مشکل سیو کردن فایل بزرگ در فوتوشاپ *فوری

esmaeeljam

New Member
سلام دوستان،

من یه تابلوی مغازه 6.5 * 1.5 متر با فوتوشاپ طراحی کردم؛ اما وقتی با tiff سیو میکنم، error میده که نمیشه!

از اساتید بزرگوار کمک میخوام. فوری هست! :neutral:

.:. soroosh .:.

Active Member
میشه .
فقط احتمالا یا رم کم میاره یا درایو c سیستمتون فضای کمی داره .
برای کار با فایلهای بزرگ با فوتوشاپ باید درایو c خیلی خالی باشه . شاید حتی ۱۰ گیگ یا ....
من حدث میزنم مشکلتون همین باشه .
موفق باشید .

esmaeeljam

New Member
سروش عزیز ممنون
اما درایو سی 33 گیگ خالی داره ، رم هم 2 گیگ هست. پس مشکل از چیه؟ راستی وقت سیو کردن فقط فرمت .tif و .raw داره ، در حالیکه وقتی کوچیکش میکنم تمام فرمتها میاد.!

esmaeeljam

New Member
اینم متن error :

could not save az C:\pic because this document exeeded the 4 gigabyte limit for tiff files!

esmaeeljam

New Member
اگر وقت سیو کردن با tiff آپشن zip رو بزنم ، چاپخونه میتونه بازش کنه ؟!

Active Member
آهان.
خب این اروری که میده میگه برای فایل تیف حداکثر ظرفیت میتونه ۴ گیگ باشه و کار شما بیشتر از این مقدار میشه و این هم ارور میده و ذخیره نمیکنه .
اگه میتونه زیپ کنه خب بله .
چاپخونه مشکلی نداره و میتونه باز کنه .
:wink:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
شما رزلوشن کار رو چند گرفتید که ارور حجم داده!؟

و اینکه همیشه فایل تیف که برای چاپخونه میفرستید رو موقع ذخیره کردن میتونید نوع فشرده کردن تصویر رو lzw در نظر بگیرید.

esmaeeljam

New Member
و یه سوال دیگه؛

چه طور میتونم لایه هی ذخیره کنم ، چون با این اندازه، psd نداره !

.:SENATOR:.

Member
[font=&quot]آخه عزيز من كدوم آدم عاقلي بنر رو با ريزولوشن 300 طراحي ميكنه معمولا ريزولوشن رو 72 و در نهايت 150 ميگيرن چون اساسا دستگاهاي چاپ بنر بيشتر از اين ريزولوشن رو جواب نميدن و انقدر فرق نميكنه[/font]​

Active Member
شما میتونی لایه‌ای با همون فرمت تیف ذخیره کنی .
اما به قول این دوستمون برای یه همچین سایز‌های نهایت ۱۵۰ یا ۱۷۰ dpi طراحی میکنن .
یکی از دلایل طراحی در این سایز با رزولیشن پایین اینه که چون بیننده هیچ وقت از ۴ یا ۵ متری یا حتی بیشتر بهش نزدیک نمیشه پس کیفیت پایین هم باشه اون تابلو کار خودش و به خوبی انجام میده .
موفق باشید .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
البته بچه ها توضیح دادن ولی به هیچ وجه این کار رو با این رزلوشن برای چاپ نبرید چون براتون چاپ نمیکنن!

چون اصول کار چاپ لارج فرمت با این رزلوشن نیست و تنها کاری که این رزلوشن بالا میکنه فقط حجم رو زیاد میکنه.

شما هر جایی هم که این کار رو ببرید اگر اون مسئول چاپ خیلی بهتون لطف کنه و براتون چاپش کنه اول از همه خودش رزلوشن رو از 300 dpi بین 70 تا 150 میذاره و بعد چاپ میکنه.

پس لزومی نداره که رزلوشن رو اینقدر بالا بگیرید. رزلوشن 300 فقط برای کارهای کوچیک چاپی مناسب ئه نه برای کارهایی با این سایز که قرار نیست بیننده از نزدیک ببینه.

در مورد نوع فرمت خروجی هم بنظرم همون فرمت TIFF رو با فشردگی LZW در نظر بگیرید. چون بهترین حالت از نظر کیفیت و حجم هست.

در مورد ذخیره کردن فایل همراه با لایه هم همون موقعی که دارید با فرمت تیف ذخیره میکنید توی کادری که باز شده برای مشخص کردن مسیری
که قرار هست کار ذخیره بشه گزینه ای به اسم Layers داره که اگر اون رو فعال کنید فایل رو بصورت لایه باز ذخیره میکنه.

esmaeeljam

New Member
شما میتونی لایه‌ای با همون فرمت تیف ذخیره کنی .
اما به قول این دوستمون برای یه همچین سایز‌های نهایت ۱۵۰ یا ۱۷۰ dpi طراحی میکنن .
یکی از دلایل طراحی در این سایز با رزولیشن پایین اینه که چون بیننده هیچ وقت از ۴ یا ۵ متری یا حتی بیشتر بهش نزدیک نمیشه پس کیفیت پایین هم باشه اون تابلو کار خودش و به خوبی انجام میده .
موفق باشید .

سروش عزیز متشکرم ، اطلاعات واقعا مفیدی دادید.

جدیدترین ارسال ها

بالا