مشکل stroke حروف فارسی در محل اتصال

marmolak9

New Member
سلام، در illustrator6 با فونت فارسی مشکلی ندارم و حروف به خوبی نوشته میشوند اما هنگامی که به آن stroke دادم علاوه بر دور کار در محل اتصال هر حرف استروک ظاهر شد!!! با نرم افزار های فارسی نویس مثل leomoon ParsiNegar هم مشکلم حل نشد... چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم؟

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
سلام دوست عزیز.

این مشکل مربوط به ورژن برنامه نیست .

من روشی که خودم استفاده میکنم رو بهتون پیشنهاد میکنم.

اول یک کپی از متن اصلیتون تهیه کنید.
بعد روز متن اصلی راست کلیک و Create Outlines رو بزنید. تا متن به صورت Weld یا همون غیر قابل ویرایش در بیاد.
بعد از منوی Windows به دنبال گزینه PathFinder بگردید. بعد از این که این پنل رو اضافه کردید بر روی گزینه Unite یا همون Weld کلیک کنید.
بعد میتونید به متن Stroke بدید.

آخرین ویرایش:

marmolak9

New Member
عالی بود!
ممنونم از شما بابت وقتی که گذاشتید ... بشه که تو نسخه های بعدی این مشکلات رفع بشن و راحت تر و با سرعت بیشتری کار رو جلو ببریم

kazem-rahimi

New Member
با سلام ؛ روشی که آن دوست عزیز برای رفع این مشکل پیشنهاد کرده اند روش خوبی نیست و می توان به عنوان اولین و بدترین راه برای رفع مشکل از آن نام برد.
برای اینکه بخواهیم دور نوشته فارسی یا انگلیسی، استروک ایجاد کرده به طوریکه استروک در محل اتصال نوشته ها ظاهر نشود، راه بهتر استفاده از روش Graphic Effects است. با این کار می توان استروک ایجاد شده را به زیر لایه متن برد، این روش مشابه استروک دادن در فتو شاپ بوده و بهترین مزیت استفاده از این روش این است که افکت ساخته شده را می توان به راحتی روی متن های دیگر هم اعمال کرد. به علاوه ، نکته مهمتر این است که در صورت تغییر دادن متن (چون متن به منحنی تبدیل نشده است) افکت روی آن تأییر داشته و بهترین راندمان کاری را خواهیم داشت.
موفق باشید.

MeyGraph

دستیار مدیر انجمن گرافیک وکتوری
با سلام ؛ روشی که آن دوست عزیز برای رفع این مشکل پیشنهاد کرده اند روش خوبی نیست و می توان به عنوان اولین و بدترین راه برای رفع مشکل از آن نام برد.
برای اینکه بخواهیم دور نوشته فارسی یا انگلیسی، استروک ایجاد کرده به طوریکه استروک در محل اتصال نوشته ها ظاهر نشود، راه بهتر استفاده از روش Graphic Effects است. با این کار می توان استروک ایجاد شده را به زیر لایه متن برد، این روش مشابه استروک دادن در فتو شاپ بوده و بهترین مزیت استفاده از این روش این است که افکت ساخته شده را می توان به راحتی روی متن های دیگر هم اعمال کرد. به علاوه ، نکته مهمتر این است که در صورت تغییر دادن متن (چون متن به منحنی تبدیل نشده است) افکت روی آن تأییر داشته و بهترین راندمان کاری را خواهیم داشت.
موفق باشید.

سلام.
فرمایش شما کاملا درسته ، من شخصاً عادت کرده ام از روشی که توضیح دادم استفاده کنم.
در صورتی که راه درستش رو شما معرفی کردید . که من در ادامه آموزش این روش هم برای دوستمون قرار میدم.
ممنون .

پیوست ها

• how to create Stroke for Text (meygraph).rar
    706.6 کیلوبایت · بازدیدها: 269

tarenoco

Member
البته همه شما درست میگید و این یه مشکل برای نرم افزار هم هست هم نیست
ولی در کا من از ورژن cc استفاده میکنم و این مشکل رو تابحال بر نخوردم

جدیدترین ارسال ها

بالا