مشکل در رندر گیری

amirsadraii

Active Member
من یه کار نیمه سنگین دارم که با وی ری رندر میگیرم اما وقت رندر گیری یک دفعه از محیط مکس خارج میشه مادربردم p7وcpu هم 5i اینتله رمم کمه و 2گیگه ممنون میشم یکی کمک کنه

esfehanei

Member
ورژن مکست چیه؟
منم 2010 داشتم و اینجوری میشد البته سخت افزارم یه کم پایین تره
مشخصات سخت افزارتو کامل بنویس
راه حلشم فک کنم اینه که از مکس2009 استفاده کنی

amirsadraii

Active Member
سلام اصفهانی نه مکسم 2009
mb :p7p55le
cpu:5i intel
ram:2g
vga:gt240 gigabyte
ممنون میشم کمک کنی

esfehanei

Member
نمی دونم چی بگم تازه مکسو شروع کردی؟
من که حدودا یکساله کار میکنم البته بیرون نیامده تاحالا ولی بلایی سرم اوورده که از مکس متنفر شدم میخوام برم مایا
2010اصلا نصب نکن که کلا همش میاد بیرون(تجربه دارم )
2011رو نمیدونم شاید خوب باشه(هنوز نگرفتم و ندیدم
2009بدک نیست
یکی به من گفت 2008نصب کنم میخوای شما نصب کن ببین درست میشه
البته توجه داشته باش اینا که میگم فقط نظرای منه شاید راه حل دیگه ای باشه که معمولا هم نیست چون برای ما همه برنامه هامون کرک شده ست و این مشکلات هم پیش میاد باید بسوزیمو بسازیم
ولی فکر نکنم مشکل سخت افزاری باشه
پلاگینی چیزی نصب نکردی مثل وی ری و...

amirsadraii

Active Member
من دوساله شروع کردم اما همش با یه نسخه مکس2009 کار کردم با مکس 8 کار نکردم از اول با 2009 کار کردم وی ری هم روش نصب کردم اما پلاگینشه دیگه؟

HOSSEIN.D

Well-Known Member
من تخصصم مکس و وی ری نیست.
ولی از اون جایی که معلومه و حدس میزنم.
به احتمال قوی مشکل از رمه.
من رم 4 دارم.
با مکس 2009 و 2011 و وی ری sp2 و sp5 رندر گرفتم.
اصلا مشکلی نداشتم.
اگه میتونی رو یه سیستم قوی دیگه تست کن.
موفق باشید.:rose:

kaveh1269

New Member
سلام ببین می تونی بری توی قسمت setting و توی vray system و Dynamic memory limit رو بکنی 800 و defult geometry رو بکنی Dynamic. این یه را هشه راهه دیگش اینه که رم کامپیوترتو با استفاده از هاردت زیاد کنی ( خودم این کارو کردم ) اون یکم پیچیدست اگه این جواب نداد بگو تا بهت بگم چیکار کنی... برای خودم روش اول تا یه جاهایی جواب می داد و مشکلم رو حل کرد. ولی وقتی یه کار داری که 4 یا 5 تا درخت خیلی سنگین توشه باید رم رو زیاد کنی.

kaveh1269

New Member
خب ببین برای راه دوم روی my computer راست کلیک کن بعدش روی propertis بزن . روی advanced system setting کلیک کن. روی تب advanced بزن و توی قسمت performance روی setting بزن. توی این قسمت هم دوباره روی advanced بزن و در قسمت vitual memory روی change بزن. توی این قسمت روی custom size بزن. initial size رو مقدار رم دقیق کامپیوترت روبه علاوه ی 300 بزن و maximum size رو 3 برابر مقدار رم کامپیوترت بزن. از اون درایو هایی که بالا نشون داده میشن باید یک کدوم که جا داره و زیاد پر نیست رو انتخاب کنی تا رم از اون درایو share کنه... رو هر کدومشون که کلیک کنی یک space available بهت میده و تو باید ببینی کدوم بیشتر جا داره... بعدش هم ok کن و reset کن. برای من که خیلی خوب شد. قبلاً تا یه درخت از archmodels رو میزاشتم هنگ می کرد اما الان راحت تا 5 یا 6 تا رو می زارم و با کیفیت های خوب رندر هامو می گیرم.
باز برای اطلاعات بیشتر از help خود ویندوز هم میتونی استفاده کنی. امیدوارم کارت راه بیفته...:wink:

kaveh1269

New Member
البته تخصص خودم Vray هست و تو رندرگیری با این پلاگین ، این روش خوب بوده.

جدیدترین ارسال ها

بالا