مطالب فارسی در یوتیوب

saalek110

Well-Known Member
مطالب فارسی در یوتیوب
شامل کتابهای صوتی فلسفی ، عرفانی ، جامعه شناسی و ....

نکته:
یک . من اهل گوش کردن داستان نیستم. دنبال رمان و داستان در این تاپیک نباشید.
دو . دنبال مطالب علمی مثل فیزیک و شیمی در این تاپیک نباشید.
سه . دنبال مطالب مذهبی در این تاپیک نباشید.
چهار . مطالب سیاسی در این تاپیک نداریم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
کتاب صوتی متافیزیک چیست؟
مارتین هایدگر

Screenshot_۲۰۲۴-۰۵-۱۰_۰۲۱۵۳۴.jpg

youtu.be/ZP8jORkRb7E?si=r383j6_P2aOJNEqa

۸ ساعت و نیم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member

saalek110

Well-Known Member
youtu.be/OxfhB53noXw?si=ifQoWK2lk-kiSlch

کتاب صوتی مابعد اطبیعه اخلاق

از
امانوئل کانت.

saalek110

Well-Known Member
youtu.be/UoA_IP_VZC8?si=dgZ8-NXIRwjp76y5

امیل
یا
آموزش و پرورش

ژان ژاک روسو

saalek110

Well-Known Member
کتاب صوتی مکتوب
از پائولو کوئلیو. Paulo Coelho

youtu.be/grsWUHeFy2M?si=RcbFLG6T-3zjAjrO

سالک: سبک پائولو کوئلیو چیست؟ آیا عرفانی می نویسد یا تخیلی و فانتزی؟ من دقیق نمی دانم.
شاید رگه هایی را از جای دیگر قرض می گیرد و پیرامون آن می نویسد...ولی من الان نمی توانم نظر خوبی در باره ایشان بدهم.

سالک:نیم ساعت اول را که گوش کردم یک سری نکات گفته. بعضی نکات خیلی مهمه....مثلا یک جا میگه باربرها توقف کردند و گفتند صبر می کنیم تا روحمان به ما برسد. این نکته مهمی است. ولی بعضی نکات را من یا نفهمیدم یا جالب نبود.

تا دقیقه ۴۵ گوش کردم....کلش ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه است.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
پائولو کوئلیو (به پرتغالی: Paulo Coelho) (زاده ۲۴ اوت ۱۹۴۷) نویسنده معاصر برزیلی است. رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است. او از سال ۲۰۰۷ سفیر صلح سازمان ملل در موضوع فقر و گفتگوی بین فرهنگی است.

330px-Paulo_Coelho_30102007.jpg

نویسندگی حرفه‌ای​

در سال ۱۹۸۲ کوئلیو اولین کتاب خود را بنام آرشیوهای جهنم منتشر کرد که با شکست مواجه شد.[۶] در سال ۱۹۸۶، او با گروهی موسوم به راهنمای عملی خون‌آشامی همکاری نمود، البته بعدها بعد از اینکه پی به ماهیت بد آن برد آن را ترک کرد.[۶] بعد از خاطرات یک مغ سانتیاگوی کامپوستلا در سال ۱۹۸۶، کوئلیو رمان خاطرات یک مغ (ترجمه عنوان انگلیسی: «زیارت») را نوشت. سال بعد کوئلیو، کیمیاگر را نوشت و آن را از طریق یک ناشر کوچک برزیلی در۹۰۰ نسخه منتشر کرد و تصمیم گرفت آن را تجدید چاپ نکند.[۱۲] او سپس یک چاپخانه بزرگتر پیدا کرد، و با انتشار کتاب بعدی خود بنام بریدا، کتاب کیمیاگر به پرفروشترین کتاب برزیلی تبدیل شد. بیش از ۶۵ میلیون نسخه از کیمیاگر به فروش رفته و به یکی از پر فروش‌ترین کتاب‌ها در تاریخ تبدیل شده‌است، این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است که هفتاد و یکمین آن زبان مالتی بود، به دلیل داشتن رکورد بیشترین تعداد ترجمه به زبان‌های مختلف در فهرست رکوردهای جهانی گینس قرار گرفت به عنوان کتابی از یک نویسنده زنده که به بیشترین زبان‌های دنیا ترجمه شده‌است.[۱۳][۱۴] از زمان انتشار کیمیاگر، کوئلیو تقریباً هر دو سال یکبار یک رمان نوشته‌است از جمله کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریستم، کوه پنجم، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، شیطان و دوشیزه پریم، یازده دقیقه، مثل رود روان، ندیمه‌های اودین و جادوگر پورتوبلو. زمانی که در خاطرات یک مغ برای غلبه بر تعلل خود در شروع کار نوشتن تلاش می‌کرد با خود گفت: «اگر من امروز یک پر سفید ببینم، آن نشانه‌ای است از جانب خدا که می‌گوید باید یک کتاب جدید بنویسم.» کوئلیو یک پر سفید در پنجره یک فروشگاه پیدا کرد و شروع کرد به نوشتن در آن روز.[۱۵] در مجموع، کوئلیو تاکنون ۳۰ عنوان کتاب منتشر کرده‌است. سه تا از آن‌ها - خاطرات یک مغ، ندیمه‌های اودین و «الف» - مربوط بشرح حال خود او هستند، در حالی که بقیه آن‌ها کتاب‌های تخیلی هستند که ریشه در تجربیات زندگی او دارند[۷] بقیه، مانند مکتوب و کتابچه راهنمای جنگجوی نور، مجموعه‌ای از مقالات، ستون‌های روزنامه و آموزه‌های منتخب وی هستند. در مجموع کوئلیو بیش از ۱۰۰ میلیون جلد کتاب در بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر جهان فروخته‌است و آثار او به ۷۱ زبان ترجمه شده‌است.[۱۶] او پرفروشترین نویسنده پرتغالی زبان در تمام اعصار است. کوئلیو در وبلاگ خود نیز سه بار در هفته می‌نویسد.[۱۷] کوئلیو طی گفت‌گویی با نشریهٔ وال استریت ژورنال در سال ۲۰۱۴، از تصمیم خود مبنی بر ورود به شبکه‌های اجتماعی به منظور ارتباط دائمی با خوانندگان آثارش گفت

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
کتاب صوتی چه باید کرد
از لئو تولستوی

یک ساعت

Screenshot_۲۰۲۴-۰۵-۰۵_۰۱۱۷۵۷.jpg

اول فیلم درباره گداهای مسکو است.
در وسط های فیلم ، درباره نیازهای انسانها بحث خوبی می کند. میگه فقط به غذا نیاز ندارند.
بعدش بحث می کنه چطور میشه به مردم کمک کرد. بحث هایش قابل توجه است.
روی اجتماع و فرهنگ بحث می کند.

youtu.be/4aJwWhpT3T0?si=LJPYnU9K3-2En8pN

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
لیِو نیکلایِویچ تولستوی فیلسوف، عارف و نویسنده روس بود که او را از بزرگ‌ترین رمان‌نویسان جهان می‌دانند. او بارها نامزد دریافت جایزه نوبل ادبیات و جایزه صلح نوبل شد ولی هرگز به آنها دست نیافت. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا که همواره در بین بهترین رمان‌های جهان هستند، اثر تولستوی‌اند.

ویکی‌پدیا

نام اصلی
لئو نیکُلایویچ تولستوی
زاده
۹ سپتامبر ۱۸۲۸ میلادی
یاسنایا پالیانا
امپراتوری
روسیه

پیشهرمان‌نویس، نویسنده داستان کوتاه، نمایشنامه‌نویس، جستارنویس و
فعال سیاسی-اجتماعی
رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا که همواره در بین بهترین رمان‌های جهان هستند، اثر تولستوی‌اند. او در روسیه هواداران بسیاری دارد و سکه طلای یادبود برای بزرگداشت وی ضرب شده‌است. تولستوی در زمان زندگی خود در جهان سرشناس ولی ساده‌زیست بود.

saalek110

Well-Known Member
کتاب صوتی ۲۱ درس برای قرن ۲۱
از یک نویسنده خارجی است.

youtu.be/Gk9uHV5EOBc?si=bUDAJlMQXoJvsSaL

مطالبش گاهی کاملا اشتباه است ولی نکات خوب هم دارد.
من شک داشتم این کتاب را معرفی کنم. ولی اگر کسی با چشم باز ، گوش کند خوب است.

قسمت دوم و آخر:

youtu.be/d2qqzD_KdAY?si=rGFwuSOS6zsLLP6k

Screenshot_۲۰۲۴-۰۵-۰۵_۰۱۱۵۱۶.jpg

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
youtu.be/p1digTSaHdU?si=84EmSInhT7URJa8v

مسافری از سال ۳۹۰۰

شاید دروغ یا تخیلی باشه ،
ولی شنیدنش شاید جالب باشه.

جنگ اتمی ، مسافرت به مریخ ، و ......

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
youtu.be/s5b1cpln2z0?si=MHhrs6eqzOSwxafu

کتاب صوتی سفر روح
۱۲ ساعت

سالک: ممکن است کل آن خیال بافی باشد،
من هیچ نظری در مورد آن نمی دهم. و هیچ جایش را تایید نمی کنم.
شاید گوش دادنش هم مضر باشد. سلب مسئولیت.

کمی از آن را که گوش دادم ، به تناسخ و برزخ معتقد است....

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا