مشکل تو نصب ویندوز

fire.fox

New Member
سلام دوستان خوبم
من ویندوز 7 سرویس پک 1 نسخه 2014 رو دانلود کردم و رایتش کردم اما موقع نصب ویندوز دچار ارور میشه لطفا کمک کنید
27.gif
:rose:
http://upload7.ir/viewer.php?file=48...3788468433.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان خوبم
من ویندوز 7 سرویس پک 1 نسخه 2014 رو دانلود کردم و رایتش کردم اما موقع نصب ویندوز دچار ارور میشه لطفا کمک کنید
27.gif
:rose:
http://upload7.ir/viewer.php?file=48...3788468433.jpg
اول یک توضیحی در مورد MBR و GPT و UEFI بدم تا برسیم به دلیل مشکل شما.

پارتیشن بندی های معمولی که در ویندوز های قدیمی تر و حتی تا ویندوز 7 ئه 32 بیتی و درایو های Bootable بکار می رفت MBR بود. MBR نمی تونه پارتیشن های
بزرگتر از 2 ترابایت رو مدیریت کنه و درضمن سرعت بوت شدن اش پایینه. مادربورد های نه چندان جدید صرفا MBR رو می شناسند و بوت می کنند.

GPT جدیدتر از MBR ئه و محدودیت 2 ترابایتی MBR رو نداره. در ضمن با سیستم بوت UEFI که ویندوز Vista ئه 64 بیتی و ویندوز 7 ئه 64 بیتی و ویندوز 8 و 8.1
پشتیبانی می کنند سازگاره. UEFI یک سیستم بوت پیشرفته است که مزایای زیادی داره اما مزیت اصلی اش برای کاربران در سرعت بالای بوت شدن اش هست.
یعنی سیستمی که ویندوزی مثل 7 ئه 64 بیتی یا ویندوز 8.1 داره، با GPT+ UEFI سریعتر از MBR بوت میشه. البته صرفا مادربورد های مدرن از UEFI پشتیبانی می کنند.

اون فایل iso ای که شما Burn کرده اید اساسا سیستم bootable اش هیبریدی ئه، یعنی هم برای MBR و هم UEFI/GPT قابل استفاده است اما
به دلیل دستکاری شدن iso اش توسط کرک کننده های محترم که بوت UEFI رو خراب می کنه یا به دلیل ترکیب setup ئه 32 بیتی با 64 بیتی و
یا عدم سازگاری با مادربورد سیستم شما، بوت UEFI اش درست کار نمی کنه و پارتیشنی که فایل های نصبی ویندوز باید داخلش باشه مخفی مونده.

راه حل ساده اش اینه که سیستم بوت فعلی مادربورد تون که UEFI هست رو به MBR/Legacy تغییر بدهید و ویندوز رو به شیوه قدیمی MBR نصب کنید.
این نکته رو در نظر بگیرید که صرفا در ویندوز 7 ئه 64 بیتی می توانستید از بوت UEFI استفاده کنید، نسخه 32 بیتی اش به هر حال بوت MBR داشت.

mbr1.jpg

mbr2.jpg

mbr3.jpg

mbr4.jpg

موقعی که سیستم رو روشن می کنید کلید Del یا ESC یا F2 یا هر کلید دیگری که مربوط به BIOS ئه فشار دهید تا وارد تنظیمات BIOS بشوید. اونجا تنظیمی برای
نوع بوت هست که الان UEFI ئه و باید به MBR یا Legacy یا Disabled تغییر کنه. دقت کنید که در تنظیمات BIOS عبارت Legacy زیاد هست اما کاری با اونها نداریم، دنبال UEFI بگردید.

fire.fox

New Member
با سلام.ولی مادربرد من گیگابایت از نوع ddr2 هست.من فقط یک گزینه Legacy usb دیدم چیزه دیگه ندیدم.خواهش میکنم کمک کن الان دومین dvd هم رایت کردم مثل قبلیه:cry:

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام.ولی مادربرد من گیگابایت از نوع ddr2 هست.من فقط یک گزینه Legacy usb دیدم چیزه دیگه ندیدم.خواهش میکنم کمک کن الان دومین dvd هم رایت کردم مثل قبلیه:cry:

نه Legacy USB اصلا ارتباطی با MBR یا UEFI نداره. باید یک تنظیم با عبارت UEFI پیدا کنید، قاعدتا باید باشه. وگرنه باید یک Flash درایو که اطلاعات مهمی داخلش نباشه (چون پاک میشه)
رو بردارید و از روی اون فایل iso که Burn کرده بودید یک Flash Drive قابل بوت بسازید، ظرفیت Flash Drive ئه حداقل دو برابر حجم اون فایل iso ویندوز تون باشه، در ادامه می گم چرا.
برنامه هایی مثل Refus محتویات iso را بصورت قابل بوت روی Flash Drive تون کپی می کنند. اگر اون فلش درایو بوت شد ولی همان خطای قبلی رخ داد، فلش درایو رو موقعی که ویندوز
در حال اجرا است وصل کنید، یک پارتیشن داخلش قابل باز شدنه که الان احتمالا خالیه (پارتیشن اصلی بوت که فایل های نصب ویندوز داخلشه رو نمی بینید)، Flash Drive درایو رو فرمت نکنید
چون برای بوت شدنش به اون پارتیشن مخفی نیاز هست. هر چی فایل داخل اون DVD ویندوز یا iso بود، داخل این پارتیشن خالی Flash Drive کپی کنید. الان Flash Drive تون دو نسخه
از فایل های setup ویندوز داره. هر چقدر هم که مادربورد سیستم تون بازی دربیاره بالاخره یکی از ایندو موقع نصب ویندوز شناسایی میشه.

Rufus - راهی آسان برای ایجاد درایوهای USB
rufus-1.4.10.exe

fire.fox

New Member
سلام ممنون از زحمتات بابت کمک.ولی فلشم 4 گیگ هست و فلایپی هم ندارم راه دیگه نداره عزیزم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا