مشکل جالب در freehand mx و photoshop cs2

amirhh75

Member
eror.jpg

با سلام به همه

من با نرم افزار Freehand mx و photoshp cs2 کار می کنم از هفته پیش وقتی که ویندوز رو عوض کردیم و کامپیوتر شرکت را شبکه کردیم به این مشکل برخوردیم که :

وقتی از Freehand mx متن یا هر چیز دیگه ایی را کپی می کنم و می خواهم در photoshop پیست کنم این پیغام را می دهد

Could not place because the parser module cannot parse the file

درضمن کارهایی که انجام دادم اینها هستند:

کل کامپیوترها را از هاب قطع کردم (که داخل شبکه نباشند)
ویندوز کامپیوتر را عوض کردم
چند بار هم freehand و photo shop را نصب کردم

ولی باز هم مشکل حل نشده ، نمی دونم جرا ؟

من با کپی کردن در photoshp7 مشکلی ندارم این پیغام در cs , cs2 است.

لطفا اگه کسی با این مشکل بر خورده به من هم بگه که چه کار باید بکنم که حل شود.
خیلی ممنون.

آخرین ویرایش:

amirhh75

Member
سلام

کسی از دوستان نیست که کمک کنه

لطفا اگه با freehand mx & photoshop cs کار می کنید یه تست کنید و به من خبر بدید که من بدونم
این مشکل برای من هست یا برای شما هم هست

با تشکر
امیر حسینی

عجبا امتحان که می تونید بکنید !
امیر آقا من freehand نصب ندارم و اصلاً تا به حال با اون کار نکردم .
ایشا الله که مشکلتون زودتر حل بشه

rahmani

Member
سلام.

اين مشکل مربوط به شبکه و غيره نيست.

احتمالا شما اين ارور را در مواردي دريافت ميکنيد که يک text را کپي و پيست ميکنيد. البته اين مورد ممکن است در مورد برخي objectهاي پيچيده هم داشته باشيد ولي اگر متن را به وکتور تبديل نماييد ( آنرا convert to path) کنيد مشکل حل ميشود.
البته اگر تنظيم شما در فتوشاپ براي ورود clipbord روي path باشد هم همين مشکل در textهست.

ولي اگر تنظيم paste در فتوشاپ را روي smart object و يا pixels قرار دهيد مشکل حل ميشود.
مشکل هم مربوط به نوع خواندن اطلاعات از clipbord و ورود آن به فتوشاپ است و به فري هند مربوط نيست.

amirhh75

Member
سلام به همه دوستان خوبی که جواب سوالات بنده رو دادند
مشکل من حل شد.

به این صورت که:

ویندوز رو عوض کردم و Win Xp Sp2 آپدیت شده را نصب کردم و کل ماجرا تمام شد.

خیلی جالب بود چون Win Sp & Win Sp2 هم جواب نمی داد (البته فک کنم این Cd هایی که من داشتم آپدیت نشده بود و .... )

در هر صورت خیلی برام جالب بود و ........

خیلی ممنون
امیر حسینی

آخرین ویرایش:

hamid-xp

Member
یه راه حل دیگه هم داشت و اون اینه که نرم افزار ادوب الوستریتور سی اس رو نصب می کردی . همونطور که می دونید
فتوشاپپ سی اس 2 تصاویر وکتور رو ساپورت می کنه . بنا براین هر وقت احتیاج به بردن تصاویر وکتور از فری هند به فتوشاپ 9 داشتید و به مشکل خوردید نرم افزار ادوب الوستریتور سی اس رو نصب کنید.

hotzero

Member
سلام عزعز من با این دو برنامه رندگی کردم فوتو شاپ 9 متن های فریهند رو ساپورت نمیکنه
فوتوشاپ 8 رو نصب کن
یا علی

A.R.I.A.N.A

Member
در فري هند از منوي Edit به Preferences رفته و در قسمت Convert colors to بخش Photoshop 4/5 paths را انتخاب نماييد.

سپس بهتر است فايل را save كرده و فري هند را دوباره اجرا كنيد.

نكته : به ungroup كردن نيز توجه داشته باشيد.

آخرین ویرایش:

1Gharibe

Member
دوست عزیز این مشکل تو به خاطر اینه که کلا مایکروسافت و اینترنت به خوبی از زبان فارسی پشتیبانی نمیکنند شما میتونی متنتو به path تبدیل کنی و از این طریق انتقالش بدی!

آخرین ویرایش:

rahmani

Member
این مشکل مربوط به زبان نیست چون در این حالت حتی path و آبجکتهای معمولی هم در فتوشاپ وارد نمیشوند.
همچنین مشکل مربوط به فری هند هم نیست چون وقتی این اتفاق برای فتوشاپ می افتد دیگر از نرم افزار های خودش مثل ایلاستریتور و سایر نرم افزارها هم چیزی را وارد نمی کند.

برای یک راه حل موقتی میتوانید آبجکت و یا سند را به pdf اکسپورت کنید و در فتوشاپ آنرا با رزولوشن دلخواه باز نمایید.

جدیدترین ارسال ها

بالا