مشکل عملکرد بسیار کند و ضعیف لب تاپ

GsGraphic

Well-Known Member
با سلام و عرض ادب خدمت همه شما دوستان عزیز
16.gif

من یه PC و یه لب تاپ دارم که از نظر قطعات بسیار بسیار شبیه به هم هستن

با PC که کار میکنم هیچگونه مشکلی بابت سرعت و پر شدن رم سیستم ندارم و تمام کارهای گرافیکی رو به راحتی
و با سرعت بالا انجام میده و پردازش میکنه ولی مشکل اصلی من زمانی هست که با لب تاپ کار میکنم.
13.gif

اصلا به محض اینکه میخوام فایلی رو توی فتوشاپ یا نرم افزارهای دیگه باز کنم رم سیستم به طور عجیب و غریبی
80 درصد پر میشه و سرعت سیستم بسیار کند و ضعیف میشه.
28.gif

برای من خیلی عجیبه چون هر دو سیستمم (PC و laptop ) تقریبا از نظر قطعات یکسان هستن.

آیا لبتاپم مشکل خاصی داره ؟
روی هر دو سیستم هم آنتی ویروس نود32 اورجینال نصب هست.

یه عکس هم از مشخصات هر دو سیستم میزارم که بتونید بهتر راهنماییم کنید.
ممنون از همگی

پیوست ها

• Sistem.jpg
    Sistem.jpg
    258.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2

the_king

مدیرکل انجمن
اگه فتوشاپ و طرح ای که داخلش باز می کنید حافظه زیادی بگیره کند شدن سیستم منطقی ئه چون شما برای ویندوز 64 بیتی تون 6 گیگابایت حافظه RAM دارید که یک چهارم اش رو کارت گرافیکی گرفته و حداقل یک چهارم اش صرف ویندوز و هسته سیستم عامل میشه و حدودا نصف اش برای فتوشاپ و سایر برنامه ها باقی می مونه که برای ویندوز 7 ئه 64 بیتی در کل مقدار کمی ئه. سیستم عامل به دلیل کمبود حافظه RAM کافی مجبور میشه از هارد دیسک به عنوان حافظه مجازی استفاده کنه که خیلی کند ئه و روی کارایی سیستم تون تاثیر منفی میذاره. و در نظر بگیرید که هارد دیسک لپ تاپ تون احتمالا دور موتور و کارایی کمتری نسبت به هارد دیسک کامپیوتر رومیزی تون داره.
اما بجز این ممکنه یک برنامه ای هم سیستم تون رو کند کرده باشه، پنجره Task Manager ویندوز رو باز کنید و در زبانه Processes روی ستون CPU یکبار یا دوبار کلیک کنید تا بصورت نزولی مرتب بشه.
موقعی که فتوشاپ رو اجرا می کنید ببینید بجز System Idle Process که درصد بیکاری سیستم رو نشون میده چه پروسه ای مصرف اش ناگهانی بالا میره و بالای لیست میاد.

GsGraphic

Well-Known Member
اگه فتوشاپ و طرح ای که داخلش باز می کنید حافظه زیادی بگیره کند شدن سیستم منطقی ئه چون شما برای ویندوز 64 بیتی تون 6 گیگابایت حافظه RAM دارید که یک چهارم اش رو کارت گرافیکی گرفته و حداقل یک چهارم اش صرف ویندوز و هسته سیستم عامل میشه و حدودا نصف اش برای فتوشاپ و سایر برنامه ها باقی می مونه که برای ویندوز 7 ئه 64 بیتی در کل مقدار کمی ئه. سیستم عامل به دلیل کمبود حافظه RAM کافی مجبور میشه از هارد دیسک به عنوان حافظه مجازی استفاده کنه که خیلی کند ئه و روی کارایی سیستم تون تاثیر منفی میذاره. و در نظر بگیرید که هارد دیسک لپ تاپ تون احتمالا دور موتور و کارایی کمتری نسبت به هارد دیسک کامپیوتر رومیزی تون داره.
اما بجز این ممکنه یک برنامه ای هم سیستم تون رو کند کرده باشه، پنجره Task Manager ویندوز رو باز کنید و در زبانه Processes روی ستون CPU یکبار یا دوبار کلیک کنید تا بصورت نزولی مرتب بشه.
موقعی که فتوشاپ رو اجرا می کنید ببینید بجز System Idle Process که درصد بیکاری سیستم رو نشون میده چه پروسه ای مصرف اش ناگهانی بالا میره و بالای لیست میاد.
سلام دوباره.
متشکرم که وقت گذاشتین برای راهنمایی و حل مشکل بنده.
صحبت های شما کاملا درسته و امکان داره سرعت هارد دیسک لب تاپ از سیستم رومیزی پایین تر باشه ولی نباید اختلاف در این حد باشه آخه سرعت سیستم رومیزی بسیار بالاست ولی با لب تاپ اصلا نمیشه کار کرد و سرعتش خیلی پایینه.
کلا اطلاعاتی که Task Manager بهم میده یه کم غیر معمولی هست من یه عکس از چند قسمت براتون میفرستم ببینید به نظرم شما هم با من هم عقیده میشید که چرا سیستم تو این وضعیت قرار میگیره.

پیوست ها

• ram.jpg
    ram.jpg
    358.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1

the_king

مدیرکل انجمن
روی آماره ستون CPU متمرکز بشید نه حافظه اشغال شده، اینکه سیستم به فتوشاپ بیشترین میزان حافظه RAM رو تخصیص بده کاملا طبیعی ئه، ماهیت این برنامه همینه.
این وضعیت برای فتوشاپ خوبه ولی روی کارایی خود ویندوز و سایر برنامه ها تاثیر منفی میذاره چون حافظه آزاد کمتری براشون باقی میذاره.
اما شما اطلاعات رو بر حسب ستون Memory مرتب کرده اید، از این نحوه مرتب کردن نمی توانید نتیجه ای بگیرید. روی ستون CPU بصورت نزولی مرتب اش کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا