معرفي يك os جديد براي بالا اومدن كامپيوتر

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
اين تاپيك آخه چون موضوعش مناسب نبود به آرشيو نامه ها رفته بود بعد من وقتي رفتم ديدم كه اين تاپيك اين همه پاسخ داده شده و حالا قراره حذف بشه دلم نيومد براي همين عنوان نامه رو عوض كردم كه بشه دوباره برگردوندش اينجا

مجيد

saman_sweden

Active Member
Re: راهنمايي كنيد plz

parpar گفت:
ببخشيد اقا حامد ميام تو تاپيك شما اخه گفتم ديگه تاپيك اضافي نزنم ا ينجا خيلي شلوغه
پر از تاپيك هاي تكراري . با اجازه:
:سلام
من يك چند وقتي است كه هنگامي كه سيستمم رو روشن مي كنم يك بوق ممتد ميكشه !
اكثريت گفتن مال فن cpu است اما من دادم فنش هم ي روغن كاري كردن اما مشكام حل نشد
من خودم احساس ميكنم اين بوق مال CDROM باشه
ميخواستم منو راهنمايي كنيد اگه مال CDROM باشه بايد چي كار كنم ؟
الان يك 3 ماهي ميشه كه اين بوق رو ميكشه ممكنه باعث سوختن قطعه اي بشه ؟
ضمنا بوقش هيچ دنباله اي نداره فقط يك بوق ممتد 12ثانيه اي مي كشه و قطع ميشه !

ممنون از راهنماييتون : پريسا
سلام دوست عزيز خيلي حال كردم با نظرات دوستان
اما يه موضوعي است من به اين سوال فكر كنم پاسخ داده ام در هر حال دوباره مي نويسم
شما خودتون نوشتيد
12ثانيه اي مي كشه و قطع ميشه
علتش اينه و اشكالي هم نداره
اين بوق مربوط به پارتيشون بندي هاردديسكتان است و يا اينكه در كامپيوترتان دوتا هارد داريد
وقتي استارت مي كنه اون سيلندرهاي هارد ميچرخه و پرش از اين هارد به اون يكي هميشه با صداي ممتد 10-12 ثانيه اي همراه است امري نرمال است شايد بعضي هاردها اين صدا را نداشته باشه اما كلا هاردهاي 7200 و يا كمتر 5400 و... اين صدارا دارند
اصلا بهش فكر نكنيد و مطعن باشيد كامپيوترتون سالم است

parpar

Member
ممنونم سامان جان
اما من كه دو تا هارد ندارم.
در مورد پارتيشن بندي هم نميدونم واقعا
اما اين بوق بعد يك باركه بردم جايي مثل اينكه تكون خورد فعلا قطع شده يعني يه صداي خيلي خيلي كم ميده اما بوق نميزنه .
و اينكه اتفاقا ديشب كه سيستم رو اومدم روشن كنم
دوباره بوق زد وبوقش اصلا قطع نشد و
من مجبور شدم كلا خاموش كنم . ( اينم بگم كه سيستم داغ بود )

MrMohi

Active Member
دوست عزیز در مورد اینکه چرا سیستم شما موقع بالا اومدن بوق بوق بازی میکنه نظری ندارم چون علتش برای من هم نامفهومه.اما در مورد اینکه درایو سی شما دائم پر میشه و یا موقع شات داون شدن خاموش نمیشه باید بگم که خود من هم این مشکل رو داشتم و این مشکل البته برای من بخاطر نصب سرویس پک 1 ویندوز اکس پی بود
برای برطرف کردن این مشکل فکر کنم کافیه که درایو سی تون رو فرمت کنین و یک بار دیگه ویندوز رو نصب کنید

Gulf

New Member
سلام

شنيده شدن يك بوق ممتد ولي نه به اندازه 10-12 ثانيه) از power suply مي تونه باشه اونو چك كن ممكنه ولتاژ بالايي بهش ميرسه يا مشكلات ديگه اي كه مربوط به اون هست شما فعلا كاري كه ميتونيد بكنيد اينه كه surge suppressors (توي همه خونه ها هست لازم به خريد نيست ولي اسم فارسيشم نمي دونم) مابين ساكت برق خانه و برق كامپيوترتون بذار تا اگه يه وقتي احيانا از ولتاژ بالا باشه كم مي كنه اگر هم مشكل از ولتاز بالا نبود، به احتمال 60٪ از خود power هست كه بايد عوض بشه، الله اعلم.
موفق باشي

parpar

Member
Majid گفت:
سلام

آقا هرچي هست به فن هم فكر نميكنم ربط داشته باشه آخه فن خراب باشه فوقش سي پيو داغ ميكنه ميسوزه :wink: اصلا ربطي به بوق زدن نداره..

مجيد

mehrdad55 گفت:
با سلام
آقا به قول آقا مجيد از فن سي پيو است از سي يدي رام اگر از فن سي پيو باشد بوقش عين بوق امبولانس است (البته بسته به مادربورد)

سلام
دوستان از اخر فهميدم مشكل چي بود :lol: :idea:
ديشب كه باز اينقدر بوق زد اعصاب من رو خورد كرد يك دفعه قاط زدم خودم مهندس شدم پشت سيستم رو باز كردم ( اخه من از سخت افزار چيزي حاليم نميشه )
ديدم بر خلاف نظر دوستان مشكل همين فن است !!
ديدم اصلا اين فن بد بخت نمي چرخه .
وقتي يك كم زور ميزد و بعد با لاخره راه ميافتاد همون بوق ممتدي بود كه من ميگفتم !
جديدا هم كه گفتم اصلا بوقش قطع نميشه اين بوده كه فن هر چي تلاش ميكرده نميتونسته بچرخه انگار تو گل گير كرده بوده !!

خلاصه از كمك همه ممنون .
اما من نفهميدم با 2 بار روغن كاري چرا درست نشده بوده ؟
حالا بايد كلا فن رو عوض كنم . آره ؟

sp2_sp

Member
من مي خواستم جواب بدم دو دل هستم ولي به حر حال مشكل جالبي هست و اين را جواب مي دم كه اگر كسي ديگه اين مشكل را داشت بدونه چطور رفع كنه البته تا جايي كه اطلاع دارم اين بوقي را كه شما ميگيد مربوط به گرافيك دستگاه شما مي باشد و اين رو چك كنيد و البته امكان داره كه از جاي كه دستگاه را خريپي انداخته باشن به شما دوست عزيز و اين بوق نه به رو و نه به فن سي پي ربطي دارد چون اگر در رم مشكلي پيش ايد اصلا سيستم بالا نمي ايد اون هم در پنتيوم 4 و در مورد سپوال اوا هم در boot.ini برود و و در جلوب default با هر ويندوزي دوست داره بياد بالا بنويسه حله

parpar

Member
ممنونم sp2_sp جان
اما من گفتم مشكلم حل شد و گفتم بر خلاف تصور همه مال همين فن بود . بعد شما چه جوري باز ميگين
نه مال فن نيست !
اينجا سيستم من بازه .وقتي فنش نمي چرخه اين بوق رو كه من ميگفتم ميزد بلافاصله كه يه دست به فنش بزنم كه راه بافته بوق قطع ميشه .
مال كارت گرافيك نيست چون اونو 100 بار چك كردم .
بعدش هم كسي جرات نداره قطعه خراب به من بندازه
حرفا ميزني ها !

جدیدترین ارسال ها

بالا