مشکل در ارسال نستعلیق از چلیپا به کورل

mehrnu6

Member
سلام خوبین؟ یادمه یه موقع از چلیپا به کورل خط نستعلیقو انتقال میدادم که متنها با فاصله میفتاد و من با زدن یه دکمه همشون به هم وصل میشدند ولی الان یادم رفته و نمیدونم کجاست.آخه از کورل 15 استفاده میکنم. میشخ بگین چطور میتونم به هم بچسبونم.خسته شد از بس دونه دونه به هم مرتبط بدم.

nima_dsnr

کاربر VIP
من زمانی که کرل 11 داشتم این مشکل برام پیش میومد
اما از نسخه بعد از اون تا الان (البته من x4) دارم سالم کپی میشه.
خلاصه اون زمان اینجوری درست میشد:
اول باید ungroup کنی (ctrl+u)
بعدش Ctrl+Shift سمت چپ و بعد Ctrl+Shift سمت راست بزنی درست میشه.

mehrnu6

Member
زدم به منوی text attributes اومد دوتا چکمارک داشت.خلاصه نشد.اگه بازم کسی بدونه ممنون میشم.حالا چجوری کپی میکنی که فاصله ایجاد نمیشه؟

nima_dsnr

کاربر VIP
زدم به منوی text attributes اومد دوتا چکمارک داشت.خلاصه نشد.اگه بازم کسی بدونه ممنون میشم.حالا چجوری کپی میکنی که فاصله ایجاد نمیشه؟

نمیدونم والا !!!!
من وقتی آنگروپ نمیکنم این چک مارک ها میان ولی آنگروپ که شدن نمیان.
به هر حال من کپی پیست معمولی میکنم. تو چلییپا Ctrl+C و تو کرل Ctrl+V

SAEED@R

Member
سلام خوبین؟ یادمه یه موقع از چلیپا به کورل خط نستعلیقو انتقال میدادم که متنها با فاصله میفتاد و من با زدن یه دکمه همشون به هم وصل میشدند ولی الان یادم رفته و نمیدونم کجاست.آخه از کورل 15 استفاده میکنم. میشخ بگین چطور میتونم به هم بچسبونم.خسته شد از بس دونه دونه به هم مرتبط بدم.
مي تونين با فرمت bmp اكسپورت بگيرين تو كرل trace كنين.
اينجوري راحت تره
:)

negargraphic

New Member
با سلام خدمت دوستان
من تازه اومدم اينجا نمي دونم چي به چيه
ولي مشكل شما اگه كپي پست است بهترين راه چليپا اول انتخاب متن است بعد از گزينه ويرايش يا اديت گزينه كپي را انتخاب نموده بعد در كرل پست نماييد در غير اينصورت يعني بصورت كنترل سي و كنترل وي بصورت بيت مپ مياد.
براي يكپارچه كردن هم اول آنگروپ كرده بعد از انتخاب فونتهايي كه ميخواهيد با هم باشند ميتوانيد از گزينه ولد كردن استفاده كنيد
اميدوارم توانسته باشم كمكي كرده باشم:rose:

nima_dsnr

کاربر VIP
دوست عزیز مشکل دوستمون کپی کردن نیست
مشکل اینه که بعد از کپی حروف به هم میریزه

negargraphic

New Member
شايد بخاطر اينكه ويندوزش فارسيه در ويندوز هاي فارسي اين مشكل پي مياد
بايد زبان ويندوز را انگليسي كرد بعد اگه مشكلي بود ايراد چيز ديگه اي كه بايد بررسي شه
من توي تمام كرل ها امتحان كردم مشكلي نبود..

rezadehghani

New Member
شايد بخاطر اينكه ويندوزش فارسيه در ويندوز هاي فارسي اين مشكل پي مياد
بايد زبان ويندوز را انگليسي كرد بعد اگه مشكلي بود ايراد چيز ديگه اي كه بايد بررسي شه
من توي تمام كرل ها امتحان كردم مشكلي نبود..

منظور از زبان ویندوز عوض کردن همون زبان دوم صفحه کلیده
البته در ویندور 7 میشه با تغییر لوکیشن هم این کارو کرد.
control panel > region and language > keyboard and languages > change keyboards ...

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
دوست عزیز احتیاجی نداشت تاپیک یک سال پیش رو بیارید بالا
این تاپیک اگر به تاریخش نگاه کنید مال اردیبهشت پارسال هست.

kahkeshannoori

New Member
سلام دوست عزیز
تنها راه آوردن نوشته از چلیپا به کرل 15 اینه که برات میگم امیدوارم استفاده کنی
از متن نوشته شده در چلیپا فایل pdf بساز ( اگه بلد نیستی بگو که برات توضیح بدم ) بعد فایل pdf رو به به برنامه کرل import کن اینجوری حتی حروفم به هم نمیریزه مطمئن باش
موفق باشی:rose:

ACTIVE

Active Member
متن ها رو خوندم... یه چند روشی داره که براتون توضیح میدم... هرچند تاپیک قدیمی ولی شاید یه زمانی به درد بخوره

1- میتونید نرم افزار Foxit Advanced PDF Editor رو دانلود کنید و بعد از نصب یه پرینتر PDF به سیستم اضافه میکنه و میتونید هنگام خروجی گرفتن از چلیپا یا کلک یا هرچیز دیگه ای اونو برای پرینتر پی دی اف بفرستید تا تبدیل به PDF بشه بعد در کورل یا ایلاستریتور Import اش کنید...

2- میتونید نرم افزار Adobe Acrobat Professional (دقید کنید منظور Acrobat Reader نیست!!) رو نصب کنید بعد یه پرینتر PS نصب کنید (در لیست پرینترهای دیفات ویندوز پرینتر های PS با مشخصه PS قابل رویت هستند مثل HP Color LaserJet 2800 Series PS) بعد مطابق روش بالا از صفحه تون در چلیپا یا کلک پرینت بگیرید و به اوون پرینتر ارسال کنید... فایلی با فرمت .ps تولید خواهد شد که سپس باید در نرم افزار Adobe Distiller اونو باز کنید و سپس تبدیل به فرمت PDF کرده و سپس در کورل یا ایلاستریتور ایمپور کنید.

روش دوم درصد خطای بسیار کمتری دارد، ضمنا PS هم مخفف Post Script می باشد. برای اطلاعات بیشتر این مورد رو مطالعه بفرمایید: http://en.wikipedia.org/wiki/PostScript

با تشکر

سلام. با اجازه من هم یه توضیح کوچولو میدم.شاید به درد بخوره.
چون زبان سیستمو فارسی انتخاب کردید این مشکل بوجود میاد. میتونید در control panel قسمت Rejional and language option زبان سیستمو به English (united states) تبدیل کنید وسیستم خود بخود ریست میشه.وقتی انجام شد توی چلیپا بنویسید.از edit انتخاب کنید وکپی کنید. بعد در کورلpastکنید و ungroupکنید. خواهید دید بدون فاصله وارد شده. کافیه همه رو با هم weld کنید.
یا علی مدد
:shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا