید چیکار کنم؟!

با درود

CPanel نام یک شرکت و نام یک کنترل پانل است که برای سرور های لینوکسی می باشد.

Enkompass هم نام کنترل پانل دیگری است از شرکت معظم و قدرتمند CPanel که برای سرور های ویندوزی است و به تازگی ارائه شده.

خدمتون عرض کنم که شما سرویس میزبانیتون ویندوزی است. برای آپلود فایلهاتون باید در شاخه WWW یا Root فایلها رو آپلود کنید. معمولاً در سرور های ویندوزی این دو شاخه است که استفاده میشه.
اگر سی پانل میخواهید که طبیعتاً پیشنهاد به همه همین است مگر سایت بانک ها و سازمان های دولتی یا مهم که نیازه که برای راحتی کارشون در خیلی قسمت های سایتشون از ویندوزی استفاده کنند.
سرویس های ویندوزی امنیت کمتری داره و به نظر من مناسب نیست برای سایت.
اما سرویس های لینوکسی اگر درست بیایند و امنیت رو انجام بدهند خیلی مناسب تر است و بهتر و سریعتر .

سیستم های ASP and ASP.net and ASPX اینا همه Close source یا منبع یا متن بسته هستند یعنی قابل تغییر نیستند و هزینه باید بکنید برای برنامه نویسیش.
سیستم های Linux or Unix این هم Open Source یا منبع یا متن باز است و رایگان است و اکثراً در نت سورس های مختلفی پیدا میکنید اما اگر سورس شخصی بخواهید باید بدهید براتون بنویسند و هزینه ای میشه. اما اکثراً نیازها براش سیستم هست.

به هر حال موفق باشید.

Mehr_iman

New Member
با درود

CPanel نام یک شرکت و نام یک کنترل پانل است که برای سرور های لینوکسی می باشد.

Enkompass هم نام کنترل پانل دیگری است از شرکت معظم و قدرتمند CPanel که برای سرور های ویندوزی است و به تازگی ارائه شده.

خدمتون عرض کنم که شما سرویس میزبانیتون ویندوزی است. برای آپلود فایلهاتون باید در شاخه WWW یا Root فایلها رو آپلود کنید. معمولاً در سرور های ویندوزی این دو شاخه است که استفاده میشه.
اگر سی پانل میخواهید که طبیعتاً پیشنهاد به همه همین است مگر سایت بانک ها و سازمان های دولتی یا مهم که نیازه که برای راحتی کارشون در خیلی قسمت های سایتشون از ویندوزی استفاده کنند.
سرویس های ویندوزی امنیت کمتری داره و به نظر من مناسب نیست برای سایت.
اما سرویس های لینوکسی اگر درست بیایند و امنیت رو انجام بدهند خیلی مناسب تر است و بهتر و سریعتر .

سیستم های ASP and ASP.net and ASPX اینا همه Close source یا منبع یا متن بسته هستند یعنی قابل تغییر نیستند و هزینه باید بکنید برای برنامه نویسیش.
سیستم های Linux or Unix این هم Open Source یا منبع یا متن باز است و رایگان است و اکثراً در نت سورس های مختلفی پیدا میکنید اما اگر سورس شخصی بخواهید باید بدهید براتون بنویسند و هزینه ای میشه. اما اکثراً نیازها براش سیستم هست.

به هر حال موفق باشید.
ممون از پاسخت دوست من
منم فایلامو همونطور که گفتید تو root آپلود میکنم،اما اونارو نشون نمیده،اسم صفحه اولمم index.aspx هست،فک میکنم cpanel اصلا .net و MsSQL رو پشتیبانی نکنه.
الان نمیدونم باید چیکار کنم من کارمو با asp.net ساختم،البته استاتیک و دیتابیس نداره ولی خب از مسترپیج استفاده شده،چجوری میتونم به html تبدیلش کنم؟ چون چاره دیگه ای نیست،ظاهرا aspx رو support نمیکنه:-?

pasargadteam

Active Member
ممون از پاسخت دوست من
منم فایلامو همونطور که گفتید تو root آپلود میکنم،اما اونارو نشون نمیده،اسم صفحه اولمم index.aspx هست،فک میکنم cpanel اصلا .net و mssql رو پشتیبانی نکنه.
الان نمیدونم باید چیکار کنم من کارمو با asp.net ساختم،البته استاتیک و دیتابیس نداره ولی خب از مسترپیج استفاده شده،چجوری میتونم به html تبدیلش کنم؟ چون چاره دیگه ای نیست،ظاهرا aspx رو support نمیکنه:-?

لطفاً با آی دی من تماس بگیرید تا توضیح کامل رو بدم.

سپاسگذار.

alirezak4

Member
آقا دستت درست کارم راه افتاد
والا به هر دری می زدم مشکلم حل نمیشد
من نمی دونم چرا باید حتما فایل به نام index باشه
میتونید یه توضیح بفرمایید
مرسی از 2 دوست عزیز که به فکرم بودند

مرورگرهالی اینترنتی به طور پیش فرض ابتدا دنبال فایلی با نام Index میگردند تا آن را در از روت سایت اجرا کنن.
اما حتما نیازی نیست که شما فایل Index رو داشته باشید.این فایل میتونه هر اسمی داشته باشه و شما هم میتونید آدرس وب سایت خود تون رو ریدایرکت کنید

pasargadteam

Active Member
مرورگرهالی اینترنتی به طور پیش فرض ابتدا دنبال فایلی با نام Index میگردند تا آن را در از روت سایت اجرا کنن.
اما حتما نیازی نیست که شما فایل Index رو داشته باشید.این فایل میتونه هر اسمی داشته باشه و شما هم میتونید آدرس وب سایت خود تون رو ریدایرکت کنید

که البته میشه این پیشفرض رو با کد در htaccess. تغییر داد.

موفق باشی.

جدیدترین ارسال ها

بالا