مقایسه دوربین Sony Z7 با Sony PD 170

mychevy

Member
سلام دوستان...
نیازمند راهنمایی فوری!
---

برای ساخت موزیک ویدیو (قابل پخش در شبکه های ماهواره ای) طوری که فیلمبرداری در شب و روز و کروماکی داشته باشیم کدوم دوربین رو پیشنهاد می کنید؟؟؟ با توجه به اینکه دو دوربین z7 و pd170 در اختیارم هست... البته قطعاً z7 بالاتره ولی من تاحالا باهاش کار نکردم!
دوربین z7 با چه فرمتی می گیره؟ HD ? HDV? یا DV? یا Full HD?
اصولاً برای شبکه های ماهواره ای با چه فرمتی گرفته بشه خوبه؟
راستی 4:3 بايد باشه يا 16:9 ؟؟؟

راستی دوربین pd170 مموری میخوره! میشه رو اون مموری ضبط کرد و دیگه از نوار دی وی استفاده نکرد؟ آیا همون کیفیت رو داره؟ اگه بشه که خیلی خوبه مستقیم میزنم رو کامپیوتر و نیازی به سخت افزار کپچر نیست!
با چه سخت افزاری و نرم افزاری و چه فرمتی کپچر کنم که افت کیفیت نداشته باشم؟
بعد از تدوین خروجی رو چه فرمتی بگیرم؟

سوال آخرم؛ آیا استاندارد ساخت فیلم کوتاه با موزیک ویدیو میتونه یکی باشه؟؟؟

ببخشید سوالام زیاد شد! ولی خداوکیلی خیلی گیرم فردا پس فردا باید تصور برداری رو برای 2 3 پروژه شروع کنم! یه جوری نشه کارم خراب بشه! من قبلاً فقط تدوین و جلوه های وِیژه کار کرده بودم ولی الان دیگه خودم میخوام بزنم تو کار تصویربرداری هم!!!

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستمممممممممممممممممممممم ....
پلیز!

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
ماشالا سوال بارون کردیا :green:
با z7 کار کن . hdv هست . tape .
می تونی با recorder اطلاعات رو بریزی تو کامپیوتر یا اگه رو tape رکورد کردی با ilink هم کار راه اندازه .
برای ارسال به شبکه ها باید فایل نهایی که می خوای براشون ارسال کنی . با فرمت h264 mp4 , سایز sd 720 p براشون بفرستی . 25 fps , 4:3 pal ولی می تونی 1280 رکورد کنی و بعد تبدیل کنی به این سایز که کیفیت کار بالاتر می شه .

منطورتون از استاندارد فیلم کوتاه و موزیک ویدئو رو متوجه نشدم ولی اگر aspect ration , fps هست که اره مشکلی نداره .

موفق باشی دوست من :rose::wink:

mychevy

Member
ممنون دوست عزیز بابت پاسخ ها ...

پس حتماً باید 4:3 بگیرم ؟؟؟ آخه بخش زیادیش رو 16:9 فلمبرداری کردم!!! کاریش نمیشه کرد؟؟؟

منظورتون از سایز sd 720 p دقیقا چیه؟ راستی من معمولاً خروجی کارهامو 1440 در 1280 می گیرم (HDV) این فرمت رو قبول نمی کنه مثلاً PMC ؟؟؟ آخه رو این مشخصات کیفیت عالی میده پروژم !!! بعدش من H264 AVI شنیده بودم و قبلاً تبدیل کردم ولی H264 MP4 تا حالا کار نکردم! این استاندارد رو با چی کانورت کنم!!!

مرسی!
مرسی!
مرسی!

بازم مرسی!

hosein0251

خوهش می کنم دوست من .

نه لازم نیست حتما 4:3 بگیری که .
می تونی کل کار رو 16:9 رکورد کنی بعد از edit وو..... همه کار .
در مرحله آخر سایز رو تغییر میدی به اون چیزی که لازمه .
مشکلی پیدا نمی کنی . فقط مقداری از عرض ویدئو باید کشیده بشه (trasform ) و مقداری از گوشه های راست و چپ حذف میشه که اشکالی نداره

sd همون 720 میشه .
برای pmc ,... بهتره که خودتون 720 بفرستید .
می تونید با xilsoft video convertor کار کنید یا تو خود افتر افکت h264 رو انتخاب کنید و خروجی بگیرید که دیگه نیازی به convert پیدا نمی کنید .

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

onlineman

Member
سلام

* در رابطه با 4:3 بودن ، تقریبا اکثر کلیپ هایی که pmc داره پخش میکنه 16:9 هستش! حرفتون برام جالب بود!!

بعد سوال اینکه چطوری باید کلیپ ها رو به دستشون رسوند! راه هایی که وجود داره رو بنویسید لطفا.

فرمت نهایی و حداکثر سایز و ...

حدود هزینه ها و ...

و اطلاعات بیشتری اگر لازم هست

منتظر پاسخ هستم

مرسی

hosein0251

سلام

* در رابطه با 4:3 بودن ، تقریبا اکثر کلیپ هایی که pmc داره پخش میکنه 16:9 هستش! حرفتون برام جالب بود!!

بعد سوال اینکه چطوری باید کلیپ ها رو به دستشون رسوند! راه هایی که وجود داره رو بنویسید لطفا.

فرمت نهایی و حداکثر سایز و ...

حدود هزینه ها و ...

و اطلاعات بیشتری اگر لازم هست

منتظر پاسخ هستم

مرسی

16:9 ارسال نمی شن . :green:
همون pal 4 :3 هستند که به صورت دستی scope شده اند . (بالا و پایین تصویر رو سیاه کرده اند . ):wink:

در واقع 16:9 رو در قالب همون سایز 576*720 فرستاده اند که وقتی پخش میشه فکر می کنیم 16:9 هستند. :)

برای ارسال به هر شبکه ای کافیه که برید تو سایت رسمیشون و با ایمیلشون در ارتباط باشید . :paint:

فایلتون رو به صورت یه فایل (زیپ نشده و پارت پارت نشده) تو یکی از سایتهای معروف upload می کنید ( مثلا 4shared) . و بعد لینک کار رو براشون ارسال می کنید . و باید پیگیری بکنید و بعد از چند روز نتیجه زمان پخش رو بهتون اعلام می کنن .

هیچ هزینه ای نداره . :wink:

فرمت هم همونی که بهتون گفتم /

h264 ::::: (level 3.2)

720*576 : size

4:3 یا socpe کردن کارتون هم سلیقه ای هست . (در محدوده سایز SD ) :wink:

جدیدا هم خیلی خیلی فیلترهاشون سخت تر شده و هر کاری رو به همین راحتی پخش نمی کنن .
رو کارگردانی و ادیت و موزیک کار خیلی حساسیت دارن .

موفق باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا