مشکل در بکار بردن hover و تغییرات آن در IE

Rasivell

Member
سلام

شرمنده از همه .. کوچیک همتونم....

یه مشکل دارم که تاب و توانمو گرفته...:sad:

من توی یه استایل شیت ،از این دستور استفاده کرده ام: a:hover خوب همین جوری که میدونید این دستور برای این است که وقتی ماوس میره روی یک لینک ، رنگ اون لینک رو میتونی تغیر بدی و تغیر میکنه

تا این جا مشکل ندارم و ، وقتی یک عکس هم توی صفحه قرار میدهم و بهش Border هم میدم ، وقتی ماوس میره روی تصویر ، بوردر تصویر تغیر رنگ میده و مشکلی نیست

خوب مشکل من چیست؟:

مشکل من اینه که تمام این چیز ها توی اینترنت اکسپلوره کار میکنه ولی وقتی روی تصاویری که Border دارند میری ، Border ان تصاویر تغیر رنگ نمیده..!!!!:cry: و فقط توی اینترنت اکسپلوره این طوری هستش..!!!

حال برای این که من کاری کنم که توی اینترنت اکسپلوره هم وقتی ماوس روی تصویر دارای بوردر میره ، بوردرش تغیر رنگ بده باید چیکار کنم؟

متشکر

Rasivell

Member
با با من زبانم خوب نیست ..... سایت انگلیسی ندید..!

هر کسی تجربشو داره و و انجام داده تا حالا بیاد راه بگه ..چون خسته شدم...

اینم نمونه کد:

کد:
a:hover{color:#ee3330;}
این کد باعث میشه تا هر لینکی که هست ، وقتی روش با ماوس میری تغیر رنگ بده..! و حتی بوردر تصاویر هم تغیر رنگ میدن ... ولی توی اکسپلوره ، لینک ها تغیر نگ میدن ولی بوردر تصاویر با روقتن ماوس روی ان ها تغیر رنگ نمیده (فقط در اکسپلوره)

آقا ... من CSS میخوام نه جاوا اسکریپت

..

آخرین ویرایش:

pouya saadeghi

Active Member
اينترنت اكسپلورر با اين كد فقط درصورتي رنگ بوردر رو عوض ميكنه كه عكس ها داخل تگ a‏ باشن و تگ a ‎‏ هم مقدار href‏ داشته باشه.

آخرین ویرایش:

Saeed

Well-Known Member
سلام

می تونی از کد زیر استفاده کنی

HTML:
img a:hover {  border:1px solid #ff9900;}

موفق باشی :cool:

Rasivell

Member
متشکر از همه ... این دوستمون pouya saadeghi چرا این همه بهونه میاره...!!!!!:shock: تگ مگو ول کن .. اگه راهی بلدی بگو... خوب معلومه که عکس من توی تگ <a> هستش .. توی جیبم نزاشتم عکس رو که..! بله توی تگ های استاندارده

با با من از نیوک استفاده میکنم..!! داره یه تغیراتی توی قالبش میدم .... که سر این اکسپلوره کوفتی گیر کردم..!! این کد ها همجواب نمیده..!!

یه راه درست درمون هر کی بلده بگه ...

pouya saadeghi

Active Member
کد رو به این صورت بذارید(من که نمیدونم کد شما چطوریه!؟ :-? )

HTML:
a img{border:#FF0000 1px solid;}
a:hover{color: #00FF00;}
a:hover img{border:#00FF00 1px solid;}
اگه کد a:hover (در خط دوم) رو نذارید IE خط سوم رو نمیخونه...

Saeed

Well-Known Member
متشکر از همه ... این دوستمون pouya saadeghi چرا این همه بهونه میاره...!!!!!:shock: تگ مگو ول کن .. اگه راهی بلدی بگو... خوب معلومه که عکس من توی تگ <a> هستش .. توی جیبم نزاشتم عکس رو که..! بله توی تگ های استاندارده

با با من از نیوک استفاده میکنم..!! داره یه تغیراتی توی قالبش میدم .... که سر این اکسپلوره کوفتی گیر کردم..!! این کد ها همجواب نمیده..!!

یه راه درست درمون هر کی بلده بگه ...
کدی که گذاشتم کاملا درست کار می کنه خودم تست کردم.

Saeed

Well-Known Member
آقای پوپا صادقی هم کد درستی گذاشتن فقط اگه بردر img رو بر میداشتن خیلی بهتر بود

این کد به این صورت عمل می کنه که تمامه بردر ها عکس ها رو بر میداره و وقتی که موس روش میره یک بردر 1px با رنگ مشکی دورش میاد و وقیتی موس بیرون میاد بردر میره.

HTML:
a img{border:#FF0000 0px solid;}
a:hover{color: #00FF00;}
a:hover img{border:#000000 1px solid;}

موفق باشی :cool:

Rasivell

Member
فدای همگی....

شرمنده.. من الان میخوام این ها رو تسط کنم ولی قبلش یه چیزی بگم.... من دارم از یک Cms استفاده میکنم.. شما که خودتون استادید.. میدونید که هنگام ارسال خبر و یا همان پست ، میتونی به تصاویرت بردر بدی، دیگه من نمیخوام داخل این کد ها بهش بردر بدم که.. هنگام ارسال خبر ، یهتصویر میزارم کنار موضوع ارسالی و بعد از هون جا به اون تصویر بردر میدم..!

امید وارم متوجه شده باشید..

من یه تصویر میزارم تا متوجه بشد من کجا به تصویر بردر میدم و دیگه نباید توی کد های Css بردر تعریف بشه...

تصویر:

03f9d08530.jpg

pouya saadeghi

Active Member
DrSaeed گفت:
کدی که گذاشتم کاملا درست کار می کنه خودم تست کردم.
البته کد شما یه اشتباه کوچیک :green: داشت:
HTML:
img a:hover
تگ a داخل تگ img نیست. تگ img داخل تگ a هستش:
HTML:
a:hover img

DrSaeed گفت:
فقط اگه بردر img رو بر میداشتن خیلی بهتر بود
اگه اشتبه نکنم Rasivell خودش میخواست تصاویر بوردر داشته باشن و فقط در hover رنگشون عوض بشه:-?
(البته من اینجوری متوجه شدم...)

pouya saadeghi

Active Member
فدای همگی....

شرمنده.. من الان میخوام این ها رو تسط کنم ولی قبلش یه چیزی بگم.... من دارم از یک cms استفاده میکنم.. شما که خودتون استادید.. میدونید که هنگام ارسال خبر و یا همان پست ، میتونی به تصاویرت بردر بدی، دیگه من نمیخوام داخل این کد ها بهش بردر بدم که.. هنگام ارسال خبر ، یهتصویر میزارم کنار موضوع ارسالی و بعد از هون جا به اون تصویر بردر میدم..!

امید وارم متوجه شده باشید..

من یه تصویر میزارم تا متوجه بشد من کجا به تصویر بردر میدم و دیگه نباید توی کد های css بردر تعریف بشه...

تصویر:

03f9d08530.jpg

خوب الان مشکل کجاست؟ نمیتونید css رو ویرایش کنید؟:-?

Rasivell

Member
اگه اشتبه نکنم Rasivell خودش میخواست تصاویر بوردر داشته باشن و فقط در hover رنگشون عوض بشه:-?
(البته من اینجوری متوجه شدم...)

قربون دهنت ... ایول خودشه ، خوب متوجه شدی..!

من میخوام بردر داشته باشه و وقتی ماوس میره روش رنگ بردر عوض بشه....

آقا من این کد هایی که داده بودید رو کلی ویرایش و .. کردم و یه چیزی به دست امد:) اونم این بود که حالا توی اینترنت اکسپلوره درست شده ولی توی فایر فاکس بهم ریخته :lol: خدا ذلیل کنه این قانون مرور گر سازی را ....

من کم آوردم :-? و تشخیص من اینه که من این فایل Css قالب خودمو این جا پیوست کنم تا شما یه دید بندازید..!

توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه توجه

مشکل جدید اینه که الان با گذاشتن این کد ها، توی فایر فاکس ، تمام عکس ها وقتی روشون میری بردر دار میشن.. من میخوام فقط تصاویر ارسالی من دارای بردر باشند و با رفتن ماوس بر روی ان ها تغیر رنگ بدن..

خوب من این فایل را بدون قرار دادن کد های شما ، دراین جا میزارم..! (خالص) این فایل برای یه قالب از نیو مشهد تیم است..

لازم به ذکر است که این کارهایی که میخوم انجام بدم ، دقیقا در اخرین خط این کدهای موجود در فایل ارسالی هست..

پیوست ها

• style.rar
    1.9 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Amenocy

Member
برادر من . این چیزایی که شما میخوای خیلی نکات زیادی داره نمیشه تو 1 سطر برای شما که اطلاعات کمی داری توضیح داد . شما حتی کد های خودت رو هم ندادی !

میتونی کلا" کارتو با اشکالاتش بزاری اینجا اگه کسی وقت داشت کمکت میکنه و مشکلات رو حل میکنه و یا این که از یک نفر بخوای که ایرادات رو برطرف کنه فکر نکنم هزینه زیادی داشته باشه (شاید اصلا نداشته باشه )

Amenocy

Member
اگه بخوای روی هر عنصری در صفحه hover تعریف کنی باید این کد رو بالای صفحه قرار بدی

کد:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

pouya saadeghi

Active Member
کدوم یکی از این ID ها یا Class ها مربوط به محتوای پسته؟
حدس میزنم #MTForumBlock باشه؟ درسته؟
به هرحال باید کد رو فقط به اون ID نسبت بدید. اینجوری:

HTML:
#MTForumBlock a img{border:#FF0000 1px solid;}
#MTForumBlock a:hover{color: #00FF00;}
#MTForumBlock a:hover img{border:#00FF00 1px solid;}

اینجوری کد ها فقط برای تصاویر لینکداری که داخل بلاک مورد نظر هستن اعمال میشه.

0098music

New Member
مسلما بهترین مروگر جهان فایر فاکسه اما یک چیزی بین ما ایرانیا بد جا افتاده اونم اینکه دنبال سواد کامپیوتری نمی ریم در نتیجه ملت همش از اینترنت اکسپلوره استفاده می کنند

و یکی از کارهای روزمره ما روزی شوصمد پنجاه بار نفرین کردن مایکروسافت هست که به دلیل خودخواهی های شخصی اینترنت اکسلپوره با استانداردهای وب نویسی توسعه نداده

حالا من تنها راهی که 4 سال هست برای دور زدن مایکروسافت استفاده می کنم این راه هست و یکی از بهترین کلک رشتی های من در طراحی سایت هستش

در بسیاری از موارد دیده شده افرادی بسیار بسیار زیشعور خواستن طرحهای بنده رو کش برن ولی اینقدر شغال بودند که نفهمیدند من واسه هر مرورگر یک استایل جدا استفاده می کنم و طرح منو کش می رفتند و کلی کار می کردند روش وقتی موقع بهره برداری می رسیده می دیدند فقط در مروگر فایر فاکس سایت دیده میشه و دو هزار بار منو لعنت و نفرین می کردن ولی کار از کار گذشته بود دیگه بنده هدف خودم رو توسعه دادم بودم اونم این بود که یا بگیریم خودمان طرح بزنیم نه از کسی بلند کنیم

حالا این همه صفحه چیندم که بهت بگم بیا این کدی که باید در استایل های مختلف ازش استفاده کنی

استفاده از فایل CSS جداگانه برای اینترنت اکسپلورر :

شما میتونید به راحتی یک سی اس اس جدا گانه برای هر کدام از نسخه های اینترنت اکسپلورر بنویسید و با یک دستور شرطی در سربرگ (header) صفحه تون اون رو اضافه کنید و ببینید که زمانی که با اینترنت اکسپلورر وارد اون صفحه می شوید فقط اون سی اس اس مخصوص اینترنت اکسپلورر را خواهید دید .

مثال :
کد:
<!–[if IE ۶]> <link rel=”sytlesheet” type=”text/css” href=”bugFixForIE۶x.css”> <![endif]–>
<!–[if IE ۷]> <link rel=”sytlesheet” type=”text/css” href=”bugFixForIE۷x.css”> <![endif]–>

pouya saadeghi

Active Member
اگه بخوای روی هر عنصری در صفحه hover تعریف کنی باید این کد رو بالای صفحه قرار بدی

کد:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

ولی در IE نمیشه به هر المنتی hover داد . (فقط a:hover رو میشناسه :wink: )

آخرین ویرایش:

ALI4GHA

Member
برای اینکه منظور این دو تا خط را بفهمید نیاز نیست مترجم انگلیسی باشید:

IE6 and before doesn't support :hover in CSS (except for anchors). You can use this script to make hovers work in IE. Just add the following line to your stylesheet (this assumes the path of the file -- you may need to change it to reflect your paths).

خیلی ساده یک فایل با نام csshover.htc همون جایی که فایل استایل شما وجود داره ایجاد کنید و کد زیر را داخل اون قرار بدید :
http://snipplr.com/view/1912/internet-explorer-ie6-css-hover/

حالا تو فایل استایل این خط را اضافه کنید:

کد:
body { behavior:url("csshover.htc"); }

همین

جدیدترین ارسال ها

بالا